|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 12:13:09   
Tiziana
Ja kazem da je NJKV epidural suepr,ali neke zene koje nisu probale i dalje su nepoverljive!!! a ima i zena koje vole da trpe..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 12:43:41   
Sladja80
jao kako je lepo citati sve ovo!hvala vam drage moje,valjda cu i ja imati pozitivno iskustvo sa epijem pa da ga prenesem ovde nekom drugom user posted image htela sam jos nesto da vas pitam,gledam moja zadnja tri rezultata od krvi i trombociti su svaki put manji,nisu na donjoj granici ali su manji u odnosu na prosli put,jel se to trazi za epi izmedju ostalog? i jel to normalno da malo padaju? pozz svima

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 12:56:19   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja kazem da je NJKV epidural suepr,ali neke zene koje nisu probale i dalje su nepoverljive!!! a ima i zena koje vole da trpe..


Ja sam ova sto voli da trpiuser posted image user posted image user posted image salim se naravno
kad sam se oba puta poradjala nisam bolove osetila,osim nagon da kakim, a nisam koristila epidural,pa sam te pare koje bi dala za to kupili sve sto treba bebama. A ne bi ni imala novac da dam odmah 20000 za to, epi mnogo bre skup.
Ljudi moji tek sad vidim koliko imam srece da se poradjam bez bola i epiduralauser posted image


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 13:01:59   
Tiziana
Ja sam vise mislila na one zene sto ako se ne porode u najvecem bolu onda su manje majke! TJ mi koje smo se 'neprirodno' porodile smo manje majke od njih koje se prirodno porode..

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 13:07:17   
Sanja90
Ma to su gluposti,zasto trpeti bol ako ne mora. Ja imam tu srecu da se bezbolno poradjam i bez epija,jednostavno sam takve gradje,najaci bol koji sam imala pri porodjaju jeste bol nalik na menstrualnim a to je nista. Inace moj prag bola je bio veoma nizak i najmanji udarac me je boleo uzasno. Na porodjaje sam uvek isla opusteno pa sam tako i proslauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 13:29:33   
Moiraina
E ti isto kao moja snaja. Dva puta se porodila, jednom zamalo u kolima, drugi put isto nešto brzo, i posle mi je rekla da je porođaji nisu skoro uopšte boleli. Eto, ima žena (srećnica) kojima epidural zaista ne treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 13:33:10   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Moiraina

E ti isto kao moja snaja. Dva puta se porodila, jednom zamalo u kolima, drugi put isto nešto brzo, i posle mi je rekla da je porođaji nisu skoro uopšte boleli. Eto, ima žena (srećnica) kojima epidural zaista ne treba.


Ovaj treci put videcemo kako ce biti,verovatno ce samo izleteti,ali samo da se ne porodim u kolumauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 13:41:19   
Sanja90
Ja se sad ovaj treci put iskreno plasim,jer nisam osecala bolove uopste,pa se plasim da ovog puta necu krenuti na vreme,jer kad sam se drugi put poradjala imala sam "bolove"(to i nisu bili bolovi vec nestouser posted image ) sat vremena i porodila se iz 2 napona. Sva serca da smo krenuli ko zna gde bi se porodilauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.3.2013 23:55:34   
Azra_
Moj porođaj nije bio strašan, ako izuzmemo oporavak zbog velike rane. Vodenjak delimično pukao posle ponoći, u o3h, nakon što smo dočekali novu godinu :-), i već oko 4h sam bila u porodilištu. Nikakve bolove nisam imala do 13-14h. Onda su uključili indukciju...i polako počelo. Porodila sam se u 18h, a baš jači bolovi su trajali možda nekih sat vremena pre nego što su krenuli naponi. To izdržati bez epi.je ok, ali imam primer drugarice koja je užasne bolove trpela 6-7 sati, e to već ne bih mogla. Ja bih sebe poštedela i 10minuta bola, ako se ne mora, a epi je tu za to. Kod zubara ne otvaram usta dok ne da anesteziju, a da se porađam svojevoljno bez epiduralne mi je nezamislivo. Nisam kukavica, samo volim sebe. :-)

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Epiduralna DA ili NE
23.3.2013 3:33:13   
bojanica7
evo ja kao sveza porodilja nesto da kazem (dok nisam zaboravila osecaj, iako mislim da skoro vec jesamuser posted image ):
imala sam relativno lak porodjaj. rekla bih brz i lak. jako je bolelo svega dva sata, naravno poslednja. ka pomislis, dva sata nije puno... ne i nije! mnogo je za takav bol i pola sata... eto, ipak sam se poradjala danju, i to usred podneva, kad je bilo anesteziologa. i da sam ga za svaki slucaj uplatila, naravno da bi mi vise nego dobro dosao...
dakle, ko god moze, nek ga trazi user posted image ja cu sledeci put sigurno, pogotovu sto sam upoznala trecerotku koju su sviubedjivali: sta ce ti epi, imala si dva brza porodjaja, ovo trece ces kod kuce roditi... a ona na indukciji od osam do podna, otvorila se cetiri prsta, preznojava se tamo jadna... uh! tako da, usrecite sebe!user posted image


_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Epiduralna DA ili NE
23.3.2013 9:05:36   
jovicaa
da, da... epiduraluser posted image
ne bih smela ni da zamislim sada porodjaj bez njega, nakon sto sam prosla jedan bez i jedan sa epiduralom

< Poruku je uredio jovicaa -- 23.3.2013 9:06:02 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Epiduralna DA ili NE
23.3.2013 9:34:28   
MarijaBg
IZVORNA PORUKA: Azra_

Kod zubara ne otvaram usta dok ne da anesteziju, a da se porađam svojevoljno bez epiduralne mi je nezamislivo. Nisam kukavica, samo volim sebe. :-)


Potpisujem user posted image
Prvi put nisam mogla da se otvorim satima, pa su mi iskljucili epidural, pojacali indukciju i dr me rucno dilatirala da se otvorim. Iako je epi delimicno delovao, bolovi su bili grozni, a usivanje posle neizdrzivo bolno!
Sad sam odmah dobila epidural, isla na indukovan porodjaj jer smo presisali termin, bilo malo plodove vode, a posteljica na izdisaju i porodila se brzinski za 3,5 sata od prve kontrakcije do porodjaja user posted image Nisam oset_ila ni trunkicu bola, stvarno sam uzivala na porodjaju. Pritom sam imala i reviziju odmah posle porodjaja, koja me takodje nije bolela user posted image
Cim sam dosla u sobu sam ustala, islaa u wc, umila se... Ni trunku vrtoglavice, glavobolje, slabosti, nista negativno nisam oset_ila. Cak sam odmah imala i osecaj za piskenje user posted image


< Poruku je uredio MarijaBg -- 23.3.2013 9:36:02 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 13:27:26   
Rosita
Epidural je zakon- moje iskustvo. Sa indukcijom i epiduralom za sat pet prstiju, sa pet dosla, tako da smo zacas napunili 10, babica dodje da proveri i kaze pa vi cete sad da se porodite, ja kao vazi kad vi tako kazete user posted image , skoro da sam mogla novine citati na stolu. Naponi se osete, mozda ne tako jasno, ali babica i doktor pomognu a i kazu kad treba da se napinjemo. Kad krene usivanje dodaju anestetik i to bude ok, osecas da se nesto desava pa i da te siju, ali nije bolno a i kad vidis dete psihicki si opusteniji pa radjenje posteljice i usivanje ni ne osetis. Eto, to je u najkracem moje iskustvo.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 13:32:02   
Rosita
E da, ovo sto kaze Bojanica, i ja sam upoznala zenu drugorotku koja nije uzela epi jer je prvi porodjaj bio lak, a namucila se kao niko na drugom. Nista to ne znaci. Leba ne bih jela cini mi se , ali bi platila tih 12000- Front


Tiziana, ako ti se do sad ni jedna članica nije zahvalila na lobiranju, evo ja ću user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 24.3.2013 13:38:03 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 15:52:48   
Tiziana
user posted image
Drago mi je to je ispalo sve tako supe ri drago mi je sto sam ti predvidela da ces brzo! user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 15:55:38   
janabons
Rosi,kad placas epidural,onog dana kad izlazis iz bolnice ili cim dodjes?

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 16:18:28   
Tiziana
Na otpustu.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 16:42:26   
Rosita
Tačnije, to je jedan od uslova za otpust. Čim dođeš u sobu, kažu ti da platiš user posted image , onda ti kažeš tm i on ti dostavi račun i priznanicu. Kad podješ kući, tj. da uzmeš otpusnu, daš im to a oni te puste user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 16:56:01   
Tiziana
Rosi, kolika ti je bebica?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.3.2013 21:26:53   
Rosita
3400g user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.3.2013 9:47:02   
Tiziana
Super. Fina velika bebica!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.4.2013 21:34:50   
kamena81
Evo konačno i ja da se javim. Postavljala sam pitanja na temu epidurala dok sam bila trudna, većina je bila za a i moj doktor mi ga je zdušno preporučio, pa sam ga na kraju uzela, al se ispostavilo da sam baksuz jer spadam u kategoriju onih retkih gde epidural nije delovao baš najbolje tako da mi je utrnula jedna strana, kada sam počela da vičem boli boli anesteziolog mislio da je prestalo dejstvo pa mi dao još jednu dozu i onda sam izgubila svaki osećaj, 2 sata sam bila otvorena 10 prstiju a nisam imala napone, na kraju je bila frka da se beba ne uguši pa su mi nalegli na stomak da ga izguraju i tu sam ispucala na sve strane. Oni svo vreme viču na mene guraj kao da ti se ide u wc a ja nemam nikakav osećaj pa sam gurala napamet, tako da nisam prošla baš slavno sa epiduralom, ceo porođaj extra ali zadnjih 10 minuta pakao, da ne pominjem drskost sestara, pa ono je užas, Betanija je pakao kao što većina i govori, no to je za neku drugu temu. Elem, danas moj Mihajlo puni 5 nedelja ja se već oporavila i manje više na sve zaboravila.Pozdrav

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.4.2013 23:25:36   
tijatija
Zao mi je samo sto ga nisam probala ( kod nas u CG je malo drugacija prica nego kod vas u SR) Cetri porodjaja bez njega , glasam za njega DA DA DA i ako nemam iskustva. Posto nemislim vise radjati mogu samo citati o njegovim carima user posted image

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.4.2013 10:51:30   
Torbica
Kamena, sad vidim da si pisala! Ja nisam uzimala bas zbog takvog scenarija. No, s obzirom da ima zena koje se boje, kao sto je bioslucaj i kod tebe, mogu da razumeme. Naravno, nije mi bilo svejedno nijednom, ali instiktivno sam se odlucila za NE, i nisam pogresila. Pozdravljam te

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.4.2013 20:29:27   
Zemunka85
kamena isti scenario i kod mene

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here