|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 74 [75] 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
30.1.2019 10:09:40   
dejana007
Ja sam izgleda kreten. Ginekolog me pitao za epidural a ja nisam htela. I sad se bas mislim. Drugi porodjaj. Mada prvi bio brz i naravno bolan ali podnosljivo. Zato i sad nisam htela epidural. Mada znam da nije svaki porodjaj isti. Videcu dal sam pogresila 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Epiduralna DA ili NE
30.1.2019 11:10:28   
Sanjica26 RR
Nato, bitno je da se odradi vreme krvarenja i koagulacije (ako se dobro secam). Mislim da je to retko da nisu dobri rezultati.

Dragce, dva puta sam primala epidural. Nisam imala takvo iskustvo. Proveri sa dr.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Epiduralna DA ili NE
18.2.2019 22:37:46   
Rosita
Dejana, ne postoje dobre reči kojima bih opisala dobrobiti epidurala. Niti jedna loša stvar. Evo, viknula bih ŽIVEO!!!! Poštujem svačiji izbor. Ali strah je neosnovan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Epiduralna DA ili NE
18.2.2019 22:53:08   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Rosita

Dejana, ne postoje dobre reči kojima bih opisala dobrobiti epidurala. Niti jedna loša stvar. Evo, viknula bih ŽIVEO!!!! Poštujem svačiji izbor. Ali strah je neosnovan.


Amin☺️

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.2.2019 22:36:55   
Maza76
Zenice drage kako do epidurala jer sam cula da nema dovoljno anesteziologa..konkretno u Betaniji 


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.2.2019 22:57:37   
bubulence
Mazo odakle si? Gde vodis trudnocu? 


(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.2.2019 14:14:20   
Sarav
Da, naravno! 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.2.2019 19:02:43   
Maza76
Bubulence pozdrav draga..zivim u Gardinovcima u Sajkasu vodim trudnocu ali sve sto treba dalje idem za Betaniju


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.2.2019 19:09:15   
bubulence
Mislila sam da mozda vodis negde privatno u NS. Vidi, koliko sam obavestena od nekoliko poznanica koje su se poradjale u poslednjih 6 meseci, epidural je i dalje tesko dobiti. Treba da se poradjas preko dana a i tada prednost imaju one koje imaju vezu...

Ne znam kakve su ti finansijske mogucnosti, mozda da odes privatno kod nekoga ko radi i u Betaniji pa probas da se dogovoris... To je i moj plan jer su bez toga tako male sanse za epidural

(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.2.2019 19:48:45   
Maza76
Bubulence citajuci svasta nsto na forumima i ja sam razmisljala da tako uradim ..imala sam dva tesla porodjaja a imala 20 godina manje..a sada i srce aritmije i pritisak i svasta nesto pa bih je i platila..samo moram.naci nacina da je dobijem ..a cula sam da moze doci i privatni anesteziolog da ti da epidural samo sto to jos moram proveriti ..a odakle si ti draga


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.2.2019 19:56:49   
bubulence
Kazu da sada vise ne moze da dodje privatni anesteziolog, to sam procitala pre par dana, ne znam da li je tacno... Ja sam do pre par godina zivela u NS, sada sam u Odzacima i iako pripadam Somboru, ici cu u betaniju da se poradjam. Bas zbog epidurala, u Somboru ne postoji uopste kao opcija, u NS mogu bar nekako da se ''snadjem'' 


(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.2.2019 20:01:05   
bubulence
Mazo ako imas aritmije i pritisak, zar onda ne treba da ides na carski? 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.2.2019 11:37:25   
Maza76
Ma za carski je jako tesko ide se na komisiju pa ako ti odobre..za sada nisam po njihovon za carski ..trenutno sam u 6mesecu trudnice imam jos vremena ali bih na vreme da se pripremim i saznam kako sta gde...cmokic za tebe..kako ti guras


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.2.2019 11:52:12   
bubulence
draga, pisem ti pp

(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.2.2019 21:34:16   
Sanidej
Sve u dogovoru sa dr, ja lično nisam dobila epi. Ima dobrih ali i loših strana. Zavisi dosta od toka porođaja, brzine otvaranja, ima dosta faktora koji uticu na odluku..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.4.2019 7:50:06   
mirana1
Meni je epidural odlicno prosao. Zadovoljna sam.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.4.2019 14:10:13   
Sanidej
Pisite vise na ovu temu: gde ste se poradjale, da li ste imale dogovor o epiduralu sa anesteziologom pre porodjaja..cini mi se da je bio dostupniji dok se placao.

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2019 6:48:53   
MimaKos
Nisam imala nikakkav dogovor ali sam imala srecu, zaista svakom preporucujem epidural od srca!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2019 9:33:15   
doramar11
Naravno da.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2019 10:39:59   
MimaKos
Ni jangorem neprijatelju ne bih savetovala bez epidurala, kada sam provala, prvi put sam bila bez i uzasno iskustvo, stvarno, sto da boli kad ne mora


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2019 11:05:47   
Duškić
Veliko da

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2019 11:09:22   
doramar11
Po meni je suludo muciti se, epidural je dostupan sada svima.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2019 11:21:44   
MimaKos
Ba stako  bez epidurala je pravo mucenje


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.12.2019 19:52:17   
Anoniman
To je sjajna stvar, ja bih svakome preporucila

(odgovor članu lara05)
  Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.12.2019 19:53:27   
Khaleesi
Da da 🤣


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 74 [75] 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 74 [75] 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here