|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
12.9.2011 10:01:10   
Didy
Stefana smo kupali svako veče, a sad ponekad i dva puta na dan (pre spavanja dnevnog i večernjeg), pogotovo kad su vrućine i kad se igra u pesku ili negde u blatu, prašini, što je skoro redovna pojava. Nekoliko puta smo preskočili kad smo se zadržali negde pa je on zaspao usput, ali to je zanemarljiv broj puta.
Sofiju kupamo svako 2-3 veče. Prvo nam je bilo teško da uskladimo Stefanovo i njeno kupanje, a onda smo nju kupali u toku dana kad stignemo. Ima dotsa suvu kožu, pa nećemo još dodatno da iritiramo. A mislim da nema ni potrebe tako male bebe kupati svako veče. Ona baš nešto i ne voli, plače obavezno. Guzu joj operem nad lavaboom sapunom i toplom vodom svaki put kad se ukaki i mislim da je to ono što je najvažnije u celoj priči.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
12.9.2011 12:50:31   
vukosava
I dalje je kupam svaki drugi mada sam letos kad je bilo nekoliko dana bas vrucinstina jesam svaki dan.

Al da nemam dva klima uredjaja u stanu verujem da bi možda nekad i vise puta dnevno ako se oznoji i zaprlja...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 0:57:57   
Lilla
Hm, citam sve ovo i ne mogu biti pametna. Kako je ispravno, kupati svaki dan ili ne kupati? Ovdje ne preporucuju kupanje bebe dok ne otpadne pupak, ali kazu da se moze ako roditelji zele. (U porodilistu ne kupaju bebe, samo ih dobro izbrisu). Poslije kupanje 1-2 sedmicno u vodi u koju se doda malo babyulja ili neke blage kupke. Pranje svaki dan dva puta dnevno, ujutru i navece sa vlaznim peskiricem. Mozda je najbolje naci neku sredinu pa kupati recimo svaki drugi dan, a ostalim danima pranje i brisanje.


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 1:53:08   
jovicaa
mi se kupamo svaki drugi dan. a guzu peremo svaki dan, ili se  tusiramo. na zimu cu mu redje prati kosu. sada se jako znoji i svuuuda zavlaci tako da mislim da je svaki drugi dan temeljno ribanje neophodno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 8:38:50   
Nensi*
Za ovih 15 meseci koliko Vuk ima,mogu na prste jedne ruke da nabrojim koliko ga puta nismo okupali,i to je bilo samo zato ako smo zaglavili negde uvece sa njim,pa da ga ne bi razbudila. Po meni je besmisleno ne kupati dete.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 9:44:25   
Ana RR
Svako veče sem kad se desi da se uspava pa mi je besmisleno kupati ga kasno noću (probudi se oko 12, nekad i kasnije). Preko dana mu operem guzu u kupatilu pod česmom a uveče kupanjac. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 9:49:45   
magde
SVAKI DAN nikako citala dam da i nije tako zdravo da kupas dete svaki dan narocito ne svaki dan sa kupku ili takve strave mozes jednostavno umiti sa vodom onako da ga malo rahladis da lepo spava a inace desi se svaki drugi a cesto i treci dan o n nije prljav samo kazem vas da svaki dan ga onako izbrisem ili pomalo umim sa cistu vodu kako je on osetljiv hemikalije uzas...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 9:50:02   
Leana
Svaki dan, leti ga vodom kratko istuširamo i više puta dnevno. I meni je besmisleno da se dete ne kupa svaki dan ako nema neki dermatološki problem.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 12:17:09   
Joj@
Kako ne! On je jadan na mamu nasledio losu termoregulaciju (vec sa mesec i dve nedelje se znoji i crveni cim temperatura predje 24) poludeo bi jadan da ga malo neosvezimo pred spavanje

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:08:07   
vukosava
Meni u kuci nikad ne prelazi 24 C i bebu skinem da se ne znoji u prikladnu odecu toj temperaturi kad smo u kuci. Nema kuc kuc nikakvih problema sa kozom.

Jesu li oduvek kupali bebe svaki dan? Jel bebe u Srbiji usled toga imaju bolju kozu? Zasto onda u koji god gradski prevoz udjes smrdi, kamo srece da nam ostane takva navika u toku celog zivota...

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:11:05   
Verus
e vukosava, u gradskom ne smrdi od ne okupanih bebauser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:21:40   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

e vukosava, u gradskom ne smrdi od ne okupanih bebauser posted image


Znam, samo se pitam kad nam se to kupanje proredi user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:29:03   
jovana j

IZVORNA PORUKA: Lilla

kupati svaki dan ili ne kupati? Ovdje ne preporucuju kupanje bebe dok ne otpadne pupak, ali kazu da se moze ako roditelji zele. (U porodilistu ne kupaju bebe, samo ih dobro izbrisu). Poslije kupanje 1-2 sedmicno u vodi u koju se doda malo babyulja ili neke blage kupke.



Mamike cao!

Sto se kupanjca tice, sve gore receno i ja tako znam, tako su nam ovde savetovali, i mi cemo ga kupati u principu 2-3 puta nedeljno, a guza naravno svaki dan. To sto mu nije otpao pupak nije nikakva prepreka za kupanje u vodi, samo su nam rekli da stapicem za usi onako prodjemo ispod da zavucemo, da mu se zacisti, da se ne skupi vlaga. Eto toliko.
Mislim da je to ok, s obzirom da bebe u sustini nisu prljave.

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:35:14   
Anoniman
Ja ne kupam bebu zbog toga što je prljava nego zato što je to signal da je vreme za spavanje, da sledi noć. Rutina. Ako ga ne okupam, loše spava. 

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:38:19   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ne kupam bebu zbog toga što je prljava nego zato što je to signal da je vreme za spavanje, da sledi noć. Rutina. Ako ga ne okupam, loše spava. 


user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 13:49:43   
Lilla
IZVORNA PORUKA: jovana j

Mamike cao!

Sto se kupanjca tice, sve gore receno i ja tako znam, tako su nam ovde savetovali, i mi cemo ga kupati u principu 2-3 puta nedeljno, a guza naravno svaki dan. To sto mu nije otpao pupak nije nikakva prepreka za kupanje u vodi, samo su nam rekli da stapicem za usi onako prodjemo ispod da zavucemo, da mu se zacisti, da se ne skupi vlaga. Eto toliko.
Mislim da je to ok, s obzirom da bebe u sustini nisu prljave.


Ne cudi me, sa obzirom da zivimo i istoj drzavi user posted image


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 20:16:35   
Didy
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ne kupam bebu zbog toga što je prljava nego zato što je to signal da je vreme za spavanje, da sledi noć. Rutina. Ako ga ne okupam, loše spava. 


Ja za sad nisam primetila da Sofija bolje spava posle kupanja.user posted image Čak mi se čini da joj ni ne prija baš nešto, rasplače se i jedva se smiri posle, iako se trudimo da budemo i brzi i pažljivi.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 20:21:43   
anuksunamun
zanimljiva tema...ja verujem da i ako se kupa beba svakog dana ,treba izbegavati one ogavne kupke i hemikalije...mozda dodati caj od kamilice ili samo voda..oni johnson preparati su zivi otrov,a cini mi se da ni kosili i nasi domaci nisu nista boljiuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 21:00:20   
Anoniman
Valjda samo u zemlji Srbiji jos ljudi misle da kamilicu treba koristiti za sve:kozu, oci... FYI, kamilica je jedan od jacih i ucestalijih alergena. Nije na tvoj racun anuk, samo, ne mislim da se to treba trpati u bebinu vodu.
Moje misljenje je da bebu treba kupati u cistoj vodi, i sapunom joj oprati guzicu. Jednom do 2x nedeljno oprati celu bebu sapunom.
Druga je prica da mi moramo da se kupamo u uljanoj kupci zbog ekcema.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 21:13:42   
magnetic
Meni je patronazna rekla da D brisem cajem od kamilice prvih par nedelja,jer je imala pelenski osip cim sam je donela iz porodilista,a  da je u kamilici okupam jednom nedeljno.Ajd' sad budi pametanuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 21:36:10   
anuksunamun
onda cista voda samo...nisam znala za kamilicu ...ali ona je antiseptik..otkud alergeni...sve je moguceuser posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 21:54:45   
pepeljuga
Ja sam ranije imala ceste upale ociju i tada mi je dr rekla da nikako nisam smela da ispiram kamilicom tada, da je to samo pogorsalo. Od tada sam obazriva, a i cemu kamilica prilikom kupanja, mislim da je to bzvz, iako su i meni pominjali tu varijantu user posted image Mi se i dalje kupamo svake veceri, blaga kupkica, brckanje, ispiranje, cak sam se obuzdala i sa mackanjem, i nikakvih problema nema user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 22:01:01   
Jeca*
samo da vas podset_im na ovu temu KLIK

mozda da kopirate ove postove i tamo? mislim da su korisni razliciti stavovi o kamilici...

< Poruku je uredio Jeca* -- 13.9.2011 22:02:44 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 22:08:11   
mikica sa
e, ovo bas nisam znala. joj Jeco, bas me je da tako kazem zijanilo ovo sto sam procitala da je bilo tvom djecaku user posted image  iskreno se nadam da su sve te muke prosle mukica mala user posted image
imam drugaricu koja mi je preporucivala da sipam caj od kamilice u vodu za kupanje ali ja sve nekako ajd iduci put i sreca pa nisam. ko zna kako bi reagovao uh!

joj, odoh totalno off, sorry narode
da, mi se kupamo svaki drugi dan odnosno jutro ili vece, zavisi kako ga uhvatim a i kako stignem jer sam sad pocela malo raduckati pa treba sve uskladiti. u bolnici nam rekose da na pocetku (koji nemam pojma koliko traje po njihovom) treba da ga kupamo svaka cetiri dana jer je ovdje voda puna hlora. a kazu kako su nase vode grozne user posted image

< Poruku je uredio mikica sa -- 13.9.2011 22:10:01 >


_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
13.9.2011 22:10:06   
Lu
Molim vas o alergiji na kamilicu nastavite u temi za koju je Jeca dala linkuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here