|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   T O R C H: infekcije u trudnoći
22.1.2009 0:39:30   
Anoniman
Najznačajnije infekcije u trudnoći obuhvaćene su skraćenisom T O R C H. Pri tome je T skraćenica za toksoplazmu, O za "other" i obuhvata hepatitis B, mumps i treponemu, R za rubeolu, C za citomegalovirus i H za herpes simplex virus.

Izvor: stetoskop.info

Razmišljala sam kako da otvorim temu... i mislim da je ovo sve što ću u ovoj temi da napišem.

A pokušaću da nađem za svaku od navedenih bolesti po nešto i otvoriću posebne teme. Da bude uočljivije.

< Poruku je uredio guppy RR -- 22.1.2009 7:05:02 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: T O R C H
22.1.2009 1:10:15   
Anoniman
Dakle, otvorila sam sledeće teme:

Toksoplazmoza i trudnoća KLIK
Hepatitis B
Rubeola
Citomegalo virus

guppy, namerno sam ih stavila u Trudnoću, mada, ako samo ova tema ostane u Trudnoći, a ostale prebaciš u zdravlje i to će biti ok, jer sam napravila ove smernice.

Ostale bolesti sam našla na engleskom, a sada je 1h posle ponoći... ipak nećemo preterivati da ih sada prevodim. Možda za koji dan.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.1.2009 7:04:47   
guppy RR
Prenela sam tekstove o bolestima u zdravlje, a ovo ću da ostavim ovde.
Hvala ti Tasho, što nas tako lepo informišeš.


< Poruku je uredio guppy RR -- 22.1.2009 7:05:12 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.1.2009 15:35:55   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:06:22   
vrabac
Što se tiče ove analize mislim da je stvarno neophodno da je svaka trudnica uradi.
Posebno što je od nove godine ova analiza besplatna u Higijenskom ( na njihovu veliku žalost user posted image , govorim iz ličnog iskustva).



< Poruku je uredio vrabac -- 27.3.2009 12:07:53 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:08:04   
Anoniman
Nisam u toku, vrabac, verovatno si negde već pisala, a šta ti se desilo? user posted image

(odgovor članu vrabac)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:15:45   
vrabac
Ma naše divno zdravsvo, sa redovnim urednim uputom državnog ginekologa divne doktorice Mirović uputim se u Higijenski a oni tamo napola živi napola drčni mi saopšte da ne mogu da urade potpuno analizu jer nemaju sve reagense pa je bolje da idem i uradim sve u nekoj privatnoj laboratoriji, naravno da mi je uradila što je mogla a dve ( Toxoplasma IgM i CMV IgM sam uradila privatno) ušteda 6 000 din. Nemam lepe reči za njih strašni su. Rezultati su bili gotovi za nedelju dana za divno čudo


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:34:48   
Anoniman
Ma dobro je da si našla načina da to odradiš. Iako, složiću se, u današnje vreme, 6000din nisu male pare, i nije u redu da analize koje moraju da se rade ne mogu da se urade o državnom trošku, ako već plaćamo zdravstveno osiguranje.

(odgovor članu vrabac)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:48:15   
vrabac
najbolje od svega kada sam to ispričala ginekologu koji mi vodi trudnoću otkačio je, kaže to je najbezobrazniji mogući izovor da nemaju reagens zato što ga sigurno imaju ali su im bile draže analize iz prošle godine kada su naplaćivali 7500 din analizu i rezultate dobiješ za mesec dana.

Inače zbog hidrocefalus ili vodena glava oboljenje koje se javlja usled infekcije Toxoplasmom mislim da bi se sve trudnice trebale da urade ovu analizu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:51:33   
Anoniman
Hidrocefalus? To nemamo kao posebnu temu? Ili ni nema potrebe da je imamo jer je vezana za Toksoplazmozu? user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 27.3.2009 12:52:15 >

(odgovor članu vrabac)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:54:47   
vrabac
ne znam još nisam pregledala sve teme, mislim da je zanimljivo moja sestra radi sa decom sa posebnim potrebama i tamo je jedan predivan mali dečak koji boluje od ove bolesti zato znam za nju i kako je teško živeti sa njom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:55:36   
vrabac
nema potrebe jer je stvarno direktno vezana za ovu temu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:56:46   
Anoniman
Nemaš Ticker, pa ne znam... jesi trudna? Jesu bili u redu ti nalazi?

(odgovor članu vrabac)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:59:10   
vrabac
Jesam 16 nedelja, rezultati su bili odlični.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 12:59:59   
vrabac
Sad vidim Luka predivno ime user posted image

(odgovor članu vrabac)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2009 13:00:03   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu vrabac)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
14.10.2009 20:15:15   
Anoniman
Meni je danas doktorica rekla da odem kod lekara opshte prakse da mi ispishe uput za Higjenski da radim TORCH

Predpostavljam da se vadi krv?

Jel neko od vas iz Subotice radio ovde ovu analizu...jel se placa? user posted image Ili vi koje niste iz Subotice....da li se u vashem gradu placa? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
15.10.2009 12:17:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Meni je danas doktorica rekla da odem kod lekara opshte prakse da mi ispishe uput za Higjenski da radim TORCH

Predpostavljam da se vadi krv?

Jel neko od vas iz Subotice radio ovde ovu analizu...jel se placa? user posted image Ili vi koje niste iz Subotice....da li se u vashem gradu placa? user posted image



šta god da treba obavezno uradi, draga.bićeš mirna user posted image . ja sam se opekla za ceo život, jer nisam radila tu analizu, tj. nisu me slali, a šta sam ja znala...uglavnom, neću da te smaram, poslušaj svog lekara, otiđi, ne verujem da se nešto puno plaća.. ne znam.. kako god, veruj me, za tvoje dobro i dobro tvoje bebice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
15.10.2009 15:29:39   
Anoniman
Naravno da tju svakako otitji...nego moram da znam unapred koliko para tje mi trebati....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
19.10.2009 21:54:09   
Anoniman
Jel ima neshto shto ne smem da radim pre  testiranja na TORCH?



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 2:26:34   
Verus
kaliopi, da li se TORCH radi i pre trudnoce ili samo u trudnoci?  Meni ovde (SAD) niko nije rekao za to...tj. radili su mi na pocetku hepatitis, HIV, rubelu, sifilis...ali toxoplazmosu i citomegalovirus ne rade rutinski...bas cu pitati na sledecem pregledu....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 9:49:52   
Anoniman
Pa radi se i pre trudnoce...eto...ja nisam trudna...pa treba da ga radim....Valjda ga treba uraditi na vreme....ne?

A meni niko da ogovori na pitanje....jer ima neshto tipa ne smesh jesti piti, uzimati pojedine namirnice i sl?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 9:52:01   
Anoniman
pa stani jesi li trudna ili nisi??? sad me zbuni???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 10:03:17   
mihi
Radi  se i pre trudnoće, ja sam radila.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 10:07:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

pa stani jesi li trudna ili nisi??? sad me zbuni???


NISAM user posted image Mada bitju sigurna ako dobijem sutra ili u naredna 2-3 dana user posted image

Moja doktorka je rekla da uradim TORCH pored svih briseva koje mi je uzela... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here