|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovljene...
22.1.2009 16:50:46   
Anoniman
Saznala sam da sam trudna u V+6 nedelji, i nakon UZ me je dr vagala, i na nalazu piše da za sledeću kontrolu treba da uradim nalaze krvne slike, urina, i da uradim krvnu grupu i Rh faktor.

U nekim temama se već pokrenula priča o ovome, pa sam otvorila novu temu... da bude sve na jednom mestu.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:04:48   
BINCE
meni moja nije nista rekla samo me vagala i mjerila krvni pritisak,a trudna sam bila 5 nedjelja,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:06:30   
sonja999s
i meni je samo izmeren pritisak i kilaza. bila sam trudna 5ned i koji dan preko

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:12:04   
BINCE
pa mozda se treba sacekati malo pa onda....a moja dokt.je pravo izvikana ovdjke svio je fale i uvijek je puna....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:19:21   
Jeca*
Meni urin nisu uzeli nijednom u toku trudnoće. Prvi put ono pred kraj, kao analize za porodilište. Takođe su mi i analizu krvi radili samo jednom-dvaput. Pritisak i težinu su mi merili na svakom pregledu.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:21:49   
sonja999s
i meni je vadjena krv 2puta. prvi put kada sam isla na dabl test i da se uradi RH a drugi sada u 9m da se vidi kompletna slika

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:34:41   
leila
U bre, ovo od grada do grada razlicito...
Ja sam posle prvog UZ-a u 7 nedelji radila krvnu sliku, urin i krvnu grupu i rh faktor, a sad  svaki mesec krvnu sliku, urin i antitela.
Od 4. meseca pored UZ-a radi mi i briseve.
Pritisak i tezinu mi nikad nisu merili, sto jeste propust,mada sam na pocetku pitana da li imam problem sa pritiskom. Tezinu merim sama...

< Poruku je uredio leila -- 22.1.2009 17:36:40 >

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 17:41:32   
sonja999s
pa zavisi i od lekara, svaki ima svoj metod rada

(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 22:10:28   
Anoniman
Pritisak mi je meren tek pred kraj, kada je iz nepoznatih razloga skočio. A KS i urina sam radila za svaku kontrolu, znači svakih 4-5 nedelja.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 22:53:41   
sneza24
ja sam odmah vadila krv i nosila mokracu na analizu bila sam V nedelja.A sad sam vadila krv za KG i Rh faktor - VII nedelja.Tri puta sam se videla sa svojom dr i nije mi merila ni pritisak ni kilazu.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 23:42:33   
kumara
Jao boze, stvarno je jako razlicito!

Ja sm bila kod 2 doktora... Niko me nije merio, niti proveravao pritisak, samo su radili UZ. Prvi mi je rekao da dodjem za 2-3 nedelje i da uradim sve analize, a moja stalna dr kod koje sam bila nedelju dana posle mi nije rekla da radim analize i zakazala pregled za 2 nedelje. user posted image

I sta sad covek da misli? Da veruje lekarima jer svako ima svoj metod ili kao sto vecina vas savetuje trazi nekoga u koga ima poverenja. Ja moju dr znam i idem kod nje vec skoro 10 godina, ali eto sad mi se ucinili da se bas nije udubila u moju analizu. Mozda gresim, ipak ona zna svoj posao bolje nego ja. Opet, da se ne druzim sa vama i da nisam bila kod prvog dr ne bih ni znala za kad se rade analize, tako da onda ne bih ni lomila glavu. user posted image Bas ne znam sta mi je ciniti...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
22.1.2009 23:44:17   
Anoniman
Idi kod dr kom veruješ i radi ono što ti taj dr kaže. user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
11.3.2009 10:39:23   
Ana RR
U drugoj nedelji sam saznala da sam trudna i odmah sam otisla kod dr. Odmah mi je dala citavu listu analiza koje treba da obavim, krvnu sliku kompletnu, krvna grupa i rh faktor, urin, urinokultura... Posle trece nedelje je trebalo da radimo prvi UZ i rekla je da cemo tada da se merimo, da proveravamo pritisak, obime i svasta nesto. Na zalost, pre svega toga doslo je do spontanog..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
11.3.2009 10:47:31   
Anoniman
krvnu sliku kompletnu (svaka 2-3 mjeseca), krvna grupa i rh faktor, urin (svaka 2 - 3 mjeseca), urinokultura (samo jedan put na pocetku trudnoce, i naravno ako je uredu nema potrebe vise, mjerenje pritiska na svakom redovitom pregledu(po potrebi dnevno ako ima potrebe), kilaze na svakom pregledu, i naravno obavezan UZ pregled izmedju 11 i 12 sedmice trudnoce radi mjerenja nuhalnih nabora kod bebe

tako je meni moj ginekolog u sarajevu radio...ako se sjetim jos necega napisem

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
11.3.2009 11:14:23   
eugenija
Od prvog dana kada sam otišla da se ustanovi trudnoća, pa sve do sad.. Svaki mesec isto.. Pre mesečnog pregleda donosim sveže nalaze kks, šuk i urina... Ovo sam do sada radila 6 puta u 6 meseci.. i tako se nastavlja sve do kraja.. Svaki put mi mere pritisak i važu me. Krvnu grupu i rh faktor uradila sam na samom startu trudnoće.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
11.3.2009 11:23:00   
taya
Na pocetku obavezno krvna grupa i rh faktor, krvna slika i urin sa urinokulturom, nekom rade i vaginalni bris, eventualno test na hlamidiju...tezina i pritisak bi trebalo na svakom redovnom pregledu, mada meni to recimo ne rade stalno...svega tri puta, a u devetom mesecu sam, pa to radim sama...a na svakih mesec dana ponavljati kontrolu krvne slike( zbog gvozdja tj. hemoglobina i broja crvenih krvnih zrnaca prvenstveno) i urina ( zbog pojave eventualno nekih bakterija ili proteina u mokraci)...u devetom mesecu ide opet vaginalni bris i test na zuticu!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 18:53:23   
Lilly*
Zna li neka od vas, šta treba da se uradi od analiza urina user posted image Dr mi rekao da treba da dam urin na analizu, a nije mi rekao šta

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 19:00:25   
minavb
Verovatno je mislio na kompletan pregled urina. Ja sam radila i urinokulturu, tako da ti predlazem da i to odradis.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 20:16:52   
Lilly*
Pa jel' dovoljno da odnesem urin u laboratoriju i kažem... joj, šta kažem user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 20:22:19   
JULIE
LillyRR ne znam gde vodis trudnocu,ako u drzavnoj ustanovi onda je dr trebala da ti da uput za lab.na kojem pise sta treba da radis.Ako vodis negde privatno ili vodis u drzavnoj ustanovi a zelis da urin uradis u privatnoj laboratoriji,onda je jako prosto.Kad odes tamo,odneses urin,najcesce u svakoj laboratoriji postoji salter gde se ostavlja urin a sestra ce te pitati sta treba da radis.Najbolje je da odradis i urinokulturu,malo je skuplja ali je detaljnija nego kad radis samo urinuser posted image


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 20:26:34   
Lilly*
Idem kod priv. dr. i u priv. lab. Moj dr mi uvek kaže šta da uradim, i da mi papir na kom je obeleženo, iz te lab. šta treba da uradim. Ovaj put smo se zapričali oko sledećeg pregleda, jer moram vaditi plodovu vodu, pa je verovatno zaboravio a i ja user posted image
Nego, kada odem na šalter, i kažem da sam trudna, hoće li znati šta sve treba da se uradi user posted image Ili da ujutru nazovem dr user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 20:37:22   
JULIE
Nece znati draga,moras da im kazes jer nekad i trudnice rade samo urin a nekad i urinokulturu.Kazem ti ne bi bilo lose sa uradis i urinokulturu,ali najbolje ti pozovi lekara da ti kaze sta da radis...user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
28.12.2009 22:27:31   
Anoniman
Ja sam svaki put radila samo urin, dr nije tražila urinokulturu.

Što MORAŠ da vadiš plodovu vodu?

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 8:34:41   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Idem kod priv. dr. i u priv. lab. Moj dr mi uvek kaže šta da uradim, i da mi papir na kom je obeleženo, iz te lab. šta treba da uradim. Ovaj put smo se zapričali oko sledećeg pregleda, jer moram vaditi plodovu vodu, pa je verovatno zaboravio a i ja user posted image
Nego, kada odem na šalter, i kažem da sam trudna, hoće li znati šta sve treba da se uradi user posted image Ili da ujutru nazovem dr user posted image



lilly zasto moras vaditi plodovu vodu i to tako rano user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta od nalaza traži dr posle tek ustanovl...
29.12.2009 8:47:52   
bebuska
Meni su posle prvog pregleda rekli da uradim: kompletnu krvnu sliku,urin,urinokulturu i glikemiju a na sledecoj kontroli (tj. prosloj) sam dobila i da uradim: TORC i Hbs As,HiV TPHA (ove zadnje oznake ne znam tacno sta koja znaci ali su sve to testovi na spolno prenosive bolesti). Doktorica mi je bas detaljna Ja sam sve ove nalaze radila pred VTO i svi su bili dobri al eto kaze da za svaki slucaj provjerim opet....

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here