|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
26.3.2009 10:16:28   
Modessty
Boje ja imam jako visok prag bola. Naročito posle spontanog. Ali bi volela da ipak izbegnem ako mogu maltretiranje.
Super je ako puštaju odmah kući. Bolnica mi se zgadila za sva vremena!

O kakvim čepićima pričaš? Ja to nikad nisam koristila. A što ne tabletice protiv bolova?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
27.3.2009 20:00:42   
cic@
Ja sam u Nisu na klinici radila HSG bez anestezije pre par dana, i nije nista strasno. Daju ti injekciju protiv bolova pre pregleda. Pregled je vise neprijatan nego bolan i traje desetak minuta. Posle odlezis par sati u sobi i puste te kuci. Boli kao kad dobijes i malo krvaris. Ako te jos nesto interesuje, pitaj, rado cu ti odgovoriti

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
27.3.2009 20:05:04   
dunja RR
dobrodosla cic@user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , jesi li i ti trudilica?

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
27.3.2009 20:25:59   
cic@
Hvala. Zelim ti puno srece u ponedeljak. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
27.3.2009 20:38:03   
dunja RR
draga odlozili su mi operaciju, zato sto imam ureaplazmu, pa dok je ne izlecim...za nekih  25 -30 dana....

(odgovor članu cic@)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
1.4.2009 11:01:18   
boje
modesti, izvini sto ti nisam odmah odgovorila, nadam se da nije kasno ni sad da ti kazem.Meni su te cepice preporucile cure koje su imale bolove nakon same intervencije (cepici pocnu delovti pre tablete).nadam se da ti nece trebati kao sto i meni nisu trebali.puno srece i javi se ako te jos nesto zanima.inace danas je mm operisao varikokelu.kiss for you all

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
1.4.2009 12:03:47   
Anoniman
Napiši nam o iskustvima sa varikokeli u temi za nju.

(odgovor članu boje)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
1.4.2009 12:28:08   
Modessty
Hvala Cico! Hvala Boje!
Ja tek treba da uradim sve analize pa onda kod dr da zakazem HSG

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.4.2009 22:42:30   
any
e draga boje...kako ti to pricas....tacno sam dobila neko samopouzdanje kad sam ovo procitalauser posted image

ja sledeci mesec treba da radim HSG. trebala sam ovaj mesec ali imam malu cistu na levom jajniku pa prvo to treba da izlecim. svi ostali nalazi su mi uredni pa se nadam da cu i to izleciti.......pijem neke lekove pa posle menstruacije idem da vidim da li mi je cista pukla,ukoliko jeste odmah ce mi zakazati HSG.
jako se plasim posto sam prosla strasna iskustva s ginekolozimauser posted image

hvala na ovim recima podrske bespomocnim zenamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.4.2009 12:33:15   
boje
nemoj nista da se sekiras draga any,sve se to moze izdrzati kada znamo za koga to cinimo. meni su cure takodje veoma pomogle i veruj mi niko te ne moze bolje razumeti od nas.ljubac

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 17:00:42   
Tadz
pozdrav svim devojkama-ženama-trudbenicama, proleterkama u ovom pregalničkom radu na dobijanju potomstva!!
moj prvi post na ovom forumu nije nesto uzvišeno, nego naprotiv, ono klasično, koje je toliko puta pomenuto na ovoj temi:"Je l boli??"user posted image  listajući teme, došla sam do ove, pa se začitah jer mi je doktorka u novembru rekla da pijem klomifen u dva ciklusa, pa ako nema ovulacije, onda ide HSG. ja je pitala šta je to, ona meni rekla lakonski "to ti je produvavanje jajovoda". i sad shvatam da sam iščitala i ovu i srodne korespondencije samo zato da bih otkrila da li boli. odprilike mi je jasna razlika izmedju HSG i laparaskopije (i srećom, imam bolne menstruacije (mada ne pre-bolne), pa ako i budem išla, valjda sam u treningu za bol).
elem, nešto mi tu i dalje nije jasno. ako sam razumela, prvo ti urade taj rentgenski pregled, sa tim upumpavanjem CO2, pa gledaju, a onda ako treba, rade tu intervenciju, odmah tad. ali, kako se dodjavola produvavaju sami jajovodi?? ja očekujem po imenu da se to nešto "produvava" user posted image  a koliko razumem, oni ih čiste nekim tankim instrumentom i to je to? mislim, onda je i logično da boli, zar ne? i kad se dobije anestezija, i i dalje mi nije jasno zašto su neke ostale u bolnici a neke ne (u teoriji, ako sve idu u bolnicu pod pretpostavkom da su im začepljeni jajovodi i da će se raditi intervencija, trebalo bi da se sve pripreme na onaj način da nema jela posle onog obroka, klistir...)? izvinite ako pravim zastoj u diskusiji, ali sam jedna velika strašljivica koja se raspriča kad se unervozi, a čak ni ne treba za sada da idem na to (mada se to sve možda promeni tokom sledećeg meseca kada odem kod neke druge doktorke koja će se malo više pozabaviti mnome).

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 17:15:33   
sneza24
Dobro nam dosla Tadz user posted image

(odgovor članu Tadz)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 17:59:35   
boje
dobo dosla draga Tadz.tvoja pitanja su skroz na mestu.pitaj sve sto te zanima.ja sam radila hsg proslog meseca kao sto si vec uspela da zakljucis, pa cu pokusati da odgovorim na tvoja pitanja.jajovodi se produvavaju kotrastom, odnosno ubrizgavanjem kontrasta i ukoliko ima manjh zacepljenja odnosno priraslica onda se kotrast ubrizgava pod vecim pritiskom dok ne prodje kroz jajovode i kroz tube se ne izlije u stomak.intervencija se zato zove "produvavanje" jajovoda.mehanickim putem se ciste jajovodi.nakon ubrizgavanja ide rentgensko snimanje i gotova intervencija.traje svega 3-5 minuta.Inace ne radi se klistir debelog creva vec vagine.Pitaj ako te jos nesto zanima tu smo da se konsultujemo.kisssssss

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 18:50:19   
Ana RR
jao, a kako izgleda taj klistir vagineuser posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 19:34:57   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: boje

Inace ne radi se klistir debelog creva vec vagine.Pitaj ako te jos nesto zanima tu smo da se konsultujemo.kisssssss

Radi se klistir debelog creva jer je potrebno da debelo crevo bude prayno da bi rendgenski snimak bio cist, je ako ima nečega u debelom crevu neće se dobro videti prohodnost.
U Narodnom Frontu se ostaje 2,5 dana jer im se pre nekog vremena desilo da su pustili ženu kući istog dana kad joj je rađen HSG i da se ona srušila na Z. Vencu i ona ih je tužila. Zato oni nema šanse da vas puste tog dana, tek sutradan.
Ja sam postavila post, čini mi se na prvoj strani i mislim da tamo pišu moja iskustva. Bolna, doduše user posted image
U Višegradskoj, recimo, puštaju istog dana da se ide kući, kao i uprivatnim ordinacijama.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 19:35:59   
ljubičica
Tadz, dobrodošlaaaaaa !!!!! user posted image  user posted image   user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Tadz)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 20:09:52   
Jacaca
Ljubicice na sta je boje mislila kada je rekla kristir vagine????????

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 20:34:48   
Tadz
hvala na dobrodoslici.
jos jedno podpitanje: a kako se ubrizgava taj kontrast? mislim kroz sta?
logicno mi je to za klistir debelog creva, i to za slucaj u frontu da iz predostroznosti ne pustaju nekog, mada sa druge strane to bi onda trebalo da vazi sa sve ustanove, sta znam.
recite mi sta mislite da li ovo ima smisla: ta doktorka koja mi je prepisala klomifen je rekla da ako ne bude videla ovulaciju, onda me salje na HSG. posto sam je imala, onda je bila u fazonu "super, idi kuci i pravi decu". meni nije logicno da ako ima ovulacije to sigurno znaci da jajovodi nisu zacepljeni; da li neko zna nesto o tome?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 21:09:16   
lucia
ja idem u sredu u pola 12 na hsg,privatnon kod mog dr-a, rekla sam mnu da ja tog adana popodne noram da radim i on je rekao da ce sve biti ok. javicu vam kako je bilo. zanima me samo, da li sme posle par dana od hsg-a da se muti i pravi beba??user posted image   ili se taj mesec preskace?
jacka, ajde i ti na taj hsg! ne moze da ti skodi nikako

(odgovor članu Tadz)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 22:08:34   
Verus
dunja!!! kako je prosla procedura? Mislm da nismo ni pricale od kraja marta?

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 22:13:25   
dunja RR
e pa Verus ja lecim ureaplazmu pa tek onda idem na laparaskopiju; antibiotike pijem jos dve nedelje pace mo onda da vidimo kada ce operationuser posted image , i mm pije isto,,, mislila sam da znas pisala sam ...sta mi ti radis?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.4.2009 22:14:41   
Ana RR
Lucia mislim da se taj mesec preskače, negde sam tako pročitala... možda i grešimuser posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 10:08:05   
Buba76
Ja bas mislim suprotno od Ane,najbolje Lucia da pitas dr.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 10:09:13   
Ana RR
Ma da, možda sam ja to nešto permutovala user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 10:42:47   
boje
meni s radili smo klistir vagine.odnosno ispiranje vagine jodom zato sto se radi ipak o intervenciji.Nisu mi radili klistir debelog creva niti su mi rekli da popijem tabletu za klistiranje vece pre hsg-a, ali ja sam ipak na svoju ruku popila tableticu za klistir (sad sam vec zaboravila kako se zove).Mene nisu duze zadrzali u bolnici verovatno zato sto je sve bilo ok, ali je dr rekao da ponesem spavacicu i papuce sa sobom za slucaj da moram da ostanem.Ljubicice bas mi je zao sto si ti imala tako lose iskustvo, ja se ipak mogu pohvaliti da je moje bilo mnogo manje bolno.Kao jaci menstrualni bolovi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here