|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 20:48:48   
any
posto vidim da su sve zene ovde prosle kroz iskustvo koje ja tek treba da prodjem molim vas za pomocuser posted image
pre 6 meseci sam imala vanmatericnu trudnocu prilikom cega mi je odstranjen levi jajovod.
pre neki dan sam bila na kontroli i doktorka koja me operisala me poslala na HSG. sutra idem da vadim sve te nalaze i briseva potrebne za to snimanje pa moram da se javim u bolnicu!
zanima me sta me tamo ocekuje i da li mogu raditi to snimanje ukoliko mi neki od nalaza ili briseva nije ok??
jako sam uplasena jer sam prosla grozne stvari zbog vanmatericne,zelim da to snimanje sto pre prodje i da pocnem raditi na potomstvuuser posted image

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 20:57:01   
dunja RR
draga nisam radila hsg, ali i ja radim uskoro laparaskopiju, ali ce mi usput proveriti i prohodnost jajovoda; i ja sutra krecem sa anlizanma; hlamidija, hormoni stitne, tumor markeri i ostalo, ne znam da li i ti to radis?

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 21:00:43   
dunja RR
prvo ti rade snimanje, pustanje kontrasta; ako ti je jajovod zapusen onda ti rade laparaskopiju, a ako je prohodan ides kuci; nadam se dusice da je sve u redu i da mozes zaboraviti na teske trenutke i krenuti u pravljenje bebca....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 22:23:40   
any
ja treba da vadim kompletnu krvnu sliku,mokracu,koncentraciju eritrocita a od briseva nalaz vaginalnog sekreta,chlamidiu i cervikalni bris. ja posle te operacije nisam ni pokusavala da ostanem trudna pa mi uopste nije jasno zasto me salju. doktorica kaze da hoce da budu sigurni da je sve ok.
jos ja imam jako veliku fobiju od ginekologa jer sam bas zbog njih tako lose prosla s vanmatericnom. doktorka mi nije videla trudnocu u jajovodu od 2,5 meseca....zamisli!!!
a sta je laparoskopija i zasto se radi??
jao sta su ti zene....user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 22:29:57   
any
e draga nadam se da ce to sve proci ok, i kod tebe i kod meneuser posted image
a sta u slucaju da mi neki od nalaza ne bude ok??

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 22:47:41   
dunja RR
ovako draga, laparaskopija se radi u koliko na hsg-u primete da  ti jajovod zapusen, kako pi se uklonila ta prepreka koja postoji;
naprave ti dva mala reza , jedan sa jedne strane stomaka i jedan u pupku, nista strasno konci skoro sami ispadnu, a kasnije se oziljci jedva primete;mozda cak u pupku i ne, nisam 100% sigurna;
uvuku kamericu i operisu, tj. uklone sve sto ne treba da bude u jajovodu;

e sad sto se mene tice ja imam endometriozu, znaci sa vremena na vreme mi se stvaraju naslage krvi na materici i jajnicima; to moze da ometa funkciju jajnika a u isto vreme i da blokira jajovode,; sve ovo nastaje zbog jakog lucenja estrogena kod mene;tako da ce meni raditi laparaskopiju , da bi mi to ocistili, ukoliko ima necega, a pretpostavljam i da ce mi usput prekontrolisati i jajovode;meni ce napraviti verovatno kao i prosli put tri reza, po jedan sa leve i desne strane stomaka i jedan u pupku;

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 22:52:44   
dunja RR
da zaboravih, mislim da ukoliko se pronadje hlamidija, ona prvo mora da se izleci pre operacije a pretpostavljam i prehsg-a, iz razloga da se ne bi rasirila po organizmu, jer je u tom slucaju jako tesko izleciti, a ona je uzrocnik steriliteta, to verujem da znas,; verovatno i svi ostali nalazi moraju biti dobri iz nekog svog razloga da bi hsg ili laparaskopija bili uspesni;zato i radimo te analize; nadam se da ce nam obema svi rezultati biti ok;

kada ti ides na hsg?ne brini se ....dozivela si najteze iskustvo, sve je lakse posle onoga sto si prosla....

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
17.3.2009 22:54:31   
dunja RR
any koliko ti je godina?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 9:31:13   
m@j@25
draga any ja sam isto imala vanmaricnu u trecem mesecu jedva ziva ostala ivadjen mi desni jajovod.radila sam hsg u visegradskoj u bg od nalaza treba samo sedimentacija i leukociti cervikalni i vaginalni bris nisam radila s anastezijom i veruj mi da nije nista strasno moram da idem na laparaskopiju posto nisu sigurni da su krajevi pprohodni ako nisu onda se napravi otvor i moze da dodje do trudnoce normalno tako mi je dr rekao

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 9:34:23   
m@j@25
ne mozes ici na hsg ako ti nisu nalazi ok.a svakak je bolje da uradis hsg da bi bila sigurna da ti je drugi jajovod ok. da nebi doslo opet do vanmatericne

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 14:21:16   
deka
Samo da pozdravim sve devojke koje su prošle kroz teške traume prilikom vanmaterične trudnoće i da vam kažem niste same,user posted image  i ja sam jedna od tih "nesrećnih slučajeva". Desilo mi se pre 6 meseci pri čemu je ostklonjen desni jajovod, sada treba da idem na HSG. Posle onih bolova koje sam jedva preživela...sve ostalo je teško ali bih želela da čujem i vaša iskustva. Treba da radim u Višegradskoj.

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 14:24:50   
Anoniman
Ukoliko želite da podelite iskustva o vanmateričnoj trudnoći, možete to da uradite u temi: Vanmaterična trudnoća (KLIK)

(odgovor članu deka)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 18:58:46   
any
ja sam ti mlada,26:) udala sam se pre godinu i po i nisam radjala!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 19:03:01   
any
e hvala na podrsciuser posted image  ja treba da radim u betaniji u novom sadu u ponedeljak ukoliko mi nalazi budu ok!

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 19:18:52   
any
ma znam...onakvi bolovi i sve to sto sam prezivela ne moze da se poredi ni sa cim....bar ja tako mislim! samo da mi je da sve to prodje sto pre da se rasteretim malo!!
a ja sam veciti pozitivac i znam da ce sve biti ok i kod tebe i mene i svih nasuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 19:21:53   
dunja RR
tako je any samo pozitivnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 19:23:55   
any
e draga moja,ti i ja smo u skoro istoj situaciji.....
ja sutra idem da vadim briseve i ostale nalaze pa cu da se javim u GAK u NS gde treba da radim HSG.
nadam se da nije nista strasno...mada smatram da posle vanmatericne nista vise ne moze da bude strasno!
nadam se da cu sto pre to odraditi pa ces imati informacijeuser posted image
kad treba da radis HSG?? koliko ti je godina??

(odgovor članu deka)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 19:26:27   
any
kada ti ides na laparoskopiju??
koliko traje oporavak posle toga i koliko posle moze da se pravi beba????

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 21:20:37   
dunja RR
any. ja imam uskoro 33, ne radim hsg, posto radim laparaskopiju 30.03, tako dami HSG nije pitreban, svakako me otvaraju pa ce videti sta ne stima;

sto se tice oporavka prosli put mi je trebalo dve nedelje da se skroz vratim u normalu, odmorim i pocnem da radim; a iz bolnice izlazim ako sve bude ok sutradan posle operacije, mada prosli put je bilo dan duze;dva , tri dana cu biti bezveze, ukocena, a posle polako ....

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.3.2009 22:14:24   
any
ma nije to nista....preziveces ti to....user posted image  
ja sam posle vanmatericne bila u bolnici 12 dana i to mi je bilo strasno posto nikada u zivotu nisam bila bolesna,nikada jaci lek od andola nisam popila......
jako sam tesko psihicki to podnela,jedva sam dosla sebi posle toga!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
19.3.2009 7:48:45   
m@j@25
ja sam radila pre mesec dana u visegradskoj bez anastezije.naslusala sam se raznih prica kako je to bolno strasno otisla sam sa takvim strahom i svo vreme sam ocekivala neki strasan bol a jedino sto sam osetila je napetost kao kad trebas da dobijes i jako kratko traje tako da nemoj da se plasis jer ja sam odlagala zbog straha sto mi je sad krivo.savetujem ti kad odes kod doktora u cekaoni ne slusaj negativna iskustva ja kad sam bila dok sam cekala jedna pacijentica mi je rekla jao sto to boli videces grozno je .veruj da sam pitala doktora kad je zavrsio zar je to hsg nisam mogla verovati da nije tako strasno.kod kog si doktora u visegradskoj ja sam kod Vilendecica on mi je radio hsg svi su tamo jako ljubazni sretno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
19.3.2009 7:54:44   
m@j@25
greskom sam odgovorila tashy umesto tebi tako da procitaj odgovor tashy

(odgovor članu deka)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
24.3.2009 19:20:22   
any
e draga samo da ti javim da nisam radila HSG posto imam neku malu cisticu na levom jajniku tako da su mi odgodili za sl. mesec.
svi ostali nalazi su mi odlicniuser posted image . dobila sam neke lekove za tu cistu pa treba odmah posle menstruacije da se javim da zakazem HSG!
kad ti treba da radis??

(odgovor članu deka)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.3.2009 9:53:15   
Modessty
Meni dr juče rekla da treba da radim HSG sledećeg meseca. Napisala mi šta sve treba od nalaza i rekla da ih radim pred kraj ciklusa da bi svi nalazi bili sveži.
Pošto se u našim bolnicama na rezultate čeka, planiram da sledeće nedelje odem da dogovorim kad da dajem krv, briseve i ostalo.
Interesuje me ako je neko iz NIša da mi kaže da li u niškom GAK-u rade sa anestezijom? Meni su pre 4 godine posle spontanog na živo radili revizijiu. Iskreno ne bih da nešto slično preživljavam opet ako ne moram!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.3.2009 10:33:16   
boje
draga modesty, ja sam ore mesec dana radila hsg bez anestezije.naslusala sam se kojekakvih iskustava, ali u svakom slucaju posto sam ne popravljivo radoznala, dobro su mi dosli saveti.traje citavih 5 min., bol nije uopste strasan (inace govori ti neko ko popravlja zub sa anestezijom).rezultat mi je dr rekao odmah.Hvala Bogu, dobri su. Levi jajovod mi je prohodan, dok na desnom imam manjih priraslica koje nece praviti problem tako da ne trebam da idem na laparaskopiju.U bolnici sam bila sveka 3 sata, posto sam se osecala dobro, pustili su me kuci, nisdam se cak ni presvlacila u spavacicu.Za svaki slucaj ponesi sa sobom neke cepice protiv bolova (diklofen). ja sam nosila,ali mi nisu trebali.To ti govorim iz tudjih iskustava, jer kazu ako su jajovodi zapuseni, da onda boli (ali i to se da izdrzati).Pre same intervencije ti urade klistir jodom i dobijes inekciju protiv bolova.NEMOJ DA SE SEKIRAS!!!!!BICE SVE U REDU.Sve smo uz tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here