|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 10:45:13   
Ana RR
Joj meni u svakom slučaju deluje bolno i neprijatno...Uh šta sve žene moraju da rade..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 19:15:42   
ljubičica
Jaco, nemam pojma šta je to klistir vagine, ali znam šta je klistir debelog creva. Imala sam prilike da saznam kad nam bila u N. Fronta.

< Poruku je uredio ljubičica -- 7.4.2009 19:16:14 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 19:18:44   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Ana80

Lucia mislim da se taj mesec preskače, negde sam tako pročitala... možda i grešimuser posted image


Meni u bolnici su rekli da preskočim taj mesec.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.4.2009 19:28:06   
lucia
pih. neko kaze da se preskace a neko da je bas dobro odmah mutiti, djavo ce ga znati. pitacu sutra dr-a nakon sto me produva ( a ja cu da se naduvam pre toga da bih lakse podnelauser posted image )

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
8.4.2009 9:52:51   
Ana RR
Lucia, javi nam se čim budeš mogla! Držim ti fige! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
8.4.2009 11:50:37   
ramiza_
Pozdravljam sve clanove na forumu...ovo je najbolji forum sto sam do sada vidjela.

<guppy obrisala poruku i dodajem: ako znate nešto o leku koji pomaže ženama da zatrudne, napišite to na forum. Ako želite da reklamirate svoj posao ili proizvod, molim to uradite u Malim oglasima>


< Poruku je uredio guppy RR -- 8.4.2009 19:44:55 >

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:08:22   
lucia
evo me konacno da objasnim kako je bilo,juce napisala sve detaljno i puce mi internet kad sam htela da poslajem,uzas.. valjda nece opet.
dakle, prvo su mi dali inekciju geromicina i nekog antibiotika, protiv bolova, u guzu. zatim na rendgenski  sto, pa te namazu po i unutar vagine sa jodom. zatim neka cevcica ulazi kroz grlic i to boli. kao kad se dobija menstruacija,ko ima bolne, e pa upravo je tako, mada traje kratko ta bol. zatim se malo napumpa stomak i to boli ali cim to prodje pocinje snimanje tako sto se kroz tu cevcicu ubrizgava kontrast i prati na ekranu prohodnost jajovoda ali se prave i rendgenski snimci, cini mi se 4. to dalje ne boli nista. cim se zavrsi kao da nista nije ni bilo,kao kad dodje meca pa prestanu bolovi. nastavila sam dan uobicajeno,radila sasvim ok. dr je rekao da muckanja nema samo tri dana i onda moze... eto,proslo je i to

(odgovor članu ramiza_)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:17:20   
lucia
e zaboravila sam da kazem najbitnije, a to su rezultati. osrednji su, naime, jajovodi su prohodni,s tim sto mi je materica pomerena u jednu stranu dosta pa mi je jedan jajovod bas dugacak a drugi kratakuser posted image . medjutim ima dosta priraslica(adhezija) i dr kaze da one mogu smetati. kontrast mi je prosao kroz jajovode ali kad je izasao iz njih trebalo bi da se spusti dole u duglasov spag a meni se ne spusti vec ostane zarobljen valjda zbog tih priraslica.sve u svemu, dr je rekao da ako zena posle hsg-a 6b meseci ne ostane trudna onda bi trebalo da se radi laparoskopija, posto to produvavanje utice da se te priraslice malo otklone pa su sanse za user posted image  vece, ali ako do toga ne doje onda lap. na otklanjanje priraslica mogu uticati: suncanje stomaka,sto vise, jacanje imuniteta organizma, mnogo vitamina c, jedan ruski laserski aparat na koji cu verovatno ici i polyflamin inekcije koje su nekad postojale,proizvodio je torlak, a moj dr je rekao da ce proveriti ima li ih jos na trzistu.. ako neka zna nesto o tim poliflamin inekcijama neka javi! e sad, ako nista od ovoga ne pomogne u narednih 6 meseci onda laparoskopija kao sto sam rekla.
i da, za svaki slucaj proverice mi nekih 5 hormona 3dc, ako dobijem ovog meseca,,,a ja se nadam da necuuser posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:20:55   
Ana RR
Lucia draga, sad bar znaš kako stvari stoje! Biće to ok, eto vama uskoro bebca user posted image user posted image user posted image user posted image

Imaš ovde temu o poliflamin vakcinama!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:21:56   
Buba76
Bravo Lucia,hrabra si. Nije bas dobro sto imas prirasliceuser posted image ,ali muti.Vidis da mozes,rekla sam ti.user posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:22:54   
Sneža
Luciauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:24:37   
Lilly*
Samo hrabro lucia, bice user posted image  user posted image user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
10.4.2009 23:57:13   
lucia
hvala vam najdraze moje,sta bih ja bez vas!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
11.4.2009 9:59:16   
Jacaca
Bravo Lucija nake zene su ovo tesko pdnele sa jakim bolovima tokom a i posle intervencije.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
11.4.2009 10:26:40   
Jacaca
Lucija, da li su tebe klistirali, da li to svima rade?

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
11.4.2009 10:36:38   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: boje

meni s radili smo klistir vagine.odnosno ispiranje vagine jodom zato sto se radi ipak o intervenciji.Nisu mi radili klistir debelog creva niti su mi rekli da popijem tabletu za klistiranje vece pre hsg-a, ali ja sam ipak na svoju ruku popila tableticu za klistir (sad sam vec zaboravila kako se zove).Mene nisu duze zadrzali u bolnici verovatno zato sto je sve bilo ok, ali je dr rekao da ponesem spavacicu i papuce sa sobom za slucaj da moram da ostanem.Ljubicice bas mi je zao sto si ti imala tako lose iskustvo, ja se ipak mogu pohvaliti da je moje bilo mnogo manje bolno.Kao jaci menstrualni bolovi.


Zato pitam da li mora klistir, moja dr kaze ne, samo u slucaju da nije dobro a neko hoce da nastavi laparaskopijuuser posted image user posted image user posted image user posted image  Kod nas ne klistiraju, samo to ispiranje vagine jodom.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.4.2009 19:29:56   
lucia
nisu ni mene klistirali, mislim da je boje pod tim klistiranjem jodom vagine mislila na ovo premazivanje vagine spolja i iznutra sto su i meni radili.drugo nije potrebno. sto se nastavka laparoskopije tice, ne znam..cini mi se da za tu operaciju trebaju ipak malo detalnjiji pristup,sumnjam da se moze tako naprecac odlucitiuser posted image . meni je dr svakako rekao da posto imam te priraslice da mi daje 6 meseci fore da user posted image  pa ako ne onda tek lap. i inace,kaze da ako posle hsg-a zena nekoliko meseci ne user posted image onda sledi lap ili vestacka. bas me cudi da tebi niko to nije radiouser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.4.2009 19:47:41   
ljubičica
Lucia, draga, pa ti si super prošla. Ja 2.5 dana bila u bolnici u N. Fronta i klistirali nas sve. Meni je levi jajovo 100% prohodan, a desni 0% zbog tih priraslica.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.4.2009 19:50:49   
lucia
da li je ikome jasan ovj moj hsg posto ja ne razumem te moje rezultate najbolje,ustvari ne razumem se u nasu fizionomiju. kaze dr, da mi je kontrast prosao kroz jajovode ali da je posle ostao zarobljen medju priraslicama umesto da se slije u duglasov spaguser posted image . niti znam sta je to duglasov spag niti kojim se to putem treba sliti dole niti da li to ima veze sa putem kojim ide i oplodjena jajna celijauser posted image  ja sam do sad misllila da spermic iz materice dopliva do jajovoda gde oplodi jajnu celiju i da se onda istim putem vrati u matericu ali mozda to bas nije takouser posted image ume li iko ovo da mi rastumaci, jackauser posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.4.2009 19:53:32   
lucia
to je ljubicice verovatno zato sto je drzavna bolnica pa rade starinskim metodamauser posted image , ne znam. a sta su ti rekli,hoce li te slati na laparoskopiju?
i jel umes da mi rastumacis ovu moju situaciju mozdauser posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
13.4.2009 19:58:57   
ljubičica
Meni je moja doktorka rekla isto što i tebi  da ako ne user posted image  u narednih 6 mes. da ću morati na laparaskopiju, zbog tog neprohodnog, ali tebi su 2 prohodna pa je tebi situacija malo bolja nego meni. Stvarno neman pojma...
Ja ga mutim često pa kad upali, šta ću user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
14.4.2009 12:43:10   
Modessty
Čitam pta ste sve pisale i pitam se kako li ću ja da prodjem. user posted image

meni dr traži sledeće rezultate da bi mi uradila HSG:

-krvna slika
-urin
-papa test
-vaginalni i cervikalni bris
-hlamidija, mikoplasma i ureaplasma (valjda sam potrefila nazive?)

mm treba da uradi spermogram
ja sam svoj deo odradila a sad je na mog muža reduser posted image

koliko sam razumela dr, trreba da joj se javim čim dobijem da bi mi zakazala HSG izmedju 8 i 10 dana ciklusa.
Naravno, pod uslovom da svi rezultati budu ok

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
14.4.2009 12:45:34   
Ana RR
Mod nemoj mnogo da razmišljaš o tome, samo ćeš sebi stvoriti nervozu. Svaka žena je priča za sebe i svaka ima drugačije iskustvo.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
14.4.2009 12:45:35   
Sneža
Mod,odlično,uradiš i to,pa si mirna!user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
14.4.2009 12:47:26   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Ana80

Mod nemoj mnogo da razmišljaš o tome, samo ćeš sebi stvoriti nervozu. Svaka žena je priča za sebe i svaka ima drugačije iskustvo.



Baš tako,Ana,moja kuma je išla prošle godine na HSG,ona kaže uopšte je nije bolelo,samo malo neprijatno kad se sipa rastvor,kao onaj pritisak pred menzis.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

У првих месец или два ја:

дојио бебу на њен захтев. (0%)

повијао бебу, дојио 3 сата, али сам се снашао између најбоље што сам могао. (0%)


Ukupan broj glasova: 0

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here