|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 11:44:21   
lucia
IZVORNA PORUKA: any

zna li neko da li mora da se odmiruje posle toga posto ja 12. treba da radim HSG a 16. treba da kumujem??



isti dan sam radila popodne, a na kraju samm i skakala i djuskala. ako nemas bolove i temperaturu slucajno, onda je sve ok skroz

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 11:45:52   
lucia
IZVORNA PORUKA: Anastazija

Korisnici na ovoj temi: Anastazija, lucia

dve nestrpljivice... user posted image




user posted image user posted image user posted image  ko zecevi

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 11:46:35   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 11:50:54   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: lucia

user posted image user posted image user posted image  ko zecevi


hahahhahahah!!

ZEČICE user posted image user posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:05:40   
2002m
Ja nisam mirovala ni taj dan, samo sto jedno vreme nesmes nista tesko da dizes.

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:18:03   
Modessty
Procedura za HSG u bolnici (naravno Niškoj) je sledeća:

Dan pre zakazanog pregleda otvore ti istoriju bolesti, uzmu anamnezu (jel se tako pišeuser posted image ), pokupe sve laboratorijske izveštaje što imaš i daju papirić sa objašnjenjem kako se pripremiti za HSG. To sam već napisala gore ali ajde da ponovim:
1. Dan pre snimanja posle ručka popiti 2 tablete Dulkolaksa
2. Uveče staviti 1 vaginaletu Povidon joda
3. Ujutru pre snimanja ne uzimati hranu i tečnost
Naravno obavezno se obrijati (ne mora sve).

Na zakazani dan javiti se u ambulantu za sterilitet (tako piše na vratima, u prizemlju). Sestra koja tamo radi priprema te za snimanje tako što te obriše povidon jodom iznutra i da inekciju - valjda protiv bolova, nemam pojma. Onda sedneš u čekaonicu i čekaš da sestra sa 1. sprata dodje po tebe.
Snimanje se obavlja u susednoj zgradi. Skener je neko oooogromno čudo. Stave čaršav, na koji ti legneš i podigneš noge, tj držiš kolena. Onda te dr premaže nečim što malo pecka. Posle toga stavlja nešto, nemam pojma šta. E to malo bolucka. Nije strašno i ne traje dugo. Nakon toga sledi uslikavanje. I gotovo!
Obučeš se i odvedu te na prvi sprat GAK-a u neku od soba da odležiš jedno sat -dva. Dobiješ antibiotik da piješ i to je to.

Ja treba da se vidim sa dr sledeće srede u 14h. Danas je bila baš gužva pa je dr rekla da je pogledala snimnke na brzinu i da joj sve izgleda ok. Možda mala upala grlića. Drugo je sve uredu.

Onaj kontrast što ubrizgavaju je izašo iz mene posle jedno sat i nešto. Ja pomislila da sam se upiškila user posted image user posted image Sva sreća pa sam kao prava pametnica imala uložak. To ti niko naravno ne kaže da će da se desi.

Inače su svi bili ljubazni i super! Doktroka Jasmina je suuuuper! Svidja mi se što mi kaže kad će šta da se desi, npr. "sad će malo da pecka", "ovo će malo da boli", "sad se opusti"....A i sestre su bile baš baš fine.
Dali su mi Dovicin, dve tablete dnevno u toku 5 dana. Ništa mi nisu rekli za vaginalete, pa se sad pitam da li treba samoinicijativno da ih stavljam user posted image Ili je bolje da čekam sredu user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:22:03   
Anoniman
Uf, onaj momenat da sama držiš kolena dok ti rade nešto što bolucka - ne sviđa mi se.

Ako su se setili da ti kažu za Dovicin, sigurna sam da bi se setili da ti kažu i za vaginalete da treba da ih stavljaš.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:25:49   
Modessty
A da! Ponesite svoje papuče i eventualno spavaćicu ili pižamu. Papuče zato da ne bi ste od svlačionice do skenera išle u cipelama, a i za kasnije dok ste u sobi.

Nakon snimanja odveli su me u sobu na prvom spratu. Sestra me zamolila da obučem njihovu spavaćicu, jer nesmem da budem u sobi u "civilu". Ja sam ponela svoju pižamu pa sam to i obukla.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:26:27   
Ana RR
Ako budeš morala da ih koristiš sigurno će ti reći doktorka kad budeš otišla. Ako se ona ne seti ti je pitaj da li treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:27:13   
lucia
ne znam zasto su ti dali dovicin unapred? meni dr nije nista dao,rekao je samo da mu se javim ako dobijem temp,pretpostavljam da bi mi tada dao ali ne unapred da se kljukam antibioticima. ne znam,,,bolje radi kako su ti rekli,kod mene je bilo malo drugacije. bitno da si ok

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:27:56   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Uf, onaj momenat da sama držiš kolena dok ti rade nešto što bolucka - ne sviđa mi se.

Ako su se setili da ti kažu za Dovicin, sigurna sam da bi se setili da ti kažu i za vaginalete da treba da ih stavljaš.


user posted image Meni se učinilo baš doboro što su mi rekli da držim noge jer se uvek plašim da će mi u trenutku bola noga nekontrolisano otići u pravcu doktorkine glave user posted image

Za vaginalete... i ja tako mislim. Sigurno ne bi zaboravili.
Inače, Dovicin nisam kupovala u apoteci. Dali su mi dve kutije u bolnici user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:30:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty


user posted image Meni se učinilo baš doboro što su mi rekli da držim noge jer se uvek plašim da će mi u trenutku bola noga nekontrolisano otići u pravcu doktorkine glave user posted image



Pa baš zbog toga... što ih ne vežu za one nogohvate - za svaki slučaj. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:32:25   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:39:17   
Modessty
Ma nema tu nogohvata! Na skeneru si, ne na ginekološkom stolu! Skener je ogromno čudo tehnike koje ima veeeeeeliku ploču od nekog debelog stakla ili šta već.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:42:02   
Anoniman
Ma sve je to cool Mod, ali zar ne bi trebalo nekako ipak da ti fixiraju noge. Šalim se malo... ja da sam dr, gledala bih da sestra pridržava te noge dodatno. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 12:43:18   
Modessty
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
6.5.2009 22:26:14   
Shizika
Ja sam radila Hsg pre 3 god...i ako izuzmemo to sto nisam ponela svoju spavacicu,a u bolnici su imali samo da mi daju gornji deo muske pidzame,pa sam da izvinete golog dupeta,jer sam pametnica krenula u tangama,prosla kroz pola bolnice do sale gde se to radilo i pokupila razne ovacije nekih chicha koji su cekali na ocnom i baba sa reumatologije u fazonu tz tz tz,sram je bilo, i sto su mi neke cure koje su obavljale taj dan praksu,zaglavile prilikom vadjenja "ono nesto",nije strasno stvarno....malo je neprijatno i nezgodno jer su noge u blesavom polozaju,ali ako su jajovodi prohodni ne boli toliko....
Pa cak i da nisu,to brzo produvaju onim kontrastom tako da ne boli nista vise od neke intenzivnije jacine menge...Samo opusteno i polako Any....a i ne moras da mirujes cak ni taj dan ako se ti osecas okay....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.5.2009 15:04:54   
any
e draga bas mi je drago da si se resila....nadam se da cu i ja proci tako dobro kao ti....user posted image
sta su ti rekli,koliko dugo mora sda se cuvas??

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.5.2009 15:07:08   
any
e dobro je sto ne mora da se miruje....zar da kumstvo propustim user posted image

(odgovor članu Shizika)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
11.5.2009 16:07:03   
any
e samo da vam javim....bila sam danas kod mog ginekologa,sve je ok,u sredu idem na HSG!!!!
nadam se da ce sve biti ok i da nece biti bolnouser posted image

detaljnije od mene u sreduuser posted image

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
11.5.2009 21:44:00   
Shizika
Bice! Drzimo ti fige u sredu! Nego,jel znas da neke zene posle hsg ostanu trudne odmah sledeci mesec :))))))) Eto,sad dok sam kucala ovo zasvrbeo me levi dlan...:)))) Ajd pa da sledeci mesec budes na listi user posted image  :)

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
11.5.2009 22:20:43   
any
e draga hvala na podrsci....nadam se da ce biti upravo tako kako si reklauser posted image

javljam se u pon sa informacijama!!

(odgovor članu Shizika)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
12.5.2009 10:06:23   
Modessty
Any srećno!user posted image
OBAVEZNO nam javi kako si prošla!

Meni su samo rekli da do vidjenja sa dr, a to je sutra, nesmem ništa da radim. Nema sexanja user posted image user posted image
Sutra idem da mi presudi dr šta dalje. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu any)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
12.5.2009 10:27:16   
boje
kako to da ti nisu rekli kakav je rezultat Hsg/a odmah nakon intervencije? Meni je dr rekao nakon sto je dobio snimke (posle nekih sat vremena).

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
12.5.2009 11:29:24   
Modessty
Doktorka je inače i prof na fakultetu pa je tog dana čekali studenti na ispitu. Zato mi je samo rekla da je na brzinu bacila pogled i da joj sve izgleda ok. Trebalo je da je sačekam da završi sa studentima, pa da detaljno popričamo, ali je onda nastala neka gužva i frka pa smo se dogovorile da se vidimo sutra oko 14h. Taman smo dobili i rezultate spermograma, pa će dr imati punu sliku.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Godisnje doba
igomar

U kom godisnjem dobu je rodjeno?

leto (29%)

jesen (23%)

zima (21%)

prolece (27%)


Ukupan broj glasova: 66

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here