|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
19.10.2010 22:50:13   
aster
Hvala Nensi. Imala si dogovor sa anesteziologom i sa ginekologom? Pretpostavljam da to tako funkcioniše?

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
19.10.2010 23:00:52   
Nensi*
Ja nisam znala da cu se poroditi carskim rezom,pa sam u 9 mesecu isla na razgovor sa anesteziologom u vezi epidurala,i odnela mu potrebne analize...Medjutim,par dana pre termina me zadrze na patologiji jer je Vuk bio bas veliki,pa ako dodje do porodjaja da budem tu...Dogovorila sam se sa dr koja mi je vodila trudnocu da sacekamo pun termin da vidimo da li ce porodjaj sam krenuti,a kako sam ja do punog termina ostala skroz zatvorena odlucila se za carski rez,i taj dan me porodila jer je bila dezurna...A anesteziolog koji mi je dao spinal je bio taj koji se tu zadesio,tj cija je smena bila,nisam nista dogovarala niti platila...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
20.10.2010 22:55:09   
LunaLu
Spinal kod CR se ne placa (navodno sam cula da se placa u Frontu, ali nisam sigurna), do se epidural za vaginalni porodjaj na zalost placa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
20.10.2010 22:58:53   
Nensi*
U Dragise Misovic se ni epidural ne placa...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 11:23:50   
Jele
Inače, sad još i ovo moram da proučim,,, Bebac se nije okrenuo, karlična prezentacija, guzom fino sedi i ako se do kraja ne okrene, a male su šanse, krupan je i mesta više nema, odoh izgleda na CR... Sad moram da pokupim što više info, kako, kad, da li da sa nekim ugovorim, kao da nemam dovoljno posla...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 11:44:40   
Anoniman
user posted image Biće to sve super, ne brini!

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 12:08:31   
bokicans
Tasho gde se ide kod onog djavola interniste i na ekg?I ja trebam sve zivo da skupim još malo.Jele idemo zajedno u prikupljanje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 12:29:33   
Jele
Može, ja baš sada gledam šta sve treba... Kako biraš dr, jel' može to? Kome kažem da hoću spinalnu?
Inače sad sam zvala DZ u kome sam prošle godine kao imala izabranog ginekologa, čisto da dođem kao prošli put i uzmem uput za Betaniju, uput za Lab i otvorim porodiljsko, kad se ono sve promenilo... Sad moram da zovem call centar u petak da zakažem termin za pregled, kao da oni konstatuju trudnoću i pregledaju me, pa tek onda uputi... Idu mi na živce sa tim komplikovanjem, poludela sam. Mislila sam da je dovoljno da mi vidi stomak u 9. mesecu i konstatujke trudnoću, pokažem joj nalaze kao prošli put i da je to to, ali ne....

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 13:01:36   
bokicans
Koji je dz ?E meni je rekla drugarica sa patologije,da se tamo dogovaras koju ces anesteziju ,pitaju te na toj "komisiji",kaze da pitaju i kog dr bih htela od ponudjenih,A moja dr na godisnjem ja cu se poroditi dok ona ne dojde,da mi da sve te papire!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 13:09:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bokicans

Tasho gde se ide kod onog djavola interniste i na ekg?I ja trebam sve zivo da skupim još malo.Jele idemo zajedno u prikupljanje!


Ja sam išla privatno.

Imate temi o nalazima za CR. user posted image

Jele, u DZ na novom naselju se ne zakazuje! I ja sam otišla prvo u DZ kod dunavskog parka, oni kao zovi call centar, reko da, da, otišla na n.naselje i sve završila za sat vremena. user posted image

Anestezija... Dan pre CR ulaziš na patologiju, tamo moraš proći komisiju za CR, i kažu ti koja si po redu sledeći dan. Nakon toga ideš na razgovor sa anesteziologom, i njemu kažeš za vrstu anestezije.

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 13:17:23   
Anoniman
Nalazi za CR

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 13:29:28   
bokicans
Tash hvala.E da ja idem u dz kod dunavskog ,trudnice ne zakazuju tamo!!!!Samo odeš!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 13:31:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bokicans

Tash hvala.E da ja idem u dz kod dunavskog ,trudnice ne zakazuju tamo!!!!Samo odeš!


Mene je teta izbacila naglavačke. user posted image Rekla da zovem call centar.

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 13:37:30   
bokicans
Ne mogu da verujem!Ja tamo idem od pocetka trudnoce a išla sam i prošlu.Samo se ode na pocetku smene rada tvoje dr,a sada su mi rekli da primaju i po ceo dan .Ma zavisi kako su bile raspolozene,mene je do skoro svaki put pitala ona na salteru jesi li trudnica,a meni stomak 116 cmuser posted image
Ma jok zubarka!!!Samo sam se najela!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.10.2010 23:52:12   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.10.2010 13:56:41   
bokicans
Tash a u kojoj nedelji tamo trebam da se javim,jel ima nesto odredjeno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.10.2010 22:45:00   
Jele

IZVORNA PORUKA: Tash


Jele, u DZ na novom naselju se ne zakazuje! I ja sam otišla prvo u DZ kod dunavskog parka, oni kao zovi call centar, reko da, da, otišla na n.naselje i sve završila za sat vremena. user posted image





E hvala na info, baš mi znači, pošto je trebalo već da otvorim porodiljsko...

A ono za DZ kod dunavkog parka se ne zakazuje kada su ti trudnoću već ''konstatovali'', tj. već si bila kod njih na pregledu u ovoj trudnoći... Ako dolaziš prvi put, kao ja, jer trudnoću vodim privatno, onda moraš da zakažeš pregled, itd, budalaština.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.2.2011 14:50:50   
gabrijelaaa
svima bi preporucila spinal...divan osecaj videti odma bebu...porodjena sam prvi put pod totalnom,drugi put pod spinalnom i naravno dajem VELIKI glas spinalnoj...

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.2.2011 15:51:50   
gagilly
i ja dajem svoj glas za spinal - uopste nije strasno biti budan na operacionom stolu, ja sam imala diiiivnog anesteziologa koji me je sve vreme drzao za ruku i pricao sa mnom tako da imam osecaj da je cela sekcija trajala 5 minuta, a ne pola sata.
i jos veliki plus sto se vidi odmah beba samo sto treba biti pripremljen za to, moja beba je bila modra i plava kao nebo, to mi je bio najstrasniji trenutak sekcije!


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.2.2011 18:34:45   
marijamarjuca
a kako kontrolisete onu svest da se dole nesto desava? znam da nema osecaja bola. ali takodje znam da osecate "prisustvo".
ako me razumete.
verovatno koncentracijom i čeličnom voljom da se sve to što pre završi.
i naravno zboguser posted image

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.2.2011 18:45:12   
Nensi*
Ja sam pre operacije razmisljala kako cu ja to,da budem budna a znam da mi kopaju po stomaku...Ali u tom trenutku samo cekas da vidis svoju bebu user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marijamarjuca)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.2.2011 20:35:54   
gagilly
ja ne znam cime su mene nakljukali pre sekcije, ali sve vreme uopste nisam obracala paznju na to sto mi kopaju po stomaku, iako sve osecas, samo sto ne boli. tacno se secam osecaja kad mi je doktor zavukao ruku u stomak i kad su me cimali i izvlacili bebu, i sve ostalo posle toga. ma sigurno su mi dali neke sedative jer sam se mnogo tresla kad sam usla u operacionu salu. i secam se da sam lupala razne gluposti i postavljala pitanja tipa "a sta je sad to, a sta mi raditeuser posted image doktor mi je na kraju rekao - dragana doktor zna svoj posao ne briniuser posted image

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.3.2011 14:44:50   
vukosava

IZVORNA PORUKA: neica

Da li ti stavljaju kateter kada imas CR sa spinalnom anestezijom?


da

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.3.2011 15:42:04   
vukosava
ja sam pokusavala da se porodim prirodno od petka... tri nedelje pre toga sam pocela da se otvaram... jedne nedelje 1cm, sledece 2 cm, pa 3 cm... i onda nikako do 4 cm
elem, pokusavam ti ja tako od petka... nikako da se pomakne.. u nedelju ujutru su mi dali epidural pa zatim i indukciju nakon sto sam stigla 4cm... i onda dodjem do 7 cm i dalje nece... cekali su, gledali me na svaki sat i ni makac... onda su u pola pet popodne odlucili da idem na carski... epidural je vec bio izlapeo, usla sam u bolove koje svaka zena otvorena od 7 cm oseca.... bebi nesto nije bilo sa srcem non stop ok... merili su sondom otkucaje...

i ... jesam se tresla ko prut na operacionom stolu... kazu da je to normalna reakcija... mada biti skroz gola na 10-15 stepeni celzijusa ne verujem da se ne bi tresla i bez toga.. mada sam usput dobila i temperaturu... mozda i zbog toga dodatno... stavili su paravan tako da nista nisam videla sta su mi dole radili osim kesa u koje su stavljali krvave gaze... govorili su mi sta kad rade... i citavu govoranciju pre operacije o nus pojavama - ja sam gadljiva na sve vezano za medicinu pa sam se maksimalno slusala da nista od toga ne cujem... najnezgodnije je bilo kad sam cula kako broje instrumente... i gaze... al znam da je jedna rodjaka od moje drugarice iz srednje skole umrla od sepse nakon zaboravljene gaze na carskom tako da sam ipak mislila super ipak sto imaju takvu proceduru....

a dobre strane... cula sam BEBU KAKO PLACE KAD SU JE IZVADILI... tako da imam osecaj da sam se porodila... sestra mi je imala carski pod totalnom i nije videla bebu ceo dan sve dok je bila drogirana pa je rekla da nije imala bas osecaj kao da se porodila. meni su bebu cim su je tamo izmerili i sta vec rade sa bebom - apgar ocenjivanje i ostalo.. stavili na grudi... odvezali mi desnu ruku pa sam je mazila... NEPROCENLJIVO!!!!! i cim je proslo postoperativno vreme - ne secam se koliko da li sat, da li dva... odvezli su me na kolicima da je PODOJIM... sedela sam tako drogirana i drzala bebicu prikacenu na sve one aparate koje mere otkucaje srca i udisaje... i ja i ona na infuziji.. al to su mi najlepsi momenti iz porodilista

sestra mi se porodila dva meseca posle mene, carski sa totalnom... i dete je videla na mobilnom telefonu kod muza i prvi put sutradan... mogu misliti koji je to trip...

i da- muz je svo vreme bio sa mnom u operacionoj sali, slikao i drzao me za ruku... nije bas da sam zelela da imam sliku svoga rasecenog stomaka al nije ni toliko strasno kad sad pogledam nakon svega

dakle: moje misljenje posle svega - jeste da su me bolela ledja posle - valjda kad imas epidural + spinalnu u istoj rupi valjda nije sasvim svejedno, jeste bila velika modrica, jesam nosila kateter, i jesam imala kopce dole metalne, jedva isla u wc - tek sama nakon 5 dana... na malu nuzdu

al NEPROCENLJIVO JE ISKUSTVO CUTI SVOJU BEBU KAD ZAPLACE KAD SE RODI

tako da toplo preporucujem, samo sto vise znate o tome, lakse ce vam sve to biti

i da - jos jedna konstatacija za one koji su operisali slepo crevo- jeste ovde veca rana al se smanjuje vremenom i brze zaraste - 2 meseca nakon carskog isti osecaj kao 6 meseci nakon slepog creva

i jos jedna nus pojava totalne anestezije - posto je valjda bazirana na gasu smejavcu uz kombinaciju ono u venu - ne mozes da prestanes da se smejes kad se probudis sto je zesca nus pojava kad bi trebala da dojis i sl...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.3.2011 17:14:01   
Irence
Carski rez u spinalnoj anesteziji je super iskustvo.Oba puta sam se porodila tako.Ali na drugom porodjaju je doktorka naisla na problem koji su mi napravili na prvom CR-u e tada sam se bas uplasila jer sam cula sta sve pricaju i koliko imaju problema da izvade bebu.I pored toga opet bih se odlucila za istu vrstu anestezije>

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here