|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 9:15:54   
jovicaa
da najmanje pakovanje 1 ili 2. ali ja bih uzela keca. posto je moja beba na rodjenju imala 3 i 780 i pored toga mu je bas velika dvojka... tako da smo prvo uzeli dvojku, a sad uzimamo keca.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 17:59:16   
MASHKA
jovice celo pakovanje? ja sve mislim da sam prošli put nosila pola...
i šta da ponesem za klistiranje, mislim koje čepiće da kupim?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 18:56:09   
MarijaBg
I ja sam nosila pakovanje belog pampersa 1, mislim da ima 33 kom. Za 3 dana se potrosi 15-20 kom, a ja sam dala jednoj zenici 5-6 kom, ona ponela samo 15 pelena... Lako ces vrtatiti kuci 10-15 pelena.
A cepice nijedne, isla sam u wc posle 2 dana skroz normalno.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 19:46:48   
MASHKA
ja sam mislila na klistiranje pre porođaja...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 20:28:12   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: MASHKA

ja sam mislila na klistiranje pre porođaja...



Prvi put cujem da se nesto nosi za to user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 20:40:41   
MASHKA
meni su prošli put napisali šta da kupim da bi se isklistirala pred sam porođaj ali zaboravih kako se zove. Ma pitaću doktora kada budem išla sledeće nedelje!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Kamperski vodič za porodilište
14.11.2012 21:51:42   
jance
ja sam isto ponela bila nesto jaako malo pelena, mislim 10kom pa mi bila frka jer sam ostala 6 dana, a moji svi ili na poslu ili na Kamenjaru, niko bas nije stvarno bio u mogucnosti da mi donese....
ja nesto razmisljam, ono sto treba da se jede za povecanje kolicine mleka je ovsena kasa jel tako? pa kontam da mozda nebi bilo zgoreg da ponesem onaj keks od ovsenih pahuljica (pored plazme) kad sam vec prosli put imala problema sa kolicinom mleka....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.11.2012 21:12:48   
skocic
nova sam na forumu.imam iskustva sa porodjajima
imam troje dece.molim vas da se ne ljutite ali diskusije o pelenama i ovakvim ili onakvim casama su stvarno bez veze. vazno je da idete optimisticki na porodjaj i da ni od koga nista  spektakularno ne ocekujete. niko nije duzan da  vam se smeska i ugadja vam. to ostavite za kucu,ako ste dosle na porodjaj ponasajte se zrelo i odgovorno .naucite da razlikujete bitno od nebitnog.kakve su case,hrana,spavacice je krajnje nebitno. sto se tice misovica .,sve najbolje mogu da kazem za sve posebno za dr.golubovica i sve sestre

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.11.2012 8:14:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MASHKA
i šta da ponesem za klistiranje, mislim koje čepiće da kupim?


Mikroklizma

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.11.2012 9:31:55   
jovicaa
kod nas ti nabiju neko crevo u guzicu napune vodom i sapunom.. ne nosimo klizmu..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.11.2012 11:00:12   
MASHKA

IZVORNA PORUKA: jovicaa

kod nas ti nabiju neko crevo u guzicu napune vodom i sapunom.. ne nosimo klizmu..

uh jovice , to je sigurno neprijatno?user posted image
meni je nekako lakše da to sama odradim...i prošli put sam tako čim sam primljena u porodilište

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.11.2012 11:16:27   
jovicaa
prvi put sam uspela da se opustim pa nije bilo nista strasno... ali sad drugi put sam se stisla nekako, pa je bilo bas neprijatno..
a iskreno ne znam ni kako bih sama... ali opet prijatnije je da sam to uradis nego da ti neko drugi radi... ali u ludilu celog porodjaja klistriranje je najmanje strasno..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.11.2012 12:58:27   
Anoniman
Ma i kod nas klistiraju sapunom kroz crevo, nego su meni ovo preporučivali za zatvor, ali je mnogo skuplje od glicerinskih čepića, pa ga ne kupujem, a znam da ga žene uzimaju da se same srede... A meni boga mi danas ne treba ništa-beba odlučila da mi pročisti creva, svako malo sam na toaletu user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.11.2012 12:19:15   
Koja
Unapred se izvinjavam što ću za prvi post malo da trolujem. 28. nedelja, hormoni, nadam se da ćete razumeti. Pokušavam da se informišem o porođaju. Dok na stranim forumima, logično, pronalazim isključivo prijatne informacije, domaća priča je, naravno, sasvim drugačija. Ok. Ali ono što me u svemu najviše frustrira su stavovi ovdašnjih mama koji mogu da se svedu na reči "Nije ti to hotel, nego porodilište, ne znam šta očekuješ." Znajte da upravo takve osobe na prvom mestu krivim za stanje u našim porodilištima! Kada bi sve buduće mame imale dostojanstvo, i zahtevale sasvim normalne stvari koje zaslužuju, stvari bi bile mnooogo drugačije. Toliko.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Kamperski vodič za porodilište
15.12.2012 8:17:37   
markjacknow
Tashice, divna si
Prokomentarisati ću čim stignem!




__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|RS Gold

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Kamperski vodič za porodilište
24.1.2013 22:19:53   
jance
papiroligija: nosim i otpusbu listu sa proslog porodjaja?
ostalo: jesu vam stvarno trebala dva para papuca? predomisljam se u vezi toga, ja se nikad tamo nisam tusirala u papucama, em mi mokre papuce vise klize nego tus kabina, em mi bio smor jos misliti o ispiranju i susenju istih.
sapun za bebinu guzu ako se ukaki? ili da ne susum kozu prvih dana, i samo sa vodom da perem?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu markjacknow)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Kamperski vodič za porodilište
24.1.2013 22:31:59   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: jovicaa

prvi put sam uspela da se opustim pa nije bilo nista strasno... ali sad drugi put sam se stisla nekako, pa je bilo bas neprijatno..
a iskreno ne znam ni kako bih sama... ali opet prijatnije je da sam to uradis nego da ti neko drugi radi... ali u ludilu celog porodjaja klistriranje je najmanje strasno..

Posto sam se porodila putem CR meni je klistir bio najgori..a inace imala sam dva puta pripremu posto su me prvi put vratili jer bebi pluca nisu bila spremna za izlazak..prvi put je bilo ok jer je i sestra bila vise nego super a drugi put majko moja,kod druge sestre......dakle dosta zavisi i od strucnosti ili neznosti osobe koja vas priprema za porodjaj...Jance sto se papuca tice ja sam se porodila u lleto pa sam imala samo jedan par papuca e sad zimi ne znam,nezgodno bi ti bilo mozda da se saginjes i brises stopala i oblacis carape na jednoj nozi da ne bi iskvasila papuce ,bolje dva para ,jedne gumene letnje pa nema potrebe da ih susis...moje misljenje...a sto se drugog tice tu nemam iskustva,neko ce ti vec odgovoritiuser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 24.1.2013 22:36:51 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.1.2013 10:07:52   
MarijaBg
Jance, ja nisam ni pomislila da treba otpusna lista, odkud ti to? Na svim izvestajima mi sad pise drugorotka, a na onom prvom iz DZ i info sa prvog porodjaja, beba rodjena u 38-oj nedelji, tezina, ocena... Ne verujem da ce ti to traziti, ne vidim zasto bi user posted image
Sto se torbe tice, evo upravo pocinjem sa pakovanjem, pa da se malo preslisam:
* 3 spavacice
* tanki pamucni bademantil (u porodilistu je jako vruce)
* malo pamucnog vesa i carapa
* 2 peskira
* papuce 2 para (gumene + sobne)
* brus za dojenje + 10-ak tupfera za brus
* PUMPICA ZA IZMLAZANJE (ovo mi je pod obavezno)
* osnovni pribor za higijenu
* lanolin krema
* octenisept sprej
* asepsol sprej
* mrezaste gace
* mrezasti ulosci + neki ogromni pamucni ulosci za porodilje (ponudili mi u apoteci, kazu da su spas za noc)
* pakovanje ubrusa, ako imam mesta i 2 pakovanja (za sve: wc, brisanje lica posle umivanja, briskanje asepsolom...)
* plazma, malo mleko, voda, 7 days kroasani user posted image
* nekoliko najlon kesa (verujte da ce zatrebati)

Sve sto treba od papirologije (jos samo koprokuturu nisam uradila)

za bebu
* pelene newborn
* pavloviceva
* vlazne maramice

A stvari za izlazak cu spremiti da nam ponesu user posted image

Ko zna sta sam sve zaboravila user posted image

< Poruku je uredio MarijaBg -- 29.1.2013 10:09:57 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.1.2013 10:50:24   
Olga75

IZVORNA PORUKA: jance

papiroligija: nosim i otpusbu listu sa proslog porodjaja?
ostalo: jesu vam stvarno trebala dva para papuca? predomisljam se u vezi toga, ja se nikad tamo nisam tusirala u papucama, em mi mokre papuce vise klize nego tus kabina, em mi bio smor jos misliti o ispiranju i susenju istih.
sapun za bebinu guzu ako se ukaki? ili da ne susum kozu prvih dana, i samo sa vodom da perem?

mislim da ti ne treba otpusna lista sa prvog porodjaja
a za papuce , najbolje da imas neke plasticno - gumene , one kroksice su zakon ( koliko god bile ruzne a na pijaci ima za dz ) ja nisam bosa ulazila u tus kabinu , samo mi jos kojekakve gljivice fale
a te se suse cas posla
i mislim da ti ne treba sapun za bebinu guzu tih prvih dana , mada on ne zauzima nesto puno prostora

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.1.2013 11:41:33   
hanic
jance ja cu isto da nosim samo jedne papuce i to bas ove gumene "kroksice"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.1.2013 13:30:59   
Bekolino81
Čašu i tetra pelenu
user posted image
IZVORNA PORUKA: MarijaBg


Ko zna sta sam sve zaboravila user posted image


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.1.2013 15:05:22   
MarijaBg
Daaaaa, casu, hvala user posted image
Tetra pelene ne trebaju, kod nas u porodilistu ih uzmes koliko god ti treba, kao i benkice i carsafe user posted image
Spakovacu jos i moju jastucnicu.

(odgovor članu Bekolino81)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2013 9:20:24   
MarijaBg
Kupila sam juce na pijaci veliki ceger, od nekog tankog materijala, kao malo jaca kesa i sve stvari strpala u njega user posted image Obzirom da ne daju da se stvari spakuju lepo u torbu ili koferce, nadam se da bar za ovo nece praviti pitanje... Ako mi samo neko nesto kaze za to, usred najace kontrakcije cu da iskalim bes na njemu user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.2.2013 13:36:30   
Shishica
Evo mog spiska za ovaj put:

• Beli Pampers 1. (78.kom) 1475.00 (ponesi 25. Daj 15.prvo)
• Pavloviceva da namazu dete kad izlazimo
- Duplu Plazmu
- Sok, voda
- Casa
- Telefon, punjac
- Bade mantil
- 4. spavacice
- 4.mrezastih gaca (kupiti 3.jer jedne imam) i 2. obicnih
- Brushalter mekani
- Carape x 2
- Papuce
- 2.peskira i jedan mali
- Mali jastuk
- Jastucnica
- 2. ili 3. pakovanja mrezastih ulozaka + 2.mala za izlazak uloska (ako budu odgovarali)
- 3. ubrusa (bolje nego papir jer sa ovim oblazem solju i koristim ga umesto papira, prosli put bio je spas)
- Sapun
- Gumica za kosu
- Labelo
- Alkohol ili asepsol
- Krema
- Pasta i cetkica za zube
- Cetka za kosu
- Maramice vlazne i papirne
- Sampon
- Licna karta, vencani list, zdravstvena knjizica, kartica krvne grupe...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.2.2013 14:58:34   
lady_b
Shishi, super ti je spisak user posted image moraću ga prepisati user posted image

ja bih samo jos dodala 2-3 najlonkse kesice i lanolin za bradavice

< Poruku je uredio lady_b -- 21.2.2013 15:06:12 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here