|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.2.2013 18:28:03   
Rosita
Ja sam za bradavice uzela od babylove kremu. Najlonske kese najobicnije nikad mnogo, to sam shvatila kad sam lezala u bolnici. Za pumpicu ne znam sta da radim, da l da kupim il da vidim kakva ce situacija biti... Nije bas sitnica od cene.

Na mom spisku za porodiliste pise 1 pelena za jednokratnu upotrebu user posted image

Marija Bg pravila spisak pre afere mleko user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 21.2.2013 18:32:22 >

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.2.2013 19:25:22   
Shishica
Nasla sam kese u kojima cu pakovati, iz Jumbo decije radnje u Grckoj, da me razvesele tamo, nove dve vece i dve manje imam.
Dobro ste rekle za te kese dodatne trebace kad saljem kuci nesto i slicno..

Za bradavice najobicnije uljane AD kapi su zakon..mogla bi i to eto..dobro da ste me podsetile..

Znaci jos kese, ad kapi i podmetaci ti jednokratni posto nasi nemaju posteljine..Boze me sacuvaj..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.2.2013 11:56:59   
Shishica
Negde sam nasla na forumu da hvale Johnson's tufere, oni su jednokratni 30. kom 427.00 dinara... a ima jeftiniji neki Fresh'soft isto komada 284.00 dinara... ne znam kakva je razlika.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Kamperski vodič za porodilište
8.3.2013 12:34:11   
Bilja88
Jel neko zna sta od stvari treba za Gradsku bolnicu? Imam jos 20 dana do termina....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.3.2013 10:05:03   
Shishica
Cure, da li da uzmem te jednokratne museme 60x60 ili 60x90? I da li mogu i decije te sto su kao za presvlacenje ili bas neke za nas, za bolnicu? Dvoumim se i da li da uzmem na komad ili celo pakovanje od 10. komada..

(odgovor članu Bilja88)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.3.2013 10:12:37   
Olga75
pa uzmi jedno tri - cetiri one obicne jednokratne museme a velicina , hm , pa dovoljno je da bude samo na onim kriticnim delovima sto ce da isprljaju
ja sam bila nedelju dana na porodjajnom odeljenju i potrosila sam 4 podmetaca a ti podmetaci su bili nesto bas veliki ( nemam pojma koliki jer ih nisam ja od svoje volje donela nego mi je matori doneo
uvek mogu da ti donesu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.3.2013 10:27:42   
Shishica
Pa upravu si, bolje da kupim na komad, jedno 5, jedino ako vidim da je razlika u ceni, kad uporedim kom. i pakovano, mala onda cu pakovanje pa ce ostati za decu..
Ja cu tamo 5. noci da budem, ako sve bude kako treba..nadam se da hoce.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Kamperski vodič za porodilište
10.3.2013 17:51:45   
jovicaa
ja sam ponela te podmetace, ali nesto mi nisu ni trebali. posle prve noci ti zamene posteljinu, a i ako iskrvaris poprecni carsav hoce da zamene..
jedino ponesi jastucnicu obavezno, zato sto toga nemaju!
a podmetace mozes svakako da uzmes, nece ti ostati kao visak, mislim ja sam u bolnici iskoristila 1-2. mada mi stvarno nisu ni bili potrebni.
a ostale smo iskorstili kod kuce za presvlacenje bebe. za to su super. i da mozes da uzmes te bebece najobicnije, bilo kakve.
mada stvarno mislim da nisu potrebni za bolnicu, oni svakako moraju pre vizite da ti promene ako iskrvaris.

< Poruku je uredio jovicaa -- 10.3.2013 17:54:25 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Kamperski vodič za porodilište
11.3.2013 8:38:47   
Shishica
Znaci menjaju carsav ipak!
Kupicu onda za svaki slucaj samo dva. Mada vidis, kada idemo na kontrole mogu biti super da stavis ispod bebe. To mi sad pade na pamet.
Uzecu onda najverovatnije te iz Ideje, najjeftiniji su ubedljivo.

Hvala ti i za ostale informacije user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Kamperski vodič za porodilište
11.3.2013 21:58:37   
bebaciv
KOLIKO SE KREĆE CENA TIH PODMETAČA, PO KOMADU NPR??

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Kamperski vodič za porodilište
8.6.2013 9:46:39   
minnica
Evo šta sam ja spakovala u torbu za porodilište (idem na CR):
za mene:
5 pakovanja mrežastih uložaka
5 jednokratih podmetača
2 mrežastih gaća
2 spavaćice
pumpica za mleko
silikonske bradavice
lanolin i komprese za grudi
1 par čarapa
1 grudnjak za dojilje
mobilni, punjač, slušalice
1 veliki i dva mala peškira
plastična šolja/čaša
toalet papir i papirni ubrusi
sredstvo za dezinfekciju
pribor za nokte
neseser (četka za kosu, pribor za nokte, ogledalce, labelo, šampon u kesicama, pasta i četkica za zube, niveina soft krema, gumice za kosu, sapun u kutiji)
+ u kesi još 1 spavaćica i gumene papuče da se presvučem čim stignem tamo
za bebu:
1 krema za guzicu (manje pakovanje)
1 velike vlažne maramice
20 jednokratnih pelena
1 par rukavičica
+ benkica, džačić i kapica (što ću donirati porodilištu ako ne bude trebalo)

Još ću dokupiti vodu, sok, keks i par časopisa.

< Poruku je uredio minnica -- 8.6.2013 9:49:39 >


_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu bebaciv)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.7.2013 9:00:16   
serpica
Tek sa videh sta je sve minica ponela u porodiliste a moj spisak je tri puta kraci...ponela sam samo najosnovnije da bih mogla da se snadjem u toj torbi a sve ostalo ce mm da donese.. evo mog spiska:
Za mene:
2 spavacice
1 lenji bade mantil
2 peskira +1 da stavim na jastuk na kome lezim
pribor za licnu higijenu
2 pakovanja mrezastih ulozaka
1 casa plasticna
klompe
brushalter pamucni

Za bebu:
1 veliki peskir na kome ce da lezi
2 tetra pelene
2 benkice
5 pampersa
vlazne maramice
pavloviceva mast

i mozda sam zaboravila koju sitnicu ali uglavnom to je to sto sam ja spremila..sve ostalo stize posle.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.7.2013 17:43:55   
anci kv
serpi,a nesto za njam,njam?? user posted image
punjacc!!!
a jel nosis mrez.gace?ne mislim sad,nego tad

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.7.2013 18:42:45   
dada951
Da li ima neka mama koja se u skorije vreme, recimo ove godine poradjala u Betaniji u N. Sadu, da mi napise sta treba za porodiliste. Ja sam se tamo porodila pre tri godine, ali sad sam cula da se ne nosi sve ono sto se tada nosilo pa me zanima sta su to izbacili, ili mozda dodali. Hvala unapred.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.7.2013 18:47:43   
minnica
ja sam se porodila pre 2 i po nedelje u betaniji. ne traže više vlažne maramice, recimo, za razliku od pre tri godine. ja sam imala carski rez, pa ne znam za baby friendly, ali pretpostavljam da je isto. eno ti moj spisak gore. nije mi trebala pumpica ovaj put, jer je beba krenula da sisa na vreme. ostalo mi je trebalo sve.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.7.2013 18:50:03   
serpica
IZVORNA PORUKA: anci kv

serpi,a nesto za njam,njam?? user posted image
punjacc!!!
a jel nosis mrez.gace?ne mislim sad,nego tad




EEE Anci moj njam njam ce priceka cela tri dana jer cu da primam infuziju a i nema hrane jer nemogu da praznim creva,tj ne ides u wc tri danauser posted image uvek budem mrtva gladna al zato posle nadoknadim sve,samo sto ne idem po sobama da trazim kome je sta ostalouser posted image
a punjac i mob stavljam kad krenem...
a mrezaste gace ne nosim jer prva tri dana imam katetar i dren koji skidaju cetvrtog dana,tako da od silnih kesa i creva tamo dole nemozes da nosis nikakve gace,a kad skinu sve to onda oblacim svoje,

< Poruku je uredio serpica -- 9.7.2013 18:51:58 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.7.2013 19:33:44   
anci kv
a mikroklizmu?pominjali su mi da ko hoce na cr kod nas ovde,da bolje da kupis nekakav silikonski kateter,valjda se tako zove,jer od njihove dobre higijene zene obicno dobiju infekciju besike

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 16:49:13   
Leptiric123
Moj spisak izgleda ovako (izvinjavam se ako nesto preskocim) u pitanju je Narodni front :

Licna karta
Zdravstvena knjizica
Krvna grupa
I analize u slucaju epidurala
I ako mi stignu rezultati vaginalnog i cervikalnog brisa

Za mene:
Spavacica i ogrtac
Gumene papuce
3 pakovanja mrezastih ulozaka
Vlazne i obicne maramice
Mrezaste gace
Kupka,pasfa i cetkica za zube,i jos neke sitnice za licnu higijenu
Brus za dojenje
Tuferi za grudi
Pumpica za mleko (nju ce mi.muz dostaviti jer mi je kabasta za torbu)
Dva peskira
Toplomer
Brufen
Lanolin
Flasice sa vodom
Cokoladica
Zvake
Plazma
Punjac za telefon
Gumicq za kosu
Asepsol za dezinfekciju
Mleko za telo
Dezodorans
za bebu (bice sa mnom u sobi):
Tri tetra pelene (za dojenje i da mogu da je spustim)
15 pampers pelena
Varalica (za svaki slucaj)
Vlazne maramice
Pavloviceva mast
Bebi puder

Za izlazak za mene i bebu:

Haljina
Kompletic za.bebu,tri tetra pelene,dve svedske,tri pampers,letnji prekrivac,nosiljka. :-)

Valjda nisam nista zaboravila,ovo za izlazak mm donosi.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 17:00:46   
bea83
hahaha dobar ti spisakuser posted image kako si se samo svega toga setila ? user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 17:02:27   
Leptiric123
Sapnula mi je jedna pticica :-) hehe

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 20:01:10   
Moiraina
Vidim da nosiš i Brufen. U Frontu ih dele k'o bombonice user posted image Sećam se da me je jednom baš bolela glava i ja tražila od sestre paracetamol, kao zbog dojenja... Rekla mi je Aaaa, to nemamo, ali evo vam jedan brufen user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 20:08:04   
ficinamama
Shishica, jel ti trebalo jos nesto uz onaj tvoj spisak, ja sam ga kopirala, cini mi se da pokriva sve user posted image Prvi put idem u ZR, prosli porodjaj je bio u Frontu pa sad skupljam informacije. Kako si prosla?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 20:33:43   
Tiziana
Toplomer ti apsoluto ne treba jer 2x devno dolaze sa toplomerima da ti mere temperaturu i nose ih potopljene u neki alkoholi ili nesto slicno za dezinfekciju!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 20:36:30   
Moiraina
Meni su drugi put izmerili temperaturu samo jednom (čim sam stigla u sobu) i nisam imala povišenu pa više nisu ni merili, ali prvi put jesam i trajala je 2-3 dana i merili su mi redovno. Tako da, i ja mislim da ti toplomer ne treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2013 20:57:10   
Leptiric123
Neka ga ja imam...nije tezak.Daju.valjda po dva brufena dnevno a tri smeju da se popiju pa nosim u rezerv :-)

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here