|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 19:44:59   
New Mom
Dunja bre, uopste ne moras nista da iskusis od toga. Ja sa Kacom jesam povracala prvih 15.nedelja, al ono naidje-prodje i gotovo. Al nista drugo. Ni gorusice. Ni preteranog zatvora. Ni bolova. Samo poslednje 2 nedelje (a porodih se sa 40+1) me bolele kosti. Svi se zezali sa mnom tada jer me neko video kako u 9.mesecu pretrcavam ulicu.

Mi smo ime davno znali pa sad smo kao, necemo nista menjati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 19:55:21   
Milica cica
Baš tako, evo ja sa blizancima pa ni mučnine ni zatvora, sve je to individualno.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 22:21:46   
degu

IZVORNA PORUKA: little_one


Kako ste mi vi? Jeste li pazile malo na hranu ovih dana user posted image



Ima i ko jeste user posted image

Žene malo ste se raspisale konačno. I mene trica i krsta ubijaju čim malo šetam i bilo šta radim i to me baš ometa, jer ne mogu da uživam u šetnji nikako. A inače nikakve više tegobe nemam hvala Bogu.
Jolence kad si osetila prve pokrete?
Baš sam uzbuđena, od sledeće nedelje ih polako čekam pa tamo do 20 i neke user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 22:34:23   
New Mom
Degu, jesi li videla za ekspertni?
Ja cekam sl.nedelje da me pozovu za termin.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 22:39:30   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Jole84

NM nije ni čudo što te boli. Kako si ti,jel lepo protekli praznici user posted image Divne slilčice da deda mraza,baš si user posted image user posted image

Ju, ju, ne zahvalih se.user posted image
Kod nas burno. Te kod baba i deda, te nastup na baletu, pa koncert, pa RR Deda Mraz, pa Deda Mraz kuci... Stali nismo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 22:41:00   
degu
Pričala sam s dr. Ilićem, nije hteo ponovo da me gleda jer sam već imala dabl test. Odmah je krenuo sa predlozima za amniocentezu, kaže po njemu je taj nalaz za AC, eventualno da dođem u 16. nedelji da me pogleda pa da radimo kvadripl, al kao njegovo mišljenje je AC. Ja nisam za to, pogotovo na osnovu samo jednog parametra. Mislila sam da u 16. nedelji odem kod Novakovke da me pogleda. Zbinjena sam načisto iskreno, dođe mi da nigde više i ne idem. Moj dr je na godišnjem već 2 nedelje, nikako da se posavetujem s njim. Iskreno ako ne postoji ni jedan više parametar koji ukazuje da nešto nije ok, ja ne bih išla.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:06:59   
Jeltje
Degu,

Meni je dabl test bio dobar, a kvadripl koji sam sama insistirala da uradim mi je ispao los...Posle toga su svi doktori bili za to da se radi AC i mogu ti reci da zaista nije nista strasno, a onda si bar sigurna i smiris se skroz kad ti stignu rezultati. Ja sam se tek posle AC opustila i uzivam u svakom bebinom pokretu user posted image Rekla sam, ako bude sl trudnoce radim samo AC ili horionske, nikako dabl, trpl i ostale nepouzdane, a uznemiravajuce testove user posted image .

Ali naravno, svako ima pravo na svoj izbor. Zelim ti sve najbolje. user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:11:06   
degu
Razmišljala sam mnogo, stvarno, al s obzirom da sam ostala trudna posle 5 godina pokušavanja i da je rizik od hromozomopatija daleko manji od rizika od AC, mogu da kažem da sam 90 % odlučila da neću, pa kako god bude. Jedino ako se baš nešto ne pokaže na UZ što bi ukazivalo da nešto nije u redu.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:12:57   
dunja RR
Jeltje, a što radila kvadripl? Meni dr. reče da ako gledamo dabl, tripl i kvadripl, dabl je najmerodavniji, a tebi je bio dobar.

Iskreno, ja sam posle dabla, koji je bio perfektan prema rečima doktora, skroz opuštena, i uživam, mada sam bila i pre njega ..

Degu razmisli, mada sam ja sigurna da je to sve ok user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:15:51   
degu
Dunjči i ja sam sigurna da je sve u redu, jeste da se plašim jer sve nešto od početka iskače da me traumira, al to valjda tako treba user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:16:59   
dunja RR
Isto tako i ja razmišljam, ali odluka je samo na tebi user posted image user posted image

Ja sam ovu odluku donela još pre ove trudnoće, a dabl je samo doneo lepši osećaj i dodatni mir. Mada i da nije bio dobar ostala bih pri odluci to sam najavila doktiru pre dabla.

IZVORNA PORUKA: degu

Razmišljala sam mnogo, stvarno, al s obzirom da sam ostala trudna posle 5 godina pokušavanja i da je rizik od hromozomopatija daleko manji od rizika od AC, mogu da kažem da sam 90 % odlučila da neću, pa kako god bude. Jedino ako se baš nešto ne pokaže na UZ što bi ukazivalo da nešto nije u redu.




< Poruku je uredio dunja RR -- 8.1.2014 23:18:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:18:11   
Jeltje
Lepterija, Jole, NM, Jovana...drage moje, u istom smo sosu, a ja mislila da je meni najgore...haha. Salim se, ali bas mi je tesko sto se tice kicme. Mene ne boli trtica, vec nesto sa leve strane, pretpostavljem da je neki zivac, jer uzasno boli na pokret, pa tacno kao da ga necim povredim u nekom pokretu pa zaboli uzasno i spusta se niz levu nogu. I meni zato setnja presedne, a bas bih volela da budem pokretna kao i obicno. Osecam se ponekad kao neki stogodisnji deda koji samo hukce od bolova....Uzas...a sta ce tek biti kad jos porastem user posted image .

Ushtipak, kao i ostale vidim da imamo iste muke...Jedino sto mene boli sa leve strane, a vidim da vecinu boli sa desne. I to mi je zanimljiv podatak sto si napisala da postoji taj "trudnicki isijas" - nisam imala pojma, bas cu malo da se informisem oko togo. Ako je to tako, nadam se da on traje samo u trudnoci i da ce pustiti posle. Mene uzasno plasi i da se ne ukocim u ovom stanju...Grrr user posted image .

Dunja RR, blago tebi sto nemas problema sa kicmom....Uzivaj u tome, jer si srecnica. I drzim ti fige da i ne okusis te bolove user posted image .

Jole, moja sveki se isto istakla sad za praznike, bas me mazila i pazila....i tovila. Cak je ujednom trenutku pocela da me grli i ljubi i da mi tepa...Bas je divna. DRgao mi je da je i tvoja tako dobra, to bas znaci.

Ljuuuuuubim vas sve user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:20:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jeltje

Dunja RR, blago tebi sto nemas problema sa kicmom....Uzivaj u tome, jer si srecnica. I drzim ti fige da i ne okusis te bolove user posted image .



Hvala mila, nego, još sam ja podosta iza vas ..ali volela bih da ovako ostane. Žao mi je što imate bolove user posted image , ali zaboravićemo sve uskoro ..




Jole, moja sveki se isto istakla sad za praznike, bas me mazila i pazila....i tovila. Cak je ujednom trenutku pocela da me grli i ljubi i da mi tepa...Bas je divna. DRgao mi je da je i tvoja tako dobra, to bas znaci.

Ljuuuuuubim vas sve user posted image



Bravo za naše dobre svekrve user posted image
Moja nije tu, daleko je, ali redovno šalje pakete user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.1.2014 23:21:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:22:00   
degu
Ne znam ni ja šta ću sa kičmom jer imam želju da šetam i budem aktivnija i onda brzo počne da me boli i osećam se da idem kao pingvin i sad sam počela da shvatam što se trudnice gegaju user posted image samo što su to obično trudnice sa stomacima a ne kao ja sa malom pupom user posted image

Dunjči jeste rekli sveki, kako je reagovala?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:24:16   
Jeltje



Jeltje, a što radila kvadripl? Meni dr. reče da ako gledamo dabl, tripl i kvadripl, dabl je najmerodavniji, a tebi je bio dobar.

Iskreno, ja sam posle dabla, koji je bio perfektan prema rečima doktora, skroz opuštena, i uživam, mada sam bila i pre njega ..

Dunja,

Ja sam bila ubedjena da ce mi i taj kvadripl biti dobar, pa da budem 100% sigurna da je sve ok, jer stalno razmisljam na tu temu...Cak mi je doktorka rekla: "Pa ti bas hoces da radis taj kvadripl?" Ali ne lezi vraze ispao je los i onda sam morala da radim AC...tacnije ne bih bila mirna da je nisam radila. I mogu vam reci da je zaista rizik minimalan, i da nije nista strasno, cak na stomaku ne ostane nikakav trag, samo mala tackica od igle.

Ali ja pozdravljam svaciju odluku, svaka mama treba sama da odlucuje o svom i zivotu svog deteta...Zelim vam sve najbolje drage moje. user posted image




_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:26:55   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: degu

Dunjči jeste rekli sveki, kako je reagovala?


Nismo još nikom od porodice, ja sam samo mojoj mami šapnula, ali pošto je ona nepokretna, nemam pomoć, ali se neka se malo poraduje.
ALI (VELIKOOO ALI), patronažna sestra (pripretila sam da ćuti jer se prošli put izlajala, a posle svi znamo šta je bilo ..) koja mi donosi fraxi iz DZ živi vrata do vrata sa mojom rođemom tetkom, tako da, postoji mogučnost da svi znaju samo ćute user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.1.2014 23:34:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:30:15   
Jeltje
Drugarice, mrtva sam odoh da spavam. Laku noc, zelim vam lepe snove. user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:30:58   
degu
Joj svaka čast kad možeš toliko da ćutiš, ja bih na d... progovorila user posted image
Mislim da sad već možete da kažete, al dobro biće to sreća kad god user posted image
Jeltje i ja podržavam svačiju odluku, ne kažem ni ja da sam 100% odlučila, al mislim da jesam, tj mm i ja zajedno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:32:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: degu

Ne znam ni ja šta ću sa kičmom jer imam želju da šetam i budem aktivnija



Ja i dalje hvala Bogu uživam u šetnji - prošle nedelje sam išla na sastanak pešaka od Đerma do mupa u 29. novembra (Beograđani znaju koliko je to daleko, ima par kilometara). Nisam planirala da sve prepešačim, već sam negde u Cvijićevoj htela da uhvatim trolu, ali me vazduh opio i ja odšetah do tamo. I divota. Svaki dan pređem dosta, trudim se da izbegavam prevoz, još idem pešaka do stana, bez lifta, i komšije me pitaju dokle ću. KOntam ako ne osećam nikakve tegobe, trebalo bi da je ok ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:33:40   
dunja RR
Lepe snove draga user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeltje

Drugarice, mrtva sam odoh da spavam. Laku noc, zelim vam lepe snove. user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 23:43:18   
Torbica
Trudnjacice drage!
Bol u ledjima? Imala sam srece, zaobislo me sva tri puta. Pred kraj je znalo da me sevne kroz pubicnu kost, kao igla da ubode, tad sam znala da usporim jer sam bila aktivna i u pokretu uvek. Povremeno gorusice koje su prolazile na Rupurut i pred kraj prve dve trudnoce hemoroidi koje sam pred trecu operisala i resila se bede. user posted image Muka i povracanje nikad. Sve je individualno, ali pozitivne misli privlace pozitivne stvari. Uzivajte, zavidim vam user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
9.1.2014 11:54:00   
Jole84
Dobro jutro dragi stomaci user posted image
Mico što se tiče imena baš te briga što ga već ima u okolini,ako vam se sviđa,tvoj Nikola bi bio jedinstven jer je tvoj user posted image mada je i David baš lepo user posted image
Kako si ti,jel sutra kontrola?
Degu user posted image ja sam ih oset_ila u 17 nedelji,baš rano,prvo sam mislila da su creva,probudilo me noću,ali sutradan sam shvatila da je to "leptir",plakala sam od sreće 2 sata user posted image osećaj je predivan,jedva čekam da ti i Dunja oset_ite user posted image
Što se tiče AC ne znam šta bih ti rekla,baš bezveze što je odbio da te pregleda,verovatno bih se i ja premišljala na tvom mestu,a sigurna sam da je sve ok.
Jeltje da znaš da smo ko dede user posted image Ja još uvek šetam ali kraće relacije,brzo se umorim,mada sam primetila da me kičma i trtica ne bole dok šetam i ležim u odgovarajućem položaju,već kad sedim. Nego ima li leka ovoj našoj muci? user posted image Kalcijum ili neki melem i sl....ili trpi i ćuti user posted image Super za sveki,divne su,moramo da pamtimo ove lepe stvari pa kad nas nešto izbervira oko bebe,da progutamo knedlu user posted image
Dunjči svaka čast kad još nisi rekla,mogu da zamislim kakva će da im bude reakcija s obzirom koliko te vole user posted image
Nema nam nešto Cece i Sunce...a mogu da vam kažem da smo baš fino aktivne i raspisane,vidi se da nas boliu kičma user posted image
Torbi draga user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
9.1.2014 12:01:33   
New Mom
Jole, ima leka. Pojas za trudnice, kreme za reumu (al koje smemo) i odmor.
Inace, sto si aktivnija to je bolja kondicija, manje kg i time laksi oporavak od porodjaja. Naravno, ne da ides preko svojih mogucnosti.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
9.1.2014 12:32:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Drage naše trudnice!

Vreme je za jedan brzi nagradni konkurs user posted image

Pošto većina nas zna kako se trudničke nožice brzo umaraju odlučili smo da im poklonimo nešto što će im olakšati te slatke muke. Naši divni prijatelji iz Mella cosmetics daruju „Gel protiv umornih nogu“ za 10 najbržih trudnica koje tačno odgovore na postavljeno pitanje.

Nagrade će se preuzimati isključivo u Ringerajinoj kancelariji.

Da bi na neki način nagrade ravnomerno rasporedili, postavićemo po jedno pitanje u svakom tromesečju.

U I i II tromesečju podelićemo po 3 gela, a u III tromesečju 4 gela.

Da krenemo?

Pitanje za naše trudnice iz II tromesečja:

Navedite sastav „Gela protiv umornih nogu“.

Ajmo, brzi prstići user posted image





Ajmo trudnice, ostalo je još 2 gelauser posted image Nemojte propustiti ovu sjajnu nagradu!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
9.1.2014 12:46:41   
New Mom
Pa zene, nemojte da ja budem jedina koja je ucestvovala za ovaj gel, progutace me sramota.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here