|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 10:06:35   
little_one
Jutro bebelice! Sretni vam svi praznici redom! Kod nas nista novo, osim sto rastemo i rastemo, sto od hrane a sto od trudnoce! Uglavnom mislim da smo mi rijetke koje necemo kukati mnogo nakon praznika na dobijene kile user posted image

Kako ste mi vi? Jeste li pazile malo na hranu ovih dana user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 11:33:42   
Jole84
Dobar dan drugaci user posted image
LO i ja sam krkala dobro,tovila me sveki user posted image šta nas brige,baš smo slatke i debele user posted image
Jeltje,Lepterija vidim da i vi imate problem s kičmom user posted image Ovo postaje sve bolnije,naročito trtica,nekad jedva ustanem iz kreveta. Moraću da pitam dr na sledećoj kontroli. Ne znam postoji li uopšte neko rešenje user posted image
Ovako se super osećam i da me ne muči trtica,mogla bih kolo da igram user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 11:42:51   
jovana jojo
Jutro trudnice... Vidim u komentarima da imate i vi problema sa kicmom i mene boli a kad duze lezim na levom boku imam osecaj da ce kad ustanem samo kosti krckati... Meni je Joca dosla odavno pa me zato i nema na RR samo se sa njom igram... Ja sam jutros vadila krv u petak idem na UZ i pregled kod dr a i bubrege sam snimala i sve je u redu... pozzz za sve trudnice user posted image

Jole kako tebi prolaze ovi praznici vidim da ti se sveki bas angazovala sto se tice tvoje trudnoce user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 11:47:55   
Jole84
Jovana baš te nema,al pošto je Joj stigla onda je opravdano user posted image user posted image
Sveki se slomila oko praznika,živa bila user posted image bila sam kod njih na selu par dana i baš se nauživala. Mada me trtica jako boli pa me umorilo čak i igranje remija,jer sam dosta sedela user posted image Jel tebe kičma bolela i u prvoj trudnoći?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 11:57:29   
New Mom
Meni se kicma raspada! U prvoj me bukvalno bolela poslednje 2 nedelje, u drugoj poslednjih mesec dana. A sad vec. Moja dr to prepisuje trecoj trudnoci za 4 godine (i godinama strebanja nad knjigom), jednostavno ne moze jadna vise.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 12:00:39   
Peace*
NM, viri na fb, pisala sam ti.

Sorry za off.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 12:08:37   
Jole84
NM nije ni čudo što te boli. Kako si ti,jel lepo protekli praznici user posted image Divne slilčice da deda mraza,baš si user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 12:16:47   
jovana jojo
Jao remiiii odmad ja to nisam igrala. Ma mene sad uzasno boli i kicma i krsta sve sto moze da boli ja mislim da me boli ne znam sto mi je ovo ovako, u prvoj trudnoci je bolelo ali mozda u zadnjih mesec dana kako je beba bila teza a ovo sada ne znam sta je. Samo ti uzivaj dok imas takvu svekrvuuser posted image i ja bi otisla kod mojih na selo ali su daleko user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 13:41:32   
little_one
Vas je tek sad stigla kicma i trtica, mene je na pocetku ove trudnoce rasturala al sad se dobro osjecam i nemam bolove...al sam zato umirala kad sam se porodila prvi put, non stop me sve boljelo, trtica, ledja, rana od epizotomije...bas katastrofa...i cim sam zatrudnila opet krenule su muke pa do skora...sad sam opet ko stara i ne osjecam skoro trudnocu....i zgaravice su me prosle...ma ko nova...vidjecemo sta nosi trece tromjesjecje.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 13:54:25   
Ushtipak
Zdravo svima, srecni praznici!
I mene kicma najvise muci, bol u dnu ledja i kao da se siri u desnu nogu. To izgleda zovu trudnicki isijas. Bas slatko! Ne znam da li smemo nesto da radimo povodm toga? Vidim u inostranstvu da ima fizioterapeuta koji su specijalizovani za trudnice, a kod nas samo kazu "dodjite kad se porodite", e mnogo im hvala na savetu user posted image
Ja sam, mislim, 26 i nesto, pa uskoro prelazim na trece tromesecje. Teska sam sama sebi, a danas dok sam se presvlacila, nisam primetila da mi se sin prikrao i, valjda, sto to skoro nikad ne vidi, pa se iznenadio, povukao me jako za bradavicu i pocupao. Toliko me zaboelo da sam zacvilela i udarila ga da me pusti. user posted image Sad bih se pojela ziva sto sam tako zivcana, ipak on nema jos ni dve godine, ali tako mi je u trenutku bilo tesko kako me zabolelo, nisam mogla da se iskontrolisem. Sta vi radite u takvim situacijama, trudnice koje imate malu decu?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:14:38   
dunja RR

Jao devojke, znači da se pripremim za taj bol u kičmi ..
Mene je do sada jednom bolelo, pre nekih 20-ak dana, kada sam dugo stajala nad sudoperom, prala pečurke za pitu, pa sve detaljno jednu po jednu. Otkinula me, morala sam da legnem, a pita nije sačekala gosta [(Lesice izvini user posted image ). Ali od tada nema bolova..znači da se spremim, uff ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:20:16   
Milica cica
Mene kičma nije bolela, sve je to individualno.
Ja svratila da vas sveuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:27:52   
mamica 91
Potpisujem sve osim epizotomije ( za to sva sreca nije bilo potrebe) mada mene jos uvek ledja rasturaju, jos nisu prestala ( kad se preforsiram)... i ja kazem da se bebica ne pomera ne bih ni znala da sam trudna user posted image
IZVORNA PORUKA: little_one

Vas je tek sad stigla kicma i trtica, mene je na pocetku ove trudnoce rasturala al sad se dobro osjecam i nemam bolove...al sam zato umirala kad sam se porodila prvi put, non stop me sve boljelo, trtica, ledja, rana od epizotomije...bas katastrofa...i cim sam zatrudnila opet krenule su muke pa do skora...sad sam opet ko stara i ne osjecam skoro trudnocu....i zgaravice su me prosle...ma ko nova...vidjecemo sta nosi trece tromjesjecje.


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:39:09   
Jole84
Dunjči možda te i zaobiđe user posted image Kako se inače osećaš?
Gde nam je Degu?
Mico kako si user posted image eto mene kod vas za 3 nedelje,valjda sam sad dobro sračunala user posted image
Mamice user posted image
Uštipak izvini ali ceo dan se smejem za tvog sinčića i "čupanje" user posted image user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 8.1.2014 16:40:04 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:41:46   
daca77
Drage, samo da vas user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:46:55   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jole84

Dunjči možda te i zaobiđe user posted image Kako se inače osećaš?


Jolence moj, super sam, prosto se plašim koliko sam baš, baš super ;)
Sledeće nedelje bi trebala na UZ ali tek trebam da zakažem tamo posle Srpske NG, jer mi do tada doca ne radi. Uželela sam se bebe, a što NM reče, pojma nemam koja sam nedelja, zaboravim koliko sam trudna, pa moram da uđem na RR da vidim ticker user posted image A i on mi nije merodavan jer kasni 3 dana user posted image

Ti si koliko vidim dobra i vesela, i to mi je drago da je tako, samo neka tako ostane user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.1.2014 16:48:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:47:24   
dunja RR
Dacika user posted image

IZVORNA PORUKA: daca77

Drage, samo da vas user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:50:42   
Jole84
Daco user posted image user posted image da te brzo dočekamo u ovim temama!
Dunjči super se osećam osim ove trtice i kičme koja me razbija,al kad me ovo čudo lupne,sve zaboravim user posted image user posted image
Taman ćeš tad da budeš 16 nedelja,rade se one druge,konkretnije mere za veeeeiku bebu user posted image
Mi ovih dana krećemo sa krečenjem,nek se soba polako suši,da ne jurim posle.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 16:59:14   
little_one
Daco da nam se sto prije pridruzis!

Jole jeste li saznali pol? Nesto u zadnje vrijeme nisam upratila, pa ne znam...

Uf mi jos nismo odlucili ime...bas me to izludjuje, nijedno mi nekako nije kliknulo...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 17:05:26   
Jole84
LO nismo još,guza je bila okrenuta i poslednji put user posted image Ovih dana ću da zakažem 4D pa pretpostavljam da ćemo konačno da saznamo.
Šta ima novo kod vas? Jel ste za Andreu bili neodlučni oko imena? Verovatno će da ti legne neko samo od sebe.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 17:29:53   
little_one
Znaci uskoro cemo i tu misteriju da razrijesimo i da vidimo da li sam bila u pravu za pol user posted image Cura vam stize to je sigurno user posted image
Pa jeste bilo teze za odluciti al kad smo dosli na Andreu nekako smo se pogledali i znali smo da je to ime to! Sad mi nijedno nije to to!

Dunja, samo uzivaj u trudnoci, i bolje da se tako dobro osjecas, skupljaj energiju kad bebica dodje pa kad krenu besane noci. user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 8.1.2014 17:31:31 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 17:44:58   
Milica cica
Uh i mi još nismo konačno odlučili za imena, hteli smo prvo David i Anđela, ali nekako oni meni liče na Nikolu i Anđelu user posted image jedino me nervira što u porodici već ima ime Nikola, a i dede su se tako zvali itd. Ne znam...

< Poruku je uredio Milica cica -- 8.1.2014 17:47:38 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 17:46:52   
Milica cica
Dunja samo tako nastavi pozitiva i super osećaj, samo uživaj user posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 18:37:35   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: little_one

Dunja, samo uzivaj u trudnoci, i bolje da se tako dobro osjecas, skupljaj energiju kad bebica dodje pa kad krenu besane noci. user posted image

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Dunja samo tako nastavi pozitiva i super osećaj, samo uživaj user posted image


user posted image user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 18:39:48   
dunja RR
Nešto razmišljam, mene su sve tegobe držale po jedan dan - zatvor, žgaravica, bol u leđima - možda mi je to samo najava šta me čeka, pa da se pripremim user posted image

Sve, sve, ali zatvor je najgori, ne ponovio se onaj dan user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here