|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:27:05   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Pocahontas
da li neko ima problema sa bolom u zelucu? juce i danas me baaas boli, onako gornji deo stomaka, pa neki kao grcevi..

Kiselina?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:43:15   
pocahontas
pa ne znamuser posted image
bolelo me i nakon dorucka (pecivo), nakon kafe, nakon rucka(peceni pileci batacici), nakon banane i konacno nakon jednog plazma keksa...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:44:26   
New Mom
Pa bice da jeste. I meni je trebalo neko vreme da pokontam sta je. Al reaguje kad popijem Rupurut, tako da jeste kiselina.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:53:12   
pocahontas
e, znaci sme rupurut? nisam znala, probacu! hvalauser posted image
i do kada ce to sad da traje? jel to nesto prolazno ili ima da me prati do porodjaja?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:57:03   
New Mom
E to ti ne mogu pomoci, i ja se prvi put sad susrecem sa tim. U prve dve uopste to nisam imala.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 22:10:39   
Torbica
Poc, i meni je Rupurut resavao problem. Nego, htedoh da kazem, poslednji put kad me je uhvatio bol u zelucu, procitala sam negde da maslinovo ulje pomaze, povremeno po gutljaj. Meni je bas gadno da popijem gutljaj ulja ali moram da priznam da mi je za dva dana resio problem. Ovo se naravno desilo mimo trudnoce, hocu da kazem, ako nije kiselina i Rupurut ne pomogne, probaj. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 22:19:52   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

e, znaci sme rupurut? nisam znala, probacu! hvalauser posted image
i do kada ce to sad da traje? jel to nesto prolazno ili ima da me prati do porodjaja?


Kod mene je gorušica krenula negde početkom 8. meseca i trajala je do porođaja. Ništa nije pomagalo a ja dugo nisam ni znala šta je u pitanju jer me je bolelo nekako u grlu, baš gadno i neprijatno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
6.1.2014 11:11:01   
New Mom
Gde ste devojke?
Mene i jutros otkidaju krsta, onako ko menstrualni bol. Sve se nadam da ce se smanjiti.user posted image

Inace sam happy, jedna divna devojka koju sam upoznala kao i vecinu vas - kroz tromesecja ovde u prethodnoj trudnoci, mi salje svoj pojas za trudnice. A happy sam jer ne mogu da verujem da jos ima takvih koji se nude i koje ne mrzi za druge. Stvarno mi je ulepsala dan!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
6.1.2014 14:48:31   
degu
Mene bole krsta kad god se preforsiram, a i menstrualni bolovi se ponekad jave, opominje nas organizam kad treba da usporimo. Super za drugaricu user posted image Mnoge žene koje sam ovde upoznala su mi za ceo život user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
6.1.2014 21:39:34   
mamica 91
Zenicee user posted image ...srecno Badnje vece, svima koji slave...ja sam se danas bas umorila i naradila, i mene bole ledja ali konstantno od pocetka user posted image bili u crkvi na pijukanju, kad smo dosli kuci Uni pun bodic slame user posted image kako su se gadjali, bas je bilo lepo... vecerali kad smo dosli kuci... i sad lencarimo mm i ja, a Nunuska spava... inace nam je danas "trogodisnjica" user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 11:04:25   
dunja RR

Drage devojke, srećan vam divan praznik, da Bog čuva nas i naše duše koje rastu u nama. Hristos se rodi!
user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2014 11:05:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 11:08:08   
Klarita
Srecan Bozic devojkama koje slave...
Sad procitah za grceve u nogama, lelleleellelele pa ja zadnjih par veceri htedoh sebi stopalo da odsecemuser posted image kupila sam sumeci magnezijum ali sve nekako zaboravim da ga popijem, setim se kad me probudi bol. Skroz drugacije trudnoce, ali skroooooooooz, pocevsi od kilaze, preko izdgleda, simptoma, ponasanja mene, ponasanja bebe u stomaku....ko da nEsu isti roditeljiuser posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 11:10:19   
mamica 91
Vaistinu se Hristos rodi ! user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 13:19:32   
Anoniman
Vaistinu se rodi!!!

(odgovor članu mamica 91)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 13:55:16   
New Mom
Vaistinu se rodi! Srecan Bozic!

Mi kod svekijevaca na rucku. Ako se po ovom danu godina poznaje... Uh. Stomak mi se ne smiruje. A od jutros Kolja bolestan, kija, kaslje, temperatura.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 14:01:31   
dunja RR

Meni je divno počeo Božić - jutros u 4 bila na Liturgiji, prvo ispovest, dobila sam blagoslov za pričest (nisam znala da li će mi dati jer sam postila samo 7 dana), ali rekoše da trudnice imaju prioritet, tako da nije bilo problema. To me obradovalo, jer se prvi put pričešćujem u trudnoći.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 14:03:58   
dunja RR
NM, ajde da prođe stomak i bolesti kod mališana, pa da malo odmoriš user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 15:21:56   
Torbica
Vaistinu se rodi!
Dunjice, sve je to individualno, ja nisam ostavljala post ali obozavam ribu i uvek sam imala ublazeno i u trudnoci/dojenju, krvna slika uvek besprekorna i decica jako lepo napredovala. A svaka rizicna trudnoca ili sta god, pa cak i samo zelja trudnice apsolutno dopusta da se ne posti, to je samo licni izbor. Pricescuj se bez opterecenja, sto cesce to bolje. Trudnice, dojilje, deca i bolesni su posebna kategorija. user posted image
Uzivajte zenice!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 15:32:17   
dunja RR
Jeste Torbi, meni dr. nije dala dozvolu za ceo post, iako postim oduvek, sve velike postove, a i sredu i petak (tako nas baka naučila), pa mi je bilo neobično da ne postim. A ovih 7 dana posta mi je baš prijalo. A sveštenik jutros presrećan što mu je trudnica u 4 ujutru došla na ispovest, baš se videlo, blagosiljao me nekoliko puta user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2014 15:33:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 16:36:06   
jovana jojo
Vaistino se rodi svim trudnicama! Srecan vam Bozic i Nova godina i sve najlepse vam zelim od srca a najvise zdravlja...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 20:00:36   
Jeltje
Drage moje mamice,

Srecan vam danasnji dan, Hristos se rodi! Zelim da vam Bozic donese samo lepe stvari! user posted image

Nadam se da uzivate kao i ja kod svekrve koja me mazi i pazi, ali i tovi...hhaahh...Zato jedva cekam da se zavrse ovi praznici da odmorim malo od jela i da mi se zeludac preporodi, jer ne moze vise ovako, umrecu od jela...ahhaha.

Klarita, ti rece da imas isto problema sa kicmom, da lisinaslanekoresenje? Mene ubi ovaj bol i ne znma sta da radim. Uzasno me boli na pokret, da ponekadjedva hodam user posted image . Ne znam da li ima svrhe ici kodnekog fizijatra i sl. obzirom da ne smemo da se snimamo.Meni je ovo neki isijas ili neka hernija...nemam pojma, ali nisam to imala pre trudnoce.







_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 20:05:39   
Jeltje
Zaboravih....Juce sam vadila krv i nosila mokracu na analizu...Naravno, bila ubedjena da je sve super, jer je tako bilo prosli put...medjutim Hemoglobin, Eritrociti i Hematokrit su mi ispod donje granice user posted image . Znamda se malo poremeti krvna slika u trudnoci, ali ne znam koliko je to ozbiljno? user posted image

user posted image Evo jedangrl za sve lepe stomake user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
7.1.2014 20:24:04   
ANDJEELA
Mir Boziji,Hristos se rodi! Srecan Bozic drage trudnice!
Sve vasuser posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 7:10:37   
Lepterija
Hristos se rodi. Nek nam je srecan i Bogom blagosloven praznik.
Ja sinoc legla u 23h pa sad vec 2h gledam u plafon. Morala sam leci jer 3 noci nisam spavala od bolova u karlici. Vidim da se zalite na to pa da se nadovezem. Ranije sam pisala da js vec imam artrozu, tj.propadanje hrskavica kukova i kolena i samo sam cekala bolove u trudnoci. Mene boli trticna kost konstantno pa se rasiri levo-desno po donjoj kicmi i udari kroz karlicu, kukove i spusti se u desnu nogu da ne mogu stati na nju. Najgore mi je ustati iz lezece poze, to traje 10-ak min. Uh ne smem da pomislim sta ce biti kad jos otezam. Tek sam juce usla u 5.mesec i dodala sam samo 3kg, sto mislim da je ok s obzirom na blizance.
Pocinjem da razmisljam o jastuku za trudnice. Nisam citala iskustva, koji je dobar, nista ne znam na tu temu, tako da bi svaki savet dobro dosao? user posted image

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
8.1.2014 7:48:46   
New Mom
Lepterija, ima tema Jastuk za dojenje, videces tu iskustva. Ja sam vec pisala da ga ja nemam, kratko sam bila pozajmila al sam se stalno borila sa njim i odustala.

Mene oni menstrualni bolovi stalno prate. Jos pride iza mene neprospavana noc, od dva nosam Kolju jer nista ne pomaze za kasalj koji ga muci, a pride ima T. zbog cega me ne pusta. Na kraju je spavao na meni. Sad cekam svekijevce da nas odbace do dr. Bar je Kaca u vrticu jer ne znam kako cu danas dok mm ne dodje sa posla.

Inace, sad razmisljam, uopste ne mogu da se setim koliko sam trudna. Nekako mi se dani spojili.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here