|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:05:13   
Jeltje
Inace bila sam danas na FES-u...i bebino srce je pod konac...da kucnem u drvo. user posted image

Danas sam bas bila aktivna za razliku od prosle nedelje kada nas je sve vetar zakucao kod kuce. Posle pregleda sam isla na komisiju za bolovanje, pa do pio fonda za refundaciju troskova ac...Pa sa jednom drugaricom na pice na Dorcol, pa sa tri druge drugarice na NBg i prodje mi dan u setnji po gradu uzduz i popreko...Hvala Bogu pa je danas bilo suncano i manje duvalo. A trebala sam i veceras u kafanu povodom rodjenja jedne male Jane, koja se rodila u subotu uvece u Visegradskoj, ali sam se toliko preforsilala da sam odustala od toga...Nece valjda zameriti jednoj trudnjaci. user posted image

Od kad smo spijili sve trudnjace na istom mestu bas je zabavno ovde, vazda nekog ima...user posted image



_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:09:27   
Jeltje
E da, ja ovu moju malu vrtiguzu isto osecam u zadnjih par dana nenormalno, bas je aktivna skoro po ceo dan. Cak se pitam da li to dete nekad spava user posted image ....ljubi je majka ovako okretnu...hahaha user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:12:06   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: Jeltje

E da, ja ovu moju malu vrtiguzu isto osecam u zadnjih par dana nenormalno, bas je aktivna skoro po ceo dan. Cak se pitam da li to dete nekad spava user posted image ....ljubi je majka ovako okretnu...hahaha user posted image

I ja ovog mog trtka osećam po ceo dan ... navodno u ovom periodu pošto sam ja za 2 dana 32 nedelja beba treba 90% dana da spava... e pa ovaj moj 90% dana skače a 10% spava... inače kako se ponašaju u ovom periodu kažu takav je i kad se rodi... sve u svemu blago meni user posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:18:57   
Jeltje
Hahahah....najeb u najavi, kod vecine nas...SVe neka aktivna deca user posted image


IZVORNA PORUKA: Mara1986


I ja ovog mog trtka osećam po ceo dan ... navodno u ovom periodu pošto sam ja za 2 dana 32 nedelja beba treba 90% dana da spava... e pa ovaj moj 90% dana skače a 10% spava... inače kako se ponašaju u ovom periodu kažu takav je i kad se rodi... sve u svemu blago meni user posted image



_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:19:11   
Lepterija
To je bebac Degu i ja sam tako odavno osetila moje bebane.

Nove trudnjace, dobrodosle!
Mene prehlada jos drzi. Nadam se da ce se samo na zapusenom nosu zaustaviti.
Moj stomak se ovih dana promenio bas. Popeo se gore i postao mnogo tvrdji u odnosu na pre. Ranije je bio meksi i ja sam tacno mogla da lociram moje momke gde su i kad menjaju polozaj. Sad je svuda tvrdo (valjda je tako i kod vas starijih trudnica) i vise nemam pojma gde su bebe. Nekako ih i ne osetim toliko zadnja 3 dana pa se malo zabrinem. Nocas nisam mogla da spavam, zbog nosa koji sam non-stop duvala i pomerili su se, obojica, a jedan se izbocio kao i kod Degu i bas boli. Celi dan osecam pritisak nisko, mislim da su bas nalegli dole i tandrkaju user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: degu

Ciklamice a soda bikarbona?
Trudnice imam jedno pitanje, danas sam ležala na leđima i osetila kao pritisak sa desne strane i pogledam, stomak mi se skroz izobličio. Desno je bila tvrda izbočina, levo je bio upao, skroz mekan. E sad jel moguće da je to beba menjala položaj tako rano da vidim? Ja sam se uplašila da nije kontrakcija. Ako je beba, svaka joj čast, biće nemirna user posted image


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:28:47   
Mara1986
Ja sam prošle subote imala trip jer mi je stomak bio tvrd 4 dana i boleo me ceo.... za svaki slučaj sam otišla u Dom zdravlja oni mi uradili ctg i bile su slabe kontrakcije... samo su mi dali da pijem magnezijum zbog opuštanja mišića pošto sam imal zatvor koji nije bio jak išla sam ja u toalet ali ne toliko često tako da polu puna creva+malo mesta+nemiran guzonja=bolovi celog stomaka... sad sam super user posted image

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:31:14   
Jeltje
Lepterija, bas bzv zbog te prehlade. Zelim ti brzo ozdravljenje, to bas ume da smara, a i ume da iscrpi to nespavanje zbog nosa.

A sto se tice tvrdoce stomaka - to se i meni desava, kao neki uzasan pritisak dole i tvrdo kao kamen, ali bukvalno. I onad sam slucajno otkrila da kada promenim polozaj npr. ako lezim pa sam na ledjim i onda se okrenem na bok ili povucem u polisedeci polozaj da mi se stomak "odtvrdi". Da li se beba pomeri kada se ja pomerim ili sta ali pomaze...Mozes da probas tu tehniku. user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:37:27   
Mara1986
To što se tebi dešava su Braxton Hicks kontrakcije tj. materica ti se polako priprema za veliki dan user posted image imam ih i ja i nisu bolne samo malko neprijatne meni se dešava da mi se stomak stvrdne i dok ležim ili sedim ili stojim itd. a naj češće u toku noći ... sve su to pripreme ... kao i gomila ne prespavanih noći :)

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:45:04   
Jeltje
Verovatno je to to - BH kontrakcije...Jer to stvrdnjavanje nije bolno, ali je neprijatno...Ali zna da uplasi user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:47:08   
Mara1986
Jel si krenula na časove za trudnice?

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:51:20   
degu

IZVORNA PORUKA: Mara1986


IZVORNA PORUKA: New Mom

Slobodno mogu lekovi protiv gorusice, tipa Rupurut.

Probala rupurut pa presla na gelusillak međutim kad se probudim u sred noći sa ispečenim grlom.... soda mi je jedini spas user posted image



Nigde nisam naišla da ne može soda bikarbona. E sad nisam naišla na neko stručno mišljenje.
Blesavko bebu sam osetila prvi put u 17.-oj nedelji samo kao lupkanje, doduše i sad samo lupka,ali češće. Obavezno uveče, sad je krenula i ujutru, al ovo danas je bilo vanredno.

O Lepterija znači ova moja devojka je prav za jednog od tvojih momaka user posted image
Šta nam je sa Vik?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:54:48   
Jeltje
Nisam jos, meni su u DZ na BBrdu rekli da dodjem kada budem 28+1...Da tada to pocinje, nemam pojma...user posted image Kad treba da se pocne sa tim?

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
3.2.2014 23:55:28   
Mara1986
Ja sam mog Vasu osetila u 16 nedelji povremeno mada mislim da sam i ranije samo što tada nisam bila sigurna a i svi su me ubeđivali da su to creva... mada ja mislim da sam možda i ranije ... e sad ga osećam konstantno rez reda u rasporeda user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 0:00:21   
Jeltje
I ja sam u tim ranim nedeljama mislila da su creva, a sigurna sam bila da je beba tek u 21-22nedelji. Ali, sada kad premotam film znam da su i ta "creva" bila moja bebanica...user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 0:01:58   
Mara1986
Pa navodno kad uđeš u 7 mesecu a to je od 28 nedelje ... odeš u D.Z i doktorka te pregleda vaginalno da utvrdi kakav je grlić... da ti pismeno odobrenje ti odlučiš gde češ ići i onda u sedmom ideš jednom nedeljno u osmom dva puta i u deevetom tri puta nedeljno...ili kako već ti možeš....

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 0:04:58   
Jeltje
Pa da, tako su i meni rekli, jedino nisam sigurna da li 27+1 ili 28+1 se krece?...Znaci da me nisu zeznuli. user posted image

Jel ti ides?

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 0:10:34   
Mara1986
Ja pravo da ti kažem idem i ako se sve jedno te isto ponavlja mogu reći da prija.... posebno što smo mi trudnice nekako sve tamo prisne... delimo isti strah,isto uzbuđenje,istu volju i želju i jednostavno videti nas na okupu kako se gegamo izgledamo prelepo.... user posted image sa svim tim našim stomačićima ... vežbamo isanje (koje nije ni prići kao na filmovima) tako da sam se prvo smejala, pa radimo vežbice i na kraju relaksacija gde se 90% nas skoro uspava... tako da nam dođe da babicu Slavicu povedemo kući kad nam je vreme za spavanje user posted image inače ja idem u Mirijevo i ako sam iz Vinče ali vozim pa mi nije teško
user posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 0:14:39   
Jeltje
E super...Verujem da vam je super i ja jedva cekam da krenem i da nadjem tamo drugarice sa kojima cu da caskam i delim sve to sto si i ti opisala...user posted image

Laku noc draga, mrtva sam...See you soon. user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 0:18:40   
Mara1986
Taman sam i ja htela da spavam a za kraj evo jedne male šale kojoj sam se slatko nasmejala laku noćuser posted image

Sede tri devojke u kaficu i pita jedna konobara:
- Koji je pasword za Wi-Fi?
Konobar:
- "Jebovaskonobar"
- Je l' odvojeno?
- Ne, nego sve zajedno.
user posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 8:03:27   
Milica cica
Jutro trudnjače, kako ste mi? Ko je za user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 8:29:33   
mika79
Može kafica, baš mi se pije, meni ne smeta ali ne pijem puno dva tri gutljaja ujutru i posle podne a svaki put skuvam punu šolju don kafe, navikauser posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 8:32:10   
Klarita
Evo mene, za kafu tu user posted image uvek...zagubila sam se dok sam sve iscitala. Odkad se spojila tema, ne mogu da vas pohvatamuser posted image

Ja ipak idem sutra na oregled, a ne danasuser posted image dr zvao i pomerio me za sredu.
Nema veze, toliko sam bila losa prema mm, da me cudi sto uopste komunicira sa mnom, a kamo li da me vodi u soping. Nego, mozda upali i to lose ponasanjeuser posted image pa, da me oraspolozi ispuni mi hir user posted image Ce da javim ishod.

No, trazile ste strucno misljenje za sodu bikarbonu, evo;
Soda bikarbona je po sastavu NaHCO3, odnosno natrijum-hidrogenkarbonat. U reakciji sa hlorovodonicnom kiselinom stvara se NaCl (so, natrijumhlorid), H2O (voda) i oslobadja se CO2, (odnosno ugljen-dioksid), Upravo oslobadadjanje ovog gasa CO2, dovodi do josjaceg lucenja HCl odnosno hlorovodonicne kiseline iz parijetalnih celija zeludca, pa se onda simptomi gorusice koje ste ublazile u prvo vreme i odmah, kasnije jos gori i jace izrazenije.
Tako, da, drage moje, mozete povremeno uzimati sodu bikarbonu, ali ne stalno i svaki dan, jedino iz ovog razloga.
user posted image

Idem da srknem kafu...i iscitam sta sam sve propustila!

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 8:45:04   
lavica28
Dobro jutro trudnjace!
Prijatna kafa, meni se toliko pije i pila je pre neki dan i toliko mi je bilo lose, tako da je za sada samo zamisljam da je pijem user posted image
Klarita svaka cast, bas si lepo napisala za sodu!
Sto se tice bebana, sinoc smo imali neko drustvo, do tada se i mrdalo kao i svakog dana, ali sinoc da li nije naviklo na blagu galamu jer slabo izlazim jer ga nisko nosim, toliko je ludelo u stomaku, ma haos je pravilo, ja sam se samo smejala u sebi!!
Ovi nasi bebani bas su neki nemirci jos od sada!! user posted image
Pozdrav, odoh da se spremam za prvi cas skolice jupiiii

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 9:34:06   
Mara1986
Ja dobila jos jednu zvezdicu ispod imena ....šta to znači...da sam aktivna na forumu ili....?

(odgovor članu lavica28)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 9:36:06   
Klarita
Broj poruka, bese valjda...da, aktivnostuser posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here