|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 9:39:38   
Mara1986
Klarita a ko te mm bude nervirao user posted image
http://www.fun.24sata.rs/single/fotke/Smesno/napustila-me-zena-pre-mesec-dana/33820

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 9:40:23   
Mara1986
mislim na tm user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 9:48:52   
dunja RR

Jutrić trudnjačice user posted image

Ja opet poranila, kontrola u DZ jutros u 8 i podigla rezultate krvne slike i urina, sve odlično, mada se mani šećer ne dopada, nije strašan ali opet ..znam da nije po ukusu mog endokrinologa user posted image

Dr. u DZ kaže da je ok šećer sasvim. Gvožđe i hemoglobin dobri, trombociti dobri, urin ok.

Danas bi mogla malo i da odmorim popodne ako stignem, opet sam upala u mašinu sa poslom user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lavica28)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 9:58:40   
Klarita
Dunjci, ja jutros odustala od laboratorije, jer sam sinoc posle 23h OPET vecerala user posted image a, i dr mi odlozio pregled za sutra, pa cu sve sutrauser posted image

Maro, kod nas je obratno, ja nerviram njega, mene nervira sve i svako, pa se ja njemu istresam jer je dobrica i znam da ce samo da cuti i da se trudi da mi ugodiuser posted image



< Poruku je uredio Klarita -- 4.2.2014 9:59:02 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:09:04   
Mara1986
Ma to radio skoro sve... posle mi ovog mog bude žao... ali posle časa za trudnice na kom je on insistirao da bude s'kapirao da je sve to normalno... mada mi je praštao i pre tog čas user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:18:59   
Mara1986
Evo šta se meni desilo jednom što se tiče rezultata krvi i urina....
Odem ja u d.z. po rezultate ova kaže da su odlični za trudnicu(ja pomislim svaki put mi to kažeš pa me šalješ na urino kulturu zbog malo bakterija u urinu) dođem kući i pročitam gvožđe 30 (max je 30.4) pomislim odlična sam....nebi meni to bilo sumnjivo da ja nisam uporedila sa prošlim rezultatima a tamo je bilo 18.8 pomislim kako je to moguće s'obzirom da ulazim u sedmi mesec zar ne treba da pada zbog bebe.... okrenem ja ovu moju u n.f. ona keže da joj se to nikako ne sviđa jer to znači da se taloži gvožđe na nekim organima i da ga beba ne dobija....i da dođem što pre... JA POLUDELA... ona je mislila da se taloži na pankreasu (pošto imam insulinsku rezistenciju (dijabetes tipa 2) i na lekovima sam) i da to nikako nije dobro... ja rekoh "daj da pogledam ko mi je vršio analizu možda su pogrešili" kad gore stoji tuđe ime a ne moje .... i ja se setim da ova u d.z. nije odštampala moje nego rezultate trudnice koja je bila ispred mene za koju je tad predamnom prokomentarisala da je jako rezična i da će je naj verovatnije porađati što pre.... tako da je poenta priče svaki put pročitajte dali su vaši rezultati čisto da se ne traumirate kao ja user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:24:38   
dunja RR
Maro, proverila moji su ;)

Inače meni je gvožđe 16,4 (9-30.4).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:28:35   
Mara1986
a pa ja sad sve redovno proveravam meni je sad 10.9 tako da sam na granici ali posle onoga... ovo me raduje znači da je sve kako treba s'obzirom da sam sad 32 nedelja trudnoće tako da je to normalno za ovaj period samo da je sve po redosledu.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:48:07   
Jeltje
Dobro jutro drugarice! user posted image

Meni je gvozdje zadnji put bilo 8, a hemoglobin 90...zato sad pijem gvozdje u ampulama 'Tothema' i smucio mi se zivot od toga :( Jedva cekam jos nedelju dana pa da pravim pauzu i izvadim krv. Nadam se da se popravila ks, pa da odmorim od tih ampula...grrrr...

Ja se jos izlezavam, citam i kuckam preko telefona...Ali, moram na noge lagane da popijem gvozdje i doruckujem pa kod cika zube...

Blago vama koje ne mucite muku sa ks!!!

Ljubim sve lepe tibe!!!

PS. Bebana moja od jutros povilenela, stomak mi je cas levo cas desno...haha...umirem od smeha user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:50:39   
Jeltje
Dunja, bravo za rezultate user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 10:56:59   
Mara1986
Popi ampulu sa sokom od borovnice... to barem mnogi koje znam da koriste ampule rade i kažu da je lakše user posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 11:03:16   
Jeltje
Ma, isprobavala sam razne varijante da olajsam sebi...sa raznim sokovima i na kraju mi je najbolje kad nacedim limun, dodam malo vode i ubacim sadrzaj ampule...Limun ga malo zamaskira, a kad ina malo tecnosti brze i popijem ;) Nadam se da necu jos dugo...

A to za rezultate...moja drugarica isti slucaj, dala joj dr u dz pogresne rezulate i ispalo da ima povisen secer, ona se rasplakala, zvala muza da mu se zali, upala u frku i na kraju shvatila da su tudji rezultati...To se uglavnom desava u dz...Ja obicno analize radim privatno ;)

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 11:11:37   
Mara1986
a sve imamo neku muku ali moramo biti istrajne ipak ima neko ko je o nas važniji user posted image nadam se da ćeš uskoro da se oslobodiš ampula držim ti fige user posted image a ja sad polako da se spremam za posao papa user posted image

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 11:34:44   
pari
dobro jutro! user posted image

meni je neobično što ne radim...14 godina sam radila neprestano i sad odjednom ne radim...biću na trudničkom do kraja...

Moram što pre da uradim analize krvi i urina, već sam 15+1, a nisam ih uradila nijednom u trudnoći... Vidim da sve vi radite redovno...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 11:44:39   
Klarita
Ja sam u prvoj trudnoci kao manijak od dosade radila KKS, urin i biohemiju svake dve nedeljeuser posted image
Sada sam totalno opustena sto je uplasilo i mog dr-a, pa mi zakazao prosli put, da radim u bolniciuser posted image nisu sjajni rezultati ali su solidni. Sutra moram, htela ne htela, zgromice me dr ako odem bez nalaza. Samo da se suzdrzim veceras od hrane i picauser posted image
Ne smem da merim kilazuuser posted image , ali moracu kod njegauser posted image

Blago vama koje jos uvek radite user posted image


< Poruku je uredio Klarita -- 4.2.2014 11:45:11 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 12:31:49   
Lepterija
Dobar dan, konacno, suncan i u ovoj Sokobanji. Nocas mi je nos dozvolio cak 4h da odspavam. Iskrena da budem, ukapala sam i dve kapi Nafazola, nece mi, vala, nista biti. Iscitala sam dosta o tim kapima za nos i mislim da par kapi bas ne moze da skodi, a puno mi pomogne user posted image
Moj poslednji nalaz Fe oko 16 i ja pijem Tothemu, ali interesantno, ona meni uopste ne smeta, mogu da je popijem kako hoces i s cim god hoces, ma bas nista. Nisam nesto sigurna oko tog nalaza. U bolnici mi bio 26, a za tri nedelje ovde u banji 16. Da li je bas mogao toliko da padne? pojma nemam user posted image . Za nedelju dana ponovo radim nalaze pa cemo videti. 18. idem u Nis na kontrolu i jedva cekam da vidim opet bebane i sve se nesto nadam da ce reci da je pogresila kod jednog kitonje, pa da bude devojcica! user posted image

< Poruku je uredio Lepterija -- 4.2.2014 12:34:36 >

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 12:42:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jeltje

To se uglavnom desava u dz...Ja obicno analize radim privatno ;)


Ja radim u DZ urin i biohemiju, na mesec i po, jer dr. traži obavezno, i zbog fraxiparina i ostalog .. jer to dobijam u DZ.

A od endokrinologa sam dobila detaljan plan što se tiče D dimera, AntiXa aktivnosti, i još svašta nečega, to radim prema tom planu privatno.

OGTT ću raditi u DZ, rekla mi danas dr. u DZ.

Tako sam skroz pokrivena, sve redovno proveravam i nema da brigam.


< Poruku je uredio dunja RR -- 4.2.2014 12:44:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 12:46:05   
New Mom
Pozdrav iz citaone! Da, pokusavam kao da budem vredna. Posto je Kolja u karantinu i ne mogu da ga deportujem kod baba i deda, onda morah ja da izadjem iz kuce. Koliko budem izdrzala jer Nastji izgleda ne odgovara intelektualna atmosfera, rita je strasno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:32:42   
tillia
Lepterija,
i ja se isto tome nadam!sutra idem na uz,pa isto pomislih da mi kaze da je pogresila.ali da bude sve kako treba,to je najmanje bitno!

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:34:26   
Sanjalicaaa
Dobar dan user posted image
koliko nas je nista ne mogu da pohvatam

Klarita, ima li kafe danas? user posted image

NM, srecan rad user posted image ja samo cajic da popijem pa krecem i ja sa intelektualnim aktivnostima. user posted image Inace i ovo moje bebce na predavanjima posebno poludi, ne mogu da sedim koliko se rita.

Nego ja sam danas u tripu da necu prepoznati kontrakcije. Od jutros me nesto probada, ne jako ali cesto. Odoh da potrazim ima li teme o tome

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:37:49   
superm
Kontrakcije lice na menstrualni bol

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:38:19   
Lepterija
Ma salim se, naravno da je bitno da su zivi i zdravi. Cekam ih 7g. prva VTO nam uspela, nisam nikad razmisljala da bi mogli biti blizanci. Nego imala sam zensko ime, a musko ni jedno user posted image
Ova moja dr ne gresi, cuvena je u Nisu za UZ, svasta vidi user posted image

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:43:00   
little_one
Pozdrav debelice....

Kod nas uglavnom nema potrebe bas precesto da se rade nalazi kks i urina....u prvoj trudnoci sam ja sama radila na svaki mjesec, cak i kad mi dr nije trazio, ja bih trazila uput od porodicne i ona bi mi dala...a sad sam opustenija a i sezona je gripa pa radije zaobidjem dz ako ne moram...radila sam zadnji put u novembru i bili su super nalazi i sad bih trebala krajem februara...

Kod nas nista novo, rastemo, a ja ne mogu da docekam april, u prvoj trudnoci sam svaki dan uzivala u stomaku, valjda sto sam mogla da sjednem kad hocu, odmorim kad hocu, i da sama sebi rasporedim obaveze...sad sam mirna kad ona zaspi a ja pristavim rucak i tek onda mogu da se ispruzim....sve zamisljam malca kakav ce da bude, hoce li biti kao sestra...i mislim da sam se konacno povezala i sa njim, jer nekako u pocetku nisam ni imala osjecaj da dolazi nova beba i stalno sam se pitala kako cu ja sad da volim i Andreu i tog malca...znam, zvuci cudno al eto...sad vec mogu da zamislim da uzivam sa njima dvoma user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:48:19   
Sanjalicaaa
Da, znam. I boli me tako samo jace. Ali opet ne previse jako, mogu da izdrzim. Nekao zamisljam da su kontr. jako jako bolne

IZVORNA PORUKA: superm

Kontrakcije lice na menstrualni bol



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
4.2.2014 13:53:04   
Klarita
IZVORNA PORUKA: little_one

Pozdrav debelice....

ja ne mogu da docekam april, u prvoj trudnoci sam svaki dan uzivala u stomaku, valjda sto sam mogla da sjednem kad hocu, odmorim kad hocu, i da sama sebi rasporedim obaveze...sad sam mirna kad ona zaspi a ja pristavim rucak i tek onda mogu da se ispruzim....sve zamisljam malca kakav ce da bude, hoce li biti kao sestra...i mislim da sam se konacno povezala i sa njim, jer nekako u pocetku nisam ni imala osjecaj da dolazi nova beba i stalno sam se pitala kako cu ja sad da volim i Andreu i tog malca...znam, zvuci cudno al eto...sad vec mogu da zamislim da uzivam sa njima dvoma user posted image



LO, isto i ja sve...bas sam se zalila u nekoj od tema...user posted image
Sanjalice, dok ja stigoh, ti ode, a i ja cu, moram po K u vrtic, caj sluzim vecerasuser posted image ako ne odes da se porodisuser posted image
Jao, sto rekoste, dok sve pohvatamuser posted image , guzvanjac u temi...no, neka, neka, da nas bude sto vise samo, sve crtice da nam dodju, pa ce opet da razdvoje tromesecjauser posted image
NM, drzim ti palceve, samo napred, divim se svim majkama koje uce, pa i koliko toliko, ja ne stizem ni osnovne stvari, koliko sam lenja, tako da kad vas "vidim" bas se oraspolozim. Samo napred i nema odustajanja. Dace Bog da uskoro slavimo diplomu ovde, pa dok prodje staz i drzavni, odmah posao da te spuca u struci, od srca ti zelim to i svim mamama studentimauser posted image
Kad procitah citaona rec, obuze me nostalgija, iako nisam nijedan ispit u citaoni spremilauser posted image
Je l''''se javlja Marijana? Vik?

Sve vas user posted image do sledecg ukljucenjauser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 4.2.2014 13:58:32 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here