|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 13:08:33   
Anoniman
Eto! Isto je meni moja dr rekla, i nije se ponovilo, imam sina od 3 god i koji mesec (piše na tickeru user posted image ). Samo bez nervoze (koliko je to moguće). user posted image

(odgovor članu ssanja)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 13:11:46   
ssanja
tashice widela sam jao hwala ti puno jubbuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 13:40:07   
Anoniman
Glavu gore, osmeh na lice. user posted image

(odgovor članu ssanja)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 14:01:31   
Anoniman
eto draga, biće sve ok. i ako ti se pojavi , ne daj bože, opet u toku dana-bez panike. kažeš da si imala braonkastu mrlju na donjem vešu-prvo pitanje koje mi je ginekolog postavio kad sam ja zapazila isto je bilo "koje je boje mrlja?"user posted image nemam pojma da li to nešto zaista značiali što je tamnija boja to budi mirnija. biće sve ok važno je reagovati smireno i na vreme user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 14:15:04   
indy_25
Ja sam tri dana imala kad se obrisem toalet papirom ostane nekakav smedji trag sa primjesom sluzi koja se razvlaci i prestalo je. A citala sam da je to normalno. sada jos uvjek imam tu sluz lici mi na cervikalnu sluz za vrijeme ovulacije ali je bezbojna. Nista me ne boli ni stomak ni nista valjda su to ta vaginalna lucenja u trudnoci a bijelog pranja imam sasvim malo. kada odem na pregled pitacu doktoricu sta  je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 16:20:56   
Anoniman
indy poslala sam ti ppuser posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
1.10.2009 17:15:29   
Verus
sanja, i ja sam ovo isto imala i to tri puta...jednom negde sa 4 nedelje, pa negde sa 7 pa sa 9....i za sada je hvala bogu sve ok!  Bice sve u redu..nekada se to desi od implantacije, moze posle ginekoloskog pregleda ili odnosa, zato sto ti je grlic sada toliko prokrvljen da malo pucanje kapilara se desi lako, i onda ta "stara" krv kasnije iscuri napolje...
IZVORNA PORUKA: ssanja

jao ja sam se toliko uplasila a juce sam bila kod doktora i widela sce malo kako kuca...tasho nije krv nego braonkast mali trag na gacicama...i nista wishe..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.10.2009 11:57:56   
ssanja
jao dewojke hwla wam puno ewo ja malopre bila kod lekara i poslap me da uradim waginalni bris...ali necete werowati da sam skroz cista..nemam ni trinomonas ni gonokoke ni gljivice napisali mi da je stepen citice II ux kako mi je sada lakse...jub za swe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.10.2009 14:29:34   
Anoniman
 super, drago mi je da si sada mirnija!user posted image

(odgovor članu ssanja)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.10.2009 20:02:58   
Debeljuca
ja sam krvarila... i trudnoca je bila kao na iglama...

a sad smo vec veliki 28 nedelja....

moze da bude bezopasno, ali moze biti i spontani.... u drugoj trudnoci sam sam krvarila...
i jednostavno beba se nije razvila....


e sad u prvoj prvo me je naglo presekao bol u stomaku... pa sam osetila da sam izgubila plodovu vodu
a onda sam jako iskrvarila.... jedva su i mene spasli....

treci spontani... je prosao u potpunoj anesteziji... pa mi je bilo najbezbolnije....


ali evo sad u ovoj trudnoci da cuknem u drvo sve je super
iako sam malo krvarila na pocetku trudnoce....

tada jedino sto mozete je malo inekcija progesterona ili isti u tabletama
i lezanje
i sto manje mrdanja....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.10.2009 11:56:31   
mejra81
Meni je poceo curkati smedji iscedak negde u vreme kad sam trebala da dobijem. Dr mi je rekao da je to normalno i da se
plod ugnjezdava u matericu! Tako je bilo jedno 7 dana, svaki dan po malo,tek da isprljam gacice! Bila sam otprilike 6-7 nedelja!
Onda je jedan dan na gacicama ostala tamno braon mrlja sa sukrvicom i to poveca! Onako uplasena odmah sam otisla kod doktora
i dao mi je tri progesterona u injekcijama da primamam na tri dana! Rekao mi je tada da je materica zatvorena i da je to dobro ali ima dosta krvi oko nje
jer moj organizam ne luci prirodan progesteron!
Posle toga vise nisam mala tako tamno pranje ali taj svetlo braon iscedak sam imala jos dobrih 20-ak dana, svaki dan pomalo!
Nisam vise niti primala, niti uzimala bilo kakve lekove. Prestalo je i sada sam u 29-oj nedelji! user posted image
U svakom slucaju dobro je sto sam otisla kod lekara,ja sam tada mislila da je to krajuser posted image !

Sve je na kraju ispalo takporeci normalno,danas svaka druga trudnica pomalo krvari!
Eto malo sam bila opsirna za sve one koje se brinu, znam kako je to i koliko znaci kada ti neko kaze
da to ne mora da bude nista toliko strasno!

Pozz svima!user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.10.2009 12:45:38   
Biberon
Ja sam bila prokrvarila u 9 nedelji i to posle odnosa. Naravno, kako to uvek biva, bila je subota 11 uveče. Sestra me je smirila i rekla sačekaj jutro ako i dalje bude krvi idi u Betaniju. Inače curelo je crvena sveža krv, totalno sam bila van sebe. Prestalo je posle sat vremena. U ponedeljak sam otišla na pregled i bilo je sve uredu. Lekar mi je rekao da je najverovatnije prilikom odnosa došlo do povrede grlića i da su popucali kapilari, ili da je vreme da bude menstruacija. Posle toga je još tri dana bilo braon iscedka, ali na svu sreću sve je ok. Sada smo 17 nedelja imamo normalno odnose i to se više nije pojavilo.user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.10.2009 12:52:30   
mejra81
user posted image

Slicno kao kod mene!
Mene je doktor uvek pitao kada krvarim posle odnosa ili onako, ja u to vreme nisam ni imala odnose jer sam se bojala!
Cula sam i da ne treba imati snosaje u vreme kada bi se inace imala M


(odgovor članu Biberon)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.10.2009 16:55:39   
gina
Krvarila sam skoro celu trudocu, dok nisam usla u osmi mesec.
Prvi put se desilo u 8. nedelji trudnoce, pa se smirilo.
Odnose nisam imala celu trudnocu jer me je bilo strah.
Onda opet negde oko 12. nedelje... onda sam skontala da mi se ta sporadicna i ne jaka krvarenja desavaju u vreme kada bih otprilike trebala da dobijem menzis. Grlic mi je bio ok i zatvoren do kraja trudnoce, bebe su se normalno razvijale, ali ja sam bila kao na iglama. Zbog tih krvarenja, pila sam utrogestan cele trudnoce, a onda i partusisten zbog kontrakcija i lezala, lezala, lezala.
Sve je proslo i ja sada imam dve divne bliznakinje.

U prvoj trudnoci nisam imala nikakvih problema i bila sam aktivna do samog kraja.

< Poruku je uredio gina -- 7.10.2009 16:56:15 >

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:20:56   
Verus
Sinoc sam 4 sata provela u hitnoj....naime, juce mi je bio slobodan dan jer sam radila prethodni vikend.  Oko 10 ujutru odem u wc i jesam se malo naprezala, ali ustanem sa solje kad ono krv u wc solji, kao kada vrsite nuzdu za vreme M.  Najblaze receno utrnula sam. Odem brzo gore u wc, stavim progesteron vaginaletu i legnem da spavam...tako negde do 15h.  Odem u wc, kad ono na dnevnom ulosku i dalje braonkaste krvi (i ova u wc solji je bila tamna, ne sveza).   Drugarica mi kaze da ipak zovem moju dr.  i cim sam ih zvala i ostavila poruku, zovu me odmah nazad da idem hitno u trijazu na 3 sprat bolnice.  Jedva sam se suzdrzala da zavrsim poziv, i odmah posle sam plakala.  Uglavnom, na UZ su prvo mislili da je placenta nisko, ali je glavni dr. rekao da mu izgleda u redu.  Pregledali su me prvi put karlicno, i pipali grlic, tu su mi oci ispale jer navodno da je grlic visoko pa je morao da "rovari" da ga upeca...kaze da je tvrd i da deluje da izgleda da ima duzine (na UZ nisu videli), ali da vidi da sam imala operaciju grlica i da cim ga je dotakao poceo je da krvari.  MM inace uopste ne zeli da ima odnose iz straha....vece pre toga smo se posvadjali jer sam ja htela on nije, i tu odmah ja pocnem vikati da je to zato sto sam sada debela.  A on kaze jadan danas "zamisli jos da smo to radili sinoc??? Pa mogao bih danas da se ubijem".  Jadnicak a ja bas bila kucka prema njemu. 
Tako da idem nazad na UZ sa 16 nedelja, taj je bolji nego ovaj u hitnoj pa ce nadam se, moci da mi izmere grlic.  Bebac se vrpoljio ko lud sve vreme, dr. se smejala, a meni je takav kamen sa srca pao...ne smem da mislim da je moglo biti drugcije.

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:25:11   
Anoniman
Verus, ja sam malo glupko, pa nisam skontala jel sad sve ok? To ti je od operacije bilo krvarenje?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:26:28   
Anoniman
Da znaš da sam juče pomislila gde si i da mi je prošlo kroz glavu "Valjda je sve ok!"... user posted image user posted image user posted image

Čuvaj se dušice!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:31:47   
Shishica
user posted image E bre Verus.. Kad sam sve iscitala odahnula sam...
Smoki mali...
Ajde cuvaj se i nemoj da vices na muza..uvek nam posle bude zao kad vicemo na njih.. uvek se ispostavi da su u pravu bili user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:36:47   
Delijagirl
Joj veruska meni se srce zaustavilo ali sad kada sam procitala do kraja odahnula sam se user posted image
Cuvaj se kao sto ti svi kazu i nemoj da se nerviras mm samo hoce da bude sve ok user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:40:51   
Maya21
Veruskice draga tek sam sad procitala user posted image user posted image samo neka je sve u redu sa smokicem, snajkicom mojom user posted image user posted image

< Poruku je uredio Maya RR -- 15.10.2009 15:41:24 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:50:20   
Verus
Sve je ok sa trudnocom hvala bogu!  E sad, naravno odrzali su mi predavanje kako to uvek moze da znaci da mogu jednog dana rano da krenem u porodjaj itd, ILI moze da sve bude u redu na kraju...ja nedjo mislim da je to opet neka stara krv...brinula sam se us tvari da ima neka hematoma posteljice ili tako nesto, ali nisu rekli da su bilo sta videli, o da, ZABORAVIH da vam kazem da kada sam isla gore da se operem, dok sam se prala, ispadne komad tamni, velicine graska (kao kada nekad komadic ispadne tokom M), e pa tad sam se totalno uplasila.....tako da je ne znam dal je to od grlica ili ne....htela sam da podelim pricu pa da zene ne padnu u komu odmah kao ja.....cak mi sa onim malim doplerom odmah nisu ni nasli srce bebino, pa sam ostala u sobi dva sata da cekam na UZ-mislila sam umrecu!  Danas i sutra i za vikend ne idem da radim, mirujem ko njih sve na poslu sa oprostenjem je***!
IZVORNA PORUKA: Nedja

Verus, ja sam malo glupko, pa nisam skontala jel sad sve ok? To ti je od operacije bilo krvarenje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:51:59   
Verus
hvala vam drage moje!!!  Tasho sta ti je intuicija a?  Maya=bas si me slatko nasmejala!  Mala snajkica jos uvek hvala bogu pliva i mrda se ko mali punoglavac!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:53:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tasho sta ti je intuicija a? 


Da znaš da sam se baš skenjala kada si ovde pisala maločas. Ali hvala Bogu, sve je u redu! user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
15.10.2009 15:55:01   
Anoniman
Ma bice sve ok, ako su te pregledali znaci da ne moze da bude nista strasno, mozda ti je stvarno zaostala neka stara krv, ili ti pucaju neki kapilari (sto se meni sada desava pa cesto imam krvarenja) a to tesko moze da se vidi.
user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
9.11.2009 11:00:26   
ssanja
xm,,ja sam pisala da sam prokrwarila i da primam progesteron imam jos jednu da primim ali zelela sam da was pitam da li se nekom ko je imao takwix problema powremeno pojawljuje braon iscedak kao trag na gacicama i kada se obrisem imam ga ali ne uwek jedan dan ga imam pa prestane pa se pojawi za par dana ....i da osecam blagi bol u donjem delu stomaka wise na dodir ali ipak bolucka...hwala unapred...bas sam zabrinuta!

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here