|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.11.2009 16:37:46   
Dora

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Dora bre zeno stavljaj taj tiker za trece dete!user posted image


draga, ne znam kako, zaboravila sam. Treba mi vremena da skontam, a stalno sam u nekom poslu čak i kad sam na RR

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.11.2009 16:46:59   
Mivica
Ja sam imala rozikasti iscedak sa tačno 4 nedelje. Na ultrazvuku je sve bilo u redu. Dr mi je rekao da može biti više uzročnika za to, da su neki od njih banalni i da ne želi da me plaši bez razloga. Pošto dejstvo lekova u tako ranoj trudnoći nije potpuno ispitano, odnosno, kako može biti pozitivno, tako može biti i negativno, nije mi uveo nikakvu terapiju. Hvala Bogu, sve je bilo ok-nikada više nisam imala taj iscedak, čak ni posle vaginalnog ultrazvuka.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.11.2009 16:54:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Smeshki ili nesto nije bilo genetski u redu...bice sada sve okk!


Lakshe mi je kad razmisljam da je bilo do progesterona...jer sam tako sigurnija da sada to mogu da ispravim user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.11.2009 11:09:52   
dzepna venerica
.ja sam prexinoc krvarila svezu krv :( imala sam bolove kod pupka sa leve strane i kad sam otisla da piskim i kad sam se obrisala imala sam sta da vidim, medujtim prestalo je posle par minuta.celu noc ni kap,nista ni bolovi...jutros celo jutro opet nista i samo opet posle piskenja odem i opet bidim krv. naravno zovem moju doktorku koja pritom nije u zemlji i kaze mi da odem odmah u hitnu u narodni front...tako ti se mi pokupimo i odemo tamo, hvala bogu nadjemo neku vezu u roku od 5 minuta i odrade mi i pregled i uktrazvuk i ustanove da je BEBA DOBRO I DA JE ZIVA :)))) ne pitaj me, suze lijem...pomislila sam da je gotovo...hvala bogu pa je sve ok, nadamo se tome...uglavnom puko mi je krvni sud sinoc i napravio hematom mali zbog cega sada pijem aantibiotik palitrex,naravno dobila sam i injekciju progesterona i povecali mi da pijem utrogestan 3 puta dnevno, a ako treba i po dve i ujutru i popodne i uvece...uzasava me pomisao na antibiotike, ali su mi svi lekari koje sam kontaktirala da je bolje da pijem jer ukoliko mi se napravi infekcija najebah :((((( tako da sam ti ja sada u lezecem polozajju,bukvalno samo do wca...ali sve samo da bebi bude dobro... kazu da mi se beba bas mrda i da ima srcanu radnju, da vec ima nosnu kost sto je suuuper, a i pravi mi se posteljica na zadnjem delu zida materice...a pritom mi nisu dali da ja vidim, rekavsi mi STA TI IMA DA GLEDAS, BITNO JE DA MI VIDIMO DA JE SVE OK... eto,u kratkim crtama...inace ti bolovi su kontrakcije bile., moze da se desi da ih dobijem ponovo, ali nista strasno,... pocela sam i mamavit da uzimam... a nocas i danas mi ide bas tamno ali bas bas, crno skoro, tako da lezim i miruejm i uzela sam da pijem utrogestan 3X po dve. a u sredu tek idem kod moje doktorke,treb da mi radi double test...
P.S. kopirala sam tekst koji sam drugarici pisala, da ne bi ponovo kucala...
jel ce biti sve ok? sta je taj hematom>? jel imao neko slicna iskustva? hvala... :(((  bas sam tuzna


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.11.2009 11:11:06   
dzepna venerica
zeznuh se, juce sam bila u narodnom frontu...a nocas i danas mi ide crno ali samo kad piskim....

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 18:46:52   
bebuska
Ja sam maloprije kad sam isla u wc vidjela na vesu tamno braon mrlju...user posted image
Bojim se...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 18:48:30   
bebuska
Sve sam iscitala sta ste pisale al me to ne smiruje user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:01:39   
magnetic
Draga,sutra kod doktora.Prepisace ti Utrogestan i prestace za par dana.I strogo mirovanje.Nije to nista strasno i ja upravo kroz to prolazim.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:04:08   
bebuska
Ali ja vec koristim utrogestan 3x2 vaginalno i inekcije progesterona na 2. dan od prvog dana VTO

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:07:14   
magnetic
Znam devojku koja je tako krvarila tri meseca i sada ima zdravog sina.Znam da si jako uplasena,zato najbolje sutra kod doktora

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:08:27   
mihi
Bebuška jel piješ Utrogestan ili stavljaš vaginalno? U kom gradu živiš? Možeš li odmah kod lekara?

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:11:27   
bebuska
Pa evo mjesec ipo od VTO ovo je prvi put da mi se pojavilo tako...strah me zato sto ja vec koristim i utrogestan i inekcije progesterona i lezim po citav dan i prosto ne znam sta jos mogu uradit...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:14:55   
bebuska
Vaginalno 3x2...Ne znam sta da radim bojim se tih pregleda u ranoj trudnoci...Kod moje dr. jos nisam nikako isla, isla sam prosle sedmice na kliniku gdje sam radila VTO i sve je bilo ok a trebam kod njih opet za deset dana tako da mi se nije islo dodatno i ovdje da me cackaju a sad ne znam sta da radim...

IZVORNA PORUKA: mihi

Bebuška jel piješ Utrogestan ili stavljaš vaginalno? U kom gradu živiš? Možeš li odmah kod lekara?



_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:15:54   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: bebuska

Ali ja vec koristim utrogestan 3x2 vaginalno i inekcije progesterona na 2. dan od prvog dana VTO


ako vec koristis utrogestan i dobijas inekcije progesterona bice sve ok... nemoj se samo nervirati jer time nista ne postizes (pricam iz iskustva)... a ako si u mogucnosti sutra ipak idi do dr da te pregleda da bi se smirila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:18:26   
bebuska
Naravno ako opet primjetim nesto da cu ujutro otic dr. al nisam pametna da li da idem sad il panicim bez razloga user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:18:33   
Debeljuca
nastavi da lezis.....

ja sam sad u 37 nedelji trudnoce....

od 5 do 10 sam krvarila...

nekad vise nekad manje.... nekad braon nekad cista krv nekad ugrusci....


odakle si?

da znam ako si iz BG gde da te saljem.... da urade UZ... i da ti kazu sta je uzrok...

nekad moze biti puknut kapilar
nekad hematom
nekad da je bilo 2 ili vise plodova pa da se jedan resorbuje

ne daj se!!!

MISLI pozitivno!!!


(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:19:04   
engimengi
IZVORNA PORUKA: bebuska

Pa evo mjesec ipo od VTO ovo je prvi put da mi se pojavilo tako...strah me zato sto ja vec koristim i utrogestan i inekcije progesterona i lezim po citav dan i prosto ne znam sta jos mogu uradit...

Ja sam vec pisala o mom krvarenju,a desilo se u isto vreme kao tebi,samo ne mrdaj iz kreveta i polako to moze da traje jako dugo do 12.nedelje,dok beba ne formira posteljicu!!Al ipak idi do lekara da bi bila sigurna i polako bice sve ok!!Srecnooo

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:20:03   
bebuska
Daleko sam ja od Bg nekih 2.5 sata kolima...Ma da sam tamo isla bih odma na kliniku gdje sam radila VTO

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:21:45   
Debeljuca
ljudi.... kod krvarenja u trudnoci nema ako si u mogucnosti....
to je uvek hitan slucaj!!!

i ponekad se ono najgore moze spreiti....


i nema suza i naprezanja stomaka.... i plakanja....

mazite stomacice....
i navijajte za vase bebe :)


i brzo ce proci meseci... kad cete brojati dane do porodjaja....


(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:23:16   
bebuska
Ma sad nesto razmisljam, zadnja menstruacija mi je bila 4. oktobra a s obzirom da su meni men. na 30 dana otprilike bi sad bilo vrijeme da dobijem pa ne znam da mi se zato nije pokazalo user posted image a s druge stane da je to valjda bi mi se javilo i prosli mjesec user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:29:02   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: bebuska

Vaginalno 3x2...Ne znam sta da radim bojim se tih pregleda u ranoj trudnoci...Kod moje dr. jos nisam nikako isla, isla sam prosle sedmice na kliniku gdje sam radila VTO i sve je bilo ok a trebam kod njih opet za deset dana tako da mi se nije islo dodatno i ovdje da me cackaju a sad ne znam sta da radim...

IZVORNA PORUKA: mihi

Bebuška jel piješ Utrogestan ili stavljaš vaginalno? U kom gradu živiš? Možeš li odmah kod lekara?




kao sto sam ti napisala posto vec koristis utrogestan i progesteron najverovatnije ce do sutra proci... nemoj da se nerviras i nastavi da odmaras...
ja sam lose prosla, i to sto sam i sama kriva... nisam odmah otisla kad mi se "to" braon pojavilo jer ga je bilo jako malo... al trajalo je nedelju dana, svaki dan po kap... kad sam otisla kod dr na redovan UZ rekla sam joj i prepisala mi je progesteron al ja ga nisam primila odmah tog dana i posle 2 dana sam prokrvarila i morala na intervenciju user posted image
za to vreme  sam non-stop visila na netu i citala sve ono sto ne treba...
ostavi komp i net i lezi i odmaraj, citaj nesto, gledaj tv... a sutra polako kod dr,
samo ce proveriti da li ti je grlic zatvoren i verovatno poslati na UZ jer se tako bolje vidi plod. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:30:43   
Debeljuca
ne lupaj glavu!!!
znam kako je.... nemoj se nervirati....

gledaj neki film... sa tom bebicom....
opusti se... skreni misli....
odmaraj.... ne mrdaj.... i sve ce biti u redu....

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:33:29   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: bebuska

Ma sad nesto razmisljam, zadnja menstruacija mi je bila 4. oktobra a s obzirom da su meni men. na 30 dana otprilike bi sad bilo vrijeme da dobijem pa ne znam da mi se zato nije pokazalo user posted image a s druge stane da je to valjda bi mi se javilo i prosli mjesec user posted image


i ta mogucnost postoji, bebuska... samo miruj!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:34:19   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

ne lupaj glavu!!!
znam kako je.... nemoj se nervirati....

gledaj neki film... sa tom bebicom....
opusti se... skreni misli....
odmaraj.... ne mrdaj.... i sve ce biti u redu....


debeljuco, gde si ti? kako siiiiiiiiiiiii?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.12.2009 19:36:58   
bebuska
Sad sam bila u wc nema nista hvala bogu pa sam se malo smirila valjda ce tako i ostat...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here