|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
31.5.2014 15:07:07   
degu
Tabinja ja samo mogu da ti kažem za utehu da i pored obilnog krvarenja sve može biti ok, dosta je takvih slučajeva bilo a to želim i tvojoj seki user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.6.2014 10:52:21   
ishler
Sinoc sam imala sluzav braon iscedak velicine jagodice prsta,26 sam nedelja,ima li neko takvog iskustva?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 7:47:12   
branki*
jao,sto sam se ja juce uplasilauser posted image popodne sedim ja tako i ustanem da odem do sobe kad oset_im na suknji nesto mokro,pogledam,ono fleka braon, velicine jagode,odem u vc,i vidim u solji malu braon fleku i na papiru.odmah legnem.opet idem u vc nakon 15 minuta i sve isto.suze mi krenule automatski i onaj odvratni osecaj.odmah u kola sa sve bozom i gipsom i kod dr.pogleda na uz,kaze-vitalna trudnoca,srce radi,cak mi i pokaze moju bebicu.predlozi on da me pregleda rucno.ja-reko doktore da ne rascackamo nesto dole jos viseuser posted image .kaze on da ne moze to tako da se rascacka.i bilo je i tu malo braon sluzi,videla sam i ja kad sam ustala sa stola.
da mi progesteron injekcije svaki treci dan i utrogestan 2 puta dnevno i mirovanje.pitam sta podrazumeva to mirovanje.kaze-danas samo lezanje,da te ne bih ostavljao u bolnici.tako ja juce bukvalno prelezim ceo dan,dosla mi mama da bude oko boze.to braon je prestalo negde juce uvece i nema ga ni danas.ne znam da li umisljam,sad mi se pa cini da mi stomak malo zategnutiji.u ponedeljak opet idem kod dr i u petak.videcu,valjda se nece ovo vise javljati.bas sam se smorila.

< Poruku je uredio branki -- 22.6.2014 7:48:24 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 8:01:02   
mika79
Branki user posted image samo miruj što više, često se dešava da se pojavi braon iscedak u ranoj trudnoći, znam koliko stresno može da bude ja sam se onesvestila kad sam ugledala braon trag na vešu. Verujem da će inekcije i utrogestan pomoći.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 8:08:53   
eca89
Dobro jutro cure, branki ja sam takodje nekad u 5 sedmici imala taj braon iscedak na vesu, na smrt sam se uplasila. Kad sam otisla doktoru, smirio me je i dao mi da pijem dabroston tablete 3x1 i odmah sutra nista vise nije bilo, i da mirujem, meni je rekao da se nisam skroz zatvorila i da moram mirovati da se plod ucvrsti, tako da ne brini, sve ce biti ok user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 8:58:04   
big mum
Nemoj se brinuti,vjerujem da će inijekcije i tab. dobro odraditi svoj posao.Lezi miruj sve će to biti dobro.Mama će ti pomoći oko svega ,zato mame i služe zar neuser posted image

Sve sam to prošla sama nemajući majku kraj sebe.Polako treba malo strpljenja ali proćiće i touser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 9:04:59   
branki*
uf,devojke..bas grozan osecaj kad vidis one flekeuser posted image ,ispostovacu sve sto mi je receno,nema drugog,to je to,i dr kaze-nemam vise sta da ti dam.ne ponovilo se vise.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 9:10:37   
Klarita
Branki, user posted image "pokrio" te dr dobro, ne brini, utrogestan smes i 3x2, meni je tako propisao moj dr svojevremeno i to nisam imala nikakvo krvarenje niti osecala nesto Bog zna sta, ali je on video kontrakcije. Bice to sve u redu, odmaraj sto vise, i neka Bog da zdravlja svim majkama ovog sveta!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 9:16:55   
big mum

IZVORNA PORUKA: branki

uf,devojke..bas grozan osecaj kad vidis one flekeuser posted image ,ispostovacu sve sto mi je receno,nema drugog,to je to,i dr kaze-nemam vise sta da ti dam.ne ponovilo se vise.



Jeste baš je grozan osjećaj ,ja sam se baš uplašila jer sam imala 2sp pobačaja prije toga.
Lezi, miruj primi i uzmi terapiju.BIĆE TO SVE DOBROuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 9:17:59   
minnica
Branki, imala sam i ja tako braon fleke na početku druge trudnoće i dugo posle onako braonkasto sluzavo na gaćicama. Kad mi je dr rekla da je plod u redu i da ne brinem, ja sam se nekako opustila i nisam pridavala tome više značaja. Posle je sve bilo dobro do kraja.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 9:18:37   
Maslacak15
branki draga,
ja sam imala skoro identicnu situaciju mislim cak i skoro u dan isto na 9+3 u drugoj trudnoci. Kad sam se vratila iz setnje sa starijim sinom videla sam sluzav braon sekret na vesu. Odmah sam odjurila kod doktorke, ona je ustanovila da se beba normalno razvija i da ne vidi uzrok problemu ( nema naznaka hemoragija na UZ itd). Samo mi je rekla da se suzdravam od odnosa neko vreme. Progesteron dobila nisam, ovde ga jednostavno ne daju u takvim slucajevima. Smatraju da zdrava trudnoca proizvodi dovoljno progesterona da se samo odrzi. U dve trudnoce nisam potrosila ni jednu jedinu vaginaletu niti tabletu progesterona- dodjem mu skoro ko fenomen ovde na ringerajiuser posted image . Naravno utrogestan nece da ti smeta, samo eto da ti kazem stane cesto i bez njega. Sve se zavrsilo na toj epizodi, braon sekret se sutradan nije pojavljivao. Nemoj da panicis, bice ok.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 9:49:21   
tillia
Branki,nemoj brinuti,ako je dr rekao da je sa plodom ok onda nije strasno!
Ja,opet ponavljam,imala sam odlive nekoliko puta,pa su bebe bile ok.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 11:43:36   
branki*
drugariceeeuser posted image
klarita,jeste ,i ja sam sa bozom koristila max dozu utrogestana 3x2,vaginalno.sad ga pijem,tako rece dr.
hehe,maslacak,jeste,juce je bilo 9+3,a,tacno ,ti si fenomen bez progesterona,kod nas je utrogesten i progesteron maltene kao nesto sto se podrazumeva.ali,mirnija sam i ja kad sam ovako 'pokrivena'.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 11:54:30   
pocahontas
negde sam vec ovo pisala, ja sam krvarila na pocetku obe trudnoce, u prvoj sam pila utrog.ceo prvi trimestar, a u drugoj uopste nisam iako mi je braonkasto curkalo skoro svaki dan do cetvrtog meseca, a plus sam dojila stariju cerku do 5.m trudnoce i sve je bilo ok, tako da opusteno, bice sve ok!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 11:58:07   
ivaMark
Branki, bice sve ok.. terapija je tu i samo laganica user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 15:26:59   
degu
Branki bće sve ok, skoro sve smo to prošle al da je stresno, jeste. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 19:37:40   
branki*
devojke,hvala sto mislite,jos jednomuser posted image
ja mirujem i dalje,dole je sve ok,mada ja na svakih 15 minuta zavirujem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
22.6.2014 20:10:47   
ishler
Branki sada vidim,ne sekiraj se obicno je to pad progesterona ako nije sveze krvarenje,opasno je kasnije.Utrogestan moze i 4x 200 ja pijem,a znam koja je presija ja sam svaki cas gledala da li imam nesto,jer mi je pojacan sekret pa stalno nesto curka.Bice sve ok samo pozitivno misli i odmaraj....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 14:36:18   
malastrumpfeta
Nadam se da mi mozete pomoci...
danas mi je 39 dc, i pre 10 dana uradila sam prvi beta hcg iz krvi koji je bio 616. nakon dva dana se povecao na 1485, a nakon tri dana na 4303. Pre cetiri dana otisla sam na prvi Uz gde mi je potvrdjena trudnoca i to blizanacka. videla su se samo dva gestacijska meska velicine 6 mm i 5mm. Moj problem je taj sto sam dan pred odlazak na uz pocela da osecam menstrualne bolove i da imam braon iscedak. Vec pet dana to tako traje. Braon iscedak, sluzava sukrvica, menstrualni bolovi.
Doktorka mi je rekla da to nije zabrinjavajuce i prepisala mi inekcije pregnila od 1500 - 4 puta na dva dana, elevit i sumeci vitamin C. Pitala sam je za utrogestan, rekla je da ne uzimam nista do sledeceg pregleda.
Sledeci pregled treba da bude za 4 dana.
Da li neko moze da mi pomogne sa informacijom, da li je u redu sto ovakav iscedak imam vec danima i sta mislite zasto mi je rekla da ne korisitm utrogestan?
Hvala
Svima zelim uspesne trudnoce user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 14:39:01   
branki*
ja se nadam samo da ce biti sve u redu.ne znam zasto,jer kod nas obicno prepisu utrogestan i progesteron,tako su i meni.ti gledaj da sto manje bilo sta radis i da sto vise lezis.ajde,pa da sve bude u redu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 14:44:13   
bubulence
strumfeta probaj sto vise da mirujes do pregleda. neke zene imaju taj iscedak, moze se pojavljivati i kasnije u trudnoci... ja sam ga imala ali samo jedan dan i za sada je sve u redu. nadam se da ce i kod tebe biti..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 14:49:27   
malastrumpfeta
da...danas lezim zato sto ne radim. Inace, pitala me je da li radim i ja kazem - radim, jel treba da otvorim bolovanje?
ona kaze - ne treba user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 14:52:19   
bubulence
valjda ona zna sta i kako treba... ali ipak miruj danas i sutra

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 14:55:02   
Olga75
pa dobijas pregnil , to braonkasto krvavljenje ne mora da znaci nista , vazno je da nije sveza krv pracena menstrualnim bolovima
lezi , odmaraj a ako se plasis mozda je najbolje da odes kod nekog da te pregleda pa ces biti mirna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 15:05:33   
malastrumpfeta
Hvala Olga
Koliko sam ja shvatila pregnil sluzi da pomogne razvoju embriona, on ne utice na manjak progesterona. ili nisam dobro razumela.
Ne shvatam ustvari zasto mi uz pregnil nije dala i progesteron. Zar te dve stvari iskljucuju jedna drugu?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here