|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 0:24:15   
Anoniman
amelia, nisam imala iskustva sa krvarenjem u user posted image , ali verujem da ce sve biti ok, javi sta ti je dr. rekao i odmarajuser posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 826
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 8:48:25   
branki*
amelia,odmaraj,lezi,ne ustaj.javi dr obavezno,kod nas daju utrogestan i progesteron injekcije,ne znam tu kako je.javi kako si,je li stalo.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 8:55:36   
eca89
Amelia draga, idi doktoru i ne brini, ja sam takodje imala taj smeckasti isjedak i pila sam tablete i stalo odmah, to se desava mnogim trudnicama, ne brini i javi kako si!user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 9:17:49   
serpica

IZVORNA PORUKA: eca89

Amelia draga, idi doktoru i ne brini, ja sam takodje imala taj smeckasti isjedak i pila sam tablete i stalo odmah, to se desava mnogim trudnicama, ne brini i javi kako si!user posted image




Tako je i ja sam imala u dva navrata,ne brini,samo odmaraj user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 12:36:56   
choopa choops
Amelia držim fige da je sve OK user posted image user posted image Javi šta ti je dr rekao..

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 14:13:13   
amelia
Drage moje hvala vam sto se brinete... prestalo je sinoc danas onako samo zuckasto bila sam u hitnoj ujutru kazu ako je stalo nema potrebe da mi daju svasta nesto ali ako se ponovo pojavi da odmah odem i vljda ce me ostaviti tamo.. moja doktorka mi je juce preporucila da dam urin dala sam danas rezultat tek u subotu za da bi mi zakazala pregled kod ginekologa.. ne razumem zbog cega urin ali eto dala sam pa videcu..odmaram ne radim nista sada...

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 18:40:37   
madre
amaliauser posted image
nije ti trebao taj stres, ali sta da se radi...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 18:44:16   
amelia
Jeste madre ali vazno daje proslo malo sam se umirila ali opet me strah da ne krene opet user posted image kad je pocelo kod tebe krvarenje? Nadam se da ne sledi i kod mene takva situacija user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 18:48:23   
serpica

IZVORNA PORUKA: amelia

Jeste madre ali vazno daje proslo malo sam se umirila ali opet me strah da ne krene opet user posted image kad je pocelo kod tebe krvarenje? Nadam se da ne sledi i kod mene takva situacija user posted image




Svaka od nas koja je imala takvo krvarenje mislila je na najgore,ne brini,probaj sto vise da odmaras i ne misli lose,procice...tako su i meni devojke pricale i znas sta? Bile su u pravu,sve je proslo ok... user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 18:51:06   
amelia
Hvala serpi ovde sam naisla samo na ohrabrenje i oozitivne energije..odmaram i mazim stomak koji je naduven i racunam kako je sve ok i kako je moja user posted image dobro

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
24.12.2014 19:03:59   
madre
amalia, ja sam imala i pozitivno i negativno iskustvo sa krvarenjem.
u prvoj trudnoci (sa bogijem) bilo je preobilno, odliiivi i trajalo je jakooo dugo (puna 4 meseca, cas odliv, cas manje obilno crveno, cas braonkasto) , bez bolova, bio je hematom u pitanju...
u ovoj drugoj, prilicno neobilno, sa blagim bolovima, ali znas kako se zavrsilo!
je l bi mogla ti betu tu negde da odradis?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
25.12.2014 17:57:21   
madre
amelia, kakvo je stanje?user posted image je l stalo krvarenje?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
26.12.2014 16:37:15   
amelia

IZVORNA PORUKA: madre

amelia, kakvo je stanje?user posted image je l stalo krvarenje?

Madre dobro sam krvarenje prestalo nista vise od tada sve normalno rekla sam ja dr.da izvadim betu kaze nema potrebe ako je stalo ona mi je rekla da dam urin i sutra cu da uzmem rezultat i da joj odnesem ..zakazace mi pregled kod gin. I tako..stomak me ne boli samo nekad mi se zategne i nekad je naduven..

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.1.2015 17:05:16   
kavurmica
Srecna nova godina!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
4.1.2015 22:30:15   
amelia
Meni se opet pojavilo krvarenje user posted image zapravo braon je kao stara krv izgleda nadam se da nije opasno traje evo vec nekoliko saati user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu kavurmica)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
4.1.2015 22:39:32   
kavurmica
Uh to je vise psihicki zajebano jer garant nije opasno...to ce biti ok smo se opusti...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
4.1.2015 22:45:59   
bubulence
amelia to je verovatno stara i zaostala krv. odmaraj. kada imas pregled?

(odgovor članu kavurmica)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
4.1.2015 23:03:05   
zece
amelijaa idi kod lekara dat ce ti progesteron mozda

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
4.1.2015 23:47:13   
choopa choops
Amelia vjerovatno stara krv...Ali pođi isto kod dr ako budeš moglaa, čisto da bi bila mirnije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
7.1.2015 13:48:54   
Mali Vini Pu
e drage moje,mene muci isto to krvarenje ali neznam dal je izazvano pregledom posto mi je radila vaginalni uz i od tada mi se pojavljuje trag,tj od prekjuce kada sam utvrdila da sam u 5 nedelji ali i da imam cistu na jajniku,i to meni izgleda kao neka stara krv ali nije cesto primetim mozda 2 puta u toku danauser posted image sve mislim daje ona mozda bila grublja pa mi je neki kapilarcic pukao

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
9.1.2015 18:12:57   
Baffy
Dobar dan svima. Ja sam nova na forumu :) Posto imam traumaticno iskustvo sa krvarenjem, evo napisacu vam svoje iskustvo, mada je malo poduzi post!

mm i ja zeimo decu i radimo na bebi od aprila 2014 godine. Svaki dobitak mece (koja mi je inace na svakih 30-35 dana) je pomalo tuzno kao i svim parovima koji iscekuju pa se razocaraju.
Zadnja menstruacija je bila 10.09.2014 godine. Medjutim, taj mesec nismo bili raspolozeni ni za pravljenje beb niti smo vodili racuna da bude svaki dan. Moize se reci da smo odnose taj mesec a i sl imali na svaka 3-5 dana. Septembar nam je bio los jer so imali smrtni slucaj od mm bliske rodjake. onda ja dan kasnije upadnem pa povredim ligamente leve noge pa snimanja, mirovanja itd.
U desetom mesecu kada mi je zakasnila menstruacija radila sam tri puta baby rapid test (15.10-20.10-25.10) i sve i jedan su bili negativni tako da smo izostanak te menstruacije shvatili kao da je razlog stres!
01.11.2014 godine citav dan sam se osecala nemocno, bezvoljno, nedostatak apetita. Navece sam dobila uzasan bol koji me zamalo oborio na zemu od jacine. Kao da me neko zasekao nozem u dnu stomaka. U isto vreme me potera u vc i kada sam jedva dosla do njega vidim da sam prokrvarila. Krv je bila normalna, normalne boje ali obilnija. Tu noc sam promenila 5 ulozaka koliko mi je islo. Sl dan se pocelo smanjivati, ali, u isto vreme je krv postajala sve tamnija i tamnija. od 03.11 sam dnevno krvarila mozda kolicinski kao kafena kascica ali boja krvi je bila crna-smedja. Jako sam se bojala i cutala sam. Imam i lose iskustvo sa doktorima tako da ne volim ici kod njih. Mm je skontao da nesto nije u redu pa sam mu na kraju rekla. Naterao me da odemo kod doktora pa sam 10.11 otisla priatno u Knjazevac kod neke doktorice Sladunke!
Ona me saslusala i posle cele price nije htela da me pregleda vec me odmah stavila na ultrazvuk. Tu sam dobila i dobru i losu vest. Prv je bila da sam trudna i da cekam dvojajcane blizance. Posle toga je nastao muk i zabrinuti pogledi doktorice u displej pa u mene. Jedan blizanac je bio u redu imao je pokrete i srcane otkucaje dok drugi nije imao nista. Rekla mi je da ce 90% jedan preziveti a da je drugi verovatno vec poceo da odumire. Bilo mi je tesko.. Vec nakon 10 dana, taj drugi blizanac postao je hematom koji je ugrozavao razvijanje i nastavak druge trudnoce.
Usledili su dani mirovanja, inekcija i tableta i konstantno krvarenje. Onda bolnica zbog pojacanog krvarenja sveze krvi...
Na sve to, pred dabl test, 19.12 se okliznem na ulje koje je svekrva slucajno prosula i padnem na plocice. Tu noc sam obilnije krvarila ali bez bolova! Kada sam otisla na dabl test dr je rekao da je sa bebom sve u redu a da hematoma nema, dodao j da sam tim padom verovatno razbila taj hematom i da moram jos malo krvariti dok se sve ne ocisti.
Misljenja doktora i zadnje menstruacije se ne poklapaju. Po zadnjoj mm termin porodjaja je 17 jun a po doktorima sam 10 dan mladje trudnoce pa je termin 28 jun. Medjutim svi kazu da ocekujem porodjaj od 17-28 juna. Bas im hvala na preciznosti...

Inace, evo vec peti dan kako ne krvarim ali se i dalje vodim kao visokorizicna i moram mirovati. U svemu je najbitnije po dokrotovim recima da je krv tamne (crne ili smedje boje) er to pokazuje da je stara krv i da nema bola. U svim drugim situacijama je hitno javljanje doktoru..

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Mali Vini Pu)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
9.1.2015 19:04:42   
*boka*
Baffy ja sam imala identicnu situaciju pre 4 godine. Blizanacka trudnoca, jedan plod je odumro i u 14. nedelji dobijem odliv. Dugo sam lezala u bolnici zbog hematoma koji se formirao na mestu gde je bio zakacen plod, odrzavala sam trudnocu do kraja i hvala Bogu, rodila sam zdravu devojcicu.
Sada u ovoj trudnoci situacija ista, samo sto sam prokrvarila odmah na pocetku, otisla na UZ, konstatovana blizanacka trudnoca, ali je samo jedan plod opstao.
Zelim ti da sve bude u najboljem redu do kraja trudnoce user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
9.1.2015 21:36:32   
Baffy
Hvala ti puno.
I ja se nadam da ce sve da bude u redu :)

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.1.2015 1:17:56   
Anoniman
Zdravo devojke, ja nisam nova ali me od prve trudnoce nije bilo 21 mesec :) Moje iskustvo sa krvarenjem je bilo stresno, krvarila sam od samog pocetka do 6 meseca i svaki put mi se srce kidalo kada smo kretali u bolnicu od straha, ali evo upravo pored mene lezi mali andjeo koji je izdrzao sve to. Utrogestan sam pila celu trudnocu i sve je bilo kako treba na kraju . user posted image

(odgovor članu Baffy)
  Direktna veza do poruke: 849
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
10.1.2015 11:38:28   
Baffy
Za utrogestan 100 doktora i sto nacina upotrebe :D

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here