|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 12:55:06   
Khaleesi
Suzi ja sam prvo pastrmku dala. Pa posle sarana i skusu pa redom sardinu i ostalo.... Mislim da prvo ide recna posle morska. I pazis na koskice...
A moje obe limunadu nece... Nikakvu user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 13:01:13   
suzi kju
Uvela bi im limun, pomorandžu, pa bi kombinovala s medom kasnije, zbog imuniteta.
A pomorandžu?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 13:05:12   
Khaleesi
E moja beba je u 6 meseci uzela pomorandzu. user posted image
Bila u tanjiru ociscena i cekala stariju i beba uzela i strpala u usta. Nije joj nista bilo i cele zime do leta je sisala pomorandzu. Sa starijom sam cekala god dana jer kao agrumi idu tada. A posle sam citala na netu da limun moze po neka kap od mesec dana u vodicu a pomorandza i ostalo od 4 meseci... Cak sam i neke kasice nasla od 4+ sa narandzom tako da moze slobodno sada. Velike suuser posted image
Nestle kasica je bila narandza, banana, jabuka i keks

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 13:09:12   
suzi kju
Cedila bi im pomorandžu i limun po malo, sa medom pa nek pijuckaju.
Našla sam domaći bagremov med. I sad kad budem išla kod mojih uzeću od tetke domaći kajmak. Dal će mu faliti nešto ako zamrznem jedno činiju, pa vadim po malo i dajem im?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 16:04:48   
bebilule
Mi jos nismo krenuli sa citrusima, ali hocemo, cim se sjetim user posted image . Nije na odmet malo cijedjene narandze zimus.
Suzi, ja ne vidim zasto bi smetalo. Samo zaledi dok je svjez. Ja sam kupila Imonogluken, ovih dana mu moram poceti davati. Sve je ok, dobar je on (kuc kuc), ali krece u vrtic, pa da mu malo pojacam imunitet.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 16:09:02   
suzi kju
E moraću i ja njima da kupim neki sirup za imunitet, i one kreću u vrtić uskoro . Meni je Jess rekla da je taj dobar.
A i ja bi citruse najviše zbog vitamina.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 16:28:01   
bebilule
I ja sam dobila istu preporuku user posted image . A kasnije, kome god sam spomenula, svi kazu da je dobar. Jeste malo skup, ali ako je dobar, onda i nije.
Sada cu sirup, a malo kasnije Romamed. To je medna mjesavina za imunitt koju pravi jedan pcelar sa ovih prostora. Ima od meda, preko propolisa,pa do maticne mlijeci. Znam iz prve ruke da je sjajan za imunitet.

< Poruku je uredio bebilule -- 7.10.2016 16:29:48 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.10.2016 17:04:20   
Khaleesi
Propolis i med su super za imunitet.
Ja sam mojoj Oligovit sirup davala i ok je...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.11.2016 7:50:02   
Maraj
Mame , sta dajete klimcima za veceru? Cini mi se da mi je to najveci problem. Ja L ili zitarice ili neko pecivo ako imam. Sinoc i preksinoc mi nije hteo zitarice , al testo obozava. U stanju je suvi hleb da jede. Toliko voli testo.
Kako da uvedem narandzu? Nisam ni ja davala citruse. Da l da nacedim pa razblazim sa vidom il da ne razblazujem?
Imam problem i sa jajima. Nece da otvori usta kada mubdajem jaje. Problem je sto ne da da ga hranim vec hoce on sam. Cim oset_i u ruci jaje , baci ga , a ako uspem da mu ubacim u usta , on ga ispljune. Kuvano jaje mu ubacim u rucak , i to lojede. Al przeno , nikako

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.11.2016 9:57:40   
milicicak
Maraj, ako nece przeno jaje, probaj sa kajganom ili mu napravi przenice pa sa pavlakom/dzemom i imas odlicnu veceru/dorucak. Za veceru moze da jede sendvic: neko suvo meso i hleb sa pavlakom ili krem sirom. Proja, pita, zu-zu, pogacice...
A citruse nema potrebe da cedis, pocni sa mandarinom ona je najsladja pa mu daj za pocetak krisku dve pa vidi kako ce da ide.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.11.2016 22:26:09   
Maraj
Kako da izvedem taj sendvic? Meni je problem sto L sve hoce sam u ruci da drzi. Hleb mu ne mogu namazati i dati , odma ga baci il gnjeci to sto je namazano. Mogu mu samo suv hleb dati i kiselo mleko npr na kasicicu. To hoce....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.11.2016 22:27:40   
branki*
meni boka dugo nije htela jaje da proba,kuvano i nekako proba,ali przeno nikako.sad hoce sama,sve se to menja kod njih,ne sekiraj se.ubaci joj jaje ovako u neki obrok.narandze ne jede,ali jede mandarine,dajem joj ih ovako obicne,malo onu opnicu sredim i jede.voli ih.
inace jede sve sama,ne daje da je hranim nikako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.11.2016 8:24:51   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maraj

Kako da izvedem taj sendvic? Meni je problem sto L sve hoce sam u ruci da drzi. Hleb mu ne mogu namazati i dati , odma ga baci il gnjeci to sto je namazano. Mogu mu samo suv hleb dati i kiselo mleko npr na kasicicu. To hoce....

Namazes pavlaku/sir na parce hleba, iseces na kockice velicine jednog zalogaja i stavis na svako parcence suvog mesa, poredjas po tanjiru tako da vidi da su parcici odvojeni i das mu da klopa. Tako vezba i pinceta hvat i uci sam da jede.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.11.2016 10:18:37   
Sanjalicaaa
Ja za doručak i večeru slično dajem poparu, palentu, sutlijaš, žitarice, američke palačinke, neki namaz na hleb, pita, španska pita, i tako...

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.11.2016 10:31:37   
Maraj
I jutros sam mu pribala dati jaja. Nasla sam da je neko pisao da u umuceno jaje atavi malo mleka i namrvi hleba. Ispekla sam i jutros tako. Ma kakvi. Nece ni da cuje. Ma ni da pomiriše. Pljuje , gnjeci , baca. I sta cu , opet sam mu poparu napravila. Inace meni L samo poparu doruckuje. Ruca sve super , al za dorucak uvek poparu. A vecera il zitarice il testo (pite , zu zu...) Inace ni proju ni kacamak mi nece.

kako dajete proje i palentu? Ne znam kako to da ga naviknem da jede. Sa cim dajete? Jel vam palenta bude redja? Sa cime je dajete. Meni su bas dorucak i vecera "problem" .
Doduse on se ne buni. Jeo bi poparu svaki dan za dorucak. Al ja bi da mu dam i nesto drugo

< Poruku je uredio Maraj -- 25.11.2016 10:33:56 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.11.2016 10:34:29   
Ed83
Mi smo u tom dobu jos za veceru pravili mini pizze, vegetarijanske pljeskavice, kiflice,...

A palentu pravim tako sto skuvam vocke i u toj vodi kasnije skuvam palentu, dodam jos vode ako je gusto, onda dodam vockice i sve lepo izblendam i bas je ukusno... a pravim je i sa pavlakom, ali tu nikad nije hteo da jede.

< Poruku je uredio Ed83 -- 25.11.2016 10:36:50 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.11.2016 13:12:19   
Sanjalicaaa
Ja dve kašike palentu stavim u 150ml ključale vode. Kuvam 6-7min dodam mo mleka da razredim i kuvam još 2-3 min da bude kašasto. Dodam nekad kockicu putera, nekada pavlaku ili sir.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.11.2016 19:52:36   
bebilule
Ja sam malo promijenila palentu. Do sada je jeo samo sa jogurtom i sjetim se recepta svoje babe koji sam obozavala kao dijete. Skuham palentu kao i uvijek u omjeru 1:4. Posebno napravim preliv: stavim da prokuha mlijeko sa malo maslaca. Umutim jedno zumance sa kajmakom (ja kupujem sad mlijeko u kesi, pa sa njega skinem neslani kajmak), malkice posolim, dodam pola kasikice brasna, ali mogao bi i griz, pavlake, malo mlijeka i to saspem u kipuce mlijeko. Minut, dva i tim prelijem palentu. Gustina bude kao besamel otprilike. Meni je to bas ukusno. A sto vise kajmaka stavim sve je ukusnije.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 13:59:27   
Maraj
Moram da pohvalim sinka user posted image
sinoc sam mu napravila mini sendvice. Sve je pojeo user posted image jos sam morala i da zurim i pravim novu turu.
nego , zanima me koje suvo meso najcesce stavljate na sendvice? Šunku? Ćuretinu?

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 14:41:14   
jess021
I meni je problem vecera. Uglavnom jede palentu, kiselo mleko, kiflice
Maraj, ja nisam davala L nikakvo suvo meso sem slaninu, a i nju dajem ujutro da ne bi nocu bila zedna.
Sad je pocela da jede neki krem sir i sl, pa nekad i to veceramo.
Kao sto Milicicak kaze najbolje kreni sa mandarinama, mi ih obozavam. Sad su bas slatke i nemaju kostice.
Bebilule, nisi prijavila novi recept
Da li jos uvek posebno kuvate deci? Ja da. Ne znam do kad cu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 14:48:16   
emicaa
Jess ja sam posle godine pocela Dori davati ono sto i mi jedeno osim ako je nesto bas zacinjeno onda joj spremim posebno.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 14:54:37   
jess021
Emice, znaci Dora je vec imala 2 godine jel?
Dajete li deci slatkise? L ih nikad nije ni probala. Sem plazme, dva puta je jela tortu i to je sve.I jednom lenju pitu sa jabukama.
Pitam se jel preterujem?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 14:57:12   
bebilule
Jess, zar nisam?! user posted image Probajte, meni je super.
Ni ja ne dajem suhomesnato, osim slannnice sa bijelim lukom (znate li koja rijec u srpskom ima tri slova N jedno pored drugog)? user posted image
Kuham i odvojeno i zajedno, zavisi sta spremam. Sad vec kuham grasak, gulase, corbice i sve sto mogu zajedno. Onda odvojim za M, a ostatak "doradim" zacinima. Dorucak i veceru mu spremam odvojeno. Ustvari, kuci sad doruckuje samo dva dana sedmicno, pa mu cesce dajem zitarice za veceru. Njih sam prije vrtica davala ujutro.

< Poruku je uredio bebilule -- 27.11.2016 14:58:51 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 14:58:39   
Sanjica26 RR
Jess, ne moras da pocinjes sa slatkisima. Nije to obavezno. Sto duze prolongiras odlicno. Ali mislim da su domaci kolaci tvoji ok. Super za lenju pitu. Ja sam pocela Teodori i Sofiji da dajem sto mi jedemo kad su pocele sve da jedu. Ali pazi ako je zacinjeno onda nesto drugo. Obavezno moraju da imaju supice. U principu mi odrasli se ne hranimo nezdravo.
Sto se tice suhomesnatog najbolje kad bi nasla domace. One uglavnom jedu slaninicu i nekad sunkicu pilecu.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 27.11.2016 14:59:52 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 15:00:45   
bebilule
E da, ja sam i ove jeseni napravila hrpu svog zacina,pa vegetu ni nama skoro nikad ne stavljam. Standarno, samljela mrkvu, celer i persun, zaledila i to dodajem u sve sto kuham.

P.S. Jesam vas pozeljela u ovoj temi user posted image .

< Poruku je uredio bebilule -- 27.11.2016 15:02:08 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here