|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 15:06:27   
vonavoj
navijam da stignu pokloni za rodjendan!user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 15:26:15   
daca77
Ovde se i dalje nista ne desava...zezaju nase trudniciceuser posted image
Nato, naravno da ti je materija iz oblasti povrtarstva poznata, kao i meni user posted image
Ja krecem na povrce u vecim kolicinama, tek od jula, kada moji roditelji proizvedu na otvorenom.
Von, ne preteruj ni sa krastavem-on bas zahteva stalno tretiranje pesticidima, kako ne bi oboleo od plamenjace...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 15:50:30   
Anoniman
Jole,Verka i Nata su tvrd orahuser posted image user posted image
Slusajte vas dvije,pozurite pa necemo valjda biti trudne godinu dana user posted image

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 15:55:38   
Verolina
Ha ha ha ha ha ha.....Ajde ti Cece kreci u pohod. Jole je prigrabila sve zetove, pa ti rodi meni jednoguser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 18:16:58   
Klarita
Verka, imam ja za tebe zeta a, i prijatelj bi ti bio potaman user posted image

Jolence, sanjala sam te nocas i samo zbog tebe sam upala posle par dana ovde, ne stizem, ali mislim na tebe, user posted image
Obavezno mi pusti SMS, ne stizem kao ranije na RR i sve mi jako nedostajete user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 18:20:36   
Verolina
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 19:36:58   
mamica 91
Ovde ce biti pravi foto-finis user posted image NM samo da ih ti i ja ne prestignemo user posted image
user posted image Jole, Jelt, cece da sve prodje kako treba i da se sto pre druzite sa svojim bebicama..
user posted image za sve drage trudnicice...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 21:31:01   
New Mom
Mamice, i ja se pre kladim na nas dve. :) Ova trojka nesto zabusava.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 22:01:02   
Jeltje
Hej devojke evo me...Bila mi zaova iz Holandije, pa smo je vodali po gradu ovih par dana i ne stigoh da se javim. Cak smo u subotu uvece bili na splavu i zurkirali se negde do 3 ujutru...Svi su bili u soku koji su uocili da imam stomak, cak oni na ulazu nisu hteli da me pregledaju da ne unesem nesto samo su me pustili...hahaha. Ali ovoj mojoj devojci ni to nije dovoljno da bi krenula napolje...Ona ustvari ceka Joleta i Cece, nece dete preko reda ;)

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 22:07:57   
Jeltje
Devojka koju sam upoznala na vezbama za trudnice, a kojoj je termin trebalo da bude istog dana kad i meni, me zove juce i kaze "ja se porodila"...Eto koliko to nema veze, to je sve okvirno i individualno.

Mogu vam reci da mene pomalo bolucka stomak onako kao kad treba da dobijem, ali ti bolovi nemaju nikakav ritam, pa mislim da je to nesto nebitno. Ali cim me zaboli uspanicim se...odmah pocnem da razmisljam sta cu i kako cu. Inace, prikupili smo sve rezultate za porodiliste i sve je ok, uzeli smo danas i rez. briseva mm koji ce prisustvovati porodjaju ;) A sutra idem kod dr na pregled, bas me interesuje sta ce reci...desava li se nesto.

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 22:17:34   
Jeltje
A sad kad sam ulazila na rr bila sam sigurna da je bar neka beba dosla na svet i naostrila se da cestitam, ali izgleda da se nasoj trojci ipak ne zuri.

Jole, i ja mislim da je bolje da se nista ne radi na silu, narocito sto kazu da indukovani porodjaj vise boli od prirodnih kontrakcija...Zato bolje jos malo sacekati.

NM, ti bas cesto zakacis neki virus, prehladu...sigurno zbog decice...Drzim fige da ozdravis sto pre ;)

Ciklama, i ja sam najeb...a od paradajza od 100din. Kupio mm u Tempu i oboje smo naj***li sa dijarejom danas :(

Mille, zavidim ti sto uzivas na moru, mogu misliti kako ti je dobro ;)

Sve ostale trudnice ljubim i grlim :*

< Poruku je uredio Ana RR -- 5.5.2014 22:48:34 >


_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 22:55:42   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Jeltje

Jole, i ja mislim da je bolje da se nista ne radi na silu, narocito sto kazu da indukovani porodjaj vise boli od prirodnih kontrakcija...Zato bolje jos malo sacekati.



Kod prenesene trudnoce je najveci problem patnja bebe. Posteljica odradi svoju funkciju i nakon 40 nedelja lagano krece u involuciju, kalcifikuje, krvni sudovi nisu kao pre... I otud zelene plodove vode i gubitka na tezini prenesenih beba.
Najmanji je problem da li ce da boli vise ili manje. E, moj ginekolog mi je vodio trudnoce po UZ, ne po ciklusu. Jer najveca je glupost indukovati porodjaj jer je navodno probijen termin, a o tome nema ni govora, bas zbog ovoga. Ma sve je u dobrom dr, nema sumnje.
Srecno zene! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 23:13:14   
jole82
Jolence drago user posted image
Ti to mene kopiraš u svakom pogleduuser posted image oćeš i to da budeš Georginauser posted image
Biće to sve dobro, sigurna sam da će dr dobro proceniti...i uskoro te čeka tvoja princezauser posted image
Ljubim te puno i virkam ja, virkam...pratim šta se dešava, nemoj da brigašuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 23:17:06   
Jeltje
Naravno Torbice da je najveci problem kad beba pati, jer je posteljica prezrela i gubi svoju funkciju...Svakako da nisam mislila pustiti bebu da pati, vec kao sto si i ti rekla mislim da racunanje po menstruaciji nije tacno za sve zene, vec samo one cija meca i ovulacija rade kao sat, pa u tom smislu se po meni ne treba toga drzati kao pijan plota, vec bolje po uz, velicini bebe i iskustvu dr-a. Naravno i to si vrlo u pravu da je dobar doktor najvazniji u celoj prici ;) Doktori koliko znam tolerisu do 7 dana preko termina, ali zato se radi ctg cesto da se vidi sta se desava da ne dodje do komplikacija...U svakom sl mislim da je uz nadzor lekara bolje pricekati nego bas na silu izazivati porodjaj, a ako je to neminovno zbog bebine patnje onda je opravdano naravno.

Ljub :****

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
5.5.2014 23:22:03   
Ivanka 75
Jole, meni je termin bio 6 oktobar, porodila se prirodno (porodjaj sam krenuo) 5 oktobra.
Sutradan mi dr rekao da sam prenela 15 dana user posted image
Ko je tu pametan? Beba imala ocenu apgar 9.

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 0:06:00   
degu
juhu, čekamo puno bebica ovih dana user posted image
Slabo me ima ovih dana, sve mi je teže da sedim za kompom.
Uđoh u 8. mesec i nešto sam odjednom sebi postala ogromna, došlo iz dupeta u glavu user posted image a kad pomislim da trebam još 2 meseca da rastem, znači do kraja ću biti lopta, mala i okrugla user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 0:09:22   
Mariya
Mojoj cimerki su indukovali porođaj pošto je navodno prenela termin za 12 dana. Dan posle porođaja, ujutro za vreme vizite njen dr. kaze da je beba prekrivena sirastim mazom i uspavana zato što je prešla termin, a popodne drugi dr. dolazi da je pogleda i komentariše kako nije trebalo da joj indukuje porođaj, očigledno je da beba nije bila u terminuuser posted image Ko je sad tu bio pametan, ni danas mi nije jasno.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 8:50:01   
daca77
Samo svratih da vidim sta se desava...ali, mirno je user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 8:55:52   
mamica 91
I ja sam odmah jutros potrcala user posted image izgleda zatisje pred buru...
Evo user posted image za sve i da danas bude bar jedna bebica user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 8:58:22   
vonavoj
jutro! jos nista novo!
ja dosla da cuvam sestrinog malog,koji ima mesec dana..joj zaboravila sam kako su maji!user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 9:25:33   
Jole84
Jutrooo,od nas Georgina još uvek ništa user posted image
meni dr ne radi,ima neki seminar pa je pitanje da li će da me primi popodne ili sutra,bezveze sam ustajala user posted image Inače me grlo jaaaako boli a noćas sam počela i da kašljem kao konj,baš mi to sad nije trebalo,poludeh.
Maslačak srećna ti slava prijo,da ste mi živi i zdravi još sto godina! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 9:29:41   
Ivanka 75
Ajde Jole, divan praznik danas, neka krene mala smizla user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 9:35:42   
Jole84
Ivankice user posted image nekako sad navijam da ne krene do petka user posted image mnogo kašljem ne znam kako bih disala a i dr mi ne radi....al ako bude superiška user posted image kako si mi ti,ajde nekako da te dovlačim ovde pre nego krenem! user posted image
Klaritaaaa user posted image user posted image i ti nama nedostaješ mnogoooo! Uskoro se družimo na razgovorima mama,čudo jedno al još uvek ne osećam pripadnost tamo,tako mi je bilo i za trudničke teme dok sam bila u crticama. Šta mi radi zetko? user posted image
Jolence sledeći korak su nam dečaci user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 9:36:47   
daca77
A Maslacak danas slavi? Pa neka je srecna slava, vrsnjakinjo! Narednih godina, eto mene i Joleta kod vasuser posted image
Jolence, pa sta kaze dr Bojan?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
6.5.2014 9:43:49   
Jole84
Daco ako si nas uvalila user posted image ona misli da slavi a mi da ne probamo to janje,neće da može user posted image
Ne radi,ne sme portir da ga zove,baš me iznerviraše,verovatno će sutra da me primi,ako ništa drugo ctg mora da mi odradi neko.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here