|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 14:30:19   
oliveradj
Jel imala neka sličan problem ili recept za odvikavanje? Ja proždirem slatko. Ostalo mi je još par kilograma viška ali sa ovolikim unosom slatkiša ni ne očekujem ništa da se desi. Dnevno smažem jednu čokoladu bez problema ili kutiju keksa pre podne, posle podne ako kući ima pojedem neki kolač, dva, i još nešto usput što dete načne pa ostavi. Juče je bio dan za pamćenje koliko sam jela slatko bolje da ne nabrajam mislićete da lažem.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 15:06:45   
cicko
I ja tamanim slatkise!!!user posted image  Pomoc!!!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 15:13:04   
Anoniman
Ja jedem eurokrem kašikom iz tegle. Prestali smo da ga kupujemo kada sam za dan i po pojela celu teglu!

Onu Afroditinu tortu više ne pravim jer može da se jede sa tacne iz frižidera (ne mora da se vadi), samo uzmeš kašičicu i u sred noći se nagneš u frižider.

Naime, ja ne jedem sve što je komplikovano, pri tom je meni komplikovano već da izvadim tortu iz frižidera, odsečem parče, pa vraćam u frižider - ako to treba da radim - ne jedem!

Princip za odvikavanje je --> nemoj držati u kući!!!! user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 15:22:37   
cicko
I ja isto tako radim!user posted image



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja jedem eurokrem kašikom iz tegle. Prestali smo da ga kupujemo kada sam za dan i po pojela celu teglu!

Onu Afroditinu tortu više ne pravim jer može da se jede sa tacne iz frižidera (ne mora da se vadi), samo uzmeš kašičicu i u sred noći se nagneš u frižider.

Naime, ja ne jedem sve što je komplikovano, pri tom je meni komplikovano već da izvadim tortu iz frižidera, odsečem parče, pa vraćam u frižider - ako to treba da radim - ne jedem!

Princip za odvikavanje je --> nemoj držati u kući!!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 15:27:43   
magnetic
Ja sam prosto zavisna od slatkog,pogotovo uvece,ali sam mrsava tako da nije problem

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 19:58:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Princip za odvikavanje je --> nemoj držati u kući!!!! user posted image


Potpuno se slazem sa ovim. Kad u kuci nemam nista slatko, uopste mi ne pada na pamet da odem i kupim. I uglavnom je tako. Jednom u mesec, mesec ipo dana mm mi kupi onaj sladoled od pola kile i to smazem za dva dana, i to je to. Ali cim vidim nesto slatko u kuci, jede mi se.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 20:31:19   
Lilly*
Za sada nisam pronašla način da se odviknem od slatkog user posted image Prosto ga volim, volim, volim user posted image Kod mene ne pali da u kući nemam ništa slatko, jer uvek ima nešto od deteta, tako da znam pojesti i njegovo, bar gumene bombone user posted image A i kada ne bih našla ništa, popijem čokoladno mleko ili uzmem pa napravim kolač user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako se odvići od slatkiša
21.9.2009 20:39:18   
afrodita
Naime, ja ne jedem sve što je komplikovano, pri tom je meni komplikovano već da izvadim tortu iz frižidera, odsečem parče, pa vraćam u frižider - ako to treba da radim - ne jedem!


jao nisam ni znala da si toliki gotovan
ccc

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako se odvići od slatkiša
22.9.2009 10:21:55   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja jedem eurokrem kašikom iz tegle. Prestali smo da ga kupujemo kada sam za dan i po pojela celu teglu!

Onu Afroditinu tortu više ne pravim jer može da se jede sa tacne iz frižidera (ne mora da se vadi), samo uzmeš kašičicu i u sred noći se nagneš u frižider.

Naime, ja ne jedem sve što je komplikovano, pri tom je meni komplikovano već da izvadim tortu iz frižidera, odsečem parče, pa vraćam u frižider - ako to treba da radim - ne jedem!

Princip za odvikavanje je --> nemoj držati u kući!!!! user posted image


ovo kao da sam ja pisala....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako se odvići od slatkiša
6.10.2009 22:44:33   
zimska ruza
Ako nema slatkog u kuci,ja ne da ne mislim na slatko,nego gledam kako nesto da napravim od onoga sto imam u kuci ili lepo odem do prodavnice i kupim sta mi se jede...Katastrofa...Eurokrem ne smem ni da pogledam...Muz mi jednom kupio pakovanje od 4 kg sladoleda u nadi da cu kada se napucam zaboraviti,kao ono,medjutim...Samo mi je rekao da sam svinja i sama sam to sebi priznala...Uzas...Imam 20 kg vise nego kad sam se udala,sta dalje da pricam,a tome ima tek 4 godine...A joj...Izdrzala sam pre par nedelja 2 dana bez slatkog,a onda 3. dana nadoknadila sve...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako se odvići od slatkiša
6.10.2009 23:45:39   
Lilly*
Pogledajte recept što sam stavila OVDE možda pomogne u kriznim situacijama a nije toliko sladak user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu zimska ruza)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako se odvići od slatkiša
24.12.2009 23:55:02   
Anoniman
Ja dok nisam ostala trudna NIKADA nisam jela slatko. Jednom u pola godine bih pojela red cokolade ili krem bananicu. Svi su se krstili kako ne jedem slatko. Ljeti bih pojela jedan ili dva sladoleda ukupno. Uvijek sam voljela konkretan obrok.
Medjutim, u 9 mjesecu trudnoce mi je naisao talas kada bih samo jela slatko i voce(inace ni voce nikada nisam jela, ni dan danas ga ne jedem). Rucak mi je bila milka od 300 gr. Nisam se mogla najesti jagoda ni bresaka. dana kada sam dobila bolove u bolnici ja sam u wc krijuci jela plazmu i breskve. I sad nakon 6 mj od porodjaja ja i dalje ludim za slatkim. Ne jedem sad mnogo kolicniski, ali ja vise nemam normalnog obroka: ujutro se napijem cokoladnog mlijeka, rucam neke jade i odmah kopam po frizideru za Kinder Pingui ili nekom cokoladicom. Posle opet trazim neki keks, kolac,aaaaaaaaaaaaaa!!!! Zato ne mogu ni skinuti ovih 5 kg. Uzas! Ali sam otvorila temu za mrsanje i moram biti karakter i da s odreknem slatkisa!

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako se odvići od slatkiša
2.11.2013 18:28:20   
dijana1*
Kako se odvici? Nemam pojmauser posted image meni se toliko jede slatko da to nije normalnouser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 2.11.2013 18:30:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako se odvići od slatkiša
2.11.2013 18:41:44   
isidora88
ja prozdirem poslednjih mesec dana user posted image
ide matejin rodjendan, rekla sam da cu do tada smrsati, a ja samo zderem, kao svinja sam sam. ne znam sta mi je viseuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako se odvići od slatkiša
2.11.2013 18:52:29   
viking
Meni je, osim toga što sam imala veoma važan cilj pred sobom, pomoglo to što nisam kupovala slatkiše, muž se trudio da ne jede ništa slatko preda mnom, kad idem u prodavnicu ne prolazim pored rafova sa slatkišima i tako... Onda vremenom postane lakše, sada sam u fazi kada mesim torte za druge a čak ni ne liznem fil.

I treba se pripremiti da će biti teško. Ja sam se jednom rasplakala u Merkatoru kad sam prošla pored frižidera u kom stoje pudinzi. Ali nisam kupila nego sam išla i plakala.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako se odvići od slatkiša
2.11.2013 19:23:40   
Trcosava
Uf, zavisi o kojim slatkišima je reč. Npr kupovne i tako slabo jedem i kupujem. Češće sam pravila ja, što palačinke što kolače i ubitačni lava cake. Pa sam rešila problem tako da ne pravim slatko. Neće ni Ana crći ako ne jede slatkiša (mada ona mučenica i ne voli nešto kolače). Te tako jedini način je da ne pravimo ili kao Vik prođemo pored i plačemo/balavimo.

Od svega se odvikoh, sad samo još nekih cubidoo kockica i na konju sam (Ana ih voli i to joj kupujem).



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako se odvići od slatkiša
2.11.2013 19:35:17   
vikiveki
I ja sam probala da ne jedem slatkiše,ali nisam uspela jer deca ih obožavaju i samo me teeraju da im nešto pravim...a kada ih pravim nemogu da odolim a da neprobam.Našla sam neko srednje rešenje iuser posted image slatkiše pravim samo preko vikenda

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako se odvići od slatkiša
3.11.2013 7:35:39   
Anck Su Nmaun
Ih koliko puta sam rekla ovu recenicu user posted image
Lakse sam ostavila cigaretuser posted image nego sto bih se mogla oidreci cokolade, nazalost!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako se odvići od slatkiša
3.11.2013 9:09:17   
minnica
Jako je teško prestati sa slatkišima. user posted image Ja sam svaki put kad sam bila na dijeti morala da ih potpuno izbacim bar prvih 7-10 dana, a posle bi mi bila dovoljna i voćka kao slatkiš ili kockica crne čokolade. Jednom nisam jela ništa slatko skoro 2 meseca, pa mi je i šargarepa bila slatka. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako se odvići od slatkiša
3.11.2013 9:12:24   
Brand new mama
Otkud znam sta bih vam rekla,mene napadi da moram nesto slatko da jedem uhvati uglavnom u pms fazi:) Ali nista drasticno i ako hocu "zdravo" da prodjem,namazem parce hleba sa medom ili nutelom. Ali moja najbolja prijateljica ovdje je imala stvarno problema sa ovisnoscu od cokolade.Jela je bar jednu dnevno,i to kad je otvori,nema sanse da je ostavi do zadnje mrvice.Klinci joj ne jedu slatkise,a ona se davila.I onda je prekinula-kaze da je imala uzasnu krizu par dana.Ali kaze da joj je sad OK,nema napade nervoze(kao svaki posten ovisnik),popravio joj se ten i smrsala je. Druga je jos u fazi slatko umesto dorucka rucka vecere,ali i ima 20kg viska,jer unosi skoro prazne kalorije. 4 "pingvincica" za dorucak,za uzinu kinder bueno,rucak...ma dajuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako se odvići od slatkiša
3.11.2013 9:18:50   
vikiveki
I meni se slatkiši jedu uglavnom najviše u pms fazi ,kada me uhvati ona nervoza uzmem koju kocku čokolade i znam da ću za koji dan da dobijemuser posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako se odvići od slatkiša
10.11.2013 22:39:49   
Figaro88
Ja sam se bukvalno navukla na slatko.Jedem po neslanoj dijeti,zbog pritiska,ali sve to mi je dzaba kada sam se ugojila 10kg samo zbog slatkisa.Sada mi je vec sesti dan kako sam na dijeti,izbacila sam skroz slatkise i smanjila na minimum beli hleb,slatka peciva....Vec je kilogram otisao.Ostalo sve normalno jedem kao i pre.Juce i danas mi se strasno jelo slatko,ali izdrzala sam,i ako sam pravila kolace.Videcu sta ce biti kada krene pmsuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako se odvići od slatkiša
10.11.2013 23:01:21   
Moiraina
Joj, i mene slatkiši ubijaju. user posted image Baš se trudim da se hranim zdravo, kuvam uz minimum masnoće (najviše zbog dece), ne jedem brzu hranu, ništa iz pekare, grickalice minimalno, ali zbog slatkiša ne mogu da smršam. I nemam pojma kako da to rešim. user posted image Imam još 7kg viška iz druge trudnoće i znam da bih se, kada bih se odrekla slatkog, bez problema vratila na staru kilažu.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako se odvići od slatkiša
11.11.2013 0:12:24   
Ana RR
Figaro, moraćeš onda da promeniš potpis user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako se odvići od slatkiša
11.11.2013 11:21:30   
Figaro88
Moracu,svaki put kad ga vidim jede mi se cokoladauser posted image I danas kriziram,lakse mi je bilo da ostavim cigare nego slatkiseuser posted image Pocela sam ujutru da jedem po kasicicu meda,mm je doneo sa sela prelep domaci med,i to mi malo ubije zelju.A jutros vaga pokazuje jos 300g manjeuser posted image
Moiraina ja sam izbacila sve slatkise iz stana.Andrea dobija jedan slatkis-grickalicu-sokic dnevno pa to i pojede i onda nema nista za meneuser posted image Problem je sto pravim kolace,ali napravim pola mere,i onda ih sklonim da ih ne gledam inace bih sigurno uzela i ja da jedem.Pijem jako puno vode i to pomaze.Nadam se samo da ce ove krize proci za koji dan.najgore mi je kad treba da dobijem,tad najvise i jedem,ako izguram tad posle ce biti lakse...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here