|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 7:09:15   
Trcosava
oh ćorava sam

tek sad sam videla da je NM odgovorila user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 6.6.2014 7:13:09 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 8:12:07   
pari
dobro jutro!
mene sinoć bešika baš pritiskala, a i opet sam imala one bolove sa leve i desne strane donjeg stomaka, verovatno se još više sve rasteže i širi...

mene je isto moja dr pregledala par puta normalno, tj.gledala grlić 3-4 puta, uzimala briseve isto tako...ni ja ne vidim u tome ništa loše, ali eto, verovatno se i mišljenja lekara razlikuju po tom pitanju...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 8:42:16   
vonavoj
user posted image maslacak! i ja volim kad me dr ispipa,odradimo bris i mirna samuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 9:44:24   
tillia
Dobro jutro trudnice!
mene isto sve nesto boli,stidna kost.nocu mi treba 5 min.da se okrenem na drugu stranu.

E ni mene dr nije pregledala klasicno,niti uzimala briseve,mada sam isto pre vto nekoliko puta radila.
Mislim,ako je rizicna trudnoca i ako su zabranjeni odnosi sve vreme,sto bi ona nesto gurala.
Mada preventivno jednom nedeljno koristim vaginalete.A i krv i urin se redovno rade.
To sve zavisi od dr verovatno.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:20:26   
moja ciklama
Trudnice, nedostajete mi..ali ne stižem da Vam pišem..nikako..sva sam u ludilu..skitam non stop. U torbu nisam kupila par stvari. Za bebu sam kupila samo jedan šorts i majcu 62, a ona u pon imala 3200, znači od starta će da nosi 68 ili 74.user posted image . Sve za Danicu će da kupi tetka, ljubim je...da mi opere i ispegla..hvala joj do neba. OOOgromna sam sa ooogromnim otocima...ali samo se molim da mi Danica bud perfektna.

Ljubim Vas ..

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:25:37   
vonavoj
ciklama,jos malko!!!user posted image user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:28:54   
Maslacak15
Naravno tri doktora cetiri razlicite misljenja ali po mojoj logici ako se ne rade klasicni pregledi i brisevi u trudnoce onda vam ne treba ginekolog uopste. Infekcije genitalnog trakta se ne vide u krvnoj slici ni u urinu. Ok ako je neko Radio vto testiran je aktuelno na hlamidiju inace hlamidiju mora odmah da se testira na pocetku trudnoce pcrom iz brisa. Moze biti skroz asimptomatska i jako opasna. Sto se ultrazvuka tice ja sam ga obozavala ali on ima kurativnu vrednost ravnu nuli. Pri tome mislim lepo je znati itd ali i da se vidi nesto sto ne treba ne moze doktor nista da preduzme osim da posmatra i dalje i ceka da se porodite.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:35:00   
dunja RR
Moguće da doktori ne traže ako je VTO, jer svakako briseve radimo neposredno pred VTO (većina).
Ja sam briseve uradila u septembru, u oktobru zatrudnela. A doca mi je naglasio da mu kažem ako se pojača sekret, da uradimo briseve, ali eto nije bilo toga.

Inače, pre trudnoće, uvek imala malo kandide, sklona sam joj, verovatno jer jedem slatkiše dosta.

Briseve sam prvi put u trudnoći uradila prošle nedelje, i sve čisto ko suza, čak ni kandide nema.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:51:18   
bubulence
trudnicice jedno pitanjce:
jutros sam uradila test koji je pozitivan, mislilasam da kod dr odem tek za 2 nedelje.
ali poslednjih nedelju dana mi se pojavio zuti sekret, bez mirisa. da li mislite da bih zbog tog sekreta trebala da odem ranije kod dr ili mogu da sacekam?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:53:40   
MakiJ
Jutro user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 10:59:00   
vonavoj
moguce da je sekret zbog user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 11:00:25   
bubulence
Von jeli to normalno? sve sam zaboravila, kao da sam bila trudna pre 100 godina

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 11:06:57   
MakiJ
Ja sekret imam stalno

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 11:06:59   
ivaMark
Zdravo user posted image

slazem se sa Maslackom da bi vaginalni pregledi trebalo da se rade na svakoj kontroli, takodje i brisevi redovni. U prvoj i drugoj trudnoci sam odmah na pocetku radila vaginalni i cervikalni bris, u prvoj se tu i zavrsilo sa brisevima....do kraja vise ni jedan, a sama sam trazila od dr da mi radi hlamidiju, miko i ureaplazmu, njegov odgovor je bio: ma nema potrebe za tim, kao da on iz svog dzepa placa te analize.
U drugoj trudnoci sam malo besna na dr kod koje sam bila (nije moja dr ovde, vec u drugom mestu, kada sam bila kod mojih dva meseca)... jer sam radila pregled i uz pocetkom februara pa sam kod te druge bila sredinom marta... radila mi je samo uz i pitala je da li je sve bilo ok na prosloj kontroli (jeste, bilo je)...e sada, kada sam dosla ponovo kod moje dr ovde u BiH pocetkom maja-kaze zena: grlic skracen i skroz smeksan, mozda bi se to primetilo i u martu kod ove druge-mozda ne bi, ali eto...

Bubulence, nisam ispratila koji ti je dan ciklusa, mislim da je pojacan sekret normalan u trudnoci (samo da je bez mirisa) ali ako ce tebi biti lakse idi kod dr, s"tim sto ces morati i za dve nedelje najverovatnije ponovo user posted image . Meni se npr videla trudnoca sa J a bila sam 4n4d, tj prvog dana izostanka m (bila sam na kontroli nekoj) ali se srcana radnja naravno jos nije registrovala. Sa drugom mi je poslednja m bila 20.novembra, otisla kod dr 8.januara i sve je bilo tu user posted image Cestitam ti jos jednom user posted image

< Poruku je uredio ivaMark -- 6.6.2014 11:07:45 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 11:07:41   
vonavoj
jeste,i ja sad imam pojacan sekret..ali bez mirisa...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 11:09:36   
bubulence
ok, onda cu sacekati jos malo...
ivamark bas zbog toga sam planirala da idem tek za 2 nedelje da me ne setaju 2x...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 11:11:26   
ivaMark
I ja ga imam user posted image

Inace, i dalje imam bolove..nekada jace, nekada slabije user posted image nerviram se oko toga i mislim da cu poludeti ako tako bude do kraja. Nisam u stanju ni da setam kao covek. U prosloj trudnoci mm nije mogao da me stigne sto se setnje tice, a sada i Jovana hoda brze od mene user posted image
Kontrola mi je u ponedeljak ili utorak, danas trebam da zakazem.

Ima li vesti od ANDJELE?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 12:02:24   
branki*
meni dr kad sam bila trudna sa bozom nijednom nije uradio manuelni,klasican pregled,sve samo ultrazvukom,onim preko stomaka.briseve sam radila na pocetku trudnoce,jednom,ne secam se tacno kad,mada je to bila vto,pa sam sve sto postoji kontrolisala vise puta pre toga i neposredno pre vto.ali,da,slazem se da treba uraditi briseve na pocetku da se vidi i ako nesto eventualno postoji da moze da se blagovremeno tretira.mada kod nas trudnicama rade samo vaginalni i cervikalni,nijednu trudnicu ne salju na hlamidiju,miko i ureoplazmu.tek,ne dao bog,ako dodje do pobacaja,pa se trazi uzrok.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 13:31:02   
tillia
Bubulence,čestitam!
da bude sve ok!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 17:09:03   
ivaMark
mada kod nas trudnicama rade samo vaginalni i cervikalni,nijednu trudnicu ne salju na hlamidiju,miko i ureoplazmu.tek,ne dao bog,ako dodje do pobacaja,pa se trazi uzrok.

Pa da, kao da sve te nase analize oni placaju user posted image

Imam kontrolu u utorak u pet, ne mogu da docekam da vidim kakva je situacija. Nadam se da ce biti bolje nego prosli put user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 17:36:18   
wivern
Zdravo user posted image
meni stigao nalaz amniocenteze- uredni muski kariotip i sada mogu malo da odahnem user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 17:38:58   
daca77
Bravo za dobre rezultate, wivern user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 17:40:21   
ivaMark
Wiv user posted image
jos jedan decko user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 17:48:35   
World
super za rezultate wiv user posted image

ivamark, bice ok na pregledu, ne sikiraj se..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ]
6.6.2014 18:13:51   
moja ciklama
wivuser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here