|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
3.11.2016 15:00:22   
Sanjica26 RR
Mati, ne znam da li imas opciju da budes budna tokom operaciju? Ja kad sam se operisala, ali nema veza sa ovim trazila sam da budem budna. Ako se vec bojis sto da ne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
3.11.2016 15:10:41   
mati
Ma kakvi. I da imam ne bi smela. Dosta su se razmakli misici, rez ce biti veliki, od ispod rebra pa sve do ispod pupka.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
3.11.2016 15:11:03   
emicaa
Mati ja sam dva puta operisala preponsku kilu,nije isto ali ipak sam imala strah

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
3.11.2016 15:22:56   
mati
Jao znam, pisale smo ono kad sam ja mislila da su iste.
Ma mene sad naplasili kako nece svaki organizam da prihvati mrezicu, a ja sam komplikovana po tom pitanju. I bila sam resena da insistiram da mi je stave, jer moram opet da se vratim poslu, a kako zahteva fizicki napor sigurnije je da je stave, da ne bi opet popucalo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
3.11.2016 15:25:56   
Animsaj9
mati jedan na milion ne prihvati mrezicu , u NS mislim da je u vecini slucajeva stavljaju , i to je rutina , zato ne boj se .Znam lako je to reci , treba stisnuti petlju i leci na sto , malo da te recnu .Ali zarad tvog bolje sutra , tvoje porodice , da bi lakse mogla da funkcionises , ne misli na op , vec na njih , njima si potrebna

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
3.11.2016 15:28:19   
emicaa
ja imam mrezicu i nemam nikakvihproblema,da su bili pametni pa mi je i prvi put stavili nebi morali opet sjeci

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
15.11.2016 19:41:07   
mati
Pozdrav iz bolnice. slabo mi radi internet, tj nikako. Operisali me tek u crtvrtak i dr je procenio da ne treba mrezica. rez je veliki ono malo sto sam ja videla, jos nemam hrabrosti da pogledam lepo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
16.11.2016 11:30:53   
emicaa
Mati jesi li jos u bolnici,kako si?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
16.11.2016 13:17:06   
vocicana
Mati hrabrice, bravo! Zelim ti brz oporavak. Drzi se i javi nam se. Vidis da nista strasno nije bilo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
20.11.2016 14:44:58   
mati
Jos sam u bolnici. trebalo je sutra da me puste ali mi je rana procurila. I to vec deset dana imam t malo preko 37 i kazu normalno. Samo placem i nerviram se, opet kazu nije nisa strasno a niko da mi lepo objasni.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
20.11.2016 21:34:15   
vocicana
Nista strasno, previjaces se malo duze, dobices ab i bices kao nova.
LJubimo te. Nema plakanja, proci ce.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
20.11.2016 21:48:41   
IvanaSK RR
Mati, želim ti brz oporavak! 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
11.12.2016 19:28:38   
mati
Nagrabusila sam nacisto. 35 dana sam u bolnici. I dalje imam t do 37,5 i curi rana sad. Stavili mi sad neki V.A.C. kao izvlaci pod vakumom

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
11.12.2016 20:24:54   
emicaa
Daj Mati zezasuser posted image nadam se da ces brzo kuci

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
11.12.2016 20:27:04   
Anck Su Nmaun
Jao Mati bas mi je zaoa, namuci se user posted image Daj navijamo da brzo izadjes !!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
28.4.2017 6:20:43   
TajchiNini
Postovane majke ❤
Danas sam operisala pupcanu kilu zelim podeliti iskustvo pa mozda nekom i pomoci kao meni sto su forumi uvek bili od pomoci. Uglavnom porodila sam se pre 3 meseca prva beba .Tokom trudnoce pupak mi je bio napolju skroz nekad mi je i bilo neprijatno zbog toga. Moj doktor ginekolog je rekao da ne brinem za to ali ako me zaboli da mu se javim. Inace da napomenem da zivim u Americi ali ne vidim veliku razliku ni u Srbiji. Prvi put sam bol osetila posle porodjaja 2 meseca. Svaka bol je strasna e sad ja sam bila zatecena pokusavala da skontam sta je bol u pupku oko pupka ako stisnem malo prestane a ne mogu da hodam jos mala beba sa mnom. Ja sam pomislila da je materica ali ona se vraca prve 2-3 nedelje cak i ranije no ajd prodje to i evo oko 2 mes i 15dana opet osetila bol istu napolju sa bebom ne mogu da hodam uzas trajalo je oko 2h Bol je bila manja posle 1h...Odlucih prvo kod ginekologa koji je vec znao moj problem i samo potvrdio da imam pupcanu kilu - umbilical hernia. Cak mi je pokazao gde mogu da osetim ukoliko prst gurnem dublje u pupak. I zaista ja sam napipala kao loptu. No odmah sam otisla kod hirurga. Pitala je jesam imala sa stolicom problema sto jesam i dal sam povracala takodje jesam . Objasnila je da je operacija jedino resenje jer me boli i samo moze da raste takodje mi je rekla da mogu da dojim bebu par sati nakon operacije ako ne i odmah jer cim se pacijent probudi anestetik vise ne deluje to je stereotip kaze za cekanje 24h no ja sam ipak izvadila mleko za moju Nini iz zamrzivaca tako da to rucka bar dan. Operaciju nisam osetila zbog anestezije stavljena mi je mrezica iz razloga sto zelim imati jos dece da moze stomak da se rasiri opet a da se kila ne aktivira. Operacija je trajala oko 40min i jos oko 2h sam bila dok su me proverili kako sam kako se osecam objasnili koje lekove da pijem protivbolova a koji su bezbedni za dojilje itd...Kuci sam bila do podneva. Meni je pupak sad i lepsi unutea je nije vise napolju hvala Bogu samo mogu primetiti da je sada malo poplavilo oko pupka ali sravljam ladnu oblogu bol je vrlo mali. Kaze da ne dizem iznad 8-10kg i da svoju cerku mogu komotno ona sad ima oko 6kg ne znam tacno. Takodje kaze 30dana da se cuvam ali mogu lagane aktivnosti setnja rad po kuci itd posle se vracam svom ritualu. Ako neko sazna da mu se desava isto moj savet je da procita sve forume prikupi sto vise informacija a onda donese odluku. Pozdav i srecno!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 12:50:38   
Ivanka 75
Evo, sve procitah...

(odgovor članu TajchiNini)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 12:50:59   
Ivanka 75
Sta li je sa Mati da mi je znati? 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 14:19:52   
kamičak
Ivanka, tvoja kila nije ova o kojoj je rec u temi, zar ne?


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 14:38:42   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: kamičak

Ivanka, tvoja kila nije ova o kojoj je rec u temi, zar ne?





Jeste, pupcana, od trudnoce... 
Znaci da gajim osmog putnika vec 9 godina 😂

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 18:04:24   
kamičak
Vreme je da ga se resis 😀


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 18:35:10   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: kamičak

Vreme je da ga se resis 😀





Danas mi je zena koja isto ima pupcanu kilu rekla da jenigi mirovala pa joj se smirilo. 
Kontam... Koja je svrha da pazim kad nesto uzimam u ruke da ce nesto  da, se desi ili ne? Ovo nije stanje koje moze samo da se popravi. 
Mora da se operise. 
Ni ves nisam prostrla danas, totalno sam neupotrebljiva kao majka, supruga, zena. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 18:43:47   
lesica
Ivanka, ajde bre rešavaj to, pa da si opet budeš žena (supruga), majka, kraljica.
Mislim upotrebljiva 😂

Šalu na stranu, rešavaj to zbog sebe pre svega. Jes operacija, ali čini mi se rutinska.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
18.10.2019 19:21:28   
Ivanka 75
Lesi😘😘😘

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudn...
21.10.2019 10:01:26   
Ivanka 75
Sutra kompletna krvna slika, u cetvrtsk ultrazvuk, u petak kod hirurga pa da se opravljam  sta cu i kako cu. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here