|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 8:59:26   
Modessty
Dobro jutro i ovde!user posted image
Ljišo srećno vam krštenje! Da se lepo provedete! user posted image



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 9:38:53   
Peace*
Spremala sam ormane za vikend.
Shvatila sam da je sve manje mesta, deca rastu, stvari sve veće, sve duže. Po dve police svakom su postale baš knap. Onda sam počela da izvlačim neke kese, da pokušam da napravim mesta, i izvučem tonu jaknica i skafandera, veličine 56, 62, 68... kapice, rukavice... po koja majčica.... hm, kako je sve sićušno. Sve i dalje miriše na bebu.
Gledala sam sve to... Čuvam već godinama, žao mi da poklonim, ali realno nemam više gde da čuvam. A i tuga je. Skafanderi skupi, a mi beba oko nas gomilu.
Prelomila sam u sebi, i spakovala 4 kese.
Jednu za kumiće blizance.
Jednu za koleginicinog malog.
Jednu za dadiljine unuke.
Jednu za još nerođenu bebu koju očekujemo u decembru.
Dajem kese, drago mi je što se raduju, a meni se plače. user posted image Sve ne mogu da ispustim iz ruku. A sigurna sam da više neću rađati, pa opet, taj neki prokleti osećaj nostalgije. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 9:41:22   
Modessty
Taš bre pa što tako da tuguješ! user posted image Ja jedva čekam da prosledim stvari. Sve kao čuvam za brata a oni se ne rešavaju ni da žive zajedno! Baš me nerviraju!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 9:47:07   
Peace*
Pa i ja sam kao čuvala, mm dva brata, ja jednog, ali...
Ovaj mm-ov brat što je oženjen je pre god dana izgubio bebu, žena mu je nasilno porođena jer nešto nije bilo ok sa bebom, i baš sam razmišljala da možda jednostavno nije njima suđeno. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 9:53:35   
Azra_
Peace, ja sam u istom fazonu. Nisi jedina. Doduše, ja sam nešto razdelila. Ali ima stvarčica koje mislim da nikada neću moći da dam. Kako ih pogledam, onako sićušne, vidim svoje dete u njima. Sačuvala sam neke baš drage stvari u kojima ga se najčešće i setim. Nadam se da ću rešiti da imam još dece, ali ne mogu baš da pravim skladište od kuće.

Inače, moja mama i dan danas čuva neke naše stvari. Skoro sam se oduševila kada smo bili kod nje, iznenada zahladilo, ja detetu ponela smo tanju jaknu, tek ona dolazi sa nekim kesama i pronalazi moju jaknicu. Najbolje je što joj je nisam ni vratila. Evo, klinac je nosi po dvorištu.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 9:56:28   
Modessty
mame su čudo user posted image Moja mama još čuva moje lutke i bratove automobilčiće user posted image Osećam da će im Nikola doći glave

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 9:59:30   
Azra_
Mod, i moja čuva igračke. Uvek smo joj se smejale, a evo, i moje i sestrino dete se jako obraduju kada izvadi neku ˝novu˝ igračku iz njenog bunkera. MMova mama se selila, živeli su u 15 gradova, on nema baš ništa sačuvano. user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 10:20:57   
mirkam
Peace,i ja te razumijem.Moj M je još mali a i planiram drugo tako da sam do sada poklonila tek par stvarcica,ali i njih mi je bilo žao.Ma nije to žao ono kad klasično zalis za nekom stvari,da me ne shvatite pogrešno,da je tako nebih je ni poklanjala.To je više ono kao zao mi i što više nije ona malecka sicusna bebica,i ako vrlo često pomislim - porasti više user posted image
I da,i moja mama ima par stvarcica kad sam ja bila beba,meni su omiljene moje pletene carapice.A što se tiče plisanih igračaka,nijednu nismo kupili M,moja mama donijela dvije ogromne kese mojih user posted image

< Poruku je uredio mirkam -- 27.10.2014 10:25:20 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 10:30:32   
Peace*
Ma da, nije to ona prava tuga, samo neki glup osećaj. user posted image

I ja sam ostavila neke stvarčice, trenerkice i sl.

Moje prvo dete je nosilo moje benkice, moje pamučne pelene i švedske gaće. user posted image Mama je sve sačuvala.
I da vam kažem, meni bilo mnogo lepo kad su oni bili mali a idemo kod moje mame. Dignem bebu i idem.
Ona je sklopila krevetac (koji smo brat i ja koristili), imala je bratova kolica, našu garderobicu... ja kada sam išla kod mame, ništa mi nije falilo. Ma, sačuvala je onu vrtešku za iznadu krevetca i sviralice koje se kače na krevetac. Dok kod sveki kad sam išla - kao pokretni cirkus.
I ustvari, onda sam razmišljala, čak i da je sveki sve to imala, ja bih imala milion zamerki. Zašto nije prekrila krevetac, pa se naprašio čaršav od prošlog puta kad sam bila, pa koliko dugo ta garderoba stoji, i gomilu glupih zamerki koje imaju mame... i onda sam pomislila... ja imam dva sina, biću svekrva, vrlo je verovatno da ništa neće valjati što budem ponudila, pa, onda neka nose neki ljudi koji me znaju iz mamine kuće, koji me posmatraju kao nekoga sa mamine strane (da tako kažem) i znaju da nisam neka zla svekrva. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 15:22:07   
branki*
ponela me ova tasina prica.ja imam dzakove i dzakove bozine obuce i odece.sve cuvam.nesto sam dala,ali najveci deo cuvam.dobro,sad ce bebac,pa cu da koristim,a sve se nadam da ce ovaj moj brat i njegova devojka da naprave jedno detence,pa da im svu opremu prosledim.bas bih volela.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 17:38:39   
Mala Elena
Meni se javi nostalgija samo kad vidim Elenine male slatke haljinice , zato zelim jos jednu devojcicu da joj to iznosim user posted image ne bih ni imala kome da ih prosledim za sada , ali nekada sigurno hocu ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 18:52:26   
Torbica
Cao mame!
Evo klinci veceraju, pa da napisem koju.
Ja prosledim, doduse, ja znam da sam zavrsila taj deo. Ali fakat, kad si siroke ruke, tako ti se i vrati, ne bukvalno, ali, i ako zatreba nesto, stici ce sa neke strane. user posted image Imam nekih stvari koje cuvam za drugaricu, ali ne planiram nista da cuvam godinama, ionako mi je kuca puna svega. Odoh da ih okupamo i ususkamo. Ljubac svima

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 19:26:07   
emicaa
Ja imam Teodorinih stvarčica koje nikad nikom neću dati,čak i ako drugo bude curica neću joj oblačit,to ostaje T kao uspomena a tako ću radit i sa drugim djetetom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 19:59:44   
Torbica
Zaboravim da cestitam Krstenje, Ljisho, sve najlepse lepotici! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:13:17   
doktorkakristal
vece mame nije me bilo juce isli na svadbu
vidim pisete o bebecim stvarima,ja sam vec dosta toga dali kumi koja ima devojcicu mladju 6 meseci,neke stvari su bile bukvalno nove nisam stigla ni da ih obucem Dori,ostalo je spakovano u veliku torbu ,jeste malo tuzno kad se odvojis od tih stvarcica secaju na neke momente
kako vam se deca privikavaju na pomeranje sata,videcu kad ce D da se probudi ujutru taman je bila pocela da spava malo duze do 8 ili pola 9,sad vec vidim da je budna u 7 user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:16:13   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: little_one

Jutro mame!

MLJ, dakle danas je krstenje! Neka je sretno! SLicice obavezno!

Sinoc smo jedva izgurali do 7 sati sa Aleks, bila je toliko nervozna iako je spavala do pola 6, vec u 6 je krenula da trlja oci i da kenka jer joj je to staro vrijeme za odlazak na spavanje. Unutrasnji sat cini cuda. Na kraju kad sam je u deset_ do 7 stavila na siku, zaspala je i dovrsila sisanje spavajuci. Budila se po starom vremenu, i jutros u 5 je vec uveliko bila budna. A mi na novom rezimu. Svi osim nje...i tako, u 7 je opet zaspala user posted image Sad se dovijam kako da je ispomjeram sa tih sat vremena, a sjecam se da sam se stalno za Andreu brinula kako cu je pomjeriti a ona se sama redovno pomjerala, kod ove to nista ne pali, kod nje sve na frku, ako nije po njenom dize takvu dreku da ti se kosa dize na glavi. LJuta beba!



Dobro vece mame. Ja spala s noguuser posted image . Moji odavno spavaju a ja imam jos posla. Hvala vam na lepim cestitkama. D je bil sjajna, plakala je kad smo izasli iz crkve jer je htela da je drzi moj tata (samo ona ima deduuser posted image ) a mi hteli s njom da se slikamo. Nemam puno slika, svuda me je bilo iskreno. Tako je bilo i za njen prvi rodjendan, umesto da slikam ko blesava ja nisam stigla. Eto ti. No okacicu koju kad preuzmem. A sad neku sklj cu postaviti.

Sudove sam sve oprala. Rasklonila. Sutra cu opet usisati i dobro provetriti taj deo kuce. Hrane ima naravno za jos jedno slavlje, kako me to nervira sto uvek ostane toliko hrane.

Nego LO i mojoj D je unutrasnji sat neverovatan no posto je ona rodjena u januaru, njoj je unutrasnji sat ustvari bio bas zimski, i ona je meni leti jako rano legala upravo zbog toga. Isto nisam znala kako da je ispomeram i na krjau odustala. Tek sad mogu da je pomeram kako ja zelim, ali do godinu dana nije bilo sanseuser posted image . Takva deca, pomiri se sa sudbinom.

odoh da nalozim vatru i da se bacim u krevet.

Pozdrav mame

eh da da dodam za stvari. Ja sam sve Dunjine stvari poklonila onda kad su bile poplave. Ako budem imala drugo dete bice ionako decakuser posted image , a kako smo se snasli sa prvim snacicemo se i za drugo dete. Nekako. I naravno jedan dooooobar deo sam poklonila drugarici tj njenoj maloj tako da nista nije ostalo. I ja to cim preraste odmah odvojim i zovem da pitam da li nekom treba. Ja sam osoba u nuzdi iskreno i znam kako je to pa sto ne bih pomogla nekom. Sto kaze Torbica dobro se dobrim vracauser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.10.2014 22:20:31 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:20:10   
jovicaa
srecno krstenje ljiso!
joj mi smo u fazi trazenja kuce, i jako me to opterecuje, htela bih da se sto pre zavrsi, pa da malo uzivam u trudnoci.. mada leti i trudnoca.
a makiju je rodjendan u nedeljuuser posted image vec drugi ne mogu da verujem
sta ima novo, nisam odavno kuckala u ovoj temi?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:29:46   
milicicak
MiLj, srecno vam krstenje user posted image
jedva cekam slicice user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:52:06   
little_one
MIsho dakle nista da ne radim i ne pokusavam....nadrljala sam onda. Jutros je u 5 bila budna user posted image veceras sam je rastegla do 8, nemam pojma kako mi je to poslo za rukom, a vidjecemo sta ce biti ujutro....prvo budjenje je bilo po starom vremenu, umjesto u 11 u 10 se budila...Andrea mi je tu bila sasvim ok, njoj je izgleda bilo svejedno kad ce da ide da spava....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:53:54   
doktorkakristal
LO i moja je ostala na starom vremenu mada sam je veceras uspavala u deset sto je po starom 11 jedva je izgurala,videcu sutra kad cese probuditi user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 22:59:56   
little_one
ih ja bih bila presrecna da mi je isla na spavanje u 10 pa da je pomjerim na 9...al ona meni ide na spavanje u 7 navece pola 8 najkasnije i sad bih je trebala u 6 pola 7...mislim uspavam je za popodnevnu dremku u pola 5 do cca pola 6 a ona vec u 6 trlja oci i zijeva i pocne da kuka...user posted image nekako smo je zamajavali do pola 8 i zakomila na sisi u 8. A Andrea je vec u 8 tada bila pecena, pocela da zapinje za namjestaj i da prica nesto svoje nepovezano tako da smo zakljucili da je okasnila i za tusiranje, samo zubice i u pidzamu, na pola price je vec klimala...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
27.10.2014 23:02:44   
mati
Dobro vece mamike...
Ljiso srecno krstenje!!!
Nama stigo ormar za Matinu sobu, jos i krevet ... Bas mi se svidja.
Nas promene vremena nije omela, spavamo oko 22-23 a budjenje od 9-10h.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
28.10.2014 5:52:15   
mali_mis
Jutro mame user posted image
Moje dete se povampiri cim vidi da mene nema u krevetu, tako da kod njega ne pali pomeranje sata user posted image
Juce nam se uz kasalj pridruzio i slinav nos, tako da koristimo fitobalm, namackam njega, namackam sebe, on pije caj, ja kafu, i uzivamo.
Sto se malih stvari tice, nesto sam dala kad su bile poplave, ostavila najdraze stvarcice za cuvanje, i nesto cuvam mom bratu.

< Poruku je uredio mali_mis -- 28.10.2014 5:53:51 >

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
28.10.2014 7:16:36   
Sanjica26 RR
Dobro jutro!Sve sam cuvala kod mojih bebece stvari i sve su sa poplavom otisle.user posted image Tako da vise nista ne cuvam.
Pala sam sa nogu ovih dana. Danas dolazi inspekcija. Cekam da mi javi direktorka da li sam izvucena iz bubnja.user posted image
U nedelju je mm hteo da me vodi u hitnu koliko mi je bilo lose. Nisam mogla da udahnem vazduh. Krecem se jedva. Ovo je treci put u toku ovog meseca da sam se razbolela.
Ne stizem da jedem, puno radim. Kucu sam zapostavila.
A sto se tice spavanja, Sofija se ranije budi cim se pomerio sat. U 7 je vec zaspala. Celo noci se ne pomera.
Kaze mm sinoc ovo dete je tako fino. Ne drami kao T.
Teodoru je sinoc mm doveo na gimnastiku, pa sam ja ostala sa njom. A on se vratio da Sofiju odvede na spavanje.
I prvi put da mi je rekla da je gladna.user posted image Kaze: "Mama ja sam gladna. Bas me je izmorio trening".

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Razgovori mama 10/14 [chat]
28.10.2014 7:24:43   
mama micki
Dobro jutro mame! Nikako da nađem malo više vremena za RR, što i nije za pohvalu. Ja sam od juče na bolovanju, otvorila sam ga kod moje dr. da mi ne smanje platu ali sam na bolovanju zbog Sare, opet je bolesna pa je inhaliramo na četiri sata, čak i noću. I mama mi je baš bolesna, pa sam i oko nje kad god imam vremena.
Sara još uvek spava, mm na poslu, Teodora u školi a ja evo popila kafu pa ću sad da joj spremim inhalaciju. Kasnije idemo u nabavku pa da se bacim na spremanje ručka.
Ljišo, srećno krštenje sa malim zakašnjenjem! Nadam se da vam je bilo lepo.
Nadam se da su dečica dobro. Sve vas ljubim puno. Družićemo se ove nedelje malo više. Lep dan mame!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here