|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
5.6.2009 23:40:45   
anamaria_at
Svaka trudnica je razlicita....Ja sam pocela od pocetka sa mucninama..
pa do punog petog meseca....izgubila sam par kila....pritisak mi bio jako nizak...doktori mi rekli ako ne pocnem da jedem da ce da me ostave u bolnicu...ali sad je sve nekako doslo na svoje..poceo stomacic da raste...danas sam usla u sedmi mesec i ugojila sam sam se oko 6 kg...

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu nita)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
8.6.2009 11:15:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: zaravelika

a u kojoj si nedelji? ne znam da li si vec negde napisala.
ja sam sada u 18. i isto tako se osecam, nekad kad se obradujem necemu ja skocim, pa se setim user posted image .


Izvini Zaravelika,tek sad videh sta si me pitala user posted image user posted image user posted image
sada sam 21 nedelja.

(odgovor članu zaravelika)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
11.6.2009 9:59:54   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ptičica

I meni se dešava da me žigne stomak, pa sam pitala dr šta mi je, ali mi je rekla da je to normalno... Kaže: ''Pa, trudna si, pobogu!!'' A, ja kao mentol na UZ!!!
Pita me dr: ''Da li ima nekih problema?'' A, ja:'' Je l' mene pitate?'' user posted image  
Dr mi kaže: ''Pa, koga bi drugog mogla da pitam? Sestro, je l' imate vi nekih problema?'' user posted image  user posted image  user posted image  user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
11.6.2009 10:01:14   
Sneža
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
11.6.2009 10:02:38   
Modessty
koliko li ću ja danas da budem izgubljena na pregledu!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
11.6.2009 13:31:10   
marince1
Javi nam kako je bilo!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
2.7.2009 13:26:08   
Markovicka
Drage moje, pa moram i ja da se pozalim, lakse je! Ja sam u 12 nedelji i mucnine su jos uvek jake, nekih dana mi dodje da preselim tv u kupatllo....Pritom da carolija bude bolja imam veeeeliki problem sa zatvorom pa moram paziti sta jedem, mekinje, sljive, fujfuj a ja bih rostilj, pice i slicno. Ne secam se kad sam jela sa zdravim apetitom i uzivanjem. Gorusica je nevidjena, ako sad ne dobijem cir na zelucu, nikad necu. U zivotu nisam ovoliko podrigivala, svi ukusi od poslednji dva sata se vrate u zajednickom naletu, divota jedna.....Ma samo da sve bude dobro sa bebcem, bice vredno ovih muka....

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
2.7.2009 13:28:34   
Anoniman
prvo dobro nam došla ....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

brzo će to proći ...i biće sve ok

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
2.7.2009 13:31:22   
Markovicka
Hvala ti! Radujem se druzenju, da mi bar malo skrene misli sa ovih bura u telu. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
2.7.2009 13:33:18   
Anoniman
nema na čemu!!!!
Trebalo bi da prestanu te mučnine uskoro ipak si već 12 sedmica ...prošvrljaj malo po forumu pa ćeš naći te teme ili jednostavno ukucaj u pretraživaču šta te zanima i da....prijavi se na spisak trudnica user posted image

spisak RR trudnica - KLIK


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 2.7.2009 13:35:21 >

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
2.7.2009 15:09:02   
Verus
Markovicka dobro nam dosla!  Javi  se na spisak RR trudnica da te dodamo na listu ako zelis.  Napisi i datum kada ocekujes bebu.

Spisak RR trudnica << KLIK

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
2.7.2009 20:33:19   
Verus
KLIK

Ovde se pominje i caj od djumbira koji je dokazano dobar protiv mucnina.  Veoma je dobar i svez, ali ne uzimati ga duze od 4 dana za redom, po 1 gr.  Videcu da nadjem clanak o tome....Djumbir takodje pospesuje cirkulaciju krvi, koja je otezana u trudnoci, i time se i povecava rizik od tromboza.

< Poruku je uredio Verus RR -- 2.7.2009 20:34:33 >

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
5.7.2009 16:49:42   
BabyG
Ja se ne mogu pozhaliti na neku 'uzhasnu' muchninu, ali sam zato hronichno gladna i neispavana! Skoro nishta mi ne prija.. Sve se svodi na peciva, mlechne proizvode, votje, grisine.. A tako i pojela neshto konkretno.. user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 5.7.2009 17:07:03 >

(odgovor članu Verus)
Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
18.7.2009 21:29:40   
cicko
Ne mogu a da se ne ukljucim u ovu debatu: nova sam trudnica, tek 7.nedelja i volela bih da cujem i ostale novije trudnice (a i one kojima je trudnoca vec malko odmakla)...
Drage moje, kako se kod vas manifestovala mucnina, kad su pocele...? Da li je suvise rano da u 6toj- 7moj nedelji pocnu? Naime, ja imam neku cudnu mucninu popodne i uvece, tipa kao kad ti je muka za vreme voznje kad putujem. A da, i osecam jaaako veliku slabost kad mi je prazan zeludac i onda jedva nekako pojedem nekoliko slanih stapica ili malo banane i cim se zeludac malko napuni bude mi bolje. Kako je to kod vas, kako se borite protiv slabosti? Meni lavor stoji ispod kreveta, mada ga jos nisam koristila... Cujem da neke trudnice imaju mucninu po ceo dan sa sve povracanjem. Da li je to obavezno i kad pocinje?user posted image
A pritisak, toliko mi je nizak da jedva stoji ili sedim, sve mi se ljulja!
Help!

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2009 8:21:08   
Anoniman
Uh, Cicko, ti pod obavezno da uzimas sto vise vitamina! Ja u tom periodu nisam bila slaba, a ni pritisak mi nije bio nizak, krvna slika extra oduvek! Jedino sam imala 24-casovne mucnine i cesta povrcanja,  i to do 4 meseca, posle su se mucnine proredile, kao i povracanja, da bi do kraja 4-og nestale u potpunosti, iako sam se bojala da ne potraju do kraja, jer su bile konstantne i nenormalne...
Izdrzi taj period, ali moras da popravis krvnu sliku verovatno... Sto vise voca, povrca, folne kiseline (koju pijes jednom dnevno po jedna tabetica  - Folnak)...
Nadam se da sam iole pomogla... user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2009 8:31:25   
Brand new mama
Mila prvo da cestitam zboguser posted image , a i da ti kazem da nikad nije previse rano za mucninu. Ja nisam imala problema sa mucninama, dok su mojoj prijateljici mucnine pocele pije nego sto je uradila test za trudnocu,bukvalno od 3 nedjelje.Osim toga,postoji sansa da ce te gnjaviti mucnine, a da sa druge strane neces ni jednom povracati...Ali za ostale tegobe- bez obzira na mucnine, hrani se pravilno i obavezno doruckuj.Ja sam i ranije imala malo nizi pritisak, a od pocetka trudnoce mi se desavalo ako preskocim dorucak da mi pritisak padne i da mi krenu vrtoglavice(ali nista drasticno)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2009 8:49:24   
Skoki
Lako je reci i pokusavati da se pravilno hranis kada je sve ok. Mene je u prvoj trudnoci mucila samo gorusica i to samo posle odredjenih namirnica, ali sada u drugoj ne mogu da podnesem voce, povrce, mlecne proizvode, bilo kakvu vrstu vitamina, sokove. Jedan dan mi prodje super, jedem kuvano bude mi muka ali ne povracam, zato sledeci povracam ceo dan. Pijem vodu na silu da ne bih dehidrirala, naravno odmah je izbacim, ali i to je nesto. Tih dana bukvalno nista ne stavim u usta, uzas. Od pocetka trudnoce sam drasticno smrsala, nekih 7-8kg. Krvna slika mi je dobra, jos uvek. Nadam se da ce poceti da popusta, jer ukoliko se ne popravi, ja cu morati na bolovanje, posto i dalje radim, ne pitajte kako.
Inace probala sam sve moguce, ali nista ne pomaze.user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2009 10:11:47   
Modessty
JA sam sad evo 12 nedelja user posted image
Ali i dalje učim šta mi prija od hrane a šta ne. Slatkiše i da lje ne mogu, kao ni sokove. Mučnine su malo posustale.
Nemam gorušicu. Jedino sam stalno žedna a ništa mi se ne pije sem vode. Imam obavezno doručak, ručak i večeru. Bez toga ne mogu. Nateram se da jedem salatu, da popijem čašu mleka s vremena na vreme, da jedem voće. Dok jedem super je, ali posle toga mi treba 2-3 sata da svarim hranu. A kad ogladnim čini mi se da ću da pojedem celog slona!user posted image onda sednem da jedem i nakon par zalogaja - ne mogu više!

Mučnine sam imala po ceo dan. Povraćala sam samo dva puta. POsle mi kuma rekla da je badem dobar protiv mučnina. Ja isprobala i stvarno pomaže!!!

Imala sam užasne glavobolje par dana. pa mi dr rekla da popijem po malo mineralne vode i da posedem kockicu čokolade, jer ne unosim šećer uopšte. Ja umesto čokolade uzmem med.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2009 22:39:58   
cicko
Hvala vam svima na ovako iscrpnim informacijama.
Danas mi je bilo najgore (pretpostavljam da ce biti sve gore i gore kako trudnoca bude odmicala), pokusala sam da doruckujem i rucam, mrtva gladna, zeludac se vec buni, sednem za sto, pojedem 2-3 zalogaja i odmah zatim moram da legnem jer mi se slosi.  I to sto uspem da pojedem jedva uguram u usta.
Uvece pripremim pored kreveta slane stapice, bananu, neki caj, i  onda kad se probudim nocu malko grickam tek toliko da mi zeludac ne bude prazan, ali to je sve na silu, nikakav apetit, prohtevi za nekom odredjenom hranom... Strasno! Ne bojim se ja da cu, Boze moj, umreti od gladi, vec mi bude muka ukoliko mi je prazan stomak. Eto, pokusacu i sa tim bademima... Joj, tek sam na pocetku a vec kukam!
Ne znam, mozda mi celu situaciju pogorsavaju kapsule Utrogestan, pijem ih 3x2...
I gladna sam i muka mi je...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2009 22:52:13   
gagana83
cicko,ne mora da znaci da ce biti sve gore i gore kako trudnoca bude odmicala. i ja sam od silnih mucnina u prvom tromesecju mislila kako cu izdrzati do kraja. sad sam na pragu 8 meseca i svi ovi problemi koje imam(bol u preponama,otecene noge...)su nista prema tim mucninama. sve je to individualno. 

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 8:28:45   
Anoniman
Cicko, Gagana je u pravu... od tolikih mucnina stvarno imas utisak da nikad nece proci, al sam sigurna da hoce... a kad dodju bolovi u kicmi, nogama, uh, uh... 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 12:30:24   
Modessty
grozan je zaista taj osećaj kad oećaš i muku i glad u isto vreme!
dešavalo mi se da mi je rupa u stomaku a ja 5 minuta gledam šta da uzmem iz frižidera za jelo! i na sve što mi ponude ja se mrštim!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 13:07:00   
Modessty
Meni se uopšte ne spava preko dana! dal sam ja normalna trudnjača?user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 13:10:02   
Anastazija
Nekom jedno nekom drugo nekom trece.. Ja mucnine gotovo nisam ni imala.. Tek malko, malkice.. Ali mi se zato spava neverovatno... user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 13:13:49   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

meni jedino uveče kad se prispava to je onda kraj! I ma gde da smo ustajemo i mm me vodi na spavanje - bukvalno!user posted image Ko da sam dete, uspavam se i u kolima user posted image user posted image user posted image Jadan da može nosio bi me. Ali ja sam teška kategorija user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here