|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 13:16:02   
Anastazija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja bih spavala po ceo dan.. iako kada uveče spavam, dešava se vrlo često da ne spavam kvalitetno.. nego nekako, kao - ovlaš tek.. zvanično spavam, ali kao da sam svega svesna.. i tako se uvek budim umorna i neispavana.. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 13:20:15   
Modessty
ja kada uveče legnem komiram se! user posted image I spavam čvrsto. Navikla sam već da ranom zorom moram u wc i samo posle nastavim da spavam. Jedino što mnoooogo sanjam. Nekad lepo nekad užasno tužno.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 13:22:51   
Anastazija
da da da.. ta noćna trčkanja do wc-a me izluđuju... dok napravim tih nekoliko koraka do wc-a (mali je stan... user posted image ) taman se razbudim... mada, u početku sam imala trip da - u stvari spavam - pa sam se svim silama trudila da se razbudim kako se ne bih neprijatno iznenadila ujutro user posted image user posted image

a da je ovo drugo stanje - jeste... user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.7.2009 14:01:05   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anastazija

a da je ovo drugo stanje - jeste... user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
sasvim drugo stanje!!!!
ali interesantno i lepo bez obzira na sve muke.

Jel znaš da sam se isprepadala prvog dana kada su prestale mučnine?!user posted image Luda žena! Probudim se, jedem i shvatim nije mi muka! I umrem od straha!user posted image user posted image user posted image Čak sam zvala mm na posao da ga pitam šta on misli, dal je to strašno?!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
30.7.2009 23:20:09   
Jovanovici
Gorusicu nemam, nisam je imala ni u prvoj trudnoci.
Muke mucim sa mucninama i povracanjem.
Svako jutro.
Popijem sok od breskve-povratim
Sok od visnje-takodje.
Dva puta sam do sad ceo obrok povratila a samo sto sam ustala od stola.
14 nedelja trudnoca, do sad bi ti problemi trebali da nestanu, jel tako?
A ja vise povracam sad nego u prvom tromesecju.

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
20.7.2010 9:36:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jovanovici

Gorusicu nemam, nisam je imala ni u prvoj trudnoci.
Muke mucim sa mucninama i povracanjem.
Svako jutro.
Popijem sok od breskve-povratim
Sok od visnje-takodje.
Dva puta sam do sad ceo obrok povratila a samo sto sam ustala od stola.
14 nedelja trudnoca, do sad bi ti problemi trebali da nestanu, jel tako?
A ja vise povracam sad nego u prvom tromesecju.


treba da je tako... da u 14-toj nedelji sve bude ok

što se tiče sokova meni je muka od "crvenih" sokova... višnje, borovnice, maline, jagode itd...
muka mi je i od limunade

ja sam se borila sa jutarnjom mučnonom tako što sam na silu jela... nešto suvo, palzmu, kiflu, kekstić bilo šta. I bilo mi je bolje.

(odgovor članu Jovanovici)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:17:04   
morena
Meni je muka svaki dan, bez iznimke. Uglavnom ujutro kad ustanem, onda se prisilim da jedem, pa mi prođe i oko ručka opet.
A danas mi je strašno. Osjećam se ko da sam bolesna, mučnina jednostavno ne prestaje.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:22:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: morena

Meni je muka svaki dan, bez iznimke. Uglavnom ujutro kad ustanem, onda se prisilim da jedem, pa mi prođe i oko ručka opet.
A danas mi je strašno. Osjećam se ko da sam bolesna, mučnina jednostavno ne prestaje.
Ej user posted image nisi jednina, ja sam ceo dan u krevetu i ceo dan mi nije dobro, malo pre sam se ispovracala i sad mi je ok user posted image

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:37:20   
engimengi
14 nedelja trudnoca, do sad bi ti problemi trebali da nestanu, jel tako?


Da trebalo bi al nije pravilo,ja sam sa mučninama otisla na porodjajuser posted image ,nisam mogla vodu da pijem koliko mi je bljutava bila,celu trudnoću samo mi je jogurt prijao,ostalo bljak....al prodje i to!!Sad mi nedostaje taj osećaj kad si trudanuser posted image user posted image


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:45:34   
morena
IZVORNA PORUKA: miljanaM

IZVORNA PORUKA: morena

Meni je muka svaki dan, bez iznimke. Uglavnom ujutro kad ustanem, onda se prisilim da jedem, pa mi prođe i oko ručka opet.
A danas mi je strašno. Osjećam se ko da sam bolesna, mučnina jednostavno ne prestaje.
Ej user posted image nisi jednina, ja sam ceo dan u krevetu i ceo dan mi nije dobro, malo pre sam se ispovracala i sad mi je ok user posted image


Znači, obje smo u krevetu. Ja ne mogu povraćat, da bar mogu. user posted image  Sad sam uzela laptop u krevet jer mi je mrvicu bolje.
Ne znam kako ću sutra izdržati kod ginekologa, ima da umrem.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:47:57   
Anoniman
Ja mogu hvala Bogu, inace ne znam sta bi radila, i prija mi kad izadjem napolj, cim udjem u stan katastrofa

< Poruku je uredio miljanaM -- 22.7.2010 19:48:54 >

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:50:29   
morena
A tek smo na početku, miljanče! Tko će to izdžat? Imam osjećaj da kradem Bogu dane ovako. Užas. Al, sve za mrvicu, je tako?

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:53:12   
morena
Meni je i po noći grozno. Budim se stalno, i imamosjećaj da će mi mjehur eksplodirat. I kad se ustanem piškit, onda mi je odmah muka. I podrigujem ko kreten, u javnosti, ne mogu si pomoć.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 19:53:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: morena

A tek smo na početku, miljanče! Tko će to izdžat? Imam osjećaj da kradem Bogu dane ovako. Užas. Al, sve za mrvicu, je tako?
Joj to i ja pomislim ali nadam se da nece biti tako do krajauser posted image , i nije mrvica nego user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
22.7.2010 23:10:27   
morena
Pardon, isprike ribicama. user posted image user posted image

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.8.2010 10:59:05   
nala
I dalje imam mucnine. Prodje po neko jutro bez user posted image (kao sto je ovo), ali se uglavnom druzim sa WC soljom. user posted image

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.8.2010 11:03:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nala

I dalje imam mucnine. Prodje po neko jutro bez user posted image (kao sto je ovo), ali se uglavnom druzim sa WC soljom. user posted image


i ja imam mučnineuser posted image

vidi šrta sam našla:

''Deca čije su majke imale intenzivne jutarnje mučnine tokom trudnoće imaju veći koeficijent inteligencije od svojih vršnjaka, tvrde kanadski naučnici. Istraživači iz Dečije bolnice u Torontu svoje tvrdnje baziraju na rezultatima prikupljenima od 121 majke i njihove dece uzrasta od tri do sedam godina. Za vreme istraživanja posmatrani su dugotrajni učinci mučnine na mozak deteta. Tridesetak žena nije imalo simptome jutarnje mučnine, dok su ostale žene imale simptome poput umora, povraćanja i mučnine.Ispostavilo se da su jutarnje mučnine u trudnoći povezane i s boljim rezultatima na testovima pamćenja i jezičnih sposobnosti kod mališana.

Gideon Koren koji je predvodio istraživanje kaže da „Majke zbog toga pate, ali barem znaju da je cilj opravdan„.
"Mučnina i povraćanje u trudnoći nisu štetni, već povoljno utiču na dugoročni mentalni razvoj deteta" zaključuje doktorka Ajrina Njulman iz pomenute bolnice.''
Ja se spremam za Teslu user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu nala)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.8.2010 14:30:18   
Lilly*
Imamo i celu temu o tome KLIK user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
21.8.2010 15:44:07   
malinica
cao, pozdrav  devojke!!
Mucnine, povracanje... ok. to tako treba.... Ali stucam ko besna... neznam kako da se izborim s tim..
na pocetku mi bilo smesno i mojoj okolini, a sad me ve nervira... ustanem u sred noci do kupatila i pocnem da stucam... i to traje, traje i dok se ne prestane, nema spavanja... bas nema veze sa jelom... a desava se i po danu... izludecu vise... kad stucam imam uticak da mise citav stomak podize.. pogotovu kad idem kod lekara u goste i ... ubi me sramota... jel neko zna nesto vise o tome?? i kako da se smanji ili eliminise??

help!! user posted image  user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
7.12.2010 9:23:30   
Anoniman
Da pokušam malo da oživim ovu temu...user posted image

Ja spadam u onu grupu srećnih trudnica koje nemaju jake mučnine (povremeno po malo ali ni jednom nisam povraćala...) Ali se zato mučim po ceo dan da ne zaspim... Jedva držim oči otvorene, pa mi odlazak na posao teško pada... Još posle posla često držim i privatne časove... Nikako mi nije jasno kako izdržavam...

Juče je mm bio rođendan a ja sam već u 10 trokirala, izvinila se gostima i šmugnula u spavaću sobu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malinica)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
11.12.2010 22:31:15   
Crvenkapa85
draga i ja isto oci drzim jedva otvorene....kiseline ujutru na izvolte...i dok ne povratim to malo nisam mirna.....posle mi sve ravno...znaci samo ujutru kiselina i to je to...al zato mi je bilo 2 nedelje non stopmuka tokom celog dana.nisam znala vise sta da pojedem a da ne povratim.....i stalno sam gladna,i spava mi se.....ja za kiselinu pijem rupurut,i ok mi je ako se ne prezderem kao stoka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.12.2010 6:05:35   
Anoniman
Ako se ne naspavate u prvom delu trudnoće u drugom nećete 100%user posted image

Ja sam imala mučnine u trećem i četvrtom mesecu ali više od mamavita nego zbog bebe, promenila sam kapsule i nije mi bila muka... a sad u osmom imam mučnine i štucam to je zato što mi beban pritisne sve pa mi se želudac popne u grlo... inače sve okuser posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.12.2010 9:44:10   
Crvenkapa85
joj rado joj radmila hahaha znam kako je.....u prvoj trudnoci sam spavala dok maja nije pocela da se obrce,okrece....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.12.2010 9:55:18   
Didy
Ja sam u trećem mesecu trudnoće zaspala u školi za katedrom.user posted image
Imala sam prva dva časa, pa dva slobodna, pa opet čas. Ostala sam u školi da pregledam sveske i osetim kako mi se jako spava. Samo sam spustila glavu na sekundu i zažmurila da odmorim oči. Sledeće čega se sećam je da me budi zvono.user posted image  Sreća pa niko nije ulazio u učionicu. Ili možda jeste.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Mucnina,stucanje i stalna potreba za snom
12.12.2010 9:58:29   
LillyT
Didy user posted image user posted image

Ja nisam imala tih problema, jeste da sam znala da zaspim već posle 21h, ali sam u tom periodu (prva 2-3 meseca) baš dosta radila, pa sam umor i tome prepisivala.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here