|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 12:56:34   
Modessty
Ne . Tad je trebalo da radimo na peniciline. Iskreno ne znam kako se to radi. Uglavnom preprouka nekoliko lekara sa kojima smo razgovralai je da se radi ta j specifični IgE, ali ne Dečijoj klinici to ne rade
Kolega mi kaže da nije mogao detetu da odradi ni alergo testove na hranu u državnoj klinici. Ćera mu je ačergična na kazein i soju. U privatnoj klinici ih je koštalo oko 6-7000 din.
Ja sam pitala u privatnoj lab za alergotest na penicilen. Rade samo na određenu vrstu penicilina i mislim da je bilo oko 3000din


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 13:38:18   
Peace*
Palete npr nutritivnih su oko 5000, a kad radiš pojedinčano (npr, samo kazein), onda je oko 3000, al je mnogo preciznije.

Nemam pojma o penicilinima. I ako je to više pojedinačnih testova, onda je to zaista mnogo skupo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 13:50:36   
milicicak
Sad sam gledala cene u Biomedica laboratoriji za alergene, nutritivni pojedinacni su oko 2000 a panel je 5000. Antibiotike rade pojedinacno i cena im je od 1300 do oko 3000 sto je zaista mnogo kad se sabere...
Elem, zainteresovala me Tashina doktorka i taj UniCap test, pa sam malo guglala user posted image i negde nadjoh da ako on pokaze nisku reakciju onda je moguce da osoba vise nije alergicna i da je sledeci korak test opterecenja, odnosno da je odlicno sredstvo za procenu statusa alergije.
Izvinite, malo sam konfuzna, ne znam gde mi je glava.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 13:53:11   
Peace*
Elem, zainteresovala me Tashina doktorka i taj UniCap test, pa sam malo guglala user posted image i negde nadjoh da ako on pokaze nisku reakciju onda je moguce da osoba vise nije alergicna i da je sledeci korak test opterecenja, odnosno da je odlicno sredstvo za procenu statusa alergije.


user posted image

Sad ću i ja googlam.

Njoj, koja nas je preuzela, je prosto bilo nelogično da postoji tolika razlika u Spec IgE sa najnižom klasom, i PRICKom koji pokazuje anafilaksu.

Saslušala mene mama kad sam joj to pričala, i kaže "Aha, misliš, može da se desi da pije mleko al ne može da se kupa u njemu?" i počela da se smeje, ali da, tako nekako ispada. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 13:59:03   
milicicak
Mama ti je genije :)

Logika je sledeca, mleko na kozu dospeva u izvornom stanju, dakle neobradjeno enzimima GE trakta pa koza reaguje zato sto antitela prepoznaju ceo alergeni protein. U krv mleko dospeva nakon prerade u GE traktu, odnosno u kontakt sa antitelima dolazi delimicno iseckan protein, kako se osetljivost organizma na alergen vremenom smanjuje onda ni antitela ne reaguju...
terajte me da odem da pravim tortu user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:01:19   
Peace*
Misliš, da mu dajem mleko na slamčicu da mu ne dođe u kontakt sa brcima? user posted image

Jao, googlala sam, petak, 14h, textovi na engleskom... neeeeee, sačekaće ponedeljak. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:01:55   
Peace*
Kakvu tortu? user posted image Neku za našu decu? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:06:26   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Peace*

Misliš, da mu dajem mleko na slamčicu da mu ne dođe u kontakt sa brcima? user posted image



user posted image


IZVORNA PORUKA: Peace*

Jao, googlala sam, petak, 14h, textovi na engleskom... neeeeee, sačekaće ponedeljak. user posted image


Sta ti je navika, meni je pretrazivac tako podesen da uglavnom izbacuje tekstove na engleskom user posted image nekad mi se cini da ne razumem bas najbolje tekstove koje citam na srpskom, verovatno mi je i zato stil pisanja ovde pomalo debilan i konfuzan user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:07:15   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Peace*

Kakvu tortu? user posted image Neku za našu decu? user posted image


Hocu da probam da napravim celofan/najlon tortu prilagodjenu nasoj deci

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:07:35   
Peace*
Ti slobodno piši na engleskom, taman da malo vežbam čitanje. user posted image

Otišla sam, a ti idi pravi tortu! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:08:14   
Peace*

IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: Peace*

Kakvu tortu? user posted image Neku za našu decu? user posted image


Hocu da probam da napravim celofan/najlon tortu prilagodjenu nasoj deci


Turi modifikovan recept - sa svim detaljima, molim te. I sliku. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 14:11:23   
Modessty
Tash zbunila si me? Jel si meni rekla da si me u ovoj temi pitala nešto? Ja ne videh šta?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.10.2014 21:06:55   
Peace*
Da, al nisam videla da si vec odgovorila. Sorry 😇

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.11.2014 9:06:49   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mi smo jutros bili da vadimo krv za UniCap Spec IgE na mleko. Moja bubica reč nije rekao. user posted image

Pisala sam dr pre neki dan vezano za ono dal da se radi na kazein ili mleko, videla sam da je pročitala poruku, al nije odgovorila, bila sam u fazonu - nema veze, primila je k znanju. user posted image Danas mi je ta teta koja mu je vadila krv rekla da nema odvojeno kazein i mleko. Radi se mleko. Tako da, eto zato dr nije ni odgovorila. user posted image
Rezultati za 3-4 nedelje, uzeli su mi br tel, javiće mi. user posted image
DRŽITE FIGE JAKO JAKO! Opet se nadam, samo da ne lupim jako glavom o pod opet. user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.11.2014 9:45:52   
Modessty
navijamo! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.11.2014 13:08:20   
daca77
Posto mi je ova oblast nepoznata, potrebna mi je pomoc...moja sestricina ima strasne napade kaslja u skoli, od pre mesec dana kada je skola izabrala drugog dobavljaca hemije. Konkretno, sumnja se da joj smeta ili sredstvo za ciscenje podova i sanitarije ili osvezivac vazduha.
Zanima me da li postoji konkretno neki test kojim bi se utvrdilo na sta je alergicna, jer samo u tom slucaju skola hoce da promeni dobavljaca. Najgore od svega sto to smeta samo njoj i ponekad jednom detetu sa dijagnozom astme.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
15.12.2014 20:57:48   
isidora88
od koga da trazim upute za testiranje?
poslednjih godina se stalno patim sa ekcemima, inace od malena imam problem sa kozom, ali se niko nije set_io da me posalje ni na kakva ispitivanja, samo su me kljukali kortikosterodimauser posted image
sad je stanje takvo da je meni koza grozno istanjenja na rukama, dlanovi mi izgledaju kao da sam ih sprzila (nemam ekcem trenutno, nego je koza takvog smezuranog izgleda)
primetila sam da reagujem na kikiriki, jagode, krompir...

< Poruku je uredio isidora88 -- 15.12.2014 21:08:49 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
15.12.2014 21:27:19   
Peace*
Pretpostavljam da od opsteg lekara trazis uput za alergologa a on ti zakazuje testiranje.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
15.12.2014 21:30:26   
isidora88
odoh ove nedelje da vidim hoce li mi dati uput.
ja sam mislila da mora demratolog da da misljenje da je potrebno uraditi alergolosko testiranje, pa onda sa tim kod dr opste prakse.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.12.2014 9:24:03   
Peace*
Možda. Ne znam. Možda da uradiš krvnu sliku, pa ako su ti Eo povišeni, onda tu nema filozofije, daće ti uput za alergologa.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.12.2014 11:58:51   
isidora88
e onda cu tako, ako ne bude htela odmah da mi da uput. samo jos da uspem da se zakazem za pregleduser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.1.2015 13:56:15   
Peace*
Zvali danas dečiju bolnicu zbog onog UniCap testa, krv smo vadili 6.11.
Info je sledeća: Do sada je urađen sept i pola okt, i reagensa nema. Čeka se javna nabavka, koja će biti u martu. Do tada ništa.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
20.1.2015 10:18:17   
Modessty
jao bre koja smo kretenska država! Čekaš na reagense i javne nabavke!
totlani kretenizam!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.1.2015 16:52:55   
degu
Tash možda si pisala, možda nisi. Zašto vam je rađen taj test a ne prick? Nas su bockali i odmah smo imali rezultate. Bili smo na kontroli danas, tek za 6-7 meseci ponavljamo alergotest. Do tad i moja i njena dijeta.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
22.1.2015 8:19:06   
Peace*
Sa 4,5 meseca rađeni Spec Ige iz krvi - kazein klasa 1 (najniža klasa alergije).
Sa oko godinu i po rađen PRICK - dva plika, uglavnom se ni ne meri, al je dr izmerila prečnik, bio je 7 mm, a histemin kao reper je bio 3 mm. Dva pliha ukazuju na anafilaksu (najviši stepen alergije).
Sa oko 3,5 g ponovljen PRICK - nepravilnog oblika 1 plih, prečnih 8mm, a histamin 4mm. I dalje 100% više antitela nego što treba.
Dr koja ga je do tada vodila otišla u penziju, preuzela nas druga dr koja je rekla da misli da neki od testova laže, i rekla da je taj UniCap najpouzdaniji, i da želi da vidi šta će on sada reći, kako bi ona jednog dana kada PRICK bio ok, to mogla ponoviti i na UniCap, te sa sigurnošću da kaže da je alergija prošla.

< Poruku je uredio Peace* -- 22.1.2015 8:21:54 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here