|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 12:44:30   
Ana13
Daco,dobro me podseti za kupus.I mi treba da ga stavimo.Kad se to bese stavlja? Svake godine zaboravim kad smo ga stavljali prosle godine.
Nego jel se jede kiseo kupus kad se dojiuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 12:47:10   
daca77
Ana13, moji proizvedu sami kupus, te uzmemo i ja i sestra za zimnicuuser posted image
Uvek to u ovo doba radim...a ja sam procitala da se tokom dojenja ne jede kis.kupus, kao ni tursija-razlog ne znamuser posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 12:58:24   
Sanjalica1980
Drage moje, dobar dan i od mene. Napokon sam kuci pa cu malo pisati.

Lelo vidi sa lekarom ako ima indikacija za cr tj ako ti ne bude bolje moraces tako ali moras imati bas jasmo napisanu dijagnozu.

Ne bi da te plasim ali u Betaniji bas forsiraju prirodni. U sobi do moje je bila zenica sa blizancima koja je prirodno ostala u drugom stanju. Jedna beba je bila popreko a druga kako treba. Imala je i papir iz dr da ide na cr ali su u Betaniji odlucili da ide prirodno. Zbog loseg iskustva iz prvog porodjaja plakala je i molila,zvala neke ljude ali dzaba.

Hvala bogu bilo je sve ok ali one se istraumirala.

Drugu su porodili prirodno sa bebom od 4520g. Namucila se. To mi je cimerka pa smo se dopisivake.

Opet kazem ne pisem ovo da te preplasim vec da znas sta se desava i da pripremis sve opcije.

Ja ti zelim da to sve prodje i da nam na porodjaj odes zdrava i prava.

Ljubim user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 12:59:05   
anita

IZVORNA PORUKA: Ana13

Anita,jel ste sve sredili u novom stanu? Jel si zadovoljna sto ste se preselili? user posted image


Ana sredili smo veci deo. Danas mi dolaze mama i svekrva da detaljnije pociste, nameste zavese i jos neke sitnice. Stan je veci i lepsi od prethodnog. Zadovoljna sam i to punooooo.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:05:12   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: daca77

Ana13, moji proizvedu sami kupus, te uzmemo i ja i sestra za zimnicuuser posted image
Uvek to u ovo doba radim...a ja sam procitala da se tokom dojenja ne jede kis.kupus, kao ni tursija-razlog ne znamuser posted image

Koliko ja znam zbog gasova, tj kupus hoće da napravi haos. Drugo zbog kiseline. E sad kako utiče na mleko kiselina, to ne znam, ali znam da kiselo (bilo šta valjda) se ne konzumira tokom dojenja.

Naravno, može da bude neko biser kao moja zaova pa da jede ljutu papriku i kilo trešanja pa se onda čudi što se beba dernja po celu noć user posted image

Ja se zeznuh prvi put, pa pojela brokoli... mila majko... Ana je tad urlala od 2 ujutru do 2 popodne.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:16:15   
Ana13
Evo,sad mi rece cika Gugl,da se kupus ne jede zbog velike kolicine soli,zbog kiseline i velike kolicine vit C. Znaci da stavim manju kolicinu nego ranije.I mm i ja se zimi davimo u salati od kis.kupusa,bas ga volimo.I sad mi se jede user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:19:21   
milicicak
Pozdrav trudnice :)
Ana13, prvih mesec dva dojenja bi trebalo izbegavati stvari koje nadimaju (ukljucujuci i kiseli kupus) ali nakon toga sve je dozvoljeno u normalnim kolicinama. Pisala je NM u temi o dojenju :)

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:19:24   
Maslacak15
Zdravo trudnice. Sto se tice velicinu bebe ja mislim da mamina genetika ima malo vise upliva jel beba raste po sopstvenom programu ( mamini i tatini geni) ali je uslovljena placentom i uslovima u materici sto je opet do majke. Kod nas je u svakom slucaju bilo tako, moji decaci su bili prilicni bumbari sa preko 4kg. Ja i brat smo isto bili +4 dok je moj mm pre bio sitan, 2 900 u terminu a njegova sestra jos manja. Samo je jedno izvesno, ultrazvuk moze ponekad prilicno da omane u proceni...Najprecizniji je za prosecne bebe od 3 do 3,5 kg velike se cesto podcenjuju a male precenjuju tako da nemojte to shvatati previse doslovce.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:23:24   
Ana13

IZVORNA PORUKA: milicicak

Pozdrav trudnice :)
Ana13, prvih mesec dva dojenja bi trebalo izbegavati stvari koje nadimaju (ukljucujuci i kiseli kupus) ali nakon toga sve je dozvoljeno u normalnim kolicinama. Pisala je NM u temi o dojenju :)

Da,da,nasla sam sad to u svojim beleskama. Sve sam pisala u jednoj svesci da mi bude pri ruci da ne trazim kad pocnem sa dojenjem i 'ladno se ne secam da sam to napisala.Moj rukopis,moja sveska,ali nije moj mozak izgleda user posted image user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:27:46   
Sanjalica1980
Maslacak, slazem se da moze da omane user posted image

Meni su par puta radili uz i svaki put su bile drugacije mere. Cak je jedna dr izmerila da je razlika izmedju beba 200g a one imaju po 600. Cak su imale i manje grama posle par dana user posted image Kasnije se nisam ni obazirala na mere.
Ovoj devojci su rekli da beba ima otprilike 4000g. Ona je malo sitnija e sada ne znam da li to ima veze sto je sva ziva popucala i beba jedva izvadjena.

Imam utisak da u Betaniji to rade odokativno a nece da uvaze ranije nalaze nasih ginekologa.

Inace su sestrice divne i akuserske sestre.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:35:43   
Trcosava
Mislim da imamo i temu vaganje beba na UZ pa tamo možemo da nastavimo debatu

Danas mi je bolje kolko toliko fizički, ali psihički ili ti hormonski sam u autu - ubiću nekog, a prvi na tapetu je mmuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:39:05   
wivern
Maslacak ja se nadam da ce kod mene omasiti debelo, ja sam imala 2750g a mm 4200..premesec dana na uz bebac je imao oko 3300...ja se sve uzdam u debelu gresku user posted image
Inace ja nikakvih simptoma nemam, brisem prasinu i raduckam malo po kuci..cisto da ne zaribam user posted image
Sanjalice superiska sto si kuci..naslusala si se svakakvih prica u bolnici, sad malo da odmoris od svega..
Srculence brzo te je popustilo, sjajno..

< Poruku je uredio wivern -- 1.11.2014 13:40:58 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 13:46:27   
Sanjalica1980
Wiv, bilo je bas zanimljivo user posted image

Inace smrsala sam u bolnici 2,5kg ( verovatno je vecina vode izasla). Sada sam sa 25ned na +9,5

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 15:08:23   
wivern
Verujem, ja sam u par navrata lezala zbog drugih stvari i naslusala se svega i svacega... Izadjes potpuno lud i hipohondrican user posted image
Ajde zene nesto da zamezimo dok ovaj moj jos nije izasao
user posted image
user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 15:10:47   
Trcosava
Lele kupine!!!! I alkohoooool user posted image ovo ostalo ću komotno da preskočim user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 15:50:24   
Sanjalica1980
Jao Wiv bas me mucis user posted image

Ja moram da jedem sve bez soli sto mi smanjuje izbor user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 16:07:41   
srculence25
Drage Sanjalice i Anita kako podnisite stojanje na nogama sa dvojkama i trojkama?meni sa jednom bebom pa mi tsko da stojim duze od 10 minuta u mestu.Sad ocistila pile i dok sam oprala sudove suze mi krenuse od bola iznad trtice i sad osetim neki bol u stomaku.Malo sam se ispruzila i imam osecaj u stomaku kao kad treba da dobijem.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 16:38:27   
lelaigor
Evo i mene MATORE da se upišem i u ovu temu. user posted image
Sanjalice, sve znam za Betaniju i CR. Ja sam i za prošlu trudnoću imala indikaciju za cr, po mojim pulmolozima i mojoj dr (ginekologu) ali su na kraju u betaniji rešili da me ipak porađaju prirodno. Kao, ako nešto bude pošlo naopako, lako će me spremiti za CR. Na kraju se zamalo nisam onesvestila i morala sam da ih molim da mi daju moje lekove, jer su zaboga oni smatrali da nije pravo vreme za njih. No, dobro. Videću šta ću rešiti. Toliko se nerviram oko svega toga, da više nemam snage da se nerviram.
Što se tiče bebine kilaže. Ja sam imala 1300g a mm preko 4kg. Ne znam šta mi je gore. user posted image
Wiv, samo se ti pošteno najedi pa mališa može napolje. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 16:53:02   
Trcosava
Di si matora user posted image

Elem, srculence - to je valjda sasvim normalno. Barem meni. Pranje sudova i čišćenje krmopira je meni nešto najgore na šta možeš da me osudiš kad sam trudna ili kad treba da dobijem. NE znam da li to ima veze sa položajem bebe na materici (meni je valjda na zadnjem zidu). Pred kraj pranja sudova to više nije bol, nego kao da mi neko nož zarije tamo i onda samo vrti... No ja sam se već 'navikla' pa i ne kukam na to više user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 17:22:08   
srculence25
Trco bas kako si opisala tako i meni.Samo do skoro je bilo mnogo manje a kako vreme prolazi sve je jace.Znaci ladno bi
prepesacila 10 km nista neboli ali zato kad stojim katastrofa.
Neznam ni na kom mi je zidu bebica.Kad odem u ponedeljak na uz pa krenem sa pitanjima ima da se ori ordinacija od deranja dr on nevoli kad ga nesto pitas user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 17:25:29   
Trcosava
Ja ništa ne pitam osim jel sve ok. Osim ako me ne pita da li imam neke tegobe. Mada i to retko kad kažem, jer 90% svih tegoba pripisujem trudnoći. To za stajanje mi je bilo i u prvoj trudnoći, sad isto. Kažem, ne znam da li ima veze na kom zidu je beba, samo meni je to normalno stanej u trudnoći user posted image gledam da nekome uvalim pranje sudova i čišćenje krompira, samo ne znam kome kad ovaj moj boli ga paja da mi pomogne. Evo ostavila sam sve od ručka jer sam se raspala. Šetanje ni meni ne predstavlja problem dok ne sednem, e onda je veselokad treba da ustanem, ali opet... sve u rok službe i sve mi je to normala user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 17:30:15   
branki*
anita,bas mi je drago zbog novog stanauser posted image
sto se tice kis.kupusa,ja ga necu stavljati,prva nam je zima u novom stanu,cekam bebu,oko boze trka,tako da cu uzeti ponekad kad mi se jede od mame ili svekrve,nemam ni bure cak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 17:42:14   
srculence25
Odavno sam pocela da cistim kropir sedeci ali sudovi su moja sudbina tu mi nema pomoci.Jos mm kaze ti sta god da uradis
ili nemozes do kraja ili pravis pauze ili samo gledas da zalegnes user posted image
On sad misli ako se dobro osecam da je meni lako.E pa nije nemogu da stojim to mi je mana user posted image
Sto se tice zimnice bure nemamo pa cu uzeti od mame koliko nama treba malo.Stavljala sam kornisone u tegle i kalvirke paprike user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 17:48:36   
Sanjalica1980
Srculence, imam i ja taj problem sa stajenjam. Prvo mi nalegnu dole pa pocne da boli a kada legnem boli vise ali prodje. Ja moram sve sa pojasom da radim. Vec mi je teska tiba user posted image

Inace ova mala sa desne strane me vec sekira od pocetka user posted image
Danas je ne oset_im ali kazu dr da je to zbog viska plodova vode. Valjda ima vise mesta za pomeranje.
Ova levo me udara ceo dan.



< Poruku je uredio Sanjalica1980 -- 1.11.2014 17:53:51 >

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42) nedelje 11/14 [chat]
1.11.2014 18:01:48   
anita

IZVORNA PORUKA: srculence25

Drage Sanjalice i Anita kako podnisite stojanje na nogama sa dvojkama i trojkama?meni sa jednom bebom pa mi tsko da stojim duze od 10 minuta u mestu.Sad ocistila pile i dok sam oprala sudove suze mi krenuse od bola iznad trtice i sad osetim neki bol u stomaku.Malo sam se ispruzila i imam osecaj u stomaku kao kad treba da dobijem.


Srculence ja za sada mogu da stojim nemam nikakvih problema. Jedino kada stojim duze od sat vremena bude problema. Ja se i krecem za sada normalno.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here