|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 21:17:38   
anajid
Iva11 ja sam imala hematom na pocetku trudnoce sa blizancima,doktorica me isprepadala.Sledeci put kad sam dosla na kontrolu (bila sam negde u devetoj nedelji) hematom se sam povukao,nisam imala nikakva krvarenja,nista.Koristila sam isto utrogestan.Bice sve OK,malo vise odmaraj,lezi,miruj dok se ne ucvrsti.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2201
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 21:32:17   
SunFlower

IZVORNA PORUKA: nata11

Jel se neko cuo skoro sa SunFlower mislim da se porodila danas.user posted image Ali nije proverena informacija jos uvek


nato hvala sto mislis na mene, pravo si user posted image

pozdrav svim okruglicama, ja sam se danas porodila, carskim rezom, u 9:30 izasla iz sale, u 13:30 stala na noge. Bol vrlo mali i zanemarljiv, nemam kateter, beba je kod mene dojim je, jedem i pijem sve normalno... prava sam senzacija u bolnici, niko ne veruje da je jutros bila sekcijauser posted image Dakle, bas je bilo CARSKI.
E, da, radjeno je u spinalu, ja sam pre pre prezadovoljna. Eto malo ohrabrenja za vas koje ceka carski, ovo je meni bezbolan porodjaj kakav bih svakom pozelelauser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2202
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 21:41:45   
IVA 11
Anajid draga, hvala ti puno na ohrabrenju. Nadam se da će tako i kod mene biti, a nisam navikla da mirujem, ali sve zbog bebice... :*

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 2203
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 21:44:33   
jabudic
Ivo, ne brini, imalo je ovdje vise zena sa hemqtomom. Mislim i Bubi da je imala, ali da nije krvarila.
Odmaraj, koristi Utrogestan, ima zena koje su i krvarile, pa sve bilo ok. Opusti se user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2204
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 21:49:12   
vonavoj
IvA,bol da ces dobiti je normalan do 12te nedelje! Za hematom ne brini,bice ok!
Sunflower,cestitam! Kod nas se ne ustaje 24h posle spinala,nema mrdanja!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2205
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 21:56:25   
sagitarius
Iva,ja imam hematom,tako da moram da mirujem.Ja sam za moj saznala tako sto je bilo krvarenja.Ovo ti pisem da znas da iako prokrvaris ne panicis,nego odes kod lekara.Dijagnozu preteceg spontanog pisu za svako krvarenje i to nemoj da te uzbudjuje.Znam da nije lako,ali eto nase je da mirujemo i da se nadamo da ce se hematom apsorbovati.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2206
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 22:13:44   
IVA 11
Hvala drage, divne ste! Nadam se da će se povući do kontrole, pa da odahnem. Rekoh otkud sad ovo, u prvoj trudnoći sam letjela, potpuno dvije različite trudnoće...

(odgovor članu sagitarius)
Direktna veza do poruke: 2207
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 22:28:58   
serpica
Iva ako je hematom ispod bebe onda je to razlog manje da brines i ako se ne razvija tj manji je od ploda i to je ok,ja verujem da ga na sledecoj kontroli nece biti. Meni je jedan dr nasao hematom i to veliki kod drogog dr sam otisla sutradan kaze nema nista od hematoma,znaci mozda postoji mogucnost i da je greska. Odmaraj i misli pozitivno.user posted image
SF cestitam,user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2208
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
26.2.2015 23:08:46   
sansa
E sunflower ja videh na fb da si dobila bebu pa pozurih da im javim kad ti si stvarno cudo....i ovde nek ti je sa srecom malena da je ziva i zdravauser posted image user posted image


_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2209
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 0:13:17   
srculence25

IZVORNA PORUKA: jabudic

Juhuhu, ja sad sa pregleda.
I pogodite:
80% je djevojčica!

user posted image Jabude to je to nema sta vojcica
inace ceo dan pokusavam preko mob da udjem i nece user posted image sad sam sela za komp pa da iznesem moj izvestaj
bila sam u bolnici na ctg i na uz.Plodova voda bistra,dovoljne kolicine.Tezina bebirona je oko 3400 i starost posteljice III stepen.
E sad jel posteljica matora?sta to znaci?
inace termin mi je u ponedeljak a inace treba da se javim taj dan ponovo na ctg.Sta ako prenesem?sta ako nekrene?neznam do koliko dana se tolerise prenos jer
oni pretezno cekaju priroda da ucini svoje.tako me neka panika uhvatila user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2210
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 0:35:40   
Chipsy
srculence, mislim da sad i treba da bude III stepen. Ne zamaraj se tim pitanjima, dr ce sve da proceneuser posted image
Jabude, ja tebi nista ne verujem sto se izgleda tice, gledala sam slike, ti si riba ipouser posted image a za devojcicu, suuperuser posted image
Sf, i ja ne znam kako si posle spinala tako ustala, i kod nas se lezi 24h valjda na ledjima, nema mrdanja

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 2211
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 1:39:08   
jovicaa
jabude jos jednom user posted image za devojcicu

iva drago mi je da smo zajedno u ovoj temi, cestitamuser posted image
ne brini zbog hematoma, nisam ga nikada imala, ali evo sta kazu zene, bice ok!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 2212
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 1:54:03   
srculence25
user posted image moj tiker pokazuje jos 7 dana user posted image
jovice ti inace ovako vilenis kao ja ?ja sad jedem a znam da mi posle nece biti dobro ali koristim dok mogu user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2213
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 1:57:31   
jovicaa
hahah i ja se spremam u stetu do friziderauser posted image a tek onda nema sanse da zaspim, goorim i ustajem celu noc ako se prejedem
kontam da si nestrpljiva za bebicu srculence, ja nikad tako puno nisam ni bila trudna, oba puta me doktor mnogo ranije porodio. bas razmisljam danas ja ako izguram ovaj put dugo, jos cu traziti da me porode, nisam navikla dugouser posted image
ali strpi se, valja da krene prirodno... znas sta smo pisale pre neki dan, bolje da ne otvaram temu opet

< Poruku je uredio jovicaa -- 27.2.2015 1:58:10 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 2214
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 2:10:19   
srculence25
Samo ruckaj dok mozes i imas opravdanja.Za cega drugo sluzi svetlo u frizideru user posted image
Nadam se da ce krenuti prirodno mada nemam neki osecaj ali ajd.Inace obavili smo veceras ono pa mozda nesto pkrene user posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2215
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 2:16:09   
jovicaa
heh,superuser posted image
opici po setnji, stepenicama... to navodno isto ubrzava
ja ispekla kokice, defintiivno patim od nesanice, ne znam sta cu od sebe

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 2216
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 3:25:54   
SunFlower

IZVORNA PORUKA: Chipsy

Sf, i ja ne znam kako si posle spinala tako ustala, i kod nas se lezi 24h valjda na ledjima, nema mrdanja


ovde je drugacije, na prvom porodjaju sam isto imala spinal i ustala tek sutradan, ovde se ustaje cim se povrati osecaj u nogama, tj cim prestane dejstvo anestezije (meni posle 2 ipo sata).Eto, zapaduser posted image I odmah se pije vode, a u 17h sam dobila veceru i to ohoho, i jos su mi rekli da ruckam slobodno i pijem da bi sto pre nadoslo mleko. A u srbiji prva dva dana samo infuzijauser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 2217
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 6:31:54   
serpica
Dobro jutro user posted image ima li koga user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 2218
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 7:29:50   
adulence
Tu sam serpi....kafica?mozeee....jaooo sto sam gladna kao vuuuuuukkk.....a mrsko mi da ustanem iz kreveta...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2219
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 7:32:07   
serpica
Ja uvek nesto pojedem pre kafe,od sinoc mi ostala pita sa sirom pa sam to jela ranom zorom...
evo da ispratim dete u skolu pa da se bacam na neki posao po kuci,u ponedeljak pocinjemo da krecimo ziva nisam....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2220
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 7:57:19   
Bokac
Zdravo zenske.
Evo i ja resila da vam se javim nakon ihihi vremena. Vidim cupa se porodila i ceeestitam. Ko je sledeci?
Kod mene nista novo curica napreduje, ja ratujem sa skolom...
Vec dve nedelje nam je uzbuna zbog vremena, zamislite imamo oko centimetar snega i ne rade skole uopste user posted image
A kad se samo setim snegova iz milvokija....
SunFlower ja sam 4 sata nakon carskog setala po hodniku bolnice. A kad citam price o mirovanju i lezanju ne mogu da verujem. Ovde na znam sta mora da se desi da bi ti dr naredili lezanje. Oba puta nakon porodjaja i prirodnog i carskog sam se tusirala nakon par sati i mogu vam reci da bas prija.

Sutra idem da vidim sa dr posle svega sto smo prosli koji porodjaj je ovog puta u opticaju. Ja bih volela ako moze prirodni ali nista ne navaljujem, bice kako kazu doce. Ako kazu da je sve ok namesticu i ticker konacno. Odoh sad na spavanje a vama dobro jutro pa se kuckamo kasnije....

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2221
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 8:37:45   
vonavoj
bokac,super da curica lepo napreduje! khm 1cm snega i kolaps,zanimljivo..eto,oni oko toga dizu frku,a mi oko CRuser posted image
namesti tikeruser posted image

(odgovor članu Bokac)
Direktna veza do poruke: 2222
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 9:14:11   
serpica
O Von kako ste? user posted image
Bokac super za devojcicu user posted image a sto se cr tice ja ne znam kako ustanete odmah,opet postupak je isti i kod vas i kod nas sto se samog cr tice,ali zar te ne boli kad odmah ustanes? Ili vam daju bas jake lekove protiv bolova pa je to zbog toga. Ja nisam mogla da ustanem prvog dana ni jednom ali to je verovatno zbog totalne anestezje ( zbog nje ne daju ni da se jede dva dana ) vrtelo mi se u glavi i odvratne mucnine o bolu da ne pricam,vec sutra dan sam ustala ali jedva opet zbog bolova...
Kod nas je lep dan user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2223
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 9:19:10   
soni
user posted image dobar dan...uzivajte danas

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2224
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
27.2.2015 9:21:18   
vonavoj
serpice,evo kuliram!user posted image prosto ne verujem! J spavka,sinoc nas zezala,tj,ceo dan nije htela da spava,a T u vrticu! A ja ne radim nista,ako krenem probudice se,Marfi radi kod mene!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



Anketa

Pokreti bebe
sduca

U kojoj nedelji trudnoće ste počele da osećate bebine pokrete? I kako?

15. nedelji (26%)

16. nedelji (19%)

17.nedelji (19%)

18.nedelji (11%)

19.nedelji (6%)

20.nedelji (19%)


Ukupan broj glasova: 129

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here