|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fiksna proteza
4.11.2014 22:28:37   
choopa choops
A koliko godina imaš?
Ma ja neću, definitivno sam odlučila, nego rekoh ajde da napišem epilog. Ja sam sad već u godinama za vještačke zube, zato i pomenuh ovo gore... user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Fiksna proteza
4.11.2014 22:32:28   
jess021
31, a stavila sam je kad sam imala 25. Toliko sam se navikla na nju, da mi je bilo skroz cudno kad sam je skinula. Moja sestra je stavila pre godinu dana, a ona ima 35, ali je laksi slucaj.
Moram ti ispricati anegdotu za moj protezu, kad sam je prvi dan stavila i dosla na posao, pita me kolega koliko kosta, ja kazem, a on meni na to, za te pare si mogla staviti silikone i niko ti u zube ne bi gledao.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Fiksna proteza
4.11.2014 22:38:43   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jess021
Moram ti ispricati anegdotu za moj protezu, kad sam je prvi dan stavila i dosla na posao, pita me kolega koliko kosta, ja kazem, a on meni na to, za te pare si mogla staviti silikone i niko ti u zube ne bi gledao.


user posted image user posted image user posted image Istina :)



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Fiksna proteza
8.3.2015 20:40:55   
Diabla
Ima li neko na forumu da je ortodont ili bar stomatolog?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Fiksna proteza
8.3.2015 22:14:05   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Choopa, ja sam nosila fiksnu protezu skoro 3 godine. Ne pitaj me kakvi su mi zubi bili pre toga, bila sam bas tezak slucaj.


I ja mislim da sam težak slučaj, Imam zdrave, jake, velike zube, a malu vilicu. Gornja izbačena. Odvano sam planirala da stavim fiksnu, jer su mi stomazolozi govorili da mi ne gine paradentoza, zbog male vilice. Predvideli su mi je još sa 30, ništa od toga za sada. Stalno sam govorila da ću staviti kada se porodim, jer mi je važnija investicija bila VTO. I sada kada je to došlo na red, vrzma mi se po glavi da neću moći lepo da pričam sa S, ako stavim fiksnu, I stalno posmatram šaltersku radnicu u pošti kada šaljem pisma, nosi fiksnu a jako šuška kada priča, ništa je ne razumem. I sve se plašim da ću ako stavim detetu dati primer da šuška, a možda bi se i plašio proteze, kako bi se ljubili, mazili. Jel mislite da sam luda?
Elem, sada mi se uopšte ne stavlja.

I još planiram krajem godine novu VTO, i ne znam da li se u opštu anesteziju može sa fiksnom protezom (traže da se skine nakit i sve metalno, ne znam da li to podrazumeva protezu user posted image ). I eto, uvek imam neke nedoumice, nije ni čudo što imam izbačene zube, nikako da prelomim i stavim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Fiksna proteza
9.3.2015 11:54:22   
jess021
Uf, napisah ogroman posti i izbaci me, grrrr.
Elem, ja uopste nisam imala problema tipa suskanja, a i moja sestra upravo sad nosi i sasvim normalno prica. Sto se tice izgleda ne brini zbog Save, jer pored metalnih imaju i one bele ili providne. Ja sam imala belu, jer je bila skuplja za nekih 100 evra, a lepse izgleda.
To mi je jedna od najboljih investicija, pogotovo kad vidim slike od pre, place mi na sta sam licila. I posto znam kolika je razlika pre i posle uvek malo navaljujem na sve koji treba da nose da se odluce bez obzira na godine. Moja sestra je na popustima nasla za 30.000,00 din za jednu vilicu, ima 36 godina i sta je briga, lepsi su joj zubi sad sa protezom nego pre.
Za anesteziju nisam sigurna, znam da pitaju za nakit i protezu, ali mislim da misle na onu mobilnu da im se slucajno ne podavimo na onom stolu.
Da i moj problem je uska vilica, pa zubi nisu imali mesta . Kad sam se odlucila nisam se uopste raspitivala, svoju zubarku sam nasla u telefonoteci, otisla na razgovor i to je bilo to.

< Poruku je uredio jess021 -- 9.3.2015 11:55:26 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Fiksna proteza
9.3.2015 13:27:42   
madre
dunja, moze se u opstu anesteziju, proteza ne smeta! ja sam se porodila, a imala sam protezu, ali secam se da sam im vise puta ponovila da ja nosim fiksnu, da svi dobro cujuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Fiksna proteza
9.3.2015 13:35:28   
dunja RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Moja sestra je na popustima nasla za 30.000,00 din za jednu vilicu, ima 36 godina i sta je briga, lepsi su joj zubi sad sa protezom nego pre.


Uh, opet ste me zagrejale za protezu! Hvala devojke!
Inače nisam tip koji se brani izgovorima, i uglavno se trudim da izguram sve do kraja, ali mi je ovo jedna od nedovršenih stvari u životu.

Možda i uradim to preko leta, pre nego oemo na more.

Jess pošalji mi pls link na pp, gde tvoja sestra stavila- Ja imam 38,5, i baš me briga što bi sa toliko godina stavila protezu. Godine mi nisu bile izgovor user posted image

Bravo za seku, i sve vas user posted image

Madre, e pa super što može u anesteziju, eto još jedan izgovor manje.

Inače, koliko se često ide na zatezanja?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Fiksna proteza
9.3.2015 14:23:08   
jess021
Dunja, to je relativno. Dok nisam stavila protezu isla sam bas cesto jer sam vadila 3 zuba i to dve zdrave cetvorke zbog mesta. U pocetku se ide sigurno na dve nedelje, a i cesce jer stalno otpadaju bravice zbog pritiska na zube koji je u pocetku bas velik, pa ides da lepis...kasnije se normalizuje i mozda jednom u mesec dana.
Interesantno je da se zubi jako brzo iznivelisu, za 2-3 meseca su super, ali kasnije doktori rade neke korekcije, a i dugo se nosi da bi ostali u tom polozaju kad je skines. Nakon proteze bi nocu trebala da se nosi guma da se zubi ne bi vratili, ja je nisam nosila i sve je super jer sam duugooo nosila protezu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Fiksna proteza
11.3.2015 11:05:39   
Diabla
Ja tek sad vidim da se Choopa porodila! Kad si ti bila trudna, btw haha? Cestitam user posted image user posted image user posted image

Ja sam god i po dana nosila protezu. Em sto sam stedila godinama, em sam prosla uzasno. Ta dr me je opljackala, bukvalno, kad sam skinula fiksnu, dala mi dvi one mobilne proteze. Naplatila mi ih je boga oca. A najgore od svega je to sto su mi te mobilne stvarale takve traume na vilici, da mi se vilicna kost bila upalila. Nisam mogla 10 dana da jedem, dvije vrste antibiotika sam pila. Podjem kod druge dr da je pitam za savjet, da li mogu da stavim foliju ili retencionu zicu, i na kraju mi je rekla da meni nema spasa, da ce mi se zubi vratiti u prvobitan polozaj, i da mogu obe te da bacim. Tako sam i uradila- bacila obije mobilne u smece, a zubi se polako vracaju. Da ne pricam kada mi je skinula fiksnu, zubi mi nisu bili u nizu. I to mi je skinula pola godine ranije, nije me ni pitala. nikoga ne proklinjem kao nju!!!!

E sad, ja sam nasla na ebay cijeli set breketa i za donju i za gornju vilicu, kao i lukovi koji idu uz to. Ne bi me mnogo kostalo. Sta mislote, da li bi iko pristao da mi to stavi? Jer meni nema pomoci ako ne stavim i donju, zbog zagriza...

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Fiksna proteza
11.3.2015 14:55:00   
choopa choops
Diabla donijela mi je roda user posted image Hvala user posted image

Ih baš si loše prošla sa protezom user posted image Ne znam ti odgovor na to pitanje. Ja sam išla u Miločer kod dr sa VMA na pregled i on mi je rekao da bih mogla da nosim fiksnu da mi malo dovede u red taj gornji niz (uvučene jedinice, pa zato izgleda da su i dvojke izbačene), ali da mi to ne bi rješilo problem. Isto mi je donja vilica uvučena, a za tu protezu sam zakasnila jer se pomjeraju sve kosti, a on kaže da u mojim godinama to može biti opasno. Tako da ostajem ovako, jedino što se nosim mišlju da stavim vještačke jedinice ako bi moglo user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Fiksna proteza
11.3.2015 15:00:40   
jess021
Diabla, da li su breketi i bravice isto? Vidim na netu da je to isto.
Kako mislis samo da ti neko stavi? A zatezanje, menjanje lukova? Jel to neko prodaje novo?

Retko koji, imalo savestan zubar, ce staviti protezu na samo jednu vilicu, jer je njima bitan zagrizaj, a ne estetika. Bar tako kazu.
Kao sto sam pisala, ja sam bila pretezak sluca, ali imala sam srece sa doktorkom. Ne nosim protezu vec 6 godina i sve je isto, kuc-kuc.
Isto tako mislim da te price da vam nema pomoci su bzvz, jer danas protezu stavljaju ljudi i sa 50 godina i mislim da treba naci samo dobrog strucnjaka. Meni je doktorica skoro godinu dana pomerala samo jedan zub dok ga nije dovela na mesto.
Mislim da sve moze da se ispravi, samo ako dr zna sta radi.


< Poruku je uredio jess021 -- 11.3.2015 15:02:53 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Fiksna proteza
12.3.2015 21:16:33   
Diabla
@Choopa

Isti smo slucaj. Druga dr mi je rekla da je to najtezi slucaj u ortodonciji i da su potrebne god za ispravljanje. Ali da se moze rijesiti samo ako se stavi i na donju vilicu. Jer donja je uvucena. Cak mi je rekla bas to, i da planiram neke navlake na jedinice, da bih jos gore napravila, jer bi mi donja i tada traume stvarala. Ajde malo googlaj Inman aparati. Ima i ta opcija.
I ljubi mi bebu! mislim da sam te vidjela jedan dan na I., bas taj dan kad sam uvece procitala da si se porodila. Ustvari, mislim da sam L. prepoznala, a ti si odna super skinny hottie WOW. Je l imas ombre? Inace sam ja malo corava bez naocara, pa nisam bila sigurna.

@jess021

Malo sam konfuzna. Prastaj, bila sam bas uzbudjena sto sam brekete nasla. Da, breketi, bravice, lupam. To je neki supplier za dental equipment. Ima 99,8% positive feedback. Izgleda da svi ovi nasi narucuju, ma iz cijelog svijeta. Ima sad akcija za 25 dollara. Plus lukovi za 65 doll. Ja sam mislila da to narucim, pa da nadjem dobrog ortodonta da mi to postavi, i da sa mojim lukovima (ima ih isto na ebay), dalje nastavi to namjestati. Ko zna da li bi pristali. Jer gledaju da kozu oderu. Tako je meni ova majmunica. Bitno joj je bilo da postigne trenutni efekat i da me odere koliko moze. Ocajna sam. Da sam znala, nikad ne bih to uradila. Sad jedino bih uradila da znam da nece biti skupo.

< Poruku je uredio Diabla -- 12.3.2015 21:19:11 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Fiksna proteza
12.3.2015 21:38:45   
jess021
Diabla, razumela ssm, sve ok. Nisam cula za taj izraz, pa mi bilo
cudnouser posted image
Razumem te u potpunosti, raspitaj se, pa javi sta si uradila. Znam da je mene kontrola, nakon 15 meseci koji su bili pokriveni prvobitnom cifrom, kostale 15 eura.
Nadam se da ces naci normalnog ortodonta!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Fiksna proteza
12.3.2015 21:50:37   
Plavusa34
moja drugarica ima protezi i ona mi kaze kad god ide na milo koji pregled ona govori da ima protezu da znaju a ona isto rodila tako nije smetalo uostalom sto bi

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Fiksna proteza
12.3.2015 22:28:37   
choopa choops
Diabla kako mislis da bi jos gore napravila sa navlakama? Doduse meni je receno da su mi se bas jedinice povukle unazad kako bi se goklapale sa donjom vilicom,a da su mi gornje dvojke tj cijela gornja vilica na pravom mjestu.

Za Inmane znam zato sam i isla kod ovog u Milocer jer ih oni rade. Ali mi je rekao da kod mene to ne moze. Mogu ti poslat pp ime i kontakt, mada ce ti i Gugl izbacit njegovo ime.

Jesam isla sa L jedan dan sama u grad da kupimo tati dar za rodj. A nisam se ugojila jer sam bila na dijeti skoro cijelu trudnocu :-/

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 1:01:20   
dunja RR
Jess, javni mi gde je tvoje sestra našla za 30.000 preko popusta. Ja nađoh na popustima za 49.000 po vilici, i to relativno blizu mene, čak sam već nešto preko popusta radila u tor ordinaciji, drži je jedna devojka, i bila sam zadovoljna sa tim uslugama. Napisala sam joj ovih dana mail, i javila mi je da popust važi samo za metalne bravice, bele su 700 eura po vilici, svaka kontrola se plaća 10 eura, a kontrole se rade u početku na 4 do 6 nedelja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 13:13:30   
jess021
Dunja, sad si me zbunila, pa sam isla u poruke da proverim. Poslah ti pp jos onaj dan kad si me pitala.
Aj proveri, pa javi. Ako nije stiglo, saljem ponovo.
I moja sestra ima metalne bravice, ne znam da li si videla nekog u skorije vreme, ali to izgleda skroz diskretno.
Slikacu joj bas vilicu, pa ti saljemuser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 13.3.2015 13:14:35 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 14:07:51   
jess021
user posted image
Pre
user posted image
Posle

< Poruku je uredio jess021 -- 13.3.2015 14:08:55 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 14:57:42   
Diabla

IZVORNA PORUKA: choopa choops


Za Inmane znam zato sam i isla kod ovog u Milocer jer ih oni rade. Ali mi je rekao da kod mene to ne moze. Mogu ti poslat pp ime i kontakt, mada ce ti i Gugl izbacit njegovo ime.




Salji ti meni kontakt. Pa da vidim.
Ako stavis navlake, nisi nista uradila. Jos gore ce biti jer se onda nesto desava i sa korijenom. Mozda i lupam, ali mi je to ova druga dr skrenula paznju, i da bi to bila najgora moguca solucija. Mada, nikada ne bih stavila navlake na zdrave zube. Nemoj ni ti. Ja cu se i u Trebinje raspitati.

A znas da sam jednom i L i M vidjela na trg, sami su bili. Nju bih uvijek prepoznala, tako mi se njena slatka faca urezala u sjecanje. Ali nije vise Choopava, to mi je najsladje bilo kod nje. Znaci ipak nisam toliko ocorila.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 16:00:42   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Dunja, sad si me zbunila, pa sam isla u poruke da proverim. Poslah ti pp jos onaj dan kad si me pitala.
Aj proveri, pa javi. Ako nije stiglo, saljem ponovo.
I moja sestra ima metalne bravice, ne znam da li si videla nekog u skorije vreme, ali to izgleda skroz diskretno.
Slikacu joj bas vilicu, pa ti saljemuser posted image


Draga, tek sam sada videla poruku, zatrpan mi inbox skrooooz.
Hvala ti! I da, zaboravila sam si u NS, tako da ...
Potražiću još malo na popustima.

Znači metalne su skroz ok?

Jel si ti na fotkama? Super su se sredili zubi ..
Kod mene je drugačiji problem, gore imaju ok raspored, i u nizu su da tako kažem ali je cela vilica izbačena i nemam zagržiaja uopšte. A donji su malo u ršumu ali se oni i ne vide toliko user posted image Meni je uvek bila ružnija moja gornja vilica, a za donju su mi čak govorili da i ne treba fiksna, već da izvadim jednog keca koji štrči, i da bi čak obična proteza (koju sam kao mala nosila dugo i nije bilo efekta) sredilala stvar.
Mada ja ako bi stavljala, stavila bih obe fiksne.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 17:02:36   
Diabla

IZVORNA PORUKA: jess021

user posted image
Pre
user posted image
Posle


E Ovako sam ja ocekivala da meni budu zubi nakon skidanja fiksne, A jedinica mi je ostala izbacena, i dvije dvojke zarotirane

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 17:10:15   
jess021
Da, da to sam ja. I ova slika posle skidanja proteze je pre nekih 5 godina, najvaznije je da oni i danas tako izgledaju.
Diabla, stvarno mi je zao sto si naisla na takvu budalu. Znam da to nisu male pare, pa os kad ti ne odrade dobro, da poludis.
Nadam se da ces sa sledecim mati vise srece, javi sta si uradila sam tim preko ebaya.
Moja sestra je stavila samo gornju, jer joj je donja super. Iako zubaru nije bas bilo pravo, bas je briga. Sad joj zubi lepo izgledaju, a los zagrizaj je ionako imala proteklih 35 godina.
I da, citala sam da zubari nece da vade zdrave zube. Ja sam to uradila jer sam morala, a ne sto nisam imala pametnija posla. Sad se uopste ne vidi da mi nedostaju dve cetvorke. U situacijama kad je uska vilica to je jedini nacin da se zubi iznivelisu i ne vidim nista strasno u tome. Gore bi mi bilo da su ostali onakvi, a da nista nisam vadila.

< Poruku je uredio jess021 -- 13.3.2015 17:14:16 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 17:23:37   
choopa choops
jess na ovim se zubima fino vidi da ima mjesta koliko mi se čini, jedino su loše raspoređeni.
Ja između nekih svojih zuba jedva i konac mogu da provučem. Kad mi neko kaže najbolje je da koristiš interdentalnu četkicu, mislim se ja mogu da je provučem samo između dva zuba i to tamo na donjoj vilici gdje mi fale petice user posted image

Diabla za Trebinje mi je govorila sestra što radi kod Lj. Š. u ordinaciji da je neki dobar, ali ne uzeh broj. jedino da se raspitam kad budem išla opet. Ona isto nosi fiksnu. A za ovoga iz Bg što dolazi u Miločer ti šaljem broj u PP. (NIje Miločer nego Pržno)

Edit: Da L nije više čupava user posted image ali i dalje ima jadnu kosu. A vala sad kad krenemo u šetnju možda se češće budemo sretali pa i kafu da popijemo negdje ;-)

< Poruku je uredio choopa choops -- 13.3.2015 17:31:31 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Fiksna proteza
13.3.2015 17:26:29   
jess021
Choopo, cini ti se. Zato su tako i poiskakali vam lezista jer nisu imali mesta. A vidis na ovoj drugoj, levo nemam cetvorku dole i gore.

< Poruku je uredio jess021 -- 13.3.2015 17:27:15 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

ime za decaka
pisuljica



David (31%)

Lazar (43%)

Viktor (27%)


Ukupan broj glasova: 147

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here