|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 10:57:06   
jess021
Cao zenske, nadam se da ste danas bolje. I vi i muzevi. `bem mu misa od tih virusa da poludis.
Ja pijem kafu, pa cu na pijacu. Bas mi brzo prodje vikend, mislim ne zbog mene, meni je svaki dan kao subota, vec zbog mm. Jutros mi cudno sto sama pijem kafu.
Jos samo 7 dana do ekspertnog, uf.
UM, divno za bebicu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:02:30   
jovicaa
4 puta mi brise post aaaaaa, nemam zivaca vise.
serpice nadam se da cete svi brzo ozdraviti!
a sto se tice porodjaja, bice sve ok, ne brini! cak i da te porodi na pocetku devetog, bebe vecinom budu skroz zrele tada. ako mora iz medicinskih razloga mora.

ja se borim da odlozim svoj porodjaj dok beba ne pozeli, zato sto je, za sada, hvala bogu, sve uredu, pa ne vidim smisao poradjanja, samo zato sto sam otvorena, ili zato sto je doktorica dezurna...

i da ivamark hvala na podrsci. jesi ti probila bila termin kad su hteli da te zadrze?

< Poruku je uredio jovicaa -- 23.3.2015 11:06:05 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:19:29   
jabudic
Dobro, opet je drugačije kad ti ima neko tu.

Ja sam sad ove moje ( svu trojicu) spakovala u sobu.
Najstariji se izležava, ova dva crtani do daske, kuća haos, a ja treba da radim uz sve to!
Ma mamu vam vašu, marš bre svi u sobu.
Ne smiju mi na oči izaći, ne zna se koji je gori! user posted image

Jovice, i ja te podržavam, to već znaš.
Ni ja neću ići dok moja dama ne poželi, a biće to posle termina, čvrsto garantujem user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 23.3.2015 11:21:46 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:20:37   
ivaMark
O da jvice, probila.. osam dana posle termina se mali rodio

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:26:31   
GagaT
Cao drage moj, vidim svasta se desavalo proteklih dana. Ja samo da vas user posted image sve i pozelim prijatan dan.
Sto se mene tice ja sam u prosli Petak imala sustret sa babicom. Ona mi je istrtljala sta smem , sta ne smem da jedem. Uzela mi je par litara krvi (hahah), pogledala urin, izmerila pritisak, pretresla nasledne bolesti u familiji, napisala mi uput u bolnicu da mi iz uzorka krvi utvrde mogucnost radjanja deteta sa D.sindromom (daleko bilo). U toku citave trudnoce imacu ukupno tri ultra zvuka od kojih sam jedan vec imala. Kazu ovde tako rade nece da uznemiravaju bebu puno nije kao kod nas u Srbiji. Inace postoji jedna najnovija fora za 100%-tno utvrdjivanje mogucnosti za D.sindrom a to je neka laboratorija u Geteborgu koja obradjuje uzorak krvi. Skupo je, ( na osnovu toga jer je zdravstvena nega prilicno jeftina ovde, kosta oko 800 £) ali ako bude nedaj Boze postojala samo sumlja od toga naravno da cu to pre izabrati nego da mi "buse stomak".

Ja se poprilicno dobro osecam, dobila sam neke tablete protiv mucnine u toku putovanja, kao sto ssu npr. mucnine od putovanja po moru, ili na duze puteve. To mi je dosta pomoglo. Po malo osecam mukicu ali vise ne povracam.
Inace prestala sam juce definitivno da koristim sve lekove (progesteron i estrogen) i sada samo pijem B12 i Folnu kiselinu.

Svim trudnicama saljem jedan veliki user posted image i puno pozitivne energije.
P.S. Kuvam telecu corbicu koja ce biti nakisela, mislim da bih mogla jesti danonocno kisele corbice.
Muz ce mi pobeliti od corbi...hahhahah

Aj cao! Ljubac

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:31:12   
jess021
GagaT, svasta su ti radiliuser posted image Gde ti zivis? Skontala, Svedska jel`?
Taj test ima i u Srbiji i ako bude potrebe i ja cu ga raditi, pre nego amniocentezu. Nifty kosta oko 700 eura, a neki Panorama 900. Sve bolje od boljeg. A za te tablete protiv mucnine sam cula od drugarice koja je u Kanadi, ovde toga nema, sem ako i nama ne pocnu davati te protiv mucnine u putu.
Koliko si ti trudna? Rade li kod vas ekspertni uz?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:41:56   
superm
Gde ste zenske? Mi smo van BG/a, u skitnji, zato se ne javljam. Ove nedelje radim double test, I dalje uvece imam mucnine, da poludis. Nocas sam se probudila u 3.30 I to je bilo to... opet se vucem po kuci... ova ce beba biti lenjivac/ lenjivicauser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:56:22   
GagaT

IZVORNA PORUKA: jess021

GagaT, svasta su ti radiliuser posted image Gde ti zivis? Skontala, Svedska jel`?
Taj test ima i u Srbiji i ako bude potrebe i ja cu ga raditi, pre nego amniocentezu. Nifty kosta oko 700 eura, a neki Panorama 900. Sve bolje od boljeg. A za te tablete protiv mucnine sam cula od drugarice koja je u Kanadi, ovde toga nema, sem ako i nama ne pocnu davati te protiv mucnine u putu.
Koliko si ti trudna? Rade li kod vas ekspertni uz?


Da, Svedska.
Super sto ima i kod nas, ja nekako uvek mislim da su nasi doktori bolji od stranaca. Doktor koji je mene vodio kroz vantelesnu oplodnju je IZ Prijedora, Studirao u Zagrebu znaci nasa skola. Sve je cacno, pogledao. Video mi je neku vodenu cistu koju niko nikad nije konstatovao niti rekao bilo sta. PA je punktirao na prvoj punkciji jajnih celija ono kao krijuci da niko ne skonta. Hvala mu. Ledja me vise ne bole.

Ja sad ne znam kako se zovu testovi vrtelo mi se u glavi od svih silnih informacija, sedela sam 1h kod babice.
Mislim da imaju te tablete kod nas u Srbiji, ovde se inace kupuju bez recepta ali na preporuku doktora (ako i svi lekovi na slobodno).

Ja sam trudna 9n+6d. Za taj expertni ne znam sta to podrazumeva (izvini) ali izmedju 15 i 18nedelje rade 3D UZ.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 11:58:42   
serpica
Ja tek sad doruckujem,dok sam ih sve podmirila prodje podne...
daj boze da vas ispratim u pisanju,ne zamerite ako nesto propustim neznam gde mi je glava...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:02:09   
suzi kju
Evo i mene da vas pozdravim, bas sam nikakva danas, mjka mi je od kad sam otvorila oči, jela sam malo zbog silnih lekića koje pijem da ih ne pijem na prazan stomak, lezim čitam vas gledam tv i to je sve, mm na poslu ja sama...
Blizi se sreda to me raduje jako, da vidim koliko smo porasli user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:14:10   
anita
Zdravo trudnice drage
Dok deca spavaju ja da iskoristim priliku da vas pozdravim.
Trenutno pijem kafu i citam sta ste sve pisale.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:15:07   
serpica
Anita user posted image
toliko od mog pisanja,eno ih placu,odoh..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:16:34   
Anoniman
suzi tebi i meni isto stanje. i ja sam jela malo, i jos mi je gore, sada se mislim malo da odspavam, nocas sam lose spavala.

moja dr kaze da mogu u set_nje, i sve normalno, samo bez odnosa, ali ja ne smem da se opustim, kad udjem u drugo tromesecje tada cuuser posted image

Anita ljubi mi vesele trojkeuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 23.3.2015 12:19:08 >

(odgovor članu suzi kju)
  Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:23:12   
suzi kju
UM i ja isto tako,zapravo meni su rekli da ipak vise odmaram zbog onog krvarenja koje se dva puta ponavljalo,i ja jedva cekam da udjem u cetvrti bice i odmah lakse,da mogu da idem da setam,da gledam stvari za bebe...Jedva cekam a i to ce brzo da prodje...

Aniti svaka cast,trojke joooj medenjaci,mene malo hvata panika kako cu ja sa dve bebice a ona tri,bravo za nju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:23:18   
GagaT
Unina Mama zasto nesmes odose? Bojis li se ili iz nekog odredjenog razloga?
Meni su rekli da zivim normalno, da se ne naprezem veliki teretima i sve drugo mi je dozvoljeno kao i pre trudnoce. Voznja bicikla, plivanje, cak i trcanje. Ali ja naravno samo setam za sada, ali imam i odnose ne sad svaki dan i ne grubo onako malo pazljivije ali ima ih. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:29:10   
Anoniman
Gago krvarila sam u petoj nedelji pa sam do juce lezala, pune 2 nedelje, pa zbog toga, sa Unom nisam imala 9 meseci odnose, posle kad smo mogli,mm nije smeo ahaaha, mada ja se nadam da cemo sada u II trom smeti.
Suzi jos malo ti ipak 2 nedelje ispred mene.

(odgovor članu GagaT)
  Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:34:11   
jovicaa
ja ne dam mmu sad, ko zna koliko sam otvorena, pa se tripujem, a on hoce da crkneuser posted image kazem mu pa sad smo sve blizi normalnim odnosima, mislim jos mesec i po, dva i eto... osim ako ne budem imala neki bas gadan porodjaj

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:38:07   
suzi kju
Da ja sam malo ispred tebe,ali ja msm da kad nam budu i rekli da smemo da mm i dalje nece smeti,ne znam ni ja da li bih se usudila a on tek nebi,gori je nego ja,juce isli malo u set_nju,i donekle smo isli autom,on je vozio kao po jajima,ljudi mu sviraju njega bas briga,samo se ne potresa stomak po losim putevima,smesan mi je sav,i kad smo se vratili kuci,kaze uhh kako mi je tesko pala ova voznja ja umrla od smeha,lud user posted image

< Poruku je uredio suzi kju -- 23.3.2015 12:40:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 12:39:59   
GagaT
UN, ok. Sad kontam. Nista onda, znas sta ti je ciniti i kako moras. Slusacemo sve sta nam kazu ono sto nam se ne svidja proveriti na vise strana i dobro. Mogu zamisliti kako ti je lezati non stop. Ali proci ce. To je ono sto nas drzi.
Sve vas puno ljubim i grlim ostajte mi dobro. ODoh da ucim malo. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 13:14:12   
Dragić
Pozdrav drage trudnice, pridružujem vam se. Sinoć sam uradila test i otkrila svoju prvu trudnoću. Imam 30 godina, nisam udata, ali u stalnoj sam vezi i nekako smo ovo i priželjkivali, ali smo čekali da se dogodi bez forsiranja itd. Naime, moje pitanje vama je sljedeće: ima li koja trudnica na ovom forumu da je iz Banja Luke? Treba mi preporuka za ginekologa, mislim da je to najvažnija odluka svake trudnice, mišljenja sam da sve zavisi od ginekologa koji vas vodi. Drage moje, molim vas za preporuku, iskustva, bilo šta. user posted image user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 13:17:24   
suzi kju
Dragic cestitam na user posted image user posted image
Sto se tice tvog pitanja ja ti tu nmg pomoci,javice se valjda neko ...
Zelim ti lepu trudnocu,uzivaj u njoj i cestitam jos jednom user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 13:21:28   
jabudic
Dragić, čestitam! user posted image
Čitala sam te sinoć na onoj temi, tako si me podsjetila na moju prvu trudnoću, svi simptomi, kašnjenje od 15 dana, ali mene niko nije mogao da ubjedi da sam trudna. I uradim test predveče i kao iz topa dvije crtice user posted image

Imaju iz Banja Luke Megi85 i Majeno, mislim, nadam se da će ti se javiti, mada nisu baš preaktivne na forumu.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 13:26:43   
jess021
Dragic cestitamuser posted image
Ja dosla sa pijace, nalakirala nokte i malo da vidim sta se pisale u medjuvremenu.
O sta to behu odnosi?!user posted image Meni je dr rekao ne prvo tromesecje, ali posto cu najverovatnije promeniti doktora ko zna sta ce mi ovaj reci, a ja bas imam zeljuuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 13:29:51   
jabudic
Ja mogu, ali uopšte nemam želju, tako da nam dodje na isto user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/15 [chat]
23.3.2015 13:30:52   
jess021
Pa jabudic, ne bih bas rekla da nam dodje na istouser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here