|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.12.2012 10:42:45   
mine
user posted image
IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala ti Mine user posted image


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.12.2012 21:55:50   
zvoncica27
Zdravo svima!Ja takodje imam problem sa visokim prolaktinom.Nisam dobila vec 2 meseca pa sam proverila hormone i ispostavilo se da je PRL 1990. I tako ja odem kod endokrinologa i on mi prepise neki lek Glucophage i rekao mi da dodjem kod njega za 3 meseca kad budem dobila i da uradim profil prolaktina. Da li je neko cuo za taj lek,posto je to inace lek za secer,pa mi nije jasno bas kako on deluje...?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2012 12:21:09   
Jole84
Zvončice dobrodošla user posted image
Pre svega,ne znam zašto ti dr nije dao lek za prolaktin,pošto je prilično povišen? Glukofaž ili siofor se prepisuje kod pco,jesu li ti utvrdili? Taj lek nema veze sa prolaktinom,tako da bih ti preporučila da se obratiš nekom drugom lekaru koji će da ti da bromokriptin ili dostinex.
Srećno i ne prepuštaj ništa slučaju user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu zvoncica27)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2012 12:28:14   
zvoncica27
Sta je pco?Ovo je neki doktor sa VMA,ne znam ni ja zasto mi je to dao...mozda je hteo da saceka dok ne uradim profil prolaktina,ali zato prvo moram da dobijem...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2012 12:34:29   
Verolina
Pa je l' si radila jos neke hormone? Ako jesi, okaci ih ovde da vidimo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu zvoncica27)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2012 18:34:32   
Jole84
Sa prolaktinom od 1990 nema šta da se čeka,a i njegovo vađenje nema veze sa danom ciklusa,jer to nije ginekološki hormon. Kao što reče Verolina,okači nam ostale hormone ako si radila na temi-pretraga i hormonska terapija. PCO su policistični jajnici i nemaju veze s prolaktinom.
Zadnjih dana baš besnim zbog ovakvih doktora user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2012 22:24:41   
zvoncica27
PRL 1990 (ref. 108-557)
TSH 3.686 (ref0.350-4.940)
T4 125 (62-150)
T3 2.12 (0.89-2.44)
ESTRADIOL 1026
Progesteron 43.700
Testosteron 4.16
LH 7.74
FSH 1.77
SHBG 147.2

Inace dobila sam,ne znam da li je to do ovoga sto pijem ili mi je prosto vreme...otici cu do ginekologa da se posavetujem i sa njom,mozda ona bude razumela cemu sluzi ovaj lek...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.12.2012 22:25:41   
zvoncica27
A da-imam policisticne...

(odgovor članu zvoncica27)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.12.2012 22:47:56   
Jole84
Zvončice kao što rekoh prolaktin ti je dosta visok,traži uput za endokrinologa da ti prepiše terapiju za to. Vrlo je efikasna,brzo se spusti. On dosta ometa ovulaciju.
I TSH ti je visok,trebalo bi da bude najviše 2,da bi mogla da se ostvari trudnoća..zatim inverzija LH i FSH upravo ukazuje na policistične ovarijume,zbog toga su ti prepisali glukofaž.
Želim ti puno sreće,pridruži nam se i na ostalim temama i pod obavezno traži terapiju za prolaktin: bromokriptin ili dostinex. (ponavljam kao papagaj user posted image )

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu zvoncica27)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.12.2012 16:33:10   
zvoncica27
Hvala puno,bili ste mi od velike pomoci :) I definitivno cu potraziti novog endokrinologa...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.12.2012 19:40:39   
Maslacak15
Uh zvoncice kod tebe zbrka,
Obavezno kod endokrinologa i uradi obavezno profil hormona 2. dana ciklusa da bi se precizno utvrdilo stanje. Ovo su rezultati koliko kapiram iz sredine ciklusa znaci jako ih je tesko interpretirati. Ali prolaktin i TSH su sigurno previsoki posto oni nisu vezani za dan. Ali i testosteron deluje poviseno ( nisi napisala jedinice ng/ml ili nmol) sto se ogleda i u visokom SHBG. Dobra vest je da ima ovulacija, sa tolikim progesteronom ali je verovatno neophodno da se neki parametri promene da bi doslo do trudnoce. Nisam sigurna da ce sam glukofag da resi problem. Puno te pozdravljamuser posted image

(odgovor članu zvoncica27)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.12.2012 22:30:22   
Jole84
Maslačkić tu siiii user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.1.2013 20:17:36   
17 joka
user posted image moja Dr. kaze da je prolaktin dozvoljen do 800

meni nije jasno nikako kada mi uvek pise do 530 a meni je bas na toj granici i za TSH kaze da nije nista znacajnouser posted image
e uzas majke mi

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.1.2013 0:12:47   
Jole84
Strašno user posted image kako bre može da bude prl dozvoljen do 800. Baš me nerviraju user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.1.2013 12:50:00   
17 joka
ja poludela Kumo majke mi koliko mogu da budu neodgovorniuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.1.2013 16:40:01   
lutkica33
cao svima, evo jos jedan clan vam hita u zagrljaj sa istim problemom tj visokim prl user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 15:44:06   
Jole84
Lutkice dobrodošla,pridruži nam se i na drugim temama user posted image
Koliki ti je prolaktin,jesi li na terapiji?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lutkica33)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 18:40:31   
lutkica33
hvala ti jole84 user posted image
zadnji put u oktobru/novembru kad sam ispitivala prl bio skoro 3000 :( inace ja i moj suprug se trudimo vec 4god da dobijemo user posted image
pijem bromokriptin vec mesec dana, inace ga jako lose podnosim pogotovu kad god sam morala povecati dozu :(
sad sam ok i jedva cekam da tu terapiju ispijem pa da predjemo na posao user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 18:46:52   
Maslacak15
Lutkice ne treba da cekas da popijes terapiju. Treba odmah da priones na posaouser posted image . Naprotiv ako je prolaktin bio toliko visok treba da vidis sa endokrinologom da li se terapija uopste prekida tokom trudnoce. I koji su uzroci za te vrednosti. Ima li adenoma na hipofizi. Nije nista strasno ali se desava. Bromokriptin je bezbedan u trudnoci. Jel postoji opasnost da cim prekines terapiju prolaktin naglo skoci nazad.

(odgovor članu lutkica33)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 18:58:11   
lutkica33
hej maslacak ti si moj idol najaca si ;*
ispratila sam sve sto si pisala period unazad, i dosta toga sam primila k"znanju :) sto se tice MR i to sam odradila otisla sa rezultatima kod endokrinologa koji je pritom takve face i grimase pravio dok mi nije procitao nalaz htela sam da umrem u ordinaciji pomislila sam da je najgore hvala bogu kad se nasmejao i rekao da nije nista strasno i da cemo to lekicima resiti znaci rodila sam se ponovo!
napomenuo mi je i ukoliko se desi trudnoca da nisu tablete stetne, al ja cu svakako otici da se konsultujem i vidim sta ce mi reci za dalje!
inace vise sam izgubila i nadu da ce mi se to desiti mislim user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 20:11:40   
17 joka
Lutkice nema gubljenja nade i ruznih razmisljanje
sredice se to i bicesuser posted image uskoro

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lutkica33)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 20:47:54   
Jole84
Lutkice,Maslačak nam je svima idol,to je naša učiteljica user posted image
Lekove možeš da koristiš i kad zatrudniš,pošto su ti baš visoke vrednosti,tako ću i ja.
Prolaktin ti ometa ovulacije. Čim ga spustiš bromokriptinom,a to može veoma brzo da se desi,biće i user posted image
Srećno user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.1.2013 21:32:07   
lutkica33
hvala vam na podrsci drage moje, to mi bas jako znaci... user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.2.2013 21:31:30   
Nella79
Drage moje, evo ja i ovde da se zalimuser posted image

FSH 4.67
LH 3.41
Progesteron 0.495
PROLAKTIN 1456.00
Testosteron 0.271
Estradiol 43.74

Radjeno 3dc. Upomoc!

(odgovor članu lutkica33)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 10:44:30   
ksenija81
Pravac kod endokrinologa, on ce ti sve reci!

Maslacak, evo javljam se konacno sam posetila endokrinologa koji je specijalizovan za reprodukciju i zbog setajuceg prolaktina sam dobila terapiju Bromokriptin za sada pola tablete uvece a posle pet dana i ujutro. Takodje mi je videla da je AMH visok (1,8 a ref vrednost je ispod 0,6) i rekla da iako nemam policisticne jajnike imam taj sindrom. Dala mi je jos da pijem Gluformin.
Pitanje moje je da li je neko od bromokriptina imao treperenje ispre ociju kad ih otvori. Posto pijem pred spavanje, kad god se probudim i otvorim oci krece kao neko treperenje, tj. kao u dikoteci one neonke, samo sto ne svetli, a to prodje za par sekundi. Da li da brinem ili?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here