|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 12:37:19   
Azra82
Interesuje me da li na prolaktin utice kog dana ciklusa se vadi? Sad sam ga vadila 21dc ,i bila sam u bas zestokom pms-u,pa me interesuje moze li to da utice da se poveca user posted image Sledece nedelje idem kod endokrinologa,pa cu prije toga jos jednom da provjerim na 3dc, da vidim hoce li biti razlike ( sad se malo tjesim user posted image )

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 13:35:55   
jess021

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Pravac kod endokrinologa, on ce ti sve reci!

Maslacak, evo javljam se konacno sam posetila endokrinologa koji je specijalizovan za reprodukciju i zbog setajuceg prolaktina sam dobila terapiju Bromokriptin za sada pola tablete uvece a posle pet dana i ujutro. Takodje mi je videla da je AMH visok (1,8 a ref vrednost je ispod 0,6) i rekla da iako nemam policisticne jajnike imam taj sindrom. Dala mi je jos da pijem Gluformin.
Pitanje moje je da li je neko od bromokriptina imao treperenje ispre ociju kad ih otvori. Posto pijem pred spavanje, kad god se probudim i otvorim oci krece kao neko treperenje, tj. kao u dikoteci one neonke, samo sto ne svetli, a to prodje za par sekundi. Da li da brinem ili?

Ksenija, kod kog dr si bila?
Pitam, posto sam ja bila kod dr Djilas, zbog PRL-a koji je malo preko gornje granice, ali ona je rekla da nema potrebe za terapijom.
Hocu da se posavetujem jos sa nekim, pa da vidim da li da to regulisem terapijom ili ipak ne treba.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 14:04:15   
ksenija81
Jess, isla sam kod dr Edite Stokic (Perinatal) jer je ona jedina na teritorije Vojvodine specijalizovana za reproduktivnu endokrinologiju. Cim mi je videla prl koji ide gore, dole, a svi ostali rekli da je ok, dala terapiju, tako da se posavetuj sa njom. Takodje mi je dala da uradim jos neke analize, nece da rizikuje, narocito sto se spremem za drugi pokusaj vto.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 14:07:55   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: Azra82

Interesuje me da li na prolaktin utice kog dana ciklusa se vadi? Sad sam ga vadila 21dc ,i bila sam u bas zestokom pms-u,pa me interesuje moze li to da utice da se poveca user posted image Sledece nedelje idem kod endokrinologa,pa cu prije toga jos jednom da provjerim na 3dc, da vidim hoce li biti razlike ( sad se malo tjesim user posted image )


Nema veze koji je dan ciklusa, bitno je da ne radis odmah cim ustanes.
A koliki ti je?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Azra82)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 14:12:03   
Azra82
1128, prosli put 598. Uradicu ga opet za 2 dana, ali kad se naspavam, jer sam ga sad vadila posle bas malo spavanja,i cim sam ustala.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 14:14:57   
ksenija81
On je najvisi kad se probudis, tako da pusti nek prodje 2 sada do vadjenja, ili uradi dnevni profil 8, 11, 13, 17h ili vec kako ti dr kaze.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Azra82)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 14:21:51   
jess021

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Jess, isla sam kod dr Edite Stokic (Perinatal) jer je ona jedina na teritorije Vojvodine specijalizovana za reproduktivnu endokrinologiju. Cim mi je videla prl koji ide gore, dole, a svi ostali rekli da je ok, dala terapiju, tako da se posavetuj sa njom. Takodje mi je dala da uradim jos neke analize, nece da rizikuje, narocito sto se spremem za drugi pokusaj vto.

Hvala, cula sam za nju.
Sutra cu svakako ponovo raditi hormone, a izmedju ostalog i PRL koji cu ponoviti 2-3h kasnije, pa cu videti kako se ponasa.
U kojoj si ti fazi?
Hvala jos jednom.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 15:32:09   
ksenija81
Danas sam vadila krv za hormone i kad bude kotovo idemo na prvostepenu komisiju.
Kako vama ide?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 20:56:31   
Maslacak15

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Pravac kod endokrinologa, on ce ti sve reci!

Maslacak, evo javljam se konacno sam posetila endokrinologa koji je specijalizovan za reprodukciju i zbog setajuceg prolaktina sam dobila terapiju Bromokriptin za sada pola tablete uvece a posle pet dana i ujutro. Takodje mi je videla da je AMH visok (1,8 a ref vrednost je ispod 0,6) i rekla da iako nemam policisticne jajnike imam taj sindrom. Dala mi je jos da pijem Gluformin.
Pitanje moje je da li je neko od bromokriptina imao treperenje ispre ociju kad ih otvori. Posto pijem pred spavanje, kad god se probudim i otvorim oci krece kao neko treperenje, tj. kao u dikoteci one neonke, samo sto ne svetli, a to prodje za par sekundi. Da li da brinem ili?

Maslacak, evo javljam se konacno sam posetila endokrinologa koji je specijalizovan za reprodukciju i zbog setajuceg prolaktina sam dobila terapiju Bromokriptin za sada pola tablete uvece a posle pet dana i ujutro. Takodje mi je videla da je AMH visok (1,8 a ref vrednost je ispod 0,6) i rekla da iako nemam policisticne jajnike imam taj sindrom. Dala mi je jos da pijem Gluformin.





user posted image user posted image user posted image E bas si me obradovala. Stvarno mislim da to moze biti vazan momenat u celoj prici i da si naisla na doktora koji je toga svestan. Drzim fige da se jako brzo prijatno iznenadisuser posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 20:59:17   
ksenija81
Maslacak user posted image i ja se nadam da cemo uspeti!
Nego brine me ta moja nuspojava pa se bojim kako ce biti kad pocnem ujutro da pijem user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 21:34:42   
jess021

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Danas sam vadila krv za hormone i kad bude kotovo idemo na prvostepenu komisiju.
Kako vama ide?

Ma mi smo zavrsili sve nalaze, ali na UZ sam imala cistu na desnom jajniku, pa cekam da mi prodje menstruacija, pa da ponovo uradim sa nadom da nece biti ciste.
Ako sve bude ok, u cetvrtak ili petak nosim na komisiju.
Koliko se cekaju hormoni?
Taman cemo negde zajedno predati:)


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2013 21:40:26   
ksenija81
Cekaju se desetak dana do dve nedelje otprilike.
Pa mozda se i sretnemo negde user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.2.2013 9:28:52   
Maslacak15
Ksenija,

Na zalost neke zene reaguju malo losije na bromokriptin. Ja se nadam da ce ses se ipak adaptirati kroz nekoliko dana. Ako ti bas bude smetalo mozes da razgovaras sa doktorkom o dostinexu kao alt_ernativi. Psiala sam isto na ranijim stranicama bromokriptin je mnogo stariji lek, dostinex je nova generacija pije se mnogo redje jer ima znatno duzi poluzivot u cirkulaciji. A u principu dejstvo je identicno, tj blokiranje proizvodnje prolaktina. I lakse se podnosi. Ja sam bila na dostinexu pre prve trudnoce, samo pola tablete nedeljno jer mi je prolaktin bio samo granicno uvecan ( slicno tvome).

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 12.2.2013 9:29:20 >

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.2.2013 15:39:20   
Jole84
Ksenija ne brini mnogo oko nuspojava,proći će sve,to je samo na početku. Ja sam bukvalno spavala na stolici i "propadala" u krevet. Posle nekog vremena ga ne osećaš,a pomaže user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.2.2013 17:36:52   
cvetic2
Devojke, ja sam radila analizu na prolaktin 3 dan ciklusa i iznosi 196,0 mlU/ml, da li je to jako niska vrednost i savet ako imate..... Hvala...user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.2.2013 17:52:09   
Maslacak15
cveticu nije nizak idealan je ! user posted image

(odgovor članu cvetic2)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.2.2013 10:55:31   
ksenija81
Prolaktin 5.7
TSH 1.29 jeeeee

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.2.2013 10:57:45   
ksenija81
Pocela sam da pijem bromokriptin prvo uvece, a kad sam ga uvela ujutro haos... Pritisak pada, ne mogu glavu da podignem u sedecem polozaju, tako da sam izbacila jutarnju dozu i pijem samo uvece... I to 1/4 tablete i opet mi malo pada pritisak ujutro.
Pila sam samo tri veceri pre vadjenja krvi i da li je moguce da ima tako trenutno destvo i tako brzo? I da li prl utice na TSH?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.2.2013 14:39:27   
Maslacak15

Ksenija81user posted image user posted image DA vrlo je moguce da bromokriptin tako brzo deluje. To jako specificna hemija, vezuje se direktno za receptore na celijama hipofize i inhibira sintezu prolaktina. I da, postoji veza izmedju prolaktina i TSH....

samo nastavi sa minimalnom dozom i baci se na muckanje. Ne znam kakav vam je spermiogram, ali mozda padnu user posted image iz prirodnih radova hihihih

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2013 18:02:27   
ako

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Pocela sam da pijem bromokriptin prvo uvece, a kad sam ga uvela ujutro haos... Pritisak pada, ne mogu glavu da podignem u sedecem polozaju, tako da sam izbacila jutarnju dozu i pijem samo uvece... I to 1/4 tablete i opet mi malo pada pritisak ujutro.
Pila sam samo tri veceri pre vadjenja krvi i da li je moguce da ima tako trenutno destvo i tako brzo? I da li prl utice na TSH?

Ksenija81,ne znam hocu li ti nesto pomoci ali imala sam slicno iskustvo sa bromokriptinom. Dr mi je dala da pijem 2.5mg i to uvece da bih sto manje osecala pratece simptome,medjutim meni je srce lupalo jako jako,tresle mi se ruke i stalno sam imala osecaj tezine u grudima,smanjila sam na pola te doze i bilo je bolje.Ali sam bila i kod kardiologa i on je preporucio da u konsultaciji sa mojim dr uvedem i neki lek koji je za smirenje i usporavanje tog ubrzanog rada srca. Ja to nisam uzimala jer mi je terapija bila kratka,ali eto mozda da se posavetujes sa svojim dr da ti mozda jos nesto ukljuci,da sto manje osecas te propratne efekte,ako ces lek uzimati duze. Ne znam da li sam ti pomogla,u svakom slucaju sve najbolje!!user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 8:46:23   
ksenija81
Hvala ti na informaciji, svakako cu pitati moju doktoricu kad odem na kontrolu. Od kako pijem 1/4 uvece bolje se osecam i bas mi je frka da povecam kako mi je rekla.
Jel neko pio Norprolac i da li od njega ima nekih nezeljenih efekata kao od bromokriptina? Mislila sam da pitam dr i za taj lek i za dostinex mada je ovaj drugi bas skup!

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 9:56:48   
Maslacak15
Dostinex je zakonuser posted image Znam da je skup Ksenija, ali ja sam pila pola tablete nedeljno a sigurna sam da ni tebi ne treba vise. Ima mnogo duzi poluzivot u cirkulaciji od bromoktiptina i dokazano manje sporednih efekata. Ja sam imala tacno nula nezeljenih simptoma sa njim. user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 10:42:00   
ksenija81
I jos ako nema onaj trougao, mogla bih i ponekad popiti nesto alkoholno :)

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 10:45:01   
ksenija81
Maslacak, koliko kostakod vas? Mislim da cu krajem marta ici na tu stranu pa bih mogla uzeti ako je povoljnije. Ovde kosta 6500, 8 kom pakovanje.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:01:48   
MamaJaca
Zdravo cure, da se prijavim i ovde! Radila sam analize pre neke dve nedelje i povisen mi  je prolaktin 33.7ng/ml a granica je 23.2. I TSH mi je nesto povisen 3.3 (granica 2.6 po njima), fT3 i fT4 su ok. Dao mi je thyroxin 25ug a vrednosti vezane za prolaktin nije ni spomenuo. Kuci sam posle pregledala listu, i danas ga nazvala i pitala za prolaktin. Kaze nije puno povisen, spustanjem TSH bi trebao i on da se spusti, promenljiv je i da ga mozda prokontrolisem ponovo za nekih nedelju-dve. I rekao je da to sigurno nije uzrok ne ostajanja u drugom stanju, i da trebam vise da se brinem oko AMH i FSH (prva mi je niska, druga blago povisena). Ja sam mu na to rekla da ja FSH i AMH ne mogu da promenim, ali TSH i prolaktin mogu i trebam. Bas sam se user posted image , imam utisak i da mi ponovo prolaktin bude na istoj vrednosti da mi nece nista prepisati..
Ksenija tebi su sad obe vrednosti super user posted image ! Kolko sam shvatila prolaktin ti je setao sa vrednostima, kolike su one bile? Kod koje doktorke ides, da li ona radi i privatno?
Da li neka od cura moze da mi preporuci nekog dobrog endokrinologa u BG kod kog mogu privatno da zakazem i odem povodom problema sa prolaktinom?
Hvala vam svima user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here