|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
16.2.2010 21:18:27   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ginipral, Partusisten
16.2.2010 21:36:34   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Vidim da skoro svaka zena to ovde pije-koje su bile indikacije? Jeste li sve krvarile rano, imale kontrakcije, morate da mirujete ili sta?


Ja sam od 20 sedmice bila otvorena 2 prsta, preteci prevremeni porodjaj (ili tako nesto) Krvarenja na srecu nije bilo, a posto imam miom na straznjem zidu uterusa sve je to bilo user posted image Dva dr-a su mislila da ce doci do pobacaja. Hvala dragom Bogu pa se to nije desilo. Ja sam uz Ginipral pila apaurin i magnezij


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ginipral, Partusisten
16.2.2010 23:42:38   
cicko
Ja pijem Gynipral poslednje 3 nedelje, prvih nekoliko dana sam pila po pola na svaka 3 h (mislim da je to neki minimum minimuma), ali s obzirom da mi ontrakcije nisu prolazile doktor mi je povecao dozu i sad pijem celu na svaka 3 h.
U pocetku sam bila bez nekih tegoba tipa ubrzanog pulsa, drhtavice..., ali mi je kako je vreme odmicalo bivalo sve gore, pa sam morala uvesti i Verapamil.
Nisam sigurna da li mi bas uvek pomogne; uzimam ga pola sata pre Gyniprala, ali se cesto dogodi da dejstvo Verapamila prolazi kad uzimam novu dozu Gyniprala, pa onda pocnem da se tresem kao luda.
Takodje ga cesto popijem na prazan stomak, jer ga tokom noci uzimam u dva navrata, pa bih se razbudila, mada ponekad pojedem 1-2 plazme. Nemam pojma! Verovatno cu ga piti jos sledece nedelje da ne bi krenule komtrakcije pre planiranog carskog.

A da, moja drugarica se uz Gynipral porodila u 36.nedelji!user posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ginipral, Partusisten
17.2.2010 10:09:26   
Anck Su Nmaun
Nije se bas igrati s tim..moja drugarica se mesec dana ranije porodila a samo je jednu tabletu preskocila jer je zaboravila...user posted image

E sad da li bi se to svakako desilo ne znam!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ginipral, Partusisten
17.2.2010 10:20:52   
buhla
ma ja neću da prestanem na svoju ruku, pogotovo posle ovih mojih noćnih mora o preranom porodjaju... ali me nervira ovaj osećaj... sat vremena kako popijem, meni kreće ova nervoza... a ne pije mi se verapamil, jer je meni dr rekla da ga pijem ukoliko imam brzo lupanje srca, a to mi se nije desilo do sada!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ginipral, Partusisten
17.2.2010 11:30:39   
lothroniell
A meni su svi doktori rekli da je najbolja kombinacija partusisten i bensedin, ali ja nikada u zivotu nisam pila lekove tipa bensedin, tako da nisam ni sada kada su mi prepisali (samo dva puta sam popila jer 3 noci nisam spavala)... A onda sam procitala kontraindikacije i odlucila da ga sigurno necu piti, pa kada sam zavrsila u bolnici zbog gusenja moj dr. se naljutio jer nisam pla bensedin... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 156
   [Obrisana poruka]
18.2.2010 21:18:03   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ginipral, Partusisten
18.2.2010 21:21:00   
Unica
IZVORNA PORUKA: gagi

Imam jedno pitanje ako neko zna..............ako sam cuvala drugu trudnocu i pila ginipral znaci li to da cu i u trecoj moratiuser posted image


nikako... samo ako zatreba...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 158
   [Obrisana poruka]
18.2.2010 21:23:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ginipral, Partusisten
18.2.2010 21:28:56   
Unica
gagi razumem da si zabrinuta ali i sam znas da si lezala, mirovala, pila lekove jer je tako moralo... kontrakcije se jave iz milion razloga ali ti niko ne moze garantovati da ce se smiriti ili nece... tako da ti niko ne moze reci da li ce sigurno biti tako i u sledecoj trudnoci. mislim da se u tim slucajevima daje Utrogestan preventivno u sledecoj trudnoci i preporuka da se malo uspori ritam, bez forsiranja i sve bude ok...

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ginipral, Partusisten
18.2.2010 21:35:39   
Verus
gagi sreco ne mora...evo, ne znaci da cemo unica i ja morati da mirujemo sa drugom trudnocom, nek bog da da bude i druga.  Sve je to individualno, od bebe do bebe...Eto moja drugarica je sa cerkicom imala kojekakve probleme, visokorizicna, stalno na pregledima, rekli joj da postoji sansa da ce dete biti normalno-mala super zdrava, a sada sa sinom sve fenomenalno-kaze ona meni jadna "Sve ne mogu da se opustim, cudno mi je da je sve u redu sa ovom trudnocom".

IZVORNA PORUKA: gagi

Jel................ne mora da znaci da bi morala opet da lezim user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ginipral, Partusisten
20.2.2010 0:08:52   
ciro
ja sam imala neke bolove u krstima i donjem dijelu stomaka...nije me dr pregledala ginekoloski mego mi ukljucila verapamil i giniptal na 6 sati...ja sam sam sad 35 plus 4 dana i nista me ne boli pa sam razmisljala da sama prestanem da pijem ginipral...ne znam smijem li...?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 162
   [Obrisana poruka]
20.2.2010 8:18:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ciro)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ginipral, Partusisten
20.2.2010 8:25:14   
buhla
ja sam zaboravila sinoc da popijem user posted image  

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ginipral, Partusisten
20.2.2010 9:18:07   
Snelle
Buhla, kad ti je dr rekao da prekineš sa terapijom Gyniprala?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ginipral, Partusisten
20.2.2010 9:26:48   
buhla
pa rekla mi je do devetog da ga pijem, a to je do 1.marta:)
evo popila sam jutros i grrrrr fata me neuroza i drhtavica


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ginipral, Partusisten
20.2.2010 10:19:19   
Snelle
Znaci do 36. nedelje? Meni dr rekao do tri nedelje pred termin, to mu valjda onda dodje 37. nedelja user posted image
Ne znam koliko puta dnevno ti pijes, ali ja 6 puta dnevno, i popila sam vise ni sama ne znam koliko kutija, i organizam mi se jos uvek nije navikao, mada je malko bolja situacija nego ranije. Ranije nisam mogla ni kasiku sa supom da prinesem ustima. Uzas user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ginipral, Partusisten
20.2.2010 12:32:07   
ana77
Ja sam prestala pre 3 dana, u 38 nedelji, tako mi je rekla doktorka.
Kazu da su  zene koje se porode bukvalno cim prestanu da piju ginipral imale razlog zasto ga piju, a ostale bas i nisu morale, tako da to lekari daju da sebi umire savest, a nije bas uvek neophodno. Ja sam ubedjena da sam ga ja pila uzalud ali videcemo (sad kad se porodim nocas hihihi)... Jedino me tesi to sto nisam imala nikakva lupanja srca, pa mi je onda bilo sve jedno da li ga pijem ili ne.
U svakom slucaju, nista bez lekara nemojte da radite na svoju ruku. Koliko god oni da mogu da pogrese, mi mozemo jos i vise :)!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ginipral, Partusisten
22.2.2010 8:37:49   
lothroniell
Pre sat vremena sam od jednog doktora saznala nesto novo... Naime, poslednje studije su dokazale da lekovi poput partusistena, giniprala i ostalih za "odlaganje porodjaja" nemaju dejstvo ako se koriste oralno. Takva upotreba tih lekova ne moze da odlozi porodjaj, kazu da je jedina metoda koja pomaze smirivanje kontrakcija- mirovanje. A ovi lekovi mogu da odloze porodjaj ako se daju intravenski i tada im je dejstvo 48 sati, posle toga u organizmu se polako gube receptori za njih i vise nemaju potpun efekat. Oralnom upotrebom tih lekova receptori se takodje gube, u pocetku lek ima destvo koje bi trebao a kasnije samo pravi srcane probleme (tahikardija i sve sto vec znamo)... Dokazano je jos da lek nifelat (za snizavanje pritiska) ima dobro dejstvo kod problema kontrakcija i sprecavanja prevremenog porodjaja ali kod tog leka stoji da je kontraindikovan u trudnoci pa se zato i ne prepisuje... Takodje mi je taj dr. rekao da on ove lekove vec 5 godina iz gore navedenih razloga ne prepisuje i da se ni jedna zene koju je lecio nije prevremeno porodila ako se pridrzavala mirovanja i izbegavala teske poslove... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ginipral, Partusisten
22.2.2010 12:34:12   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Pre sat vremena sam od jednog doktora saznala nesto novo... Naime, poslednje studije su dokazale da lekovi poput partusistena, giniprala i ostalih za "odlaganje porodjaja" nemaju dejstvo ako se koriste oralno. Takva upotreba tih lekova ne moze da odlozi porodjaj, kazu da je jedina metoda koja pomaze smirivanje kontrakcija- mirovanje. A ovi lekovi mogu da odloze porodjaj ako se daju intravenski i tada im je dejstvo 48 sati, posle toga u organizmu se polako gube receptori za njih i vise nemaju potpun efekat. Oralnom upotrebom tih lekova receptori se takodje gube, u pocetku lek ima destvo koje bi trebao a kasnije samo pravi srcane probleme (tahikardija i sve sto vec znamo)... Dokazano je jos da lek nifelat (za snizavanje pritiska) ima dobro dejstvo kod problema kontrakcija i sprecavanja prevremenog porodjaja ali kod tog leka stoji da je kontraindikovan u trudnoci pa se zato i ne prepisuje... Takodje mi je taj dr. rekao da on ove lekove vec 5 godina iz gore navedenih razloga ne prepisuje i da se ni jedna zene koju je lecio nije prevremeno porodila ako se pridrzavala mirovanja i izbegavala teske poslove... user posted image


A zasto odmah pocne da me boli stomak kad prestanem da pijem Ginipral ako nema dejstvo user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ginipral, Partusisten
22.2.2010 13:24:37   
lothroniell
Nemam pojma... Ni meni to nije bilo jasno, mene je isto boleo stomak kada ne popijem partusisten odnosno prodje me kada popijem... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ginipral, Partusisten
22.2.2010 18:43:15   
Snelle
Ja gynipral popijem, pa me stomak i dalje boli user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ginipral, Partusisten
22.2.2010 19:15:40   
s.a.nj.a.
Meni su nifelat u visegradskoj dali da pijem u kombinaciji sa partusistenom,i stvarno sam se bolje osecala.Jedino mi je od nifelata izlazio osip po nogama pa sam morala da ga izbacim,tako da sada pijem partusisten na 3 sata i verapamil po potrebi.I ubedjena sam da ima efekta jer ga ponekad nocu preskacem zato sto sam ziva neispavana i kontrakcije znaju da me probude a noc je ,lezim potpuno sam mirna.Kad ga pijem redovno na 3 sata i preko noci,gotovo da ih ni ne osecam.
Ipak mislim da ima efekta.
A i u prvoj trudnoci sam pila ginipral i porodila se nedelju dana posto sam prestala da ga pijem,dve nedelje pre termina

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ginipral, Partusisten
22.2.2010 23:09:54   
lothroniell
Hmmmm... Ne znam da li je psiha u pitanju ili taj dr. nije u pravu ali i ja sam se bolje osecala kada sam pila partusisten... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ginipral, Partusisten
1.3.2010 1:04:16   
choopa choops
Ja sam pila Gynipral od petog mjeseca radi omeksanog cerviksa i sumnje da ne dodje do preranog otvaranja. Pila sam isto do 36/37 nedelje. Dala mi je i Verapamil da popijem pola sata prije Gyniprala, ali ja nisam pila jer nisam osjecala nkakvo drhtanje, niti pojacano lupanje srca. Vjerovatno mi je inace presporo, pa mu ovo doslo kao doping user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here