|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 13:29:03   
jess021
Vidim vec si odgovorila. Ne razumem sta nece da se obavezuje? ??



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 13:32:51   
bebilule
Žao mi je Ljisho što se tako osjećaš i što toliko zavisiš od njega i njegovog odnosa. A on vjerovatno ne konta ni o čemu govoriš, prosto su drukčije "naštelovani"od žena. Ja zaista mislim da neki muškarci (da ne budem zlo pa ne kažem većina), prosto bezobrazno odbijaju razmisliti o problemu koji im se iznosi. Nekada prosto i ne znaju. Prijateljica mi je nedavno prošla kroz razvod posle 25 godina braka. Kaže kada su imali konkretan problem najviše ju je nerviralo što ne priča već je proglašava ludom i nervoznom i što je noću mogao mirno spavati dok se ona rasipala. Ja sam se razvela, ali nije da nisam pokušala razgovarati. Znam i ljude kojima je savjetovanje pomoglo - ne znam zašto se teško odlučuje za to. Iz mog iskustva: pričala sam, razgovarala, ukazivala, džaba... Onog momenta kada sam rekla ko te šiša, organizovaću svoj život ne računajući na tebe u svakodnevnici, tog momenta je tek došlo do zahlađenja, onog pravog. Njemu to postao problem, meni bilo svejedno kako se osjeća. I gdje smo došli - do kraja. Tako da, ako želiš da vratiš svoj život, insistiraj na razgovoru, jer ja ne znam šta bi drugo moglo pomoći. Ana je spomenula da li čovjek može da se promijeni sa 40. Ja mislim da može, pametni ljudi se mijenjaju, čak i odlukom i sviješću o tome da tako treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 13:39:53   
Maraj
user posted image

Eto ...toliko o muskarcima...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 13:40:11   
Ivanka 75
Razgovori imaju smisla ako druga strana slusa i cuje sta mu se govori. U suprotnom, sve ostaje kako jeste.
Ja imam iskustva i sa razgovorima i bez njih. 
Kad razgovori nisu usrodili plodom okrenula sam drugi list. Jeste put duzi, zahteva vise strpljenja ali dovodi do resavanja situacija.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 13:52:16   
Misha i Ljisha
bebi ja se bojim upravo ravnodusnosti. I rekoh mu ako mi ne sluzis nicemu imam ja i vibrator ni za to mi ne trebas. Ako sve radim sama i ako svuda idem sama ako mi nisi podrska i ako ni ne zelis da budes dovidjenja. Dokle god se ja krzam za svaku sitnicu eto i na te usi to je znak da mi je stalo ali pocinje da preovladava ovaj osecaj u zelucu non stop

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 13:52:19   
Ana RR
Ljišo, razumem te i verujem da bi svima bilo tako. Zato kažem da mora da postoji volja i želja sa nejgove strane da se promeni jer ako to nema onda džabe sve. Ti ćeš biti nesrećna, on će raditi po svom i ćao zdravo, biće pitanje dana kada ćete se razići :( iskreno, mene bi samo nespavanje dokrajčilo a kamoli ostalo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 14:11:05   
Ana RR
Jbg Ljišo, reci mu glasno i jasno - ili ovako ili nikako. Nemaš više ni strpljenja ni vremena ni volje da čekaš - ŠTA? Mislim, šta mu znači to strpi se? Deca će porasti ali i dalje ih imaš, i dalje brineš i dalje ih izvodiš na put. To se ne završava nikada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 14:29:45   
Ivanka 75
Njemu ovaj satus kvo odgovara. Zna da su deca namirena, da je kuca puna, da ce imati sta da pojede i popije kad udje.
Ljiso, ja sam za miroljubiv put, takticki. Malo manipulacije, malo cile mile ali da dobijes sta zelis. Da njega okrenes vama a taj osecaj u zelucu da prodje. 
Bila sam na tom putu i sebe pobedila. Ne njega, sebe. 
Kad sam pocela da menjam svoje ponasanje i on je promenio svoje. Pokazem zube kad treba, mala maca sam kad treba. 
Melad ga stavim pred svrsen cin, nekad pustim njega da izigrava gospodara kuce. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 14:33:29   
jess021
Joj Ivanka ja to nikad nisam umela a iskreno nije mi ni zao zbog toga. Necu da igram kojekakve igre i igrice. Pa odrasli smo ljudi, ako mozemo mozemo, ako ne dobro i tako.


Ljiso, ja ko svaba tra la la, razgovaraj sa njim. Budi odlucna. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 14:50:28   
Ana RR
Jess, slažem se.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 15:32:05   
Misha i Ljisha
zene moje svaki dan razgovaram sa njimsvaki dan mu govorim koliko mi je tesko.On me danas nazove i pita "oces opet da poludis?" super bas si vrlo osecajan no koment.
Ne trazim ja romantiku ali trazim da budemo zajedno porodica. Ja imam samo njega i decu iskreno. Evo najiskrenije. Imam ja roditelje i brata. Ali realno imam samo nas. Mama se brine za bratovu decu i snajki pomaze. Meni nista. Tata nema vremena. Da ne kazem i oni su navikli da ja sve mogu i radim sama davnih dana. Ma moja mama prica kako mi nikad nista u skoli pmogla nije ni sastav pisala ni crtez crtala. Ja sam takva od rodjenja. Oni su navikli da eto ja boze moj sve sama u zivotu radim. A radila sam i zaradjivala vec vrlo rano. Sa 17. Oni imam utisak nekad ni ne misle na mene. Znaci meni preostaje moja porodica koju sam ja sebi stvorila a sad mi se i to raspada.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 15:39:43   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: jess021

Joj Ivanka ja to nikad nisam umela a iskreno nije mi ni zao zbog toga. Necu da igram kojekakve igre i igrice. Pa odrasli smo ljudi, ako mozemo mozemo, ako ne dobro i tako.


Ljiso, ja ko svaba tra la la, razgovaraj sa njim. Budi odlucna. 



Jess, nisu to igrice uopste, mislis da muskarci  e iskorisca aju situaciju kad je zena kod kuce zbog dece? Po meni to je jos gore, i jos se izvlace kako je cuvanje dece zenski posao. 
Ma da, majcinim mlekom smo posisale nauku o kuvanju i gajenju dece. 
Manipulisu muskarci samo tako. Ovo moje je nista prema onome sto su muski u stanju da rade. 
Nije igrica kad ja njemu kazem da samo on odlicne salate za rucak pravi, i on redovno pravi salate za rucak. Zasto da ne? On meni ne upucuje komplimente a ja njemu da. Ja zavrsavam rucak, postavljam sto, on pravi salatu. 
Em smo zajedno, em se ispricamo. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 15:42:09   
Sanidej
Ljiso, kako ne vidis..mozda ti je suvise bolno da vidis sta se desava. Sama, sama, sama..teras ljude od sebe, nisi svesna toga. Muz bezi od tebe, jer mislis da si bolja od njega (to mu i govoris koliko vidim),  da treba da peva od srece sto si uopste s njim. Zasto tako, Ljiso? 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 15:43:17   
Misha i Ljisha
I to mu prigovorih. J mu udelim kompliment on me otera u tri lepe. Ja obucem kosulju (pohvalila sam se vama bas u temi sta smo danas kupile ako se secate) on meni kaze da izgleda kao pidzama i jos me naruzi ma uzasan je  postao

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:02:36   
Ana RR
Ljišo, takva sam i ja. Moja mama nikad nije brinula za mene, u smislu da li ću nešto znati, kako ću se snaći... oduvek sam samostalna i odgovorna. I dan danas se više oslanja na mene nego na mog ćaleta.

Ivanka, da me ne shvatiš pogrešno, meni je to bzvz. Podseća me malo na neka prošla vremena kada su žene bile glava kuće i vodile glavnu reč a podilazile muškarcima kako bi oni mislili da su zapravo oni doneli sve odluke, ako me razumeš. Ako ja na takav način treba svog muškarca da zadržim pored sebe - neka hvala. Ja ne želim da živim bez svog muža ali to ne znači da ne bih mogla. Moj muž me zavoleo pre svega zbog mog stava prema samoj sebi pa onda zbog svega ostalog.

Odosmo daleko a Ljiša je i dalje u istom problemu :(

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:11:39   
Misha i Ljisha
Sanidej ne govorim mu. Ali ako cemo iskreno ja sam mu i skolu zavrsila i zbog mene je dobio i bolji posao. Da ja sam mu vadila teZe za pitanja i cak mu citala kad dodje s posla i legne. Tad mu jos rekoh da ako hoce upise neku visu ili fac. Ja ulazem u njega i svoju porodicu. Ja samo kaZem da nema razloga nigde da me ne vodi jer sam sve sto jesam. A sve je to za ponos

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:21:49   
Ivanka 75
Ljisha, teba da nadje nacin da preokrene situaciju u korist porodice. Da muz svu energiju koju rasipa okolo na druge aktivnosti usmerava ka porodici.
Ljishi to deluje kao ogroman problem, ali nije neresiv. 
Neko rece da ona svojim ponasanjem odbija muza od sebe, nije tacno, on se uvek vraca svojoj porodici, tu je kad treba. Samo treba ispolirati neke stvari i odnose koji su zardjali. 
A zena jeste i uvek ce biti glava kuce ma ko sta mislio. Ako zena ne kaze treba to i to retko koji muskarac ce da primeti da nesto fali. Osim ako nije vezano direktno za njega i narusava njegov komoditet. 
Zena je odgovorna za uredjenje kuce, za cistocu, za pune stomake. Muskarci za popravke, povremeno, znaci ne svaki dan. 
Zena je odgovorna za decu, ako je dete uspesno svi su ponosni, ako ne daj boze nije, mama je kriva. 
I zato da, ja na svojim ledjima nosim srecu i uspeh svoje porodice i s ponosom kazem da nam je lepo. Za 15god nikad se nismo posvadjali, jesam bila smrtno ljuta pre 2 god zbog zida. Ej zbog zida a onda sam shvatila da je moja ljutnja cista glupost i da sam mm udaljila od sebe dureci se 7 dana i ne odgovarajuci na pozive i poruke. 
Toliko daleko sam otisla da sam i kod mame otputovala ljuta. Ljutina i bes nisu resenje. 
Nalazenje resenja je resenje. Nasla sam resenje, nije bilo po mom ali sam se pomirila s tim. Ali sam uspela da se izborim za nesto drugo. Jesam rekla ti si dobio svoj zid sad ja hocu svoj ormar. I ako je trebalo da mu sapucem na jastuku da bih isterala nesto svoje, saputala sam i saputacu. To ne boli a svi zadovoljni. 
Preterah bogami sa pisanjem. 
Ljisho, nadji nacina da budete na istoj talasnoj duzini. Ti promeni pristup, ako ne upali, opet promeni. Ljudi smo, evoluiramo i ucimo svaki dan. Postajemo bolje osobe zbog onih sa kojima zivimo. 
Ljisjo, skuvaj mu kafu kad dodje s posla, sedi u krilo i zagrli ga, odstupi od rutine, izuj mu cipele, pa nas dvoje se siti is. Ejemo kad mu skidam cilele, to nije sramote. 
I dalje mu stavljam cokoladice u torbicu da ima uz dorucak na poslu. 11 godina ja to radim. To nisu igrice, to je moj nacin da budem uz njega u svakom trenutku. Ja mislim da je to bas lepo od mene, a on voli, imponuje mu. 
Odoh sad, mogu ja ovako do sutra 😊

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:26:05   
Misha i Ljisha
Ma Ivka ja bas titram . Ako spava popodne kad ustane skuvam kaficu ogulim voce iseckam ako ima i slatkis sve mu prinesem. Popije kafu na miru. Ma ja sam bas onako. Svima titram. Ja volim da su oko mene svi srecni. Ja volim da usrecim. Kazem ti ja njemu udelim kompliment a on me jos i napici. Pa stvarno nemam reci. Ali razumem sta radis i ja nekako na taj nacin funkcionisem ali dosta i pricam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:33:21   
Ivanka 75
Napravi zaokret, promeni taktiku. Cilj je jedinstvo porodice. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:37:49   
Ana RR
Ivanka, očigledno ja imam muškarca koji nije sa balkana user posted image

Hm, ne slažem da je za uspeh dece zaslužna majka. Zaslužni su RODITELJI a to su i mama i tata. Zaslužan je zdrav odnos u braku, u porodici.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:39:12   
Ivanka 75
Mm je balkanac, al evoluiro😊

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:39:46   
Misha i Ljisha
Ana ja se slazem i sa jednomI sa drugomIzjavom. Ja mm kad kazem i ti si roditelj on samo tvrdi ali ti si mama pa ti si mama. Na kraju mi kaze da imam visak muskih hormona i da sam trebala biti lezbejka. No koment

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:40:32   
Ana RR
Ljišo, ako si uvek ti ta strana koja vuče, gura, izmišlja, titra.... šta je sa tvojim potrebama? Koliko ćeš još moći tako pre nego što prsneš? To nije zdrav odnos, izvini.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:44:36   
Ana RR
Ne znam, Ljišo, iskreno ja bih ga odavno ostavila user posted image to je pre svega nepoštovanje.

Kod nas se nikad nije postavilo pitanje ko će i šta će - ko je slobodan u tom momentu - taj će. Šta god to bilo. I dogovor, razgovori o svemu i svačemu. Mm i ja se svaki dan ispričamo kao da se nismo dva dana videli. Često zaglavimo do kasno u noć razgovarajući.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Bračni problemi II deo
14.6.2019 16:45:43   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, ako si uvek ti ta strana koja vuče, gura, izmišlja, titra.... šta je sa tvojim potrebama? Koliko ćeš još moći tako pre nego što prsneš? To nije zdrav odnos, izvini.



Anci, ja zato i kazem da Ljisa treba da promeni pristup. 
Moj jezik je podugacak ali ga kontrolisem. Sve je ovo zbog Ljidinog osecaja da je u bezizlaznoj situaciji a nije. Tesko jeste, emotivno mnogo, ali moze da se izgura na bolje. Ovo je faza kojoj treba stati na kraj. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here