|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:57:58   
Anarunika
Jole znam kako je,mi smo imali epizodu upale pluća. kad tada nisam umrla od tuge nikad neću. Mi smo doduše imali sreću da imamo doktora u Tiršovoj koji je odmah čuo šta je u pitanju i Iku odmah stavio na Longacef intravenozno. Kako je bio jadan i zanemoćao nikada neću zaboraviti. Pa visoka temperatura koja nikako ne spada, pa plitko disanje...Ali ono što je važno je da kad se krene sa dobrom terapijom brzo bude bolje. I sve na kraju prođe, a mame ko mame stoički izdrže.A i dečica su mnogo jača nego što ih mi doživljavamo. Kad su oni naše male bubice .

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 7:04:10   
eca89
Dobro jutro mamike evo nas prve, da se upisemouser posted image ! Jole, mnogo mi je žao zbog Mile, dušica kako se namučila, da se što prije oporavi, ljubi je.

< Poruku je uredio eca89 -- 2.6.2015 7:08:10 >

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 7:05:46   
mirkam
Jole bre, uzasno iskustvo user posted image Samo da mrvica bude sto prije bolje...Ni kod nas zdravstvo nije nista bolje, zato sam ja M vodila DZ samo na redovne kontrole, ostalo odmah privatno i za sad Bogu hvala nismo imali vecih problema.
Dobro jutro user posted image
Odoh da radim, lijep dan vam zelim.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 7:16:08   
mali_mis
Jutro mame user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 7:29:50   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.
Jole citam i ne verujem sta vam se desilo- Strasno. Ja ne mogu da verujem da se to tako iskomplikovalo. U pravu je Sanjica da treba neko da ti dodje da ne budes sama.

Ja kad kazem mm da je nase dete zdravo kao dren a to sto joj s vremena na vreme curka nos nije nista strasno. Ma samo kad vidim kako su neka decica sklona urinarnim infekcijama, upalama usiju, bronhitisu i td, odmah Bogu zahvaljujem sto mi dete pu pu pu zdravo.

Ljubi vas mame.

Idemo Duca i ja u nove radne pobede

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 7:48:17   
doktorkakristal
jutro mame
JOLE kad je takva situacija posalji mi pp,ja nisam ni videla sta si pisala,nekada samo letimicno gledam sta ima po forumu,inhalator da uzmes obavezno ako si u mogucnosti,kupi berodual mada ga nema sada,moze i spalmotil i fizioloski to uvek imaj kod sebe,za ne daj boze,ako dete tesko dise uvek mozes da ukljucis ovde ces i naci sta i kako treba
moja Dora je jos na pulmikortu i ne kaslje naravno u kombinaciji sa aeriusom,videcu dokle ce da gura tako,ide u vrtic i dalje,danas cu da vidim da zakazem kod homeopate

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:10:43   
Sanjica26 RR
Dobro jutro! Noc je prosla bolje. U 5 smo se probudili da je inhaliramo i da popije antibiotik.
Sve vise razmisljam da Sofiju ne dajem u vrtic. Ne mogu da podnesem da joj svaki put bude izbusena guza. user posted image
Ili ako je damo cim krene sezona virusa da je povucemo. Nismo pametni.Cekamo sad rezultate zalbe posto nije primljena. Oboje radimo. Ako bude teta dadilja septembra otkazala nemam pojma sta cemo.
T je napokon otisla u vrtic. Sva je bila srecna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:11:50   
emicaa
Dobro jutro,
Jole tvoje se pile baš namučilo,da brzo ozdravi.
Sanjice user posted image
T je prespavala noć,možda joj je probio zubo,ne mogu vidjeti grize.

< Poruku je uredio emicaa -- 2.6.2015 8:13:21 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:18:05   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Jole84

Ivankice user posted image pitala sam ali nisam dobila odgovor, valjda zato što je bila neka nagradna igra pa niko nije imao vremena da gleda moj "proliv", posle toga već nisam imala vremena ni da sednem za komp...


e sad ćeš batine da dobiješ! Pa imaš bre naše brojeve telefona! Nije mi stvarno jasno zašto se uzdržavaš i nikad nas ne pozoveš!!!! Tako je bilo za dojenje evo sad ista stvar za bolest. Aman ženo zovi bre i u pola noći!
Na dečijoj klinici nikad nemoj ni da očekuješ da bolje prođeš. Ti si za njih roditelj kreten koji ništa nezna a oni imaju previše pametnijih stvari da rade nego da leče tvoje dete! S njima samo bezobrazno i nadmeno. Jel te pitala dr šta jede dete i zaključila da je sigurno od mleka i sira i pljeskavice user posted image
Gde si išla privatno? Čudim se da te poslala na dečiju kliniku.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:20:41   
Modessty
Iznervirah se zbog svega što je JOle preživela (setih se svog iskustva) pa zaboravih da vam poželim dobro jutro!
Nikola se budio noćas i plakao je baš puno a ne znam zašto. Moguće da ga mučilo stomače. Jedva se uspavao jadničko.

Sanjice jel imate neki privatni vrtić u blizini? Moj danilo je jako loše prošao u državno pa ja kad pomisilim na to da vodim dete u vrtić pripadne mi muka.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:35:45   
Sanjica26 RR
Modessty ima ali nisu neki uslovi. Cini mi se da i nema celodnevno druzenje. Raspitacu se. Mada Teodorine bivse vaspitacice su super za Sofiju.
To sa Jole je strasno. Sve smo to iskusili sa Sofijom jer gospodje u domu zdravlja nas posalju kuci, a dete skripi.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:52:28   
vonavoj
Strasno sta sve moramo da trpimo po bolnicama,bre oni se ponasaju kao Bogovi..tretiraju te kao stolicuuser posted image
Najgore od svega sto moras da znas sve,da budes sam svoj lekar detetu... Jole,dobro ti Mod kaze,sledeci put lepo trazi pomoc,zovi je,nema druge,jedni od drugih ucimo i pomazemo.. ja sam trenutno savetnica za dojenjeuser posted image ,drugarica juce izasla iz bolnice,oni tamo nista ne objasne,ne pomognu i sad joj pomazem.
Najgore je kad su deca bolesna..
Joj,Sanjice,i nas ceka vrtic,tj,prvo da nas prime,ako nas ne prime,zapalicu ih.. Kazi mi koliko placas dadilju i koliko radi i sta radi,to mozemo i u temi,da nas ne pecnu!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 8:58:19   
Sanjica26 RR
Sad cu da ti pisem na fejs. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 9:00:58   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sad cu da ti pisem na fejs. user posted image

user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 9:04:46   
Modessty
Evo nečeg interesantnog. Unicef izdao Pametnu knjigu za roditelje. Pa izvolte link PAMETNA KNJIGA

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 9:06:19   
Sanjica26 RR
Imam ja tu knjigu. Bas je super.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 9:09:13   
ivaMark
Jole, uzas jedan... ne mogu da verujem da su te pustili a da nisu nikakvu terapiju dali, da joj nisu merili temperaturu, eeeej. Strasno, strasno.. Setih se kada je L zaglavio zbog bronhiolitisa, mnogo mi je olaksalo to sto su stvarno bili ljubazni svi, set_re fenomenale ali stvarno.

J juce razbila glavu o ivicu kreveta, dete voli da skace i da se baca, ovo juce je bilo strasno, cvoruga se pojavila u roku od 30sec, 1cm visine i 2cm sirine, dobra je bila celog dana i evo noc je dobro prosla.
Inace, skoro 20dana smo bez pelene, pisacu kada stignem u temi. user posted image

Mali je nemoguc, puzi, ustaje a omiljena mesta su mu kanta za otpatke i tv user posted image
Nocu se budi kao novorodjence, sisa i zaspi...navika, sta li je. Nudila mu nocas vodu a on gospodin udara flasicu rukom, eeeej....

Pravila sinoc Torbicinu proju i mogu da kazem da je super, Joka je pojela parce i po prvi put, sve joj je do sada bilo suvo, hvala Torbi.

Idemo za deset_ak dana kod mojih i mnoooogooooooo se radujem zbog togaaaaaaaaa user posted image

pozdravljamo vas sveeee

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 9:24:34   
mila83
Zdravo zene !
Nadam se da sa vam deca od jutros bolje !
Na temu nezainteresovanosti i neodgovornosti lekara,necu da pisem vise,da se ne ponavljam,znate moje misljenje i pricu.(cast izuzecima!).

Moja T je bolje spavala,sto kaze mis,mozda je i izbio novi zubic,ne mogu da vidim a i grize me user posted image

i mi planiramo na dva tri dana kod mojih,idemo sutra,pa i na kontrolu kod kardiologa u cetvrtak,jedva cekam.

Uzivajte u suncu,ljubite decu !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 9:37:47   
Sanjica26 RR
Ivo ako dolazis u moj kraj zovi me. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 10:03:26   
Anarunika
Dobro jutro,dobar dan!
Mi imamo spomenutu knjigu. Muž mi je kupio još kad je Aki bio beba, na nekoj benzinskoj pumpi. Simpatična je i ima korisnih stvari da se pročita!
Nadam se da su vam dečica bolje sa ovim suncem koje će nas do kraja nedelje ogrejati.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 10:57:41   
Azra_
Mame, sada tražim, ali ne nalazim po forumu da imamo temu o pesmicama za decu... Grešim?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 11:54:32   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Jole84

Diksi da znaš da ima veze sa zahlađenjem, baš je bila velika promena odjednom.


Uh, Jole, tačno znam kako ti je bilo. Mi smo u nedelju na ponedeljak zvali Hitnu da dodje da mu daju Urbason jer nismo mogli da mu zaustavimo kašalj a on ne može ni da udahne. I odmah mu se spusti na bronhije, mada ja imam inhalator i odmah čim posumljam cepam Pulmicort i Berodual. Inače ima Beruduala po apotekama ne brinite!

Imaš i temu o inhalatorima, pa pogledaj šta smo preporučivalai, ali to je stvarno spas!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 12:01:23   
mila83
i ja imam tu knjigu u pdf formatu , cini mi se sa nekog sajta da sam je skinula. Odlicna je, pogotovo za roditelje pocetnike !

Mi imamo Prizmin inhalator, iako smo ga malo koristili,hvala Bogu, preporucujem !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 13:48:26   
ivaMark
Sanjice, naravno da se javljam...i nadam se da cemo ovaj put moci sve klince da okupimo user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
2.6.2015 21:27:38   
branki*
Jole,strasno iskustvo,da ne poveruje covek!dobro da je iza vas,ne povratilo se nikom,stvarno strasno!nadam se da ste bolje,ljubi milu!
Sanjice,i vi da sto pre budete bolje!
Mi danas isli u neke laboratorije popodne,vadili bozi krv na te neke intolerancije na hranu,kandidu i jos nesto,lete pare samo tako...sad spavaju oboje.da malo se promuvam,pa cu na spavanje,mrtva sam umorna,a boka ce jos sto puta da se budi nocas!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here