|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
17.2.2009 15:58:06   
Jasna1
Bog svima!

Bas mi je drago cuti da ste tako ljubazne, vec odavno nisam imala tako lijep prijem. Englezi nisu bas nesto pristupacni.
Ovdje se ne moze ici direktno u bolnicu / ginekologu na pregled nego se za sve ide samo obicnom doktoru, koji obicno sam napravi ginekoloski pregled i ostalo (tlak/tezinu itd). i kaze sve sto on zna reci, sto nije bas puno. Onda se ide u bolnicu jer se u bolnici radja ali ja sam bila pod dojmom da ce mi doktorica odmah dati uputnicu za bolnicu ali ona se samo nasmijala i rekla to da cekam da mi se bolnica javi itd. A to tko zna kada ce, bas glupo. Cijeli im je sistem los. Prolsi put kad sam bila kod doktora, njenog kolege, jer imam strasne probleme sa stomakom a ovdje bas ne znaju sto mi je, doktor mi je rekao da "ako zatrudnim vjerojatno cu odmah ozdraviti". Ma nisu normalni. Inace imam gastritis i neku kilu kraj zeluca (hiatus hernia).

A kad je moja starija sestra (isto ovdje) rodila nije znala ni duzinu djeteta (niti sad zna) sto je kod nas prvo sto kazu - tezinu i duzinu. Nisu dijete bili ni ocistili nego joj ga onako prljavo dali.
Ma meni dodje onda zlo kad pomislim da ce i meni tako a kod nas cujem kako sve rade, i mjere dijete i testiraju a ovdje u biti nista od toga. /nego samo daju brosuru pa ti sam kod kuce mjeri i radi sto hoces.

Ali eto, sretna sam sto sam trudna. Upalilo nam je odmah na prvi pokusaj pa sam ostala prilicno sokirana user posted image
Ali i muzu je tako drago user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.3.2010 10:48:48 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
17.2.2009 20:14:40   
BINCE
Pravo mi je cudno da je to tako tamo... Citam i ne vjerujem, pa sigurno ima i privatnika kojima se mozete obratiti, pa pokusajte tamo mozda vam bolje objasni... a ja sam saznala da sam trudna sa 4 sedmice, a srce sam cula u 7-oj sedmici.....I BIO JE PREDIVAN OSJECAJ SLIJEDECI PUT NOSIM KAMERU DA SVE SNIMIM...

< Poruku je uredio Lenka RR -- 19.2.2009 1:30:29 >

(odgovor članu Jasna1)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
17.2.2009 20:22:53   
Anoniman
Molim vas sve dalje priče o vođenju trudnoće u inostranstvu nastavite u linku koji sam već dala gore, ili KLIK OVDE.

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
23.3.2009 15:41:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mery

Danas sam  vidjela svoju malu mrljicu i vidjela sam kako joj srce kuca. Nema se sa cime uporediti taj osjecajuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
2.4.2009 20:39:02   
suncokret
cao svima.ja sam takodje nova ali redovno posecujem ovaj portal i pre trudnoce.sada sam trudna oko 6 nedelja i citam sve komentare i uzuvam...mene ceka tek pregled na kome cu cuti srce moje bebe,jer je na prvom trudnoca bila mala da bi se videlo srce.drago mi sto sam ovde i nadan se da ce mi vreme  lepse proci uz vas...pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
2.4.2009 20:45:00   
Mery
Dobrodosla suncokret, ja sam u 9. nedelji, samo malo ispred tebe.  user posted image

Prijavi se u temi Spisak RR trudnica.

(odgovor članu suncokret)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
2.4.2009 20:59:31   
Dora
user posted image neću da lažem, ja čak i posle porođaja nisam imala utisak da je beba moja, već sam je doživljavala kao da mi je poverena na čuvanje. Trebalo mi je par meseci da počnem da osećam ono pravo... a o otkucaju srca da ne govorimouser posted image  

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
2.4.2009 22:41:25   
Anoniman
suncokret - dobro nam došla! user posted image Evo ga ovde Spisak RR trudnica: KLIK

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
4.3.2010 22:36:15   
Anitaaa
Iskreno...ja sam plakala.Posle trzavica prvih par nedelja kada sam konačno čula srce mog malog andjela shvatila sam da sam zaista trudna i da se sve to stvarno dešava.Srce mi je bilo punouser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
4.3.2010 22:43:20   
engimengi
Plakala sam,tad su mi videli da su ipak 2 bebe,pa kucaju mala dva srcića,nije bilo srecnije zeneuser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
5.3.2010 9:30:06   
marija32
Ja sam plakala od srece, kako  sa prvim detetom, tako i sa ovom bebom. I placem od srece na svakom UZuser posted image , bude me sramota, ali sta cu, suze same iduuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
11.3.2010 19:34:34   
New Mom
Imala sam tremu dok sam iščekivala da čujem. Bila sam 6.nedelja. Potpuno raznežena. Mm je bio sa mnom, tako da sam gledala njegov izraz u tom trenutku. A onda je dr okrenuo monitor da i ja vidim to maleno lepršanje. Za taj osećaj nemam opis.... user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
11.3.2010 19:41:06   
Anck Su Nmaun
Jako srecna  jer je to bio prvi susret sa realnoscu da stvarno raste jedno malo bice u meni user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
11.3.2010 20:25:43   
Zoka81
To je bilo u 6 nedelji, plakala sam ko kisa od srece i nisam mogla da dodjem sebi, moj doktor se sav zbunio, nije jadan znao sta ce sa mnom....user posted image
Prelep osecaj.....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 8:48:00   
A.N.A.
Cula sam srce u sestoj nedelji. I ja sam se rasplakala... od uzbudjenja, od srece...a i krivo mi je bilo jer mog supruga nisu pustili da udje sa mnom u ordinaciju...sve vreme bio ispred vrata-a niko ni da ga pozove :( Zao mi je sto nismo zajedno doziveli i taj caroban trenutak...Iako je carolija uveliko trajala-samo je nismo bili svesni...

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 8:52:24   
Snelle
Ja nisam reagovala na otkucaje, jer sam ih prvi put cula tek u 20-oj nedelji. Ali sam se zato rasplakala kada sam na 4D ultrazvuku, u 10 nedelji trudnoce, videla moju malu mrvicu od 2.9cm kako rucicama trlja okice  user posted image

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 8:59:10   
Anoniman
Snelle, kako to da si ih tek tad cula?

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 9:47:24   
Snelle
Ksena, u nasem domu zdravlja gde vodim trudnocu, imaju necujan ultrazvucni aparat (verovatno sam lupila sad za ovaj necujan ultrazvuk user posted image ) Kada sam bila na 4D samo sam videla otkucaje srca, ali mi nisu pustali ton. E onda sam, u 20. nedelji, zbog nekih "problema" otisla u Narodni front na pregled i tek sam tad, sa njihovog ultrazvuka cula bebine otkucaje srca. Morala sam da cekam 5 meseci, zar to nije surovo? user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 12.3.2010 9:48:13 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 9:54:54   
Anoniman
:( mozda im samo fale zvucnici. ali i to sto si ih videla je bar nesto...

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 10:11:05   
Snelle
Ma dobro, važno je da je bebac živ i zdrav i da doktori vide rad srca user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.3.2010 10:46:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
12.3.2010 10:56:27   
bebuska
Ja sam bila neopisivo srecna. Posle toliko pokusaja otisli smo na vantjelesnu i kada sam vidjela pozitivnu betu bila sam srecna al nesigurna, nisam smjela da se radujem dok ne odem na prvu kontrolu, sve sam se bojala da nesto nece bit ok. Al kad sam cula srculence tek tad sam postala svjesna da smo uspjeli... Al mislim da mi je jos veci dozivljaj bila sledeca kontrola kad sam vidjela da mase rucicama, da se vrti i da vise nije tackica vec prava beba e to uzbudjenje me je drzalo danima.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
28.1.2011 20:01:07   
grozdana
pa iskreno, nisam bila sigurna da li su to moji otkucaji srca ili bebini. Do kraja trudnoce nisam znala da razlikujem. Ali sam pretpostavljala da je to to... Osecaj je neopisivo lep...Ahhuser posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
28.1.2011 20:13:14   
maja19
Kad sam cula na ultrazvuku prvi put meni je krenula suza...bila sam samoj sebi smesna...

(odgovor članu grozdana)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
28.1.2011 23:35:27   
Brana
neopisivo predivan!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put...
5.2.2011 0:55:45   
carobnicabc
Ja sam srculence moje malo u 8. nedjelji izablokirala sam. Ali toliko da me doktor pitao cak zasto sam se usutila. Medjutim kada sam izasla iz bolnice i nazvala dragog odvalim plkati kao da se desilo nesto strasno, on se jadan prepao.... A kada sam mu rekla sta je, nesto se usutio i jedva progovorio nesto... Eto... Meni je bilo fascinantno i dirljivo...user posted image

_____________________________

11.09.2011. Staša

Moja najveca radost i sreca. :)

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here