|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.4.2012 11:50:02   
Olga75
kod mene u prodavnici ga je bilo ( ne gledam vec neko vreme ) ali ako ga nadjem mogu da ti kupim jednu kesu i posaljem po matorom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.4.2012 11:53:24   
Anoniman
Olga, meni kažeš?
Ma, nema potrebe, nego ja ne jedem smoki, pa, ni ne znam da postoji kukuruzni koji je bez kikirikija. I samo bih sliku, da ga lakše prepoznam, jer kad uđem sa dvoje dece u radnju, nemam vremena da čitam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.4.2012 11:57:02   
Olga75
da , tebi kazem user posted image
to je velika kesa , providna , crvenim slovima pise na njoj GUGI , manjim ekspandirani blablabla
ti smokiji su veliki i dosta slani
eto to je opis ako se budem setila da ih fotografisem pa cu ti ih negde postaviti , mozda jer kad sam u prodavnici refleks mi je sto brze ubaciti , platiti i izaci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.4.2012 11:59:41   
Anoniman
Nema ga na Googletu! user posted image Potražiću.
Hvala

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.4.2012 12:04:53   
Olga75
ok
to su pravili oni sto su pravili Ari ili Ali stapice i oblatne
potrazi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.4.2012 22:23:31   
Yula
Narode, zanima me da li moram posebno uvoditi svaku vrstu luka u bebinu ishranu ili mu smem dati, npr. beli luk, ako sam vec uvela praziluk???

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.4.2012 16:05:38   
ivana70a
samo da vam mahnemo svima :) stigli smo do ove grupe, malo cu da iscitam sta ste pisale do sad pa se javljam jer cu sigurno svakako imati po koje pitanje...

caoosss za sad user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.4.2012 16:16:47   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula

Narode, zanima me da li moram posebno uvoditi svaku vrstu luka u bebinu ishranu ili mu smem dati, npr. beli luk, ako sam vec uvela praziluk???



Ja nisam zvanično uvodila ali je bio dovoljan razmak između namirnica za svaki slučaj.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.4.2012 21:52:04   
Yula
Hvala Gae, imacu to u vidu.
Nama danas bio treci dan boranije i sve super prolazi, dacu je jos sutra i onda prelazimo na neku novu namirnicu, to ce verovatno biti grasak, a zatim avokado. Mi ga rado jedemo, mada je kalorican, a verujem da ce se i bebi dopasti jer je onako fino kremastog ukusa.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:12:31   
ivana70a
Yula, kako planiras da spremis avokado i sa cim? ja sam ga danas prvi put kupila pa bih ga dala prekosutra za dorucak, malo jos sutra da prostuiram sta i kako da ga spremim... tako da ko zna neka napise

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:25:42   
minavb
Ja ga jedem u slanoj kombinaciji, pa sam i detetu spremala avokado sa piletinom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:29:12   
Anoniman
Avokado daješ svež. Oljuštiš, izvadiš košticu i ispasiraš. On može i sa slanim i sa slatkim. Ispasiram sa bananom, ili sa jogurtom ili sa bananom i jogurtom pa pošto tako bude baš retko dodam malo pahuljica bez mleka da se zgusne. Nekad samo izgnječim viljuškom i dodam kiselo mleko. Nevena ga baš voli.

(odgovor članu ivana70a)
  Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:30:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja ga jedem u slanoj kombinaciji, pa sam i detetu spremala avokado sa piletinom.


RecepAt na sunce, moliću! user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:34:39   
ivana70a
predpostavljam da moram malo po malo (kao i sve sto se tek uvodi), pa jel ce moci da izdrzi u frizideru jedno 2 dana nacet? sutra bih onda malo stavila u standardnu jutarnju kasu, a prekosutra polovinu od ostatka i prekosutra drugu polovinu u vec nesto od ovog sto ste navele... vidim da je jak i kalorica pa kontam da mogu samo pola u komb sa cim god... a skup je sunce mu poljubim, 170 din sam platila jedan na pijaci


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:38:51   
minavb
Paaaa, izdinstam piletinu sa povrcem, najcesce luk, malo krompira i tikvice, pa kad se prohladi umesam i avokado. Za vecu decu koja vec jedu svezi luk, moze i gvakamole bez majoneza-izmiksa se avokado, luk, paradajz i pavlaka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:47:49   
Anoniman
Čim prije će da padne gvakamole! Mi tamanim mladi luk, jedan zub ima al uspe da pogricka više od pola struka...

Avokado ne može da stoji sem da ga zamrzneš čim ga očistiš.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 21:50:44   
minavb
Vanja je prekjuce maznuo sa stola struk luka, gricnuo, pljunuo, bacio i zgazio ljutito.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 22:52:28   
Yula

IZVORNA PORUKA: minavb

Vanja je prekjuce maznuo sa stola struk luka, gricnuo, pljunuo, bacio i zgazio ljutito.user posted image

user posted image user posted image user posted image
Mogu da zamislim taj sou! Ni ja ne jedem zive lukove ali cenim da bi valjao bebi dati da proba ( kada malo poraste ) ako voli, nek izvoli. Mada, bice mi gadno da mi bebac 'smrdi' na luk user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 23:03:06   
Yula

IZVORNA PORUKA: ivana70a

Yula, kako planiras da spremis avokado i sa cim? ja sam ga danas prvi put kupila pa bih ga dala prekosutra za dorucak, malo jos sutra da prostuiram sta i kako da ga spremim... tako da ko zna neka napise

Za sada os uvek ne znam, vidim da ga kod nas ( u Srbiji ) vise daju u slatkim kombinacijama ( kao Gae ) a mi pak ovde ga jedemo slanog. Mislim da cu ga davati cesce u slanim kasicama, nesto ovako kao Mina, ali zasto da ne i u slatkoj. Mada, banana je vec veoma kaloricna, ne znam da li treba u to dodavati jos i avokado?

Nisam sigurna da mli moze da stoji zato sto on veoma brzo na vazduhu oksidise i pocrni! Vodi racuna kada kupujes da ne bude tvrd, to znaci da je zelen, vec treba da bude mekan, ne previse, znaci da je veorovatno truo, vec onako mekusan, kao npr. breskva kada je zrela. I nema potrebe da se ljusti, samo ga preseces na pola i izdubis, odnosno izvadis onaj mesnati deo iz ljuske. Doduse, ne znam kako ces to izvoditi u pocetku jer ce ti trebati zaista male kolicine. Ja kada spremam za sebe uradim sledece: presecem plod na pola, izvadim kosticu, napravim preliv od maslinovog ulja, jabukovog sirceta i malo senfa, neko stavlja i sitno seckani mladi luk. Taj preliv stavim u udubljenje avokada gde je bila kostica i kasikom polako zahvatam malo sosa, malo avokada. I ovde je poskup, ali ja nesto nemam naviku da ga jedem, tako mi se nekada vuce po frizidera, a zaista volim da ga jedem, samo sto se retko setim. Valjda zato sto je kalorican a ja kao na nekoj dijeti user posted image

Sada mi pade na pamet da bih mogla da mu ga dajem katkada kao popodnevnu uzinu sa jogurticem ili bez njega.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.4.2012 23:08:15   
minavb
Moj mali komsija je obozavao da jede sardinu sa lukom. Dodje kod mene da se mazimo a smrdiiii. Nema veze, slatko mi je to bilo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
1.5.2012 13:00:20   
ivana70a
jooj, ovaj moj je tvrd, ja pojma nemam da to tako ne treba da bude pa ubacila malo u kasu jutros, mozda je bilo u kolicini jedne kafene kasicice... mislim sredina je bila mekana ali spolja je tvrd bio.... eee sta uradi user posted image valjda ce proci bez reakcije

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
1.5.2012 14:33:33   
Yula
Ej, ne sekiraj se bre! Vazno je da je sredina mekana! Obicno ako je spolja tvrd on unutra isto tvrd, tj. nedovoljno zreo, ali ocigledno je da je tvoj avokado ok. Ne sekiraj se bzvz. Uglavnom, plod treba da bude mekan, maltene kao puter kada ga uzimas kasikom, videes uostalom i sama, uzmi malo i probaj, ako je kremastog ukusa, znaci da je zreo, ako je tvrd i moras da ga zvaces, znaci da je zelen.

Nama danas bio prvi dan graska, ja kupila juce zamrznut. Nisam kuvala danas odvojeno, vec zajendo stavila sa mesom i ostalim povrcem u baby cook da se kuva na pari. Na kraju sve izgnjecila i dok sam hranila bebu, primetim jedno celo zrno, pokusam da ga izgnjecim, ne moze, ja ga uzmem medju prste i probam, on tvrd! Eto, ja detetu nisam dobro skuvala grasak i ne sekiram se previse zbog toga, bilo je svega 4-5 malenih zrnaca mladog graska, pa i ako nisu bilo dovoljno kuvani nece mu biti nista, nije bilo namerno. Sledeci put cemo voditi vise racuna.

< Poruku je uredio Yula -- 1.5.2012 14:38:09 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.5.2012 22:32:08   
Ana RR
Drugari, koji hleb dajete bebama? Mi Marku kupujemo neke integralne kifle ali em mu se ne dopadaju, sve pljune, em sam skoro jednu raspolovila a unutra pola belo pola crno testo. Od tada mu nisam kupovala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.5.2012 22:47:16   
minavb
Tous hleb, tost hlebovi iz hleb i kifle, sa od skoro i kifle i stanglice iz hleb i kifle.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.5.2012 22:57:03   
madre
koliko puta pomenute kifleuser posted image
a ja kao da idem za tobom i samo nesto pridikujemuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here