|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 21:48:39   
Lu
Zanima me koliko su vam pogodili težinu bebeuser posted image
Mojoj prijateljici rekli pred kraj trudnoće da beba ima 5kg i da će pokušati prirodno, žena sva u panici da bi rodila bebu od nepunih 4 kguser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu biska)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 21:51:22   
New Mom
U XXXIX+0 su mi rekli da je beba 3200+-400 gr, rodila sam u XL+1 i bila je 4250gr. Znači, omašili su kilogram! user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 21:51:36   
Anoniman
Vaganje beba na UZ

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 21:52:10   
buhla
meni su 4 nedelje pre porodjaja rekli da beba ima preko 4kg, 3 dana pre porodjaja se jos dr zezala kako kompjuter ne moze da izracuna tezinu koliko je beba krupna, da bi se na kraju Pavle rodio sa 3,5kg 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 21:55:00   
Nena81
Meni su za I dete isto omasili za citav kg, 20 dana pred porodjaj sam radila UZ rekli mi beba je pokrupna povedite racuna o slatkisima, oko 3.300-3.500
( koje uopste nisam ni jela , nisu mi se ni trazili user posted image )
porodim se beba 4200 user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 22:00:33   
choopa choops
meni su cijelo vrijem govorili da ce biti prosjecna oko 3.5kg i tako je i bilo user posted image Rodila sa sa 3.430gr.
Ja sam se brinula jer sam citala te prica kako je to genetski, da ako je neko od roditelja bio veliki, da ce biti i beba i td. Ali eto u mome slucaju nije bilo tako user posted image (ja sam imala 5.100gr user posted image user posted image )

Sada mi isti doktor vodi trudnocu i kaze da ce beba opet biti oko 3.500gr i vjerujem mu. user posted image Sad na kontroli sa 31+4 je imao oko 2kg.

Kazu da Uzv grijesi +/- 500gr user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Rast ploda po nedeljama
18.7.2010 22:03:32   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tashke

Vaganje beba na UZ


U ovoj temi pišemo user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:28:12   
maja/mne
cao svima... prvi put pisem... da pocnem onda, ako imate iskustva ok ako nemate opet ok al eto nadam se da cu uspjeti saznati nesto vise o ovoj mojoj situaciji... naime, zadnju sam menstr imala 9 juna i sl vise nije dolazila osim sto sam u pon, utorak, srijedu imala smedji iscjedak, uradila test utorak i ona crta za trudnocu nije bila jacine kao ona prva al se vidjela toliko da ne moram da bodem oci. podjem na uz juce ali gin ne vidi apsolutno nista, materica prazna, jajnici uredni osim sto u mokracnim kanalima imam pijesak ostalo je sve ok... danas sam opet radila test i bio je poz, ali poz ne opet jaka crtica al jaca nego ona od proslog puta... jel moguce da mi je ovulacija bila kasnije posto imam menstr do 35 og dana ???

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:33:13   
maja/mne
nema nikoga user posted image

(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:34:21   
cipiripi
A doktorka ti nije predlozila da uradis analizu na trudnocu iz krvi - beta HCG ?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:37:08   
maja/mne
ne, rekao mi je da on tu ne vidi trudnocu jer je materica prazna a testovi i simptomi drugo pokazuju...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:38:10   
cipiripi
on je budala!
nek onda utvrdi zasto nemas menstruaciju..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:42:38   
maja/mne
samo sam placuci izlecela a cura prije mene isto tako, sig je do njega budale... meni su menstr do 35 og dana sto znaci da mi ovulacija nije isto tako tacna kao sto treba nego da je malo kasnije... uhh sad se samo tjesim, ne znam sta cu vise

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:45:01   
cipiripi
pa draga promeni lekara i uradi analizu krvi..
nemoj da se zezas sa tim stvarima..
cudno je da test pokazuje trudnocu, da ne dobijas menstruaciju..a da dr  tako ... da ne lajem bas..

ja sam na UZ otisla na dan kasnjenja (dobijam na 29 dana) i videla se tackica..
sve zavisi kad ti je bila O, da li ce se videti na vreme ili malo kasnije..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:45:49   
lothroniell
Idi ti sama uradi BETU. Odes lepo u lab. i trazis da ti se uradi beta HCG, pa ces znati 100%.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:47:12   
maja/mne
svasta sam citala po netu i istraumirala se... da je takva i vanmatericna al valjda bi se vidjela sondom da je tako

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:48:13   
Sanjica26 RR
Meni dr rekla da uradim test, a ja sam na svoju ruku uardila Betu i odnela je analizu pravo u facu. Idi i uradi to ce najbolje pokazati.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:49:33   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: maja/mne

svasta sam citala po netu i istraumirala se... da je takva i vanmatericna al valjda bi se vidjela sondom da je tako


nemoj da nagadjas...
evo ti primer....
temperatura 37, glavobolja,suv kasalj...aha.. imam tuberkulozu!
kad ono, obicna prehlada..

banalizujem sad stvari ali ako si trudna nije ok da se traumiras.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:51:20   
maja/mne
po mojim proracunima od zadnje ovo bi trebala biti 6 nedelja a prazna materica user posted image ja se nadam da je bila kasnija ovulacija... zato sam usla da vidim da koja nije bila u sl sit ili da zna za takav sl jer tek sam u cet narucena kod gin a do tada ce me cekanje ubiti

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 18:52:26   
lothroniell
Cipi! user posted image

Znaci Majo lepo ti uradi tu betu i sta ona pokaze to je. Ako pokaze da si trudna a ti draga s tim kod doktora pa ces videti sta dalje, a ovako se samo nerviraz bzvz.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 19:55:44   
maja/mne
user posted image
evo testa... ovaj rozi gore je od prije par dana ja mislim srijede, a ovaj bijeli dolje od danas

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 20:41:44   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Idi ti sama uradi BETU. Odes lepo u lab. i trazis da ti se uradi beta HCG, pa ces znati 100%.

Sutra je nedelja, ali u ponedeljak pravac lab user posted image

Srecnoooooooooooooooooooo!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.7.2010 21:03:34   
maja/mne
opet braonkasti iscjedak i svako malo kad ga osjetim mislim menstr user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Rast ploda po nedeljama
4.8.2010 13:38:31   
Medeno
Mi smo juce radili UZ tj.34 nedelja trudnoce a po uz je 31+3 i tezina beba je: I=1.888 gr  a II= 2.100 gr.
Samo da jos dobiju jer pocela me malko frka- sta ako budu bas malesni?


(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Rast ploda po nedeljama
1.3.2011 19:39:03   
viking
IZVORNA PORUKA: Danijela86

Molim vas da mi neko kaze ako zna sta o tome, ja sam u 8 mesecu trudnoce i beba kasni sa razvojem 2 nedelje, a glava se razvija kako treba, pa se plasim da li ce se to vremenom izjednaciti



IZVORNA PORUKA: olga75

normalno je da se po nekad UZ i trudnoca po menoreji ne slazu ,
kako mislis da se glava razvija normalno a telo ne user posted image
meri se duzina femura i po tome se UZ odredjuje starost trudnoce a obicno se napise i struktura lica i glavice uredna ako je sve ok



IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Hoces da kazes da beba kasni 2 nedelje po ultrazvuku?



IZVORNA PORUKA: prolece

vec sam negde pisala o tome. mene je tyv. doktorka isprepadala u prvojuser posted image . negde u 5. mesecu da mi se dete nenormalno razvija, tj. glava kasni sa razvojem 2 nedelje,  a noge toliko napreduju i da bi tebalo da odem u Bg na expertni uzv. jedva sam stigla kuci. onda sam  sutradan otisla u Visegradsku i doktor mi je posle pregleda rekao da odem kod moje dr u DZ i kazem joj da je ona nenormalna i da ne mogu svi ljudi da budu lepi, plavi, sa plavim ocima, pa ni deca na kalup, tj po knjiskim merama. a sa mojom bebom je sve bilo u redu i  uskoro puni 4 godine. ziva, zdrava i normalna
nemoj da se sekiras trazi drugo misljenjeuser posted image



IZVORNA PORUKA: morena

Nemoj se brinuti. U kasnijim mjesecima trudnoće odstupanja u veličini beba mogu biti velika. Šta ti je dr rekla?



IZVORNA PORUKA: Verus RR

Danijela, moja beba je rasla uvek nedelju ispred termina (i to nisam znala kada mi je bia zadnja M, pa su isli po prvom merenju na UZ, i ona je odjednom pocela da napreduje).  E onda sam se skoro porodila u 26 nedelji, i dobila u 2 dana 2 inekcije steroida da joj sazriju pluca ukoliko se rodi da ima bolju sansu da prezivi. 

Posle toga je pocela da kaska sa razvojem nedelju, dve, pa cak i tri.  Glava je sve vreme merila normalno, sto je bilo bitno, rekla je dr. 

Pretpostavili su da se radi o IUZR (vidi temu KLIK), mada, to se uglavnom desava u trudnocama manjim od 34 nedelje. 

Tad su mi rekli ako skroz prestane da raste (od jednog merenja do sledeceg) da ce da urade CR, jer beba ima vise sanse za razvoj van, nego u materici (u tom slucaju).  Ali ti si vec 8 nedelja, pa mozda nema razloga za brigu. ALI proveri sve sa tvojom doktorkom.  NE prihvataj NE za odgovor, insistiraj.

Javi nam kako ste!



IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ukoliko vec nisi, potrazi jos jedno misljenje user posted image

Moju mamu su tako isprepadali kad je bila sa mnom trudna (mada je to bilo prije mnogo godina user posted image i nisu znali bas dobro da tumace UZV). cak su joj u pocetku govorili da su blizanci, pa da je glava ogromna a tijelo malo user posted image I svasta nesto jos. I rodila se ja (doduse bila sam najruznija beba u porodilistu user posted image ), sasvim normalna, jedino sto sam bila krupna.

Idi kod nekog drugog ljekara da budes mirna user posted image



IZVORNA PORUKA: Brana

Meni je Lakisa bio napredniji 2 nedelje ma oni ne mogu bas u dan da pogode kada se zacela beba ako je sve ostalo ok sve ce se to izjednaciti do kraja trudnoce nemoj da se brines umeju oni i tek kako da naplase mamike.user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Medeno)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Click Here