|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rast ploda po nedeljama
2.3.2011 10:44:47   
srna001
Procena težine preko Uz-a uopšte nije precizna.meni su na dan porođaja rekli da će beba imati oko 4g a on se rodio sa 3100 g.
Tako da bez sekiracije to uopšte nije bitno.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Rast ploda po nedeljama
2.3.2011 11:03:53   
Danijela86
Rekli su mi da se ne razvija srazmerno glava i telo, glava je dostigla velicinu koju beba treba da ima u 34-oj nedelji (koliko sam vec u drugom stanju), a telo zaostaje sa razvojem 2 nedelje, inace svi organi su razvijeni kako treba i sve ostalo je dobro, pa me samo zanima da li je neko imao slicno iskustvo i da li ce se to izjednaciti, ako ne za ovih mesec dana do porodjaja, onda posle kada se beba rodi.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Rast ploda po nedeljama
2.3.2011 11:14:41   
Danijela86
Zaboravila sam napisati sta mi je doktorka rekla, ustvari vise njih, otisla sam kod jednog doktora u Bijeljini on je rekao da vidi da ima neki problem u razvoju, a ne zna sta je, posalje me kod drugog doktora u Loznicu i on kaze isto i uradi mi protoke krvi sto moze biti uzrok i to je bilo uredu, onda mi kaze da je najbolje da idem kod doktora Jurisica u Beograd, on me pita ta li mi je neko iz porodice patuljatog rasta on je takodje video isti problem ali ni on nije znao razlog da kaze, tu mi je uradio genetsku analizu (koja je kostala 33000din) i taj nalaz je dobar, izmucili su nas psihicki, finansijski ogulili i na kraju jos nista ne znamo i nadamo se da ce sve doci na svoje

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Rast ploda po nedeljama
3.3.2011 17:52:13   
kliklik
Cao svima,

Ja sam se porodila pre pet nedelja. Danijela86, imala sam slican problem, isto su mi pocetkom 8 meseca rekli da je bebi glava manja tri do cetiri nedelje, a noge naprednije nedelju dana, kod jurisica ne idi nikako, napisacu ti moje iskustvo. Vise lekara je videlo neslaganje, i u Visegradskoj, i moja doktorka privatno, ona mi je rekla da su svi organi ok i mozak i sve, a da ako hocu da budem sto posto sigurna da uradim torch i da idem na 4d. Uradim ja i jedno i drugo, isto smo pukli gomilu para na to, i to uradim 4d kod Jurisica, on me je gledao sat vremena, pa samo hukce i vrti glavom i nista ne govori, hteli smo da ga zadavimo, ja sam pola pregleda preplakala, da bi nas na kraju uputili na konzilijum za fetalne anomalije, da se razmatra prekid trudnoce u 33 nedelji, uzas. Radila sam i kordocentezu, cekala rezultate do 37. nedelje, ne mogu da ti opisem kako sam se osecala, mesec dana sam samo plakala, nisam mogla da razgovaram s ljudima. Cak sam isla i u Betaniju, kao po jos jedno misljenje, koje je bilo isto. Primili su me u bolnicu dve nedelje pre termina, isto na ultrazvuku videli zastoj u rastu, isto da je glava premala, i rekli mi da posto su svi rezultati ok nista se ne zna dok se ne porodim. Da skratim pricu, moja lutkica trenutno spava u susednoj sobi, imala je 3350 na rodjenju, i obim glavice 34. Ne uzimaj nista zdravo za gotovo, meni je jedino doktorka u domu zdravlja rekla da se ne nerviram, da je uz samo masina i da mu ne treba potpuno verovati. Zelim ti puno srece i pokusaj da budes smirena. Pozdrav

(odgovor članu Danijela86)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Rast ploda po nedeljama
11.3.2011 19:06:20   
New Mom
user posted image
user posted image
Skoro sam nešto listala i našla na ovu šemu, pa da podelim kad je već tema "rast ploda po nedeljama".user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Rast ploda po nedeljama
11.3.2011 19:14:07   
jance
sto se tice naseg rasta, evo sada bas imam zanimljivu info, bila na UZ u ponedeljak i plod je bio velicine 10mm a juce bila ponovo zbog nekog slabog krvarenja (nista na kraju nije bilo) i plod je velicine 112.8mm. dr. kaze da je to lep razvoj.. inace sam u 8. nedelji

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Rast ploda po nedeljama
11.3.2011 21:52:44   
jance
IZVORNA PORUKA: jance

sto se tice naseg rasta, evo sada bas imam zanimljivu info, bila na UZ u ponedeljak i plod je bio velicine 10mm a juce bila ponovo zbog nekog slabog krvarenja (nista na kraju nije bilo) i plod je velicine 112.8mm. dr. kaze da je to lep razvoj.. inace sam u 8. nedelji


sad vidim, inace tako je dr. napisao na nalaz, al je najverovatnije mislio 12.8mmuser posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Rast ploda po nedeljama
8.4.2011 22:41:30   
sunce ***
Ja sam  28+2 nedelji beba je teska 1.200 kg, a BPD 7.98 cm STO ODGOVARA 29+6 nedelja , FL tj. duzina butne kosti 5.22 cm sto odgovara 27+5 nedelja, nista mi nije jasno,dr. kaze sve je o.k mada meni ovo nesto sve razlicito,sta vi kazete?user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Rast ploda po nedeljama
8.4.2011 22:45:27   
minna
meni se cini da je sve ok...nisu to velika odstupanja, nemoj da brinesuser posted image

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Rast ploda po nedeljama
8.4.2011 22:50:55   
sunce ***
Hvala minna,i dr. tako kaze ali ja da proverim sa vama user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Rast ploda po nedeljama
8.4.2011 22:53:06   
anajid
Sunce ja mislim da je to sveOk,ima tih odstupanja cesto,i kod nas je bilo nesto odstupanja cini mi se u 22-oj nedelji.Naravno da ce sve biti u redu!

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Rast ploda po nedeljama
5.5.2011 20:12:20   
Crvenkapa85
evo na ovom sajtu se moze izracunati duzina i tezina ploda na osnovu merenja sa uz...koliko sam cula na tu foru i doktori gledaju tezinu bebe na uz

klik ovde

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Rast ploda po nedeljama
6.5.2011 21:04:59   
Misica 3
Moja bebuska je u 28+2 nedelji teska 1217g i dr kaze da je to odlicna kilazauser posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Rast ploda po nedeljama
6.5.2011 21:13:20   
Verus
Isto se desilo mojoj bebi: moraju pratiti rast zato sto se moze desiti da beba prestane sa rastom vidi ovde:

KLIK

IZVORNA PORUKA: Danijela86

Rekli su mi da se ne razvija srazmerno glava i telo, glava je dostigla velicinu koju beba treba da ima u 34-oj nedelji (koliko sam vec u drugom stanju), a telo zaostaje sa razvojem 2 nedelje, inace svi organi su razvijeni kako treba i sve ostalo je dobro, pa me samo zanima da li je neko imao slicno iskustvo i da li ce se to izjednaciti, ako ne za ovih mesec dana do porodjaja, onda posle kada se beba rodi.


(odgovor članu Danijela86)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.6.2015 19:31:15   
Maraj
Da malo osvezim temu
bila danas na uz. Danas u 24+6 teski smo 760g user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Rast ploda po nedeljama
24.6.2015 23:12:44   
dijana1*
Bravo Marajuser posted image
Mi smo u 15-toj nedelji bili teski 150 guser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Rast ploda po nedeljama
25.6.2015 16:29:06   
Maraj
Mi smo u 18.nedelji bili teski 233g i sad smo za 6.nedelja utrostrucili kilazu na 760g user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Rast ploda po nedeljama
4.12.2015 23:29:01   
wikica
Mi smo u 28 nedelji i imamo 1500g .. da li je neko imao slicnu situaciju ?....?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Rast ploda po nedeljama
4.12.2015 23:36:28   
choopa choops
Ima ova tema ---->KLIK pa prelistaj da nema šta slično user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wikica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Rast ploda po nedeljama
16.1.2016 21:21:14   
IvanaSK RR
Punih 19 nedelja, bebica teska 280 gr.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Rast ploda po nedeljama
3.3.2016 17:08:49   
IvanaSK RR
25,4 bebica je bila teska 734 gr. Po merama beba je mladja nedelju dana. I to mi se ne sviđa user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Rast ploda po nedeljama
3.3.2016 17:22:02   
MishMash
IvanaSK, nemoj da se sekiras. Doktori znaju itekako da nas isprepadaju, a desi se da aparat ne radi dobro, naravno i ljudska greska je uvek moguca.

Ako je sve do sad bilo ok i ti se dobro osecas, nemas razloga za brigu.user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Rast ploda po nedeljama
3.3.2016 20:28:16   
IvanaSK RR
Od početka mi je manja trudnoca, prihvatila sam to, ali bih ipak volela da je sve po PS-u.

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Rast ploda po nedeljama
4.3.2016 0:06:28   
MishMash
Naravno, razumem te, najbolje je kada je sve po PS- u.

Možda je kao u mom slučaju bila kasnije ovulacija, pa se ne uklapa u njihovu računicu za par dana. Ja sam cele nedelje u nekom bunilu bila, tako da te stvarno razumem.user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Rast ploda po nedeljama
4.3.2016 8:40:44   
vocicana
Nas sin je juce na uz , starost trudnoce 35+1 ima verovatnu telesnu tezinu 2535 gr, za duzinu ne znam pretpostavljam da se uklapamo u nekih 45 cm, osecam ga svaki put kada ugoji guzu i kada poraste.
Srela sam jednog dr-a sa kojim sam dugo saradjivala, stvarno je covek u pravu, napravili su od trudnoce bolest, a ne fiziolosko stanje normalno za zenu, ta mi je izjava bila i realna i smesna, ali sa druge strane, kako kod mnogo parova to ide malo teze, svaki podatak je vazan, sve znamo, puno citamo i dobro smo informisane, pa svaka odstupajuca informacijaizaziva glavobolju. Sve ste mi lepe i divne user posted image , imacemo lepu, zdravu i normalnu decu. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here