|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Novembarski online sastanak sa Pampers doktorima
25.11.2015 14:17:21   
lesica
Drage mame,


Pozivamo vas na jednočasovno druženje koje vam nudi priliku da u direktnom kontaktu sa stručnjacima, bez čekanja, dobijete odgovore i savete koji su vam potrebni, a tiču se zdravlja, nege, odgoja i razvoja dece.


user posted image

Doktori koji vam stoje na raspolaganju su:

Julka Damnjanović, Pampers pedijatar
Gorana Isailović, Pampers dermatolog
Svetlana Zdravković, Pampers psiholog


Biografije doktora pročitajte OVDE


Svaki online sastanak će trajati sat vremena a termini će biti unapred najavljeni.
U okviru dogovorenih sat vremena Pampers doktori će biti prisutni na temi i direktno davati odgovore na sva vaša pitanja.


Drugi online sastanak sa Pampers doktorima biće održan u petak 27.11. u 13h u ovoj temi!


Takođe i nakon sastanka možete postavljati pitanja u temi a doktori će na pitanja koja stignu nakon sastanka, odgovarati jednom nedeljno.

Drage mame, prilikom postavljanja pitanja doktorkama, molimo vas da naglasite kome je pitanje namenjeno. Takođe vas molimo i da između sebe podelite savete šta bi i kako uradile u datoj situaciji i rešavanju nedoumice ili problema!

user posted image

Temu omogućio Pampers

< Poruku je uredio lesica RR -- 25.11.2015 14:22:27 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
26.11.2015 11:23:07   
dunja RR

Jel spremate pitanja mamike? user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 8:35:12   
Maraj
Pitanje za pedijatra
Dr moja beba ima ne puna dva meseca vec nekih deset_ dana stolica mu je tamno zelene boje. Inace je na Hipp combiotic mleku i ja ga dojim. Na tri sata pije ad mleko izmedju sisa. Uz to mu je i redja stolica. Kaki jednom dnevno
Ranije je imao zuckastu stolicu kašastog sadrzaja. Da li treba da brinem zbog boje stolice?
inace ne jedem nista sto nadima niti spanac , blitvu....
hvala

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 8:55:04   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Jel spremate pitanja mamike? user posted image


Spremamo seuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:26:51   
Maraj
Pitanje za dermatologa
dr porodila sam se pre nesto manje od dva meseca. U drugom trimestru su poceli mladezi sitni da mi se pojavljuju po vratu grudima i ispod pazuha. Kad prodjem prstima osecam ih kao sitne izbočine. Na vratu ih imam najvise i dosta su crni pa se poprilicno i vide. Inace nusam imala pre trudnoce 5 mladeza na telu. Koliko je ozbiljno i da li mogu da skinem to nekim kremama dok dojim jer iskreno ne mogu nekad ni da se pipnem a da ne zakacim jer ni jedan nije u nivou koze

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:38:37   
wivern
Pitanje za dr Svetlana i, psihologa.
Imam decaka od 13 meseci i pre 15-ak dana mi je preminuo suprug.
Zbog novonastale situacije, mog posla i adaptacije i jaslicama sin je postao malo nervozniji jer je izasao iz svog ustaljenog ritma. Koliko se ova situacija može odraziti na njega i sta treba uraditi da se izbegnu moguće komplikacije.
I moze li se nekako nadomestiti figura oca?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:40:30   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Pitanje za pedijatra
Dr moja beba ima ne puna dva meseca vec nekih deset_ dana stolica mu je tamno zelene boje. Inace je na Hipp combiotic mleku i ja ga dojim. Na tri sata pije ad mleko izmedju sisa. Uz to mu je i redja stolica. Kaki jednom dnevno
Ranije je imao zuckastu stolicu kašastog sadrzaja. Da li treba da brinem zbog boje stolice?
inace ne jedem nista sto nadima niti spanac , blitvu....
hvala

Vasa ishrana ne utice na bebu , ne treda samo da pijete odredjene lekove,jedite sve sto vam prija i vodite racuna o svom izgledu. Bebu prvo nasisajte pa je dohranite adaptiranim mlekom, obroci treba da bubu na 3-4 sata,a broj stolica je normalan i boja takodje. Nemoite da brinete sve dok je tako,a beba napreduje tj. dobija u tezini.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:45:34   
bubulence
Pitanje za pedijatra:

Dobar dan. Moja beba ima skoro 10meseci. Njena dr i ja smo zajedno zakljucile da ima alergiju na kravlje mleko i gluten (po stolici i osipu oko usta). Kada se preporucujebda radimo alergo test. Ona jednom kaze da ne idemo pre navrsenih 18 meseci pa onda drugi put da dodjem za par dana po uput za test. Pa onda kada odem opet kaze da ipak ne radimo itd....
Inace beba slabije napreduje.rodjena je sa 3300gr a sada ima 7,3 kg. Pri tom vec neko vreme jako lepo jede a slabo napreduje...
Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:50:13   
Ana RR
Pitanje za pedijatra:

Šta je najbolje za progresivni kašalj? Sin (4 god) od pre dva dana kašlje, slini, imao je temeraturu do 37,8 (nije išla preko toga). Danas je suprug kupio sirup od jagorčevine sa vitaminom C. Da li je to ok?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:53:26   
SunFlower
Da se nadovezem kada je napredovanje u pitanju, dakle pitanje je za pampers pedijatra:

Moja beba takodje ima oko 7.3 kg, juce je napunila 9 meseci. Rodjena je sa 2600kg, 49cm. Jede lepo, kolicina po obroku u proseku 120gr. Nije puno ali jede raznovrsno, ne bira. Nije dosada imala ni najmanju prehladicu (kuc,kuc), dakle zdravstveno je odlicno.
Da li je onda u redu sto ima tako malu kilazu i sto napreduje po 300gr mesecno?
Da napomenem da je jako dugacka, skoro 80cm.

A, da, jos uvek sisa na zahtev, iskljucivo je dojena od rodjenja.

< Poruku je uredio SunFlower -- 27.11.2015 12:58:20 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:54:24   
eca89
Pitanje za pedijatra:

Pozdrav,
imam bebu od skoro 10mjeseci. Jako je aktivna puza, hoda uz namještaj, zid, igra se, vesela je beba. Dojim je još uvijek, ali jako lijepo jede i čvrstu hranu. Problem je što kada je stavim da spava naveče, ona se budi na svakih pola sata, sat i tako stalno, često plače. Kada je uzmem, smiri i nastavi da spava. Napominjem još uvijek je dojim, ali neće da jede tek tamo oko 4,5h ujutro. Zanima me razlog buđenja, da li je zubići muče, da li se budi iz navike da bi jela ili je nešto drugo? Do 6mjeseci starosti je spavala sasvim uredu, imala je jedno buđenje ili je prespavala cijelu no.ć
Zubića ima već 6, a niču joj u kratkom vremenskom razmaku o7 do 15 dana ili mjesec. Ponekad spava i 5 dana, da se ne budi noću, ali opet krene.
Hvala.

< Poruku je uredio eca89 -- 27.11.2015 12:55:50 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:56:15   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Za dve nedelje mi je termin da se porodim. Imam vec dva decaka a posto je zimska beba a vladaju virusi i prehlade u slucaju da se pojvi sekret u nosicu da li smem da koristim fizioloski tek novorodjenoj bebi i koliko cesto? Hvala

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 12:58:08   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Pitanje za dr Svetlana i, psihologa.
Imam decaka od 13 meseci i pre 15-ak dana mi je preminuo suprug.
Zbog novonastale situacije, mog posla i adaptacije i jaslicama sin je postao malo nervozniji jer je izasao iz svog ustaljenog ritma. Koliko se ova situacija može odraziti na njega i sta treba uraditi da se izbegnu moguće komplikacije.
I moze li se nekako nadomestiti figura oca?


Draga "Wivern", pre svega, primite naše saučešće. Situacija je objektivno teška, pre svega za vas koja treba sada da preuzmete kompletnu brigu o sinu i da vodite računa o sebi i obrađujete svoja osećanja zbog smrti supruga. Vaša ljubav i pažnja su od presudnog značaja za vašeg sina, a deda, ujaci, stričevi ili prijatelji svakako mogu da posluđe kao muški model. Niko ne može da zameni oca, ali dobra osoba svakako može da bude odličan uzor. Normalno je da je sin nervozniji, jer iako možda ne shvata šta se desilo oseća da sve nije onako kako je bilo. Ukoliko vama teret obaveza i sopstvenih osećanja postane prevelik, bilo bi dobro da krenete na razgovore sa paihologom ili psihoterapeutom kako biste što lakše prebrodili kriznu situaciju.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:00:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Pitanje za pedijatra:

Dobar dan. Moja beba ima skoro 10meseci. Njena dr i ja smo zajedno zakljucile da ima alergiju na kravlje mleko i gluten (po stolici i osipu oko usta). Kada se preporucujebda radimo alergo test. Ona jednom kaze da ne idemo pre navrsenih 18 meseci pa onda drugi put da dodjem za par dana po uput za test. Pa onda kada odem opet kaze da ipak ne radimo itd....
Inace beba slabije napreduje.rodjena je sa 3300gr a sada ima 7,3 kg. Pri tom vec neko vreme jako lepo jede a slabo napreduje...
Hvala

Dobar dan i vama! Po standardima,mada nismo svi isti vasa beba treba da ima, ako je devojcica,TM sa devet punih meseci od 7,6 do 10.0 kg,a ako je decakTM sa devet meseci od 8.0 do 10.6 kg.Svaki osip oko usta je upozorenje da se radi onekoj vrsti alergije. Niste mi napisali o broju i boji stolica.SIGURNO je da treba da idete kod gastroenterologa da bi se utvrdilo o cemu se radi.Alergija na mleko se obicno gubi sa dve godine, ali alergija na glute je ozbiljnija stvar i to moze biti uzrok slabijeg napredovanja.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:05:54   
wivern
Dr Svetlana hvala vam puno, vec je sam krenula kod psihologa i to mi bas pomaže. Hvala vteliko na odgovoru.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:07:31   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra.
Za dve nedelje mi je termin da se porodim. Imam vec dva decaka a posto je zimska beba a vladaju virusi i prehlade u slucaju da se pojvi sekret u nosicu da li smem da koristim fizioloski tek novorodjenoj bebi i koliko cesto? Hvala

Zelim vam sve najlepse na porodjaju. Ako se pojavi sekret kod novotedjenceta u nosu ,ukapajte po dve tri kapi u nos u polako pumpicom aspirerajte, ne treba cesce od tri - cetiri puta, procenite prem kolicini sekreta i neka to bube pre podoja da bi beba sisala

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:11:22   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Pitanje za pedijatra:

Dobar dan. Moja beba ima skoro 10meseci. Njena dr i ja smo zajedno zakljucile da ima alergiju na kravlje mleko i gluten (po stolici i osipu oko usta). Kada se preporucujebda radimo alergo test. Ona jednom kaze da ne idemo pre navrsenih 18 meseci pa onda drugi put da dodjem za par dana po uput za test. Pa onda kada odem opet kaze da ipak ne radimo itd....
Inace beba slabije napreduje.rodjena je sa 3300gr a sada ima 7,3 kg. Pri tom vec neko vreme jako lepo jede a slabo napreduje...
Hvala

Dobar dan i vama! Po standardima,mada nismo svi isti vasa beba treba da ima, ako je devojcica,TM sa devet punih meseci od 7,6 do 10.0 kg,a ako je decakTM sa devet meseci od 8.0 do 10.6 kg.Svaki osip oko usta je upozorenje da se radi onekoj vrsti alergije. Niste mi napisali o broju i boji stolica.SIGURNO je da treba da idete kod gastroenterologa da bi se utvrdilo o cemu se radi.Alergija na mleko se obicno gubi sa dve godine, ali alergija na glute je ozbiljnija stvar i to moze biti uzrok slabijeg napredovanja.


Alergiju smo primetili sa 3 meseca kada sam samo za jedan obrok morala da joj dam dohranu. Inace je sikila. Dohranu je odbila a u roku od minut je dobila velike crvene pecate oko usta i po vratu. Znaci od samo par kapi koje su joj bile oko usta. Sutradan sam probala jos jednom i isti slucaj. Onda sam posle par dana samo stavila par kapi kravljeg mleka na njenu ruku i isto je odreagovala. Nastavili smo samo sa dojenjem i nije bilo problema dok na jednom nisam primetila da su njene stolice tecne i sluzave. Jako sluzave. Takvih stolica je bilo po 7-8 na dan. Onda sam ja izbacila iz ishrane jaja i gluten i stolica se posle par dana vratila u normalu. A onda kada sam opet pocela da jedem gluten pojavila se ista sluzava stolica. na osnovu toga sam zajedno sa njenim pedijatrom zakljucila da je rec o toj alergiji.
Da li onda da radimo alergo test pa da idemo kod nutricioniste ili da odmah zakazemo kod dr a on ce nas slati dalje na testove?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:11:31   
wivern
Pitanje za pedijatra:
Imam sina od 13 meseci i od skora smo krenuli na adaptaciju u jaslice.
Vec par noci mu skace temperaturica, izmedju 37 i 38,5 i on je sav izmoren od toga posto ne spava dobro. Bili smo kod dr, sve cisto u pitanju je viroza pa smo dobili samo fiziomer da prskamo u nosic.
Interesuje me sta smem da mu dajem za podizanje imuniteta, i da li mogu nesto od cajeva da mu dajtem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:12:04   
lesica
Pitanje za dr Goranu, Pampers dermatologa.

Naime, moja devojčica od 5,5 godina već po drugi put unazad par meseci ima bakterijski vulvitis. Sada je pod terapijom, ispiranje bornom kiselinom pa gentamicin mast, pretpostavljam da će se srediti kao i prvog puta nakon terapije ( i prošli put smo zarad provere ponavljali bris par dana nakon terapije)

Međutim, ono što mene zanima je kako da je zaštitim da se više ne ponavlja? Obzirom da je prvi put infekciju dobila neposredno po promeni sobe u vrtiću, samim tim i toaleta gde nih oko stotinjak dele tri wc šolje.

Hvala unapred!


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:13:14   
gugutka
Pitanje za dermatologa:

1. Da li se podizanjem opšteg imuniteta deteta može sprečiti pojava ekcema? (ishranom , sirupima...)

Unapred hvala

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:13:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: eca89

Pitanje za pedijatra:

Pozdrav,
imam bebu od skoro 10mjeseci. Jako je aktivna puza, hoda uz namještaj, zid, igra se, vesela je beba. Dojim je još uvijek, ali jako lijepo jede i čvrstu hranu. Problem je što kada je stavim da spava naveče, ona se budi na svakih pola sata, sat i tako stalno, često plače. Kada je uzmem, smiri i nastavi da spava. Napominjem još uvijek je dojim, ali neće da jede tek tamo oko 4,5h ujutro. Zanima me razlog buđenja, da li je zubići muče, da li se budi iz navike da bi jela ili je nešto drugo? Do 6mjeseci starosti je spavala sasvim uredu, imala je jedno buđenje ili je prespavala cijelu no.ć
Zubića ima već 6, a niču joj u kratkom vremenskom razmaku o7 do 15 dana ili mjesec. Ponekad spava i 5 dana, da se ne budi noću, ali opet krene.
Hvala.

Dojenje treba odrzavati do godinu dana po i duze,lepo je sto tako lepo jede i sto ima tako dobru motoriku.Beba moze da place nocu zato sto tazi vasu toplinu ili joj opet rase neki zub. Da bolesna plakala bi i danju.Pratte njeno ponasanje.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:14:06   
gugutka
Ja bih ako može još jedno pitanje za dermatologa:

2. Šta je uzrok atopijskog dermatitisa?

Hvala još jednom

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:15:13   
Ana RR
Pitanje za dermatologa:

Čime negovati detetovu kožu tokom zime? Da li je ok povremeno posle kupanja namazati neku kremu ili mleko?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:15:24   
NadaR
Pitanje za dr Isailovic - Pampers dermatologa ;

Moj djecak ima sedam godina . Kako je krenulo ovo hladnije vrijeme primijetila sam da mu se lice jako crveni i da mu je koza oko usta grublja, onako ojedena. Pretpostavljam da mu taj dio bude vlazan i da postane takav u dodiru sa hladnocom . Mazala sam mu obicnom Nivea kremicom ali i nema neke vajde .
Vas savjet?
Hvala unaprijed na odgovoru. user posted image
LP

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:17:16   
Ivanka 75
Za RR psihologa

Dete od 5god, decak, kad ne prica neprekidno mu je jezik napolju (kako kod beba).
Kada prica govor je normalan. Druga deca pocinju da primecuju taj jezik i strah me da ne pocnu da mu se rugaju.
Kako odreagovati u takvim situacijama?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here