|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:20:07   
NadaR
Pitanje za Pampers pedijatra

Vasa preporuka za preparat za jacanje imuniteta ?
U pitanju je skolski uzrast (drugi razred) . Rado bismo bar jednom preskocili kolektivno razboljevanje. :D

Hvala. :)

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:21:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Pitanje za pedijatra:
Imam sina od 13 meseci i od skora smo krenuli na adaptaciju u jaslice.
Vec par noci mu skace temperaturica, izmedju 37 i 38,5 i on je sav izmoren od toga posto ne spava dobro. Bili smo kod dr, sve cisto u pitanju je viroza pa smo dobili samo fiziomer da prskamo u nosic.
Interesuje me sta smem da mu dajem za podizanje imuniteta, i da li mogu nesto od cajeva da mu dajtem.

Sada vlada virusna infekcija, fiziomer savljati u nos mozete, nije stetno. Temperatura do 37,5 je normalna kod dece,ali 38,0 je povecana.Treba obavezno uraditi KKS i urin i tada ce te biti sigurni sta je uzrok temperature. Cesto uzrok bude urinarna infekcija.
Ne postoji nista sto mogu sa sigurnoscu preporuciti za imunitet.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:21:44   
adulence
Dobar dan pitanje za pampers dermatologa
Moja cerka od 3 godine,ali i sin od 2 meseca imaju izrazene kapilarcice po licu konkretno po obrazima,da li se nesto moze uciniti da se oni smanje?
Hvala unapred.

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:22:15   
lesica
Pitanje za dr Julku.

Da li treba bebe, iako su šrcavi i slinavi, prehlađeni, vodite redovno u šetnju po ovakvom vremenu ( nema vetra ali je hladno)?

Hvala najlepše!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:24:45   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Za RR psihologa

Dete od 5god, decak, kad ne prica neprekidno mu je jezik napolju (kako kod beba).
Kada prica govor je normalan. Druga deca pocinju da primecuju taj jezik i strah me da ne pocnu da mu se rugaju.
Kako odreagovati u takvim situacijama?

Draga Ivanka, svakako treba da budete pažljivi i strpljivi sa svojim sinom. Nikakve kazne ne teba primenjivati. Pokušajte da ga "nagradite" pohvalom, poljupcem svaki put kada se ponaša u skladu sa vašim očekivanjima. Tako će željeno ponašanje početi da se učvršćuje. Ukoliko to nije moguće ili ne deluje, ima smisla odvesti sina kod dečijeg psihologa koji će na licu mesta ustanoviti šta je u pitanju i šta je, za njega konkretno, najbolje preduzimati.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:26:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Pitanje za Pampers pedijatra

Vasa preporuka za preparat za jacanje imuniteta ?
U pitanju je skolski uzrast (drugi razred) . Rado bismo bar jednom preskocili kolektivno razboljevanje. :D

Hvala. :)

Pa to je nemoguc odgovor, a da bude siguran , opravdan i posten. Ima mnogo preparata, ali je genetika vazna, kakvi ste vi roditelji bili u tom uzrastu.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:26:35   
Ana RR
Pitanje za pampers psihologa:

Moj sin ima 4 godine, izuzetno je živahan, pun energije (kao i većina njegovih vršnjaka), po čitav dan bi trčao i glupirao se, ali kada sednemo da radimo nešto konkretno (čitanje, učenje slova i brojeva) pažnja ka tome ili jako kratko traje ili jednostavno počinje da se glupira. Prepoznaje neka slova i brojeve, dosta zna engleski jezik pa mi uglavnom na engleskom i odgovara (npr. ako ga pitam koji je to broj on mi kaže ali na engl.). Da li bi za njegov uzrast trebalo već da ima više pažnje i koncentracije za neko učenje, ili da jednostavno pustim da bude dete i ostavim učenje za školu? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:27:07   
Zemunka85
Pitanje za psihologa:

Postovanje. Moja cerka ima 3god i 3m. Ja sam generalno zadovoljna njenim napredkom - zdrava je i znatizeljna devojcica. Sa njom pricam kao sa odraslom osobom. Ono sto sam primetila je - da je preemotivina. Brine brige koje nisu za decu (i vaspitacica je to primetila), jako je saosecajna i burno reaguje. Zapravo, ona je mala ja. To su sve moje karatkeristike. Obzirom da je nesvesno usvojila sve moje osobine - brazo prica, mnogo prica, glasno govori (uvek), glasno se raduje, brza je, burno reaguje, cesto se dere .. i dosta place da li je poenta da se ja smirim, pa ce i ona. Kod nje je nekako PREVISE svega - previse srece, previse suza, ne miruje ... Ono sto me od svega najvise zanima, kako se izboriti sa tim - sto ne ume da kontrolise naboj emocija. Kada je uzbudjena, mase rukama. Tacno vidim da je to obuzelo (to radi bukvalno oduvek). Nekada je to jako cesto - ako je na rodjendanu, slavlju i sl gde ima puno uzbudjenja. Sada je vec velika i to pocinje da mi smeta. Probala sam svasta, ali ne ide. Nesvesno je, kao i grickanje noktiju (za koje tkdj trazim savet :D).
Hvala najlepse.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:27:26   
lesica
Pitanje za dr Svetlanu, Pampers psihologa.


Kako se postaviti prema detetu od 5,5 godina u situaciji odlaska sa vrtićem na zimovanje. Ona jedan dan želi da ide, sledeći već kuka kako ćemo joj nedostajati, i tako u krug.
Do sada se odvajala od nas i išla je kod mojih roditelja na par dana, međutim izuzetno je dobro svesna da onog trenutka kada poželi da dođe kući da će tako biti.
Čini mi se da je takođe svesna da po pitanju zimovanja to nije baš tako, pa i pored našeg svakodnevnog razgovora i dalje se premišlja.

Hvala nalepše.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:28:49   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku.

Da li treba bebe, iako su šrcavi i slinavi, prehlađeni, vodite redovno u šetnju po ovakvom vremenu ( nema vetra ali je hladno)?

Hvala najlepše!

Ocistite nosic jer od tog sekreta moze doci do upale uha, utoplite se i obavezno na vazduh ali ne u trzni centar.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:30:33   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Upravo sam saznala da su se u vrticu gde ime ide sin pojavile vaske. On je pregledan i kd njega nisu pronadjene. Donela sam sve stvari iz vrtica da ponovo operem. Da li treba nesto preventivno da koristim, ili samo da u narednih par dana kontrolisem kosicu?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:36:39   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Imam decaka 5.5 godina. Sa 2 godine smo skinuli pelenu brzo i lako ali sa nocnim mokrenjem imamo problem.
Uvece pred spavanje obavezno piski ali ako ga posle sat ipo - dva ja ne probudim da piski on ce se upiskiti. Primetila sam da kada se u roku od sat vremena upiski obavezno posle 2-3 dana mu se pojavi seret u nosu i bole ga usi. Do kada mogu da tolerisem to nocno mokrenje i kome ustvari da se obratim i koje analize da uradim.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 27.11.2015 13:37:10 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:36:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za pedijatra:

Šta je najbolje za progresivni kašalj? Sin (4 god) od pre dva dana kašlje, slini, imao je temeraturu do 37,8 (nije išla preko toga). Danas je suprug kupio sirup od jagorčevine sa vitaminom C. Da li je to ok?

U tom uzrastu dete moze piti sirup za kasalj, ali ako je nalaz na plucima uredan ! Znaci moraju se poslusati pluca !!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:37:18   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku.

Da li treba bebe, iako su šrcavi i slinavi, prehlađeni, vodite redovno u šetnju po ovakvom vremenu ( nema vetra ali je hladno)?

Hvala najlepše!

Ocistite nosic jer od tog sekreta moze doci do upale uha, utoplite se i obavezno na vazduh ali ne u trzni centar.



Hvala najlepše na odgovoru!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:37:50   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Maraj

Pitanje za dermatologa
dr porodila sam se pre nesto manje od dva meseca. U drugom trimestru su poceli mladezi sitni da mi se pojavljuju po vratu grudima i ispod pazuha. Kad prodjem prstima osecam ih kao sitne izbočine. Na vratu ih imam najvise i dosta su crni pa se poprilicno i vide. Inace nusam imala pre trudnoce 5 mladeza na telu. Koliko je ozbiljno i da li mogu da skinem to nekim kremama dok dojim jer iskreno ne mogu nekad ni da se pipnem a da ne zakacim jer ni jedan nije u nivou koze



Najcesce se u toku trudnoce kod osoba konstitucionalno sklonim pojavljuju fibroma ili seboroicne bradavice koje nisu pigmentni melanocitni mladezi koji potencijalno mogu biti opasni. Fibromi I seboroicne bradavice su benigni I mogu se iz estetskih razloga ukloniti najbolje tecnim azotom koji ne zahteva primenu anestezije I ne ostavlja trajne oziljke.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:39:03   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Goranu, Pampers dermatologa.

Naime, moja devojčica od 5,5 godina već po drugi put unazad par meseci ima bakterijski vulvitis. Sada je pod terapijom, ispiranje bornom kiselinom pa gentamicin mast, pretpostavljam da će se srediti kao i prvog puta nakon terapije ( i prošli put smo zarad provere ponavljali bris par dana nakon terapije)

Međutim, ono što mene zanima je kako da je zaštitim da se više ne ponavlja? Obzirom da je prvi put infekciju dobila neposredno po promeni sobe u vrtiću, samim tim i toaleta gde nih oko stotinjak dele tri wc šolje.

Hvala unapred!




Potrebno je da se void racuna o brisanju toilet papirom nakon velike nuzde da se bakterije ne prenose iz perianalne regije u predeo vulve. Probajte I da primenjujete za pranje gelove za tusiranje I dezinfekciju koze i sluznica koji sadrze jone bakra I cinka ima ih veci broj na nasem trzistu I koriste se 1 x dnevno.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:40:15   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za dermatologa:

1. Da li se podizanjem opšteg imuniteta deteta može sprečiti pojava ekcema? (ishranom , sirupima...)

Unapred hvala



Ekcem nije povezan sa padom imuniteta vec naprotiv sa preteranom odbrambenom reakcijom koja dovodi do bolesti. Danas je stav da se dete sa atopijskom konstitucijom od najranijeg uzrasta izlaze snaznim egzoantigenima kao sto je naprimer pljuvacka psa da bi se imunoloski system deteta sa atopijskom konstitucijom koje je sklono pojavi ekcema resetovao I poceo da proizvodi zastitna umesto alergijskih antitela. Kozu dece sklone ekcemu treba dodatno negovati preparatima koji sadrze nedostajucu masnu kiselinu a to je gama linoleinska kiselina koja se nalazi u ulju boraca, ulju nocurka I u ekstraktu modrozelene alge spiruline

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:40:40   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: gugutka

Ja bih ako može još jedno pitanje za dermatologa:

2. Šta je uzrok atopijskog dermatitisa?

Hvala još jednom



Atopijski dermatitis javlja se kod osoba sa atopijskom konstitucijom. To je nasledna sklonost prekomernim reakcijama na alergijske stimulus. Umesto da se stvaraju zastitna antitela stvaraju se reaginska koja u kontaktu sa alergenom dovode do oslobadjanja histamina medijatora alergijske reakcije I alergijskih manifestacija gornjih I donjih disajnih puteva. Na kozi postoji deficit jedne masne kiseline u sastavu sopstvenog koznog krema pa je koza suva I na takvoj kozi se gomilaju inace fizioloski prisutne bakterije iz grupe stafilokoka. Suva koza provocira nastanak svraba dolazi do cesanja, trljanja koze I stafilokoke sa povrsine koze ulaze u dublje slojeve bivaju prepoznate od strane odbrambenih celija I ekcem koji se javlja je posledica reakcije koze na strane mikroorganizme

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:41:28   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Imam dva decaka i primetila sam da pre svake prehlade na 2-3 dana ranije im se prvo pojavi zadah iz usta pa tek onda sekret i kasalj. Sta smem preventivno da koristim, da reagujem cim se pojavi zadah da maksimalno sprecim kasalj koji dolazi? Hvala.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:42:17   
lesica
Još jedno pitanje za dr Julku, pedijatra.

Ovo stalno zabooravljam našu pedijatricu da pitam - Kada se bebama uvodi riba u jelovnik?
A iskrena da budem, potpuno sam zaboravila kada sam prvom detetu uvela.
Bebac inače ima 8 meseci.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:42:24   
Tajčica
Pitanje za Pedijatra:

Beba 18 meseci, sIsa nekoliko puta u toku dana, pred spavanja, noću
U poslednje vreme slabo hoće jogurt kiselo mleko, jede malo sira u proji, palenti.
AD mleko neko vreme pio, odavno neće.

Da li je mala količina mlečnih prizvoda koje unosi, da li da uvodim AD ili kravlje mleko, da pije jednom dva puta dnevno?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:43:53   
Tajčica
Pitanje za Psihologa:

Da li se govor kod deteta može javiti iako beba ne pokazuje prstom?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:44:48   
Trcosava
Pitanje za dermatologa
Ćerka ima 6 godina, pre godinu i po joj se pojavilo nešto na laktu. Sanirano je, ali sada na nadlaktici ima "guščiju kožu" - koji je najbolji tretman za to? Ostatak kože joj je normalan. Nije suv.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:45:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra.
Imam decaka 5.5 godina. Sa 2 godine smo skinuli pelenu brzo i lako ali sa nocnim mokrenjem imamo problem.
Uvece pred spavanje obavezno piski ali ako ga posle sat ipo - dva ja ne probudim da piski on ce se upiskiti. Primetila sam da kada se u roku od sat vremena upiski obavezno posle 2-3 dana mu se pojavi seret u nosu i bole ga usi. Do kada mogu da tolerisem to nocno mokrenje i kome ustvari da se obratim i koje analize da uradim.

Nocno mokrenje se toletise do pete godine. Moze trajati i posle toga ako je neko od vas roditelj mokrio u krevet. Duzni ste i odavezni da se javite vasem pedijatru da bi se uradile odredjene analize i da bi dete pregledao deciji neurolog.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
27.11.2015 13:48:43   
dijana1*
Pitanje za psihologa.
Imam decaka 5.5 g i u poslednje vreme kada uvece krene da spava zali se da se plasi nekih stvari koje vidi u toku dana. Jedno vece se bas uplasio da smo ga suprug i ja oko sat vremena pokusavali smiriti . Plakao je i sav se tresao. Da li da se posebno zabrinem zbog toga ili je normalno da deca u tom periodu imaju neke strahove?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here