|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rendgen u trudnoci
20.1.2010 11:41:46   
Anoniman
Pisala sam negde pre da sam u prvoj trudnoći radila OPT snimak zuba.
Danas sam bila kod zubara, dr mi reče: obilaziš sve gde piše rengen! Jako je opasno!

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Rendgen u trudnoci
20.1.2010 11:46:15   
Dora
Moja mama je prvu trudnoću morala da prekine zbog toga. Nije još znala da je trudna, na samom početku, snimali su joj stomak rengenom. Kad je saznala da je trudna rekli su joj da ne treba da zadrži trudnoću jer je jako rizično kako će se beba razvijati tako ozračena. To je bilo pre 35 godina.
kad sam u dečijoj bolnici vodila decu da snime pluća rengenom, pitali su me da li sam sigurna da nisam trudna i sestra se ponudila da drži dete umesto mene. Rekla sam da sigurno nisam trudna. Ne bi to sve bilo bez razloga...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Rendgen u trudnoci
20.1.2010 11:52:13   
buhla
Ja sam u šestom mesecu snimala zub, moralo je da bi se video gde je proces i stavili su mi zaštitu.



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 15:20:03   
Verus
Otkljucana

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 16:07:18   
isidora88
pre par dana sam vodila mateju na rendgen pluca pa me zanima da li treba da se neko odredjeno cuvam da ne zatrudnim?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 20:02:16   
zoća
mamografiju sam radila u osmoj nedelji trudnoće hvala bogu sa bebom je sve u redu ali sam posle toga uradila sve moguće i nemoguće samo da budem sigurna

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 20:17:11   
Verus
Ne znam isidora...ne verujem da se nesto dugo zadrzi jer nisi bila direktno izlozena, ali zaista nemam pojma..mozda neko drugi bude znao.
IZVORNA PORUKA: isidora88

pre par dana sam vodila mateju na rendgen pluca pa me zanima da li treba da se neko odredjeno cuvam da ne zatrudnim?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 21:33:35   
Nensi*
Isidora,jel su ti stavili neku zastitu? Ja sam Vuku snimala pluca prosle nedelje i dali su mi da obucem zastitu iako nisam trudna.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 21:37:52   
isidora88
nisu nista,samo su me pitali da li sam trudna,ja rekla da valjda nisam i to je to,ja sam drzala mateju

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 21:41:56   
Nensi*
E svasta. Ovde su dali i meni i mm,oboje smo ga drzali.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Rendgen u trudnoci
22.11.2011 23:29:11   
Bebilina
Isla sam na rentgen noge par dana od zaceca. Radiolog me je pitala da li sam trudna (tad nisam znala) i stavila mi kecelju koja je prekrivala citav grudni kos, stomak i prepone.
Moje dve bliske prijateljice su radiolozi i obe su rekle da je u mom slucaju rizik od bilo kakvih posledica zanemarljiv. Prvo zbog daljine od stomaka, drugo zbog kvaliteta koriscenje opreme, trece zbog cinjenice da je snimanje radjeno jako rano u trudnoci.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Rendgen u trudnoci
31.10.2012 20:35:37   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja sam nova na forumu, zanima me dal je dozvoljen sex u slucaju kada covek ide na renger, snimanje kuka i nogu.. koliko je potrebno da se saceka posle snimanja da bi imali odnos, jer planiramo bebu pa neznam dal je to stetno za mene ako imamo odnos.. napominjem:covek je imao strasnu saobracajnu nesrecu tako da je obe noge do kuka polomio, sad je to ok jer se je oporavio dobro, ide na snimanje i tako.. hvala unapred



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Rendgen u trudnoci
4.11.2012 8:38:07   
Maslacak15
Rentgenski X zraci nisu zarazni!!!! Osoba koja se snima primi odredjenu minimalnu dozu zraka tokom slikanja i to je to. Kraj price. Naravno da mozete da imate najnormalnije odnose. Ne emituje suprug nista samo zato sto su ga slikaliuser posted image Podjednako je opasan kao pre slikanja, nema razlike....Moguce je i dojiti ici sliakti se i dojiti posle toga. Potpuno je bezbedno. Svako ko tvrdi suprotno treba da osvezi znanje iz fizikeuser posted image .
Potencijalna steta nastaje samo i iskljucivo u tkivu osobe koja je slikana, i to tacno to sto je slikano, ne nesto drugo u telu, posto se obicno nosi zastita i zraci su lokalizovani.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Rendgen u trudnoci
13.6.2013 14:21:19   
maki 1989
pomoc...lekar mi savetuje abortus...bila sam sa malom pod rengenom a da nisam znala da sam trudna...imala sam zastitu..imala sam dosta problema sa malo...pre 10 meseci sam se porodila carskim rezom...mala imala 4 operacije, sve u svemu imala je stenozu anusa i nedostatak levog bubrega koju naravno nisu videli ni na ekspertnom uz... sad nakon svega ovog ostala sam trudna naravno kroz zastitu...hhahaha koliko vrede kondomi...imam 24 h da odlucim dal da zadrzim ili ne bebu... treba mi neko ko je bio u slicnom ili istom sosu? pliz sto pre mi trebaju odovori...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Rendgen u trudnoci
26.3.2015 21:49:58   
Sanjalicaaa
Snimala sam pluca pocetkom meseca, a da nisam znala da sam trudna. To ispada 3. nedelja. Ziva se pojedoh, citala sam da nije strasno, ali me je lekar opste prakse danas bas naplasio. Sutra imam zakazano kod ginekologa. Znam da su misljenja razlicita, kazu da se vecinom slucaja rode zdrava deca ali za kasnije nisu sigurni. Bas sam tuzna, ne mogu ni da zamislim da abortiram user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu maki 1989)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Rendgen u trudnoci
26.3.2015 21:54:35   
Kata90
Sanjalice,sve ce biti uredu nemoj se nervirati.......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Rendgen u trudnoci
26.3.2015 22:01:37   
doktorkakristal
SANJALICE postoje brojne studije koje dokazuju da je beba u prvih pet nedelja ako se ne varam zasticena od zracenja,naravno niko ti nece garantovati nista,prepustice odluku tebi,ucini po osecaju

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Rendgen u trudnoci
26.3.2015 22:02:01   
vonavoj
Jesu li ti stavili zastitu?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 7:20:54   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Snimala sam pluca pocetkom meseca, a da nisam znala da sam trudna. To ispada 3. nedelja. Ziva se pojedoh, citala sam da nije strasno, ali me je lekar opste prakse danas bas naplasio. Sutra imam zakazano kod ginekologa. Znam da su misljenja razlicita, kazu da se vecinom slucaja rode zdrava deca ali za kasnije nisu sigurni. Bas sam tuzna, ne mogu ni da zamislim da abortiram user posted image user posted image user posted image




Sanjalice kad sam lezala na patologiji proslog puta bila je zena 5m trudna i vodili su je na skener/magnet ( ne znam tacno ) da provere nesto,i sve je bilo ok sa bebom,ne brini..pitaj svog ginekologa,ali mislim da nece biti ni posledica ni bilo cega drugog.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 8:14:40   
doktorkakristal
skener i magnet nisu isto,magnet nema zracenje u tom smislu stetnosti,99 % ginekologa ce joj reci da abortira,ali opet kazem postoje studije koje kazu da je beba zasticena prvih par nedelja

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 11:13:17   
serpica
Eto ovo nisam znala...svejedno nadam se da ce sve biti ok,obzirom i da je mala trudnoca bila..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 11:19:38   
Anoniman
Sanjaliceuser posted image ja se iskreno nadam da ce sve biti ok, kako si mogla da znas, ali kada ti je kasnilo 2 nedelje trebala si da odradis test ranije d abudes sigurnauser posted image

Dr sta moze biti sa detetom ako je radjen rendgen ?

(odgovor članu serpica)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 12:18:11   
doktorkakristal
moze biti a i ne mora,u sustini misli se na razne anomalije,od nekih koje su bezazlene i resavaju se odmah po rodjenju pa do smrti ploda,opet kazem trebalo bi da je u tim prvim nedeljama plod zasticen

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 12:27:13   
Anoniman
Ja se nadam da ce sa Sanjalicom biti sve ok, Sanjalice javi nam se obavezno posle UZuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 12:50:00   
Sanjalicaaa
Hvala vam na odg.

UM , tada mi jos nije ni kasnilo. Videcu sta ce mi dr danas reci. Znam da trazim da mi neko garantuje a to nije moguce, tako da... nemam pojma.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here