|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rendgen u trudnoci
27.3.2015 12:52:52   
Anoniman
Ja se iskreno nadam da ce sve biti ok, vidis da dr kristal kaze da je u prve 3 nedelje embrion zasticen, javi nam se obaveznouser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Rendgen u trudnoci
28.3.2015 9:03:21   
Anoniman
Sanjalice jesi li bila kod ginekologa??? Nema te da se javis,nadam se da je sve ok!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Rendgen u trudnoci
29.3.2015 10:24:17   
Sanjalicaaa
UM, bila sam. Dr je u fazonu sto se tice rendgena kaze da ne utice na plod, i to je bas sigurna. Vise je brine sto sam tada imala povisenu temperaturu 38-40. Dala mi je uput za negetsko savetovaliste. Idem u petak.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Rendgen u trudnoci
29.3.2015 11:02:18   
Anoniman
E pa dobro, bice sve to ok! Javi sta je bilo u savetoslistu.
Jesi li videla tackicu?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 18:46:56   
Sanjalicaaa
Tek sam danas videla tackicu user posted image Sve je ok, plod odgovara u dan nedelji trudnoce, user posted image uredno kuca.

Idem sutra na genetsko savetovaliste, ali moja dr kaze da misli da ce sve biti ok, konsultovala sam se sa jos jednim ginekologom (cija se mama takodje snimala u trudnoci user posted image ) i on tvrdi da je trudnoca bila jako mala i da je mala verovatnoca da je ostetilo plod. Da plodu nesto fali priroda bi se pobrinula da ga telo izbaci. Za temperaturu su mi rekli da do ne znam koje nedelje je plod zasticen. Tako da... cekam sta ce sutra da mi kazu pa da se radujem konacno user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 18:55:20   
Maraj
Sanjalice, zelim ti da sve bude ok

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:05:31   
Anoniman
Sanjalice bice sve okuser posted image

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:11:50   
Maraj
Mene je strah, ja sam veliki panicar . Juce sam bila u Domu zdravlja i prodjem pored sobe gde se radi rendgen. Bukvalno sam protrcala i ceo dan razmisljala sto sam tuda prosla...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:14:35   
Anoniman
Marajauser posted image nece nista da ti bude, ja ne smem da vam pricam sta sam uradila u trudnoci sa U, otvorim ustima, jer me mrzelo da idem po mzakaze onaj raid sto se kaci po ormarima, i ceo dan mi bio osecaj onog mirisa u ustima, pa sam davila sve redom, moze li nesto da faliuser posted image

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:16:03   
Sanjalicaaa
Hvala user posted image user posted image

Maraj, ne sekiraj se. Zrak mora da pogodi plod da bi se nesto dogodilo. Sto u tvom slucaju nikako nije moguce

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:19:23   
Maraj
Ma pretpostavljam ja to nego sam htela da podelim moju paranoju sa vamauser posted image
doduse, ja sam defektolog pa sam isprepadana zbog svega i svacega. Bolje kad ne znas nista....

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:23:51   
Maslacak15
zene drage polako. Pa to su x zraci oni podlezu zakonima fizike a ne hokus pokus. Sanjalice slikala si pluca ne abdomen. To za pocetak. Zraci su usmereni. Ja sam u prvoj trudnoci slikala zub otprilike dan pre nego sto je trebalo da dobijem. Posto sam pokusavala tri godine da zatrudnim nije mi palo na pamet da sam trudna. Isto tako nije mi palo na pamet da sumnjam da zato sto snimam glavu nesto moze da se desi detetu. Kao sto rece Serpica, kada je neophodno slikaju se i trudnice. Ok pozeljno je izbegavati ako ne mora i sve i teorijske rizike svesti na minimum. Doktore koji bi savetovali abortus zbog rentgena smatram neozbiljnim...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Rendgen u trudnoci
2.4.2015 19:29:13   
Maslacak15
evo ako meni ne verujete , teksta sa sajta slavne klinike Majo.

http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/pregnancy-week-by-week/expert-answers/x-ray-during-pregnancy/faq-20058264

a sad sve lepo da uzivate u trudnociuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Rendgen u trudnoci
8.7.2015 10:00:44   
rozalija1
Drage moje, ja imam specifican problem i dilemu, moguce je da cete me i osudjivati zbog ovakvog razmisljanja, a vjerujte mi ni sama vise nisam pametna kako postupiti. Naime muz mi je izvucen na lutriji za zelenu kartu i to je velika stvar za nas da na najlaksi moguci nacin odemo iz zemlje, medjutim rtg pluca je obavezan bez obzira da li si trudan ili ne, ja sam u 14.nedelji, snimanje bi mi bilo u 17.nedelji, doktori koji rade te zvanicne preglede kazu garancija ne postoji ali sto je veca trudnoca posljedice su manje i da probam da molim ambasadu da mi pomjeri snimanje za 20.nedelja tj kad izguram 5 mjeseci. Da li postoji neko od vas da je radio snimanje pluca u tako poodmakloj trudnoci? Da li sam normalna sto razmisljam uopste da idem na snimanje? Fakat je da je najbolje da oboje dobijemo papire jer poslije spajanje porodice traje 2-4 godine, ali da li je uopste realno podnijeti i ovaj rizik???

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Rendgen u trudnoci
8.7.2015 10:50:34   
World
posalji nekog drugog nek snimi user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu rozalija1)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Rendgen u trudnoci
10.11.2016 23:40:36   
plačljiva
Evo i mene u ovoj temi,ne bih da mračim,ali ja sam u 5 nedelji radila snimanje zuba nisam znala da sam trudna,vadila umnjak i pila gomilu antibiotika...nažalost trudnoca se zavrsila u 12.nedelji,a ja sam ubeđena da je zbog svega toga...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Rendgen u trudnoci
8.11.2017 22:29:34   
Srecko47E
Ja sam snimala zube i operisala dva komada,trudnoca iznesena do kraja.
Ne mora da znaci da je zbog zracenja

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 12:18:49   
MamaNecaVo
Ako neko ne zna za trudnocu ok ali ako je trudnoca potvrdjena treba ga izbegavati.Bas ako mora

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 12:40:56   
Sarav
Pa ja bih ipak pročitala šta Maslačak piše.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 12:47:10   
MamaNecaVo
Malo je neszrucno reci da rengen ne moze stetiti ranoj trudnoci.
Kad se vrlo dobro zna da je rana trudnoca kriticna.
Opet drzim se mojih doktora i njihovih stavova po pitanju tih stvari.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 12:55:50   
isidora88
Ja sam izbegavanje snimanja u trudnoci osim ako nije bas bas moranje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 13:06:26   
MamaNecaVo
Sustina je u tome.
To nece da skodi ne mora da znaci.
Zraci su zraci i tu polemike nema.
Ja sam snimala kocmu i bubrege jer sam morala u 8mesecu.
Posle konzilijuma lekara.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 13:12:15   
Sanjalicaaa
Ja sam snimala pluca bila sam trudna nedelju dana ali nisam znala. Sve je bilo ok, isla sam na razna testiranja. Moja dr je tvrdila, tako su im na fakultetu pricali, da rendgen ne utice na trudnocu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Rendgen u trudnoci
13.11.2017 13:14:11   
MamaNecaVo
A ko ce od njih da potpise da ne utice 100% pogotovo ne na malu trudnocu.
Niko.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Rendgen u trudnoci
1.12.2017 0:36:54   
Srecko47E
Radila sam ga i bebi nista ne fali Hvala Bogu naravno

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here