|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:23:06   
Olga75
obicno kad pritisak skoci pojave se kao te neke svetlece tacke , znas kad se naglo podignes pa one onako protrce
al sam objasnila user posted image
e pa kad se pojave " iz nista " obicno se pritisak povisio

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:26:04   
Meisje
Hehe,skapirala sam,ali nisam primetila da mi se to desava,sad cu da obratim paznju..
Mislim,i bez trudnoce kad naglo ustanem mi se zavrti u glavi pa tako i sad nekad...
Hvala Olgauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.5.2013 17:28:59   
Rosita
Ja sam od 15.nedelje bila na metildopi. Haos je varirao, vodili su me kao hronicnu hipertenziju. Od kad sam se porodila ne mogu da dobacim do 120 sa 80 nikako. Nizak i prenizak. Ne spavam kao ni većina novopečenih roditelja i opet tako. A ranije jedna noć lošeg sna- pritisak haos visok. I tako... Ko ima taj problem neka bude staložen i nek zna da se to posle porodjaja uglavnom regulise user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.6.2013 12:08:21   
janabons
Rosi, koliki ti je bio pritisak?
Mene nedelju dana pred kraj trudnoce zeza,pijem metildopu 3*2,jos 3 dana pa cu na odeljenje visokorizicnih trudnoca,juce mi je gornji isao i do 165,a sad sa metildopom je 140

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.6.2013 12:17:02   
Olga75
jana a da li si dobila i bensedin ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.6.2013 13:16:26   
janabons
Jesam ,zaboravih da napisem, i bensedin od 2mguser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.6.2013 14:43:26   
Rosita
Išao mi je max do 160 sa 90, obično mi je bio 140.80 kod njih, kod kuće je bio normalan. Ja sam bila na 2 metildope ili tri u nekim periodima, ponekad i bensedin, ali mi kod kuće stvarno nije trebao. Bila sam na lekovima od 15.nedelje. I evo jutros ne popih kafu (smirujem creva koja su se nesto uzjogunila ovih dana), glava mi pada, izmerim- 100.60 user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.6.2013 12:38:16   
minnica
Ja danas merila dvaput u roku od sat vremena, kod moje dr, pa kod interniste. Prvo mi je bio 125/85, a onda 110/70. U svakom slučaju nije bio visok u toku cele trudnoće. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.6.2013 18:23:07   
Figaro88
To je super.Ja vec sada brinem,najvise me plasi da li lekovi mogu bilo kako da naskode bebi i ako znam da su dozvoljeni u trudnociuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.4.2014 11:30:12   
New Mom
Ja vec 2-3 nedelje imam padove pritiska. Jutros ppsle dorucka npr. 70/45mmHg. Puls sad nisam merila al bude i on poremecen. Jako jako lose se osecam. Nemam daha, gusim se, svaki misic osecam koliko je malaksao.
I nista ne pomaze da dodjem sebi.
Najveci mi problem sto to sad nije povremeno vec svaki dan (bilo koje doba dana/noci) bar po 3 epizode imam.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.4.2014 16:05:21   
mati
NM kad ti se to desi probaj da nakvasis delove gde su izrazenije vene, iznad dlanova, sa unutrasnje str lakta. Pokvasi malo i vrat, ceo... Al ti obljasni... Al meni je to jednom pomoglo, jos sam bila sama...
Ja sam pred kraj trudnoce dobila poviseni pritisak, a posle potodjaja mi je pao, tako kao sad tebi 70/45...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.4.2014 14:00:59   
degu
NM to je baš nizak pritisak. Šta kaže dr?
Ne mogu d zamislim kako bih se osećala sa takvim pritiskom, kad ne mogu da funkcionišem sa 90/60 user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.5.2014 14:12:32   
Mali zeka
Cao svima ja sam do sada pila 2x250 Methyldopa, ali mi se nesto povecao pritisak zadnja 3-4 dana, a sledece sedmice mi je termin pa se plasim da mi ne skoci jos vise na porodjaju, pa bih vas pitala da li je neko od vas povecao dozu Methyldope na svoju ruku, ili moram da idem kod dr, mislila sam da pijem 3x250, posto inace kazu da taj lek nije stetan trudnicama. Izvinjavam se ako sam malo smorila sa textomuser posted image ali dosta bih mi znacilo i misljenje drugih.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.5.2014 14:29:41   
Olga75
Mali zeka , najbolje da odes kod dr
ja ne bih na svoju ruku povecavala dozu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.5.2014 14:52:43   
Mali zeka
Olga, hvala ti, idem na ctg u sredu pa cu da pitam dr.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
15.6.2014 21:49:35   
World
danas mi je od popodne pritisak 140/90, inace je prilicno normalan, sad sam 32. nedelja.... koliko dugo smije biti toliki, ne mogu trenutno da dodjem do dr?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.6.2014 11:46:38   
gogili75
World to ti je maximalan pritisak za trudnoću, ako nastavi da raste obavezno kod dr

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.6.2014 12:16:15   
Felina
ja inace imam nizak pritisak i u petak na kontroli mi je bio 90 sa 60, sto je moj uobicajeni pritisak
juce sam se bas lose osecala, bolela me glava i ceo dan sam skoro prespavala, nisam ni na posao otisla, verovatno je zbog ovog ludog vremena...
jel ima neko neki predlog kako malo podici pritisak kad se tako osecam a da nije popi kafu i koka kolu, posto ni jedno ni drugo ne volim user posted image

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.6.2014 12:27:20   
gogili75
jedi slano, so podiže pritisak

(odgovor članu Felina)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.6.2014 13:38:53   
World
Hvala gogili... nije rastao preko toga, nadam se ni da nece vise...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.11.2014 21:24:46   
lesica
Hmmm, danas mi je kod dr pritisak bio 140/90. Dobro je kad mi nije još poskočio nakon saznanja...
Uglavnom, dr me je opravdala ručkom neposredno pred dolazak kod nje, ali svakako ću morati da ga pratim u narednom periodu do sledeće kontrole, uz izbacivanje koječega ( madaaa, to je ono diskutabilno - ja većinu stvari koje dižu pritisak ne klopam, kafa se svodi na 1 do 2 dnevno, a slano mi nešto ne prija)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.11.2014 22:30:44   
milicicak
Meni kod dr nikad nisu izmerili manje od 140/80... Trudnocu sam prosla bez lekova ali uz strogu dijetu (onaj drugi deo preporuke: mirovanje i manje stresa nisam uspela da ispunim). Dobar period trudnoce uopste nisam koristila so u ishrani ( u toku kuvanja izvadim za sebe u posebnu serpu neposoljeno a onda u ostatak dodam so) al sam zato preterivala sa zacinima: persun, beli luk i bosiljak su mi bili omiljeni. Kad sam pocela da koristim so presla sam na kalijumovu i to bas u malim kolicinama. Izbacila sam grickalice, fetu i kackavalj, suhomesnate proizvode...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.1.2015 21:23:25   
TanjaSara
Pozdrav svima!
Trudna sam 16 + 2 i imam problem sa pritiskom, tj problem sa pritiskom kad odem na kontrolu kod dr user posted image
Danas mi je izmeren 150/90 a inace, kod kuce, je normalan!
Nisam neki panicar ali kad vidim onaj aparat... Kod kuce je cak i nizi od 120/80, rekla sam dr za to ali naravno nece ona dolaziti kod mene kuci da merimo pritisak user posted image
Pijem Metildopu, ali se plasim da mi "ne sroza" pritisak, mada dr kaze da je vise stetno da mi skace pritisak nego da bude nizi.
Interesuje me da li je neka od vas imala slicnu situaciju. Da li bi bilo pametno popiti jednom mesecno bensedin od 2 mg pre kontrole, cisto da se smirim i da vidim onda rezultate merenja? Sta mislite? Da li neka od vas pije bensedin, ja sam ga inace pila jednom u zivotu. Znam da je dozvoljen u trudnoci, pa mislim da mi jednom mesecno ne bi nista falilo, ako bi to pomoglo da mi ne skace pritisak i puls na kontroli. user posted image
Krivo mi je sto moram da se kljukam lekovima a nema potrebe za tim.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2015 1:13:32   
SunFlower
cao tanjasara!
evo i kod mene identican "problem", kod kuce mi je pritisak sasvim normalan, nikad ne prebaci 120/80 (merim svaki dan ujutru i uvece), a kad odem na kontrolu 150/100user posted image . meni je moja dr objasnila da se to zove sindrom belog mantila i jedino sto mi je savetovala je da pratim redovno. nikakve lekove ne pijem niti mi pada na pamet jer taj problem imam od kad znam za sebe, cim udjem u ordinaciju srce lupa ko ludo.
nisam doktor ali bar ja mislim da se lekovi za pritisak ne prepisuju na osnovu jednog merenja vec on treba biti u kontinuitetu povisen bar 2-3 dana. na tvom mestu ja bih, pre uzimanja lekova pratila pritisak svakodnevno pa ako je ok nemas brige. doktoru lepo odneses listu sa svakodnevnim zapisima pritiska i objasnis da se jednostavno uplasis pred pregled.
srecno!

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu TanjaSara)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2015 3:59:09   
vonavoj
Rano je i glupo za metildopu ako je samo kod dr visok.. Isto je bilo i kod mene,cele trudnoce na pregledu visok a kuci normalan..ali ja znam za sindrom i dr se uvek smeje... Samo redovno meri,i eventualno ako predje 140/90 onda popi metildopy i uradi proteine u urinu.

(odgovor članu TanjaSara)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here