|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
12.1.2015 11:29:47   
TanjaSara
Hvala! Sad znam da nisam jedini slucaj! Bas mi to ide na zivce. Onda se pre svake kontrole nerviram jer znam da cu imati problem i vise to steti bebi nego taj moj "pritisak". Odlucila sam ja da cu ipak popiti taj jedan bensedin pre kontrole user posted image Nece valjda da skodi taj jedan... Interesuje me da li ce mi normalizovati puls i pritisak bar malo. user posted image Dr je onako uvek u blagoj panici kad mi izmeri, a meni 'ladovina posle kontrole user posted image Kao idem ja kuci da izmerim user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 20:29:10   
Anoniman
Ovako celu prvu trudnocu sam imala nizak pritisak, i ovu sada, mislim ceo zivot mi je pritisak 100-60, 110-70, nekada je 90-60, 70, i meni to odgovara. I zadnjih dana me boli glava pritisak oko 120-80, 125-85, veceras je 138 sa 90, treba li da se zabrinemuser posted image da zovem moju doktorku?

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 277
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 20:35:59   
Maraj
Um i meni je tako bilo. Isto. Norman mi je 100/60 do110/70 . Deset_ dana pred porodjaj mi je bio 135/90. Dala mo dr metildopu da pijem. Ja prvo nisam htela al ona mi rekla da mogu naskoditi bebi sa visokim pritiskom i ja sam pila sve do porodjaja i posle toga jos nedelju dana mozda
sa takvim pritiskon dala bi ti dr sigurno terapiju.
Mene je cak dr iz Doma zdravlja kritikovala da ne jedem nista slano i da izbacim dosta namirnica. Bukvalno ishrana bez soli.

< Poruku je uredio Maraj -- 9.11.2015 20:38:27 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 20:40:10   
Anoniman
Meni nikada do sada nije bio ovako visok, evo jutros kod dr 125 sa 80, i sada izmerim on 139 sa 90, jos me vise glava zabolela, izmericu jos jednom pa cu kontaktirati moju dr...

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 279
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 20:43:52   
Maraj
I meni se to pojavilo samo tad u trudnoci kao tebi pred kraj. Kontaktiraj je

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 20:46:40   
New Mom
Zovi dr!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 21:03:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Meni nikada do sada nije bio ovako visok, evo jutros kod dr 125 sa 80, i sada izmerim on 139 sa 90, jos me vise glava zabolela, izmericu jos jednom pa cu kontaktirati moju dr...


UM, mene su momentalno zadržali u bolnici kada mi je bio toliki, i stavili me hitno na metildopu. Javi se doktoru što pre, molim te.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 21:13:12   
doktorkakristal
za trudnice je visok od 130/90 pa na gore,dobices terapiju sigurno,ali ne samo na osnovu jednog merenja izmeri ponovo,ja sam imala te skokove pritiska pred sam kraj

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 21:28:16   
janabons
Um, to je definitivno znak da beba treba napolje.
Jel si zvala tvoju dr, sta kaze?

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 22:01:48   
vonavoj
Do 140/90 se tolerise.. Javi se Um!
Nije nista strasno,ali mora da se prati.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 22:14:26   
Anoniman
Zvala sam moju dr rekla mi metidlopu da uzmem, bila sam i u hitnoj, isto su mi rekli, popila lek, i praticu, ici cu sutra opet kod nje, i nek odluce sta ce neka me poradja u sredu, sve mislim da mi je ovo na nervnoj bazi, nocu ne spavam, bice valjda sve ok!

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.11.2015 22:20:42   
MAMAMAJ
UM, kako si sada?
Što se tiče tvog pritiska, ovog koji ti je inače zastupljen i kod mene je tako, 90/60,70, u trudnoći 100/60,70. Prosto nam je organizam tako navikao, razumem te.
Javi se kad budeš mogla.
Grlim teeee user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.11.2015 7:46:24   
Maraj
Um kako si? Ja sam pila 2×dnevno metildopu

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.11.2015 8:30:05   
MAMAMAJ
Maraj dok čekamo da se UM javi, da ti pošaljem veeeeliki zagrljaj za L i tebe. user posted image
Nedostaješ tamo u temi. user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.1.2016 18:59:08   
IvanaSK RR
Meni je u prvoj i sada, u drugoj trudnoći pritisak skroz nizak, inače je normalan.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.1.2016 19:04:36   
isidora88
meni je povisen pritisak, imam terapiju, 3 puta dnevno metildopa. srecom pa sam isla kod interniste u betaniju pa me je stavila na terapiju, inace je malo falilo da me porode pre nekih 10.ak dana. sad mi je pritisak uglavnom oko 125/85, nekad i malo nizi, obicno mi malo skoci kad je vreme za novu tabletu...
u prvoj trudnoci su mi pritisak otkrili tek 2,3 dana pred porodjaj, srecom nije bilo posledica jer su me porodili. opet sam natecena i puna vodeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu TanjaSara)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.1.2016 9:15:14   
mirna32
vidim da nema onih koji bas imaju velikih problema s tlakom..ja sam najme od 10 tj trudnoe na terapiji metilodpe dva puta po jednu i prosli tj u 25 tj zavrsim u bolnici jer je opet poceo divljati na 160/100 tamo mi povecaju terapiju na 4X1 i 3X1 normabel i jos dok sam tamo lezala imala sam kontrolu transfuziologa koji mi je prepisao clexane injekcije..sad sam doma tlak bude svakakav al ispod 130/80 ne ide...prva trudnoca zavrsena hitnim carskim rezom zbog preeklampsije u 36 tj...hvala bogu s mojom curkom sve u redu sad je velika zdrava cura od 3 god....ali sam tada tlak dobila u 35 tj a sad sam od samog pocetka na terapiji....samo da izguram jos barem 10 tj..imali koja zenica da ima tako problema kao ja ??

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.1.2016 11:21:01   
isidora88
mirna ja sam juce pustena iz bolnice, pritisak mi je isao do 165/100, nije padao i pored duple doze leka i bensedina, na prijemu mi dali nifelat i on mi je oborio pritisak. hrana dosta utice na pritisak, vidim po sebi, u bolnici sa njihovom hranom i terapijom 4xmetildopa, nifelat pp, bensedin uvece, meni je pritisak normalan bio. ja se nadam da cemo izdrzati jos 10 dana makar pa onda moze i porodjajuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
18.1.2016 13:59:01   
mirna32
a sto ja to jos uz metilodpu sto ste pili?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.1.2016 9:18:42   
Anck Su Nmaun
Meni je pritisak bas smesan u trudnoci

Pre dva dana 103/58 a sino 108/60 .... Znam da visok nije dobar u trudnoci ..a nizak???

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.1.2016 9:34:48   
Nimfa
Anck ne znam bas puno o tome ali me isto zanima.
Znam da nizak pritisak nije opasan u trudnoci i da lekari ne obracaju paznju na njega osim ako nemas neke vece smetnje. Ja recimo oduvek imam nizak pritisak 100/60, na zadnjem merenju mj je bio 90/55 i nista niko nije komentarisao da moze da bude opasno ili problem , ali meni se cini da jeste problem jer kad sam u guzvi ili stojim duze od pola sata u mestu on jos dosta padne pa mi se mraci pred ocima i gubim svest. Doci jos to nisam spomenula ali bih trebala na sledecem pregledu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.1.2016 9:46:26   
emicaa
Anck,Nimfa isti problem imam.Baš mi bude loše kad tako padne,počne me gušit i umrtvi mi tijelo,rekla sam i svojoj dr ali nije mi nišra rekla na to osim da je to što sam se jednom onesvijestila normalno u trudnoći.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.1.2016 9:58:43   
Nimfa
Ne znam kako je po njima to normalno sto padamo, meni se vise puta desavalo i grozan je osecaj kad se to desi bukvalno osecam kako mi neko pritiska mozak. Zadnji put me jedna zena bas uplasila kad je videla da mi je lose prisla zena naravno iz najbolje namere da mi pomogne, masirala mi vrat i kaze da je ona tako imala nizak pritisak i da je dozivela mozdani udar , da moram mnogo da pazim, daleko bilo od svih nas bas se jezim kad se setim toga i nije mi sve jedno. user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.1.2016 10:13:57   
emicaa
Ja uglavnom ne idem sa Dorom nigdje sama ako mi je loše,ali najgore mi je kad mi odjednom u sred prodavnice bude loše,tako mi je bilo u subotu,samo sam čekala da izadjem vani.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.4.2016 21:01:34   
bubica89
Htela sam da pitam nekoga koje su moguce posledice za trudnicu koja tek u 38-oj nedelji ima visok pritisak?
Vec nekoliko dana mi je pritisak 140/100 i ne pada ni pod terapijom (3xmetildopa i 2xbensedin) a inace pre trudnoce sam imala 100/80, eventualno nekad 110/80... moja doktorka je u fazonu: "videcemo sutra kako ces reagovati na lek, dodji u DZ, odmori pa da izmerimo" ali sad vec nisam sigurna sta me ceka... da li mozda ima sanse da mi zakazu carski rez ili da se indukuje porodjaj ranije ili se to samo ceka?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here