|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 15:27:34   
Nimfa
Od pocetka nisam ni jedan, tako nisam ni sa E. Uvek gledam prirodno da unesem, vocem itd.,ali sad cu izgleda morati da pocnem

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 15:55:48   
sokimoki
Da vam se javim.ja bila kod moje dr.zbog bolova a ona me prosledi u bolnicu bez pregleda.Tamo me dr.pregleda ginekoloski grlic dobar da uradim pregled urina i grupu sekreta.Sad me boli od pregleda i ima i malo krvi valjda nece vise[sm=smiley19.gifg

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 15:59:39   
emicaa
Evo mene,sa posla sam direkt do doktorice po recept pa do apoteke,kičma me toliko boli da sam na sred puta mogla početi plakati.Uglavnom dobih pojas i ako mi ovo išta pomogne ima da počnem hodati na rukama,obični pohas koji oblijepim oko sebe,jedino što mi potkošulju stalno podiže,drugo ništa.Masažu imam tek u četvrtak.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 16:16:52   
sansa
Meni samo neki djavo tece dole, menjam ves par puta dnevnouser posted image user posted image a mm nikad nije imao vecu zelju za onim a ja nikad manju tj.muskarci mi uopste nisu portebni narednih par meseci...ne znam kakvo je stanje kod vas po tim pitanjimauser posted image user posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 16:21:49   
IvanaSK RR
Sansa, tako je i kod mene :)
Sokimoki, jesi rekla dr da krvaris?
Nimfa, mozda ti je i gvozdje lose,nije na odmet da uzmes neke vitamine.
Emice, nadam se da ce ti pomoci pojas

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 16:51:27   
Ella2407
Sansa ista situacija je i kod mene
Apsolutno nikakve zelje ni volje,hahs
Jos pogotovo zbog sekreta
I jos me tokom odnosa onda pocne da pecee,ne pece jedino ako sam,da prostite,ja gore,haha
Ne mogu dugo izdrzat tako da.. user posted image
Pa gdje da imam zelju,haha
user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 17:51:27   
emicaa
Ni ja nemam želju,i rekla sam mm da mi je strašno žao pa smo se dogovorili kad htjednem da ga spopadnem,počekaće jadničak user posted image
Ivana čisto sumnjam,trebam vidjeti kod nas kakvi su jer od ovog nema ništa.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 18:22:45   
sokimoki
Ja ne krvrarim samo me boleo donji stomak.Tragove krvi sam videla posle pregleda grlica kod dr.u bolnici

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 18:25:13   
vocicana
Cao drugarice.
Evo kakva je situacija. Prava sam kilavelja.'
Sacekala sam sestru da zavrsi sa nastavom u skoli i krenula sa njom autom do gin. Osetila sam u autu, bol u donjem delu stomaka, kao grc,malo me je duze drzao, prestao je kada se parkirala, izasle iz auta, krenule prema odeljenju, ima tu 20 m da se ispesaci do zgrade, samo sam osetila u trenutku da je nesto iscurelo iz mene, ne mnogo,. ali dovoljno da mi se helanke natope, obukla sam siv, ona se tako uplasila, ja sam nastavila dalje. Otisla odmah do wc-a jer mi se piskilo, obavila sam to i videla da je to vodeno, bistro.
Dr je dosla odmah i pregledala me, otvorena sam ceo 1 prst, razmeksana, skracena, ali napipala je cupice unutra, nema jasnih znakova da je pukao vodenjak, naime naprsao je negde visoko i da to tek krece da se sliva.
Ja vam ne moogu opisati koliko sam bila zbunjena i uplasena u momentu, ali sam odlucila da se vratim kuci, jer nema jos uvek nikakvih drugih naznaka da se nesto desava.
To je bio pregled i zakljucak.
Eto.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 18:40:32   
vocicana
Soki ako sve bude ok do veceras, ne sekiraj se. Proci ce,to je zbog samog pregleda, ipak je sve prokrvljeno mnogo vise nego obicno, tako da je to sada relativno normalno.
Ja sam zaboravila da dodam, toliko me je taj pusti pregled zaboleo, da sam imala utisak, samosto nisam dobila ciklus. Posle toga jos malo, sada vise ne.
Ella i jos neko je pisao o iscedku,, takodje normalna pojava, proci ce, ali nije na odet ni briseve dati.

< Poruku je uredio vocicana -- 29.3.2016 18:41:43 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 19:52:22   
pngpme
Voci, ja ne razumijem (izvini) šta se čeka i koja je procedura kad si ti u pitanju? Ako je već počelo nešto da se dešava - naravno da nije još počeo porođaj, ali ipak - a ti planiraš i želiš na carski, zašto se ne zakaže konačno?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 19:55:38   
IvanaSK RR
Voci, blizi se :)
Pngpme, kako si?

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:01:29   
pngpme
Hehehe moja draga Ivana... :) Dobro sam, čini mi se puno bolje od onih vaših silnih ohrabrenja. Sve ide iz glave. Nemam energije, loše spavam, ali kad si pozitivniji i kad se bolje psihički osjećaš ništa nije toliko teško. A ti? Kao munja, je li? user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:01:51   
lesica
Voci, uradi proveru na to da li ti curka vodenjak.
Ovde u bg-u u principu hospitalizuju odmah po javljanju, malo ili ni malo ne cekaju da krene samo. Mada ja na pripremi na koju sam isla doznah da moze da se tolerise do 72h da samo krene, uz pracenje tonova bebe. Elem nakon toga se uvode antibiotici i indukuje.
Spremi se, moguce vec nocas da krenu kontrakcije, ne mora bolno, samo prati razmake.

Btw, ja to iz iskustva sa mojim Damjanom user posted image
U cetvrtak popodne vodenjak vidoko naprsao, tokom noci tek tek po koja kontrakcija, u petak ujutru 1 cm otvorena, u petak popodne u 14.55 stigao Damjan.

Pratiiiiii!!!!

< Poruku je uredio lesica RR -- 29.3.2016 20:02:18 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:20:11   
IvanaSK RR
Pngpme, ko munja, ali ko munja je u stomaku, rasteze me i ubi me :)
Pocela sam da padam u bedak zbog kilograma user posted image
Ma, stvarno ova nasa garnitura trudnica je luda, sve nam nešto fali :)
Ali, sve ono što smo pisale i dalje stoji :)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:32:33   
pngpme
Kakvih kilograma, sad će proljeće i lakša hrana, pa i ako je bilo malo rapidnijeg dobijanja na težini (kao recimo kod mene u 2.trimestru), to će sad da se uspori... Jelte, nadam se. :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:38:36   
IvanaSK RR
6 kg sam dobila. A ostalo mi jos dva meseca, u prosloj trudnoći sam u ta dva poslednja meseca dobila najvise
Evo, sad ti mene tesis user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:58:13   
pngpme
Hm... Ja neću da kažem koliko ja imam u 25. nedelji, tj.koliko sam dobila. Još samo na to da mislim i gotova sam. :) Mislim ja, ali ne smijem da se predajem očaju jer se ne može vratiti vrijeme... Pa nema šanse da dobiješ više od još 6kg, ako budeš iole vodila računa, a 12 kg ne bi bilo sad straaaaašno. Ja bih sa tim recimo bila zadovoljna. Znam djevojku koja je dobila preko 30kg (da, strašno je i ne smije se sebi to dozvoliti), ali izgubila je sve u prvih godinu dana, nije ostala debeljuca...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 20:59:06   
vocicana
Ja se osluskujem, sve vreme, toliko sam se bila uplasila, ali ona tako kaze, ja hajde. Nije mi bilo da ostajem, priblizilo se jeste. Ako se nista ne desi do jutra i sutra tamodo petka zapravo ako budem mirna, da se javim za pregled, opeeeet! Damjani su takvi, msm da ce brzo van svake sale. Lesi user posted image user posted image
PNGPME ako se budem jos jednom podsetila sta je i kako i zasto mislim da cu ga na usta roditi. Nemam snage sada, pricacu ti kada se zavrsi trudnoca.
Uh, idem opet na tusiranje, vec sam se raspitivala za te uloskice i tracice za plodovu vodicu, alli nema ih nigde. Sacekacu pa se javljam ako gospodin resi da izlazi.
Potpuno sam utrnula.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 21:03:59   
lesica
Voci, to je glupost, te trake i ulosci.
Draga, uzmi 10 pari gaca, i svakih 5 minuta navlaci nove. Ako na 6 ima i po jedna kap vlage, to je to. Vodenjak curka.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 21:13:04   
emicaa
Voci javljaj stanje user posted image
Možete li baciti pogled u temu pojas za trudnice user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 21:13:38   
IvanaSK RR
Voci, slazem se sa lesicom. Meni bi bilo dugo čekati do petka, a vodenjak napukao.
Pngpme, znam i ja svakakvih slučajeva, al ne moraju meni da se dese user posted image
Sto kaze Emica, bicemo debele i srecne.
Emice, ja sam čitala, al ne znam kako to tacno izgleda.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 29.3.2016 21:15:32 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 21:40:09   
vocicana
Malo pre sam krenula na tusiranje, ispada mi cep ovaj, znam da nije tema, ali je tamnija krv malo, sa primesom sluzi, osetila sam. Ne boli me nista, tako da cu cekati jos. E sada jos i ovo da prezivim.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 21:46:58   
Nimfa
Voci pa tebi 100% nocas krece user posted image
Preziveces nego sta , navijamo da bude lak porodjaj i da se brzo grlis sa bebanom.

Ivana nemoj molim te za kilazu , gledam vagu placem i opet trpam hranu kao da ce da pobegne sa stola user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
29.3.2016 21:50:14   
IvanaSK RR
Ok, necemo o hrani.
Voci, ispao cep. Javi sms-om ako krenes nocas u porodiliste.
Ne mora da znači da ce nocas, meni je ispao tri dana pred porođaj.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here